na! PS 10 Nog een half procent loonsverhoging door belastingverlagin SCHERP PROTEST van RADIO VATICANA Hyena's overvielen een slachthuis Middenstand moet het hebben van de meevallertjes Missionarissen vliegen naar Afrika Koningin te gast bij gerepatriëerden Een 104-jarige r Staatssecretaris van Rhijn teleur gesteld over reacties De verbanning van Kardinaal Wyszynski Burgemeester Reuter overleden Angst voor K.L.M. De kinderbedevaart Van wie is de MIG Eur opa it of f en 1. Tel. 9578. raat 11-13, dagblad voor Alleen daar A Geen cijfers te elfder ure MARNIX GIJZEN weigert bekroning Dionne-vij fling gaat uiteen Vreselijke plaag in bewoond Zuid-Afrika Meer wolken De Christchureli-race REEDS 31 SLACHTOFFERS Luchtaanval DE aanvallen der hyena's werden steeds brutaler. Ze poogden de ja gers te doden en kwamen steeds vroe ger in de dag naar het slachthuis. De vierde maal kwamen ze zelfs over dag. Ze waren toen met een kudde van zes tot zeven honderd en wisten 38 runderen en 72 varkens buit te maken. Hierna kwam er hulp uit Kaapstad opdagen. De vijfde aanval kwam de hyena's duur te staan. Ze werden ontvangen met vuur uit tien tallen machinegeweren en 340 beesten werden gedood. De omstreken werden vanuit vliegtuigen gecontroleerd, doch nog steeds bleken de dieren zich rond Ookiep te concentreren. Ook tij dens de vijfde aanval werden enige honderden dieren neergeschoten, doch niettemin wisten ze het slachthuis te bereiken. De zesde aanval daarente gen eindigde in een overwinning voorop Ookiep. Jongen kreeg pijl in liet oog IN EIBERGEN Ike naar Hel oudste medische handhoek - t de onder- eid van de e onder- en ERKORTE y'gl door dit krijkdom. nwe to6S*ak ELD JL verk zoor vordt emaakt U maar et i uit and. erken alleen Pejeha-stoffen nieuwste VAN DER STEEN 93e JAARGANG No. 20839 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B L. de Rechter L. J. v. 't Westende, P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post i 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0-42 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Postrek. no. 278841 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1953 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. Telefoon no 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 pei m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven worden vernietigd. OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). r\VER DE LOONSVERHOGING in Nederland, schrijft het ;onservatief-katholieke blad „La Libre Belgique"'- „Nederland is waarschijnlijk het enige land ter wereld, tezamen met de Sovjet unie, waar men kan aankondigen, dat eerst over drie maanden een eenvoudige verhoging der lonen met 5 procent van kracht wordt". Na erop gewezen te hebben, dat de Nederlandse vakbonden 6 pro cent en de werkgevers 4 procent voorstelden en de regering beslis te op 5 procent, schrijft het blad: „Dit alles ligt wel allemaal in de Nederlandse traditie, maar het valt toch te betreuren, dat de traagheid van deze loonaanpas- sing het functioneren vary de Be nelux zo moeilijk maakt". „La Libre Belgique" besluit: „Voor Nederland zou een werke lijke oplossing zijn de vrijheid der prijzen en der lonen te decre teren". DE TOLK Jan Hajdukiewick van de Poolse delegatie in Korea koos de zij de der gealliëerden. Hij heeft een tij delijke vergunning de V. S. binnen te komen. DE SOVJET-UNIE zal in de loop van October 610 Oostenrijkse krijgsgevan genen naar hun vaderland terugzen den. EEN VLIEGTUIG, dat Amerikaanse militairen uit Korea vervoerde, stortte by de landing te Louisville (V. S.) neer. Van de 42 inzittenden vonden er 22 de dood. De overigen zijn zwaar gewond. DE POLITIE te Cairo heeft de wo ning van ex-koning Zogoe van Al banië doorzocht. Hij werd verdacht van deviezensmokkel. De politie nam documenten in beslag. De ex-koning is van plan naar Frankrijk te gaan verhuizen. HERMAN STOTIJN, de contra-bassist van het Residentie-orkest is in Den Haag op 57-jarige leeftijd plotseling overleden. STAATSSECRETARIS Dr. A. van Rhijn ontkende op een gis teren gehouden persconferentie, dat op het laatste ogenblik nieuwe index-cijfers zouden zijn gepoduceerd, zoals de algemeen secretaris van het N.V.V. voor de radio verklaarde. Het percen tage van 4.8 percent, waartoe de deskundigen kwamen, kan al dus worden herleid: 2.1 pet. voor de huurverhoging, 3.5 pet. voor de opheffing van de consumptiebeperking, hetgeen samen 5.6 pet. is. Hiervan moet worden afgetrokken 0.8 pet. als invloed van de verlaging van de indirecte belastingen (suikeraccijns, kolen en schoeisel). P)E aangekondigde verlagingen van inkomsten- en loonbelasting zijn buiten beschouwing gelaten, omdat deze bedoeld zijn om de te zware be lastingdruk te verlichten. Nochtans betekent dit gemiddelde óók een in komstenverhoging van bruto 1 pct„ wat netto uitkomt op ruim een half pet. De regering heeft er geen ogenblik over gedacht, om in een loonsverho ging ook bij voorbaat te betrek ken de prijsstijging, die door een loonsverhoging ontstaat, en die door de arbeidersorganisaties op 2 pet. werd gesteld. Dit zou de prijsver hoging juist in de hand werken, al dus de staatssecretaris, terwijl boven dien de ervaring van 1951 leert, dat deze prijsstijging geen 2 pet. be draagt. Overigens is er momenteel een kostprijs-dalende tendenz van de grondstoffen. TELEURSTELLING TN DE WOORDEN van de listische) staatssecretaris INWONERS van Den Haag von den op de Rijswijkseweg gister morgen 2 briefjes van f 10, een van f 25 en een van f 100. Er is bij de politie geen aangifte van de verliezer binnengekomen, zodat men denkt aan een (vroeg) be zoek van Sinterklaas. ((socia- was een duidelijke teleurstelling te beluiste ren over de reactie van de arbei dersorganisaties op het advies van de drie deskundigen en het besluit van de regering. Toen in de Stichting van de Arbeid werkgevers en werkne mers het niet eens konden worden hetgeen betekent dat er een deuk in de Stichting is geslagen, aldus de staatssecretaris gingen alle par tijen, zowel regering, werkgevers als werknemers accoord met de aanstel ling van drie deskundigen, die een advies zouden uitbrengen. Dan is het ook juist, aldus de staatssecretaris, dat alle partijen zich bij dat advies neerleggen. De werk gevers hebben dit onmiddellijk ge daan en waren bereid het percentage van 4.8 pet. naar boven af te ronden. De regering deed hetzelfde. DE STRIJD OM DE CIJFERS TIET IS DUIDELIJK, dat de vast- stelling van het percentage niet op het principe maar op de hante ring van het cijfermateriaal moeilijk heden heeft gegeven. Men heeft aan vankelijk getracht als basis van de berekeningen het levensmiddelen- pakket-1951 aan te houden, o.a. naar aanleiding van het laatste burgeton- derzoek, maar dit bleek later on doenlijk en men is teruggevallen op 1949. Mogelijk heeft de heer Ad Ver meulen dit terugvallen op het oog gehad, toen hij zei, dat „vijf minuten voor de vergadering met de werkge vers" „nieuwe" cijfers werden be zorgd? Naar het Centraal Bureau voor de Statistiek ons positief mee deelde, is van het bezorgen van nieu we cijfers geen sprake. Het hoofdmotief, waarom de rege ring (evenals de arbeidersorganisa ties) het vaststellen van het percenta ge niet aan de Sociaal Economische Raad wilde overlaten, zoals door de werkgevers was verlangd, noemde dr. Van Rhijn de tijdnood. Het zou vijf a zes weken hebben geduurd, al dus de staatssecretaris, en dan zou de Tweede Kamer aan de behandeling van de belastingwetten en huurwet toe zijn zonder het percentage van de loonsverhoging te kennen. DE MIDDENSTAND C TAATSSECRETARIS van Rhijn onderschatte do moeilijkheden van de middenstand niet, maar hij meent, dat ook niet naar de andere kant moet worden overdreven. Volgens de staatssecretaris brengt de komende consumptieverruiming voordelen voor de middenstand. Voorts wees hij nog eens op de dalende prijs van de grondstoffen, zodat men goedkoper zal kunnen inkopen. In de sector van de belastingverlagingen liggen ook voor de middenstand aanmerkelijke ver lichtingen. (Ten aanzien van dit laat ste moeten we opmerken, dat de be lastingverlagingen bij de overwegin gen van de regering voor de vaststel ling van de loonsverhoging niét mee telden. Toen we de staatssecretaris hierop wezen, antwoordde hij: dit is dan ook maar een bijkomende factor t.a.v. de middenstand). MR. BURGER VRAAGT LIET LID van de Tweede Kamer, mr. W. Burger, heeft de Minister van Economische Zaken gevraagd: Kan de Minister meedelen of het juist is. dat het Centraal Bureau voor de Statistiek bij zijn advies omtrent de consumptiebeperking aan de des kundigen-commissie een andere me thode van berekening heeft gevolgd, dan waarvan het aanvankelijk bij zijn voorlichting aan de Stichting van de Arbeid uitging? Indien dat zo is, kan de Minister dan meedelen welke overwegingen het C.B.S. ertoe hebben geleid deze wijziging te brengen en is de Minis ter dan niet van oordeel, dat dit be leid in hoge mate moet worden be treurd, omdat het vertrouwen in de objectiviteit van het C.B.S. door de ze ontwikkeling kan worden onder mijnd? DE BEVANIETEN in de Britse La- bour-partij behielden bij de verkie zingen al hun zetels in de Nationale Uitvoerende Raad van de partij. Het aantal op hen uitgebrachte stemmen was belangrijk hoger dan vorig jaar. HET AANTAL vluchtelingen, dat se dert de oorlog uit Oost-Duitsland naar West uitweek is in de afgelopen we ken gestegen tot meer dan 2.5 mil- lioen. EGYPTE heeft een klacht ingediend bij de V. N. over de „ernstige schen ding van het Palestijnse wapenstil standsverdrag tot nu toe", gepleegd door Israëlische militairen in een tot Niemandsland verklaard deel van de Negeb-woestijn. DR. FLEISCHER, technisch leider van de O.-Duitse kolenindustrie is veroor deeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. In '51 kreeg dezelfde Fleischer de „prijs voor de Mijnbouw"! DE ZWITSERSE Tweede Kamer heeft goedkeuring gegeven aan de oprich ting van een Europees laboratorium voor kernonderzoek te Genève. EEN HITTEGOLF teistert het midden van de V. S. In Kansas werden tem peraturen gemeten van 45 graden. Er waait een zeer droge storm. JOHN McLAREN, een 50-jarige Schot, won met dc inleg van één kwartje in een voetbalpool ongeveer 750.000 gulden. EEN VROUW van 47 jaar werd gister middag in de Isingstraat te Den Haag door haar echtgenoot, de 46-jarige timmerman K., met bijlslagen gedood. De dader meldde zich 's avonds bij de politie. OOK FABRIEKEN van ijzerproducten te Seraing hebben besloten ijzererts in te voeren via Rotterdam inplaats van over Antwerpen. In Antwerpen heerst deswege grote beroering. JTEN REGERING, die geen eerbied heeft voor de vrijheid van haar eigen volk, heeft zulks ook niet ten opzichte van de andere landen. Een bewind, dat in godsdienstige aan gelegenheden niet eerlijk is, is dit ook niet in de politiek. Dit is de les die Radio Vaticana trekt uit de ver banning van kardinaal Wyszynski uit zijn aartsbisdom in zijn dage lijkse beschouwing van de feiten van de dag. Het officiële blad van het Vaticaan, de Osservatore Romano, is nog scher per in zijn veroordeling, beschuldigt de Poolse regering van contractbreuk en wijst er op, dat zij met de verban ning van de kardinaal haar bevoegd heid ver overschrijdt en binnendringt in de uitsluitende rechten van de Kerk. De Poolse regering, aldus het blad, is onverschillig voor de waarborgen van godsdienstvrij heid, vervat in de grondwet. De Osservatore besluit met de op merking, dat de verbanning van de aartsbisschop het logische gevolg is van het regeringsde creet van 9 Februari, waarin alle bevoegdheden van de Kerk aan de staat getrokken werden. H. M. Koningin Juliana heeft Dinsdag een gedeelte van de conferentie, die door het Centraal Comité voor sociale zorg ten behoeve van gerepatriëerden (C.C.K.P.) on de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche wordt gehouden, bijgewoond. Op de foto: H.M. gebruik te met de deelnemers aan de confe rentie de lunch (Indische rijsttafel). Meisjes, gekleed in boerinnejakjes en met witte kapjes op het hoofd, brach ten de spijzen rond. H.M. bedient zich van de haar aangeboden gerechten. Met de Skymaster „Aalsmeer" vertrok gistermorgen (Dinsdag van Schiphol voor de 40e maal een groep van plm. 25 missionarissen naar missieposten te Juba, Entebbe en Tabora (Centraal Afrika). Voor het voeren van bespre kingen op verschillende landings plaatsen vlogen ditmaal enige be stuursleden en leden van de Raad van Beheer met het gezelschap mee. Op de foto: Voor het vertrek. F)E Gedeputeerde Staten van de provincie Antwerpen heeft de letterkundige prijs der Vlaamse Pro vincies toegekend aan Jan Albert Go- ris, beter bekend onder zijn schrij versnaam Marnix Gijscn, voor een van zijn laatste novellen: „Klaaglied om Agues". In Antwerpse letterkundige kringen wordt de toekenning van deze prijs aan Marnix Gijsen beschouwd als 'n soort schuldbekentenis van Gedepu teerde Staten van Antwerpen, die een twee jaar geleden weigerde de uit spraak van een letterkundige jury te bekrachtigen, toen deze zijn werk Joachim van Babyion" tot de beste roman van het jaar bestempelde. De heer Goris heeft vanuit New Vork, waar hij commissaris is van het Belgische Voorlichtingsbureau, een brief gezonden aan dc gouverneur van de provincie Antwerpen. Daarin verklaart hij, geen prijs te stellen op de hem toegekende prüs. F}E VADER van de bekende Cana- dese vijfling, de heer Oliva Dion- ne, heeft bekend gemaakt, dat zyn dochters binnenkort uit elkaar zullen gaan. Cecile, Annette, Emile en Yvon ne zullen hun studies voortzetten. Ma rie echter treedt in bij de zusters Dienaressen van het H. Sacrament, een Franse beschouwende orde te Quebec. „De tijd is gekomen dat de wegen van de vijfling gaan scheiden". Aldus luidde het commentaar van vader Dionne op het opzienbarende nieuws. Zij moeten zich, nu zij negen tien jaar zijn, ernstig met hun toe komst bezig gaan houden. De vijf meisjes, die sinds hun ge boorte onafgebroken tesamen zijn ge weest, verblijven thans voor hun jaar lijkse vacantie in het ouderlijk huis te Corbeil. Binnen enkele weken vertrekt Yvonne naar Montreal om zich te specialiseren in de kunstwetenschap pen; Cecile, Annette en Emile keren terug naar Nicolet om hun studies voort te zetten aan het Instituut Fa milial, welke school gedurende het leerjaar 1952-53 nog door de comple te vijfling werd bezocht. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Overdrijvende wolkenvelden, met in het Noorden en midden van het land in de ochtend plaat- selijk wat lichte regen of mot- regen. Matige tot krachtige Zuid- S westelijke wind. Weinig verande- l ring in temperatuur. J Vandaag: Zon onder 18.21 uur l Maan op 23.17 uur. Maan onder J 15.29 uur. Morgen: Zon op 6.40 J uur. \/OOR DE handicaprace naar Christchurch zijn thans nog drie deelnemers overgebleven, nl. de Liftmaster van de K.L.M., een Nieuw-Zeelands en een Brits toestel. De Amerikaanse Lockheed heeft zich gisteren te ruggetrokken. Voor de snelheidswedstrijd staan nog acht deelnemers genoteerd, vier Britse en vier Australische. In Lour des aangekomen P)E LOUDESBEDEVAART met de tweehonderd zieke kinderen is onder de leiding van Mgr. dr. Lem- mens te Lourdes aangekomen. Alle patiëntjes verkeerden in voor hun omstandigheden goede welstand. Tij dens de treinreis had de dokter slechts één tablet behoeven uit te geven! On middellijk na aankomst te Lourdes werden dc kinderen naar het hospi taal getronsporteerd JOK de bewoonde gebieden van Zuid-Afrika worden de laatste maan den herhaaldelijk opgeschrikt door enorme kuddes hyena's, die al tientallen mensen hebben opgegeten. Vooral de stad Ookiep, waar vele mensen worden van Nederlandse afkomst, wordt door de vreselijke die ren geteisterd. De strijd tegen de verscheurende dieren heeft alleen in Ookiep en omgeving aan vijf mannen, twaalf vrouwen en 14 kinderen het leven gekost. Het dorp wordt thans bewaakt door troepen soldaten, die dag en nacht met de machinegeweren in de aanslag staan. ogenblik was het duidelijk, dat de beesten op de geur van het slachthuis afkwamen. De bewoners van Ookiep waren geen ogenblik meer zeker van hun leven. OOK BIJ DAGLICHT de bewoners. De gunstige wind had de dieren dagenlang de geur van vlees en bloed in de neus gedreven. Vliegtuigen constateerden nieuwe j concentraties. Tot in verre omtrek was dagenlang het gehuil te horen van het ieiddier, dat alle soortgenoten naar zich toe riep om een nieuwe tocht te ondernemen naar de lekker nijen van het slachthuis. DUIZENDEN AL in Maart van dit Jaar rapporteer den de jagers op groot wild, waar onder de bekende James Asterdam, dat vele honderden hyena's naar het Zuiden waren afgezakt en zich nu ver zamelden ten Noorden van Ookiep, in de b'ergen van Nana-land. Men schonk er nauwelijks aandacht aan! Maar al twee weken later verscheurden de dieren twee kleine kinderen, die te gen de avond in de straat, aan de bui tenzijde van het dorp speelden. De opwinding was groot. De volgende avond brak er evenwel een paniek uit: een kudde van ongeveer drie honderd dieren vloog het dorp in, ren de wild en woest door de straten in de richting van het juist geopende slachthuis Het nog aanwezige perso neel kon zich ternauwernood ver schansen. De wilde beesten bleven de hele nacht in en rond het gebouw. Zonder zich aan de schoten der ja gers te storen maakten ze tientallen runderen en varkens buit. die ter plaatse werden genuttigd! Vanaf dat Tn de prille morgen brak het onweer los. Een kind, dat op de straat speelde, werd door een hyena over vallen. Juist toen het dier zijn taak wilde voltooien, knalden er twee schoten en stortte het neer. Voor de nog slapende bewoners en militairen was dit het sein. Maar ook de hyena's hadden begrepen waarom het ging. De grootste kudde die men ooit had ge zien, vermoedelijk bestaande uit dui zend dieren, deed een aanval op het dorp. Uit alle huizen klonken de geweren. Het spervuur ratelde. De straten lagen in enige minuten bezaaid met kada vers. Zonder het slachthuis bereikt te hebben .trokken de aanvallers af. Tot diep in de bossen werden ze achter volgd door vier vliegtuigen, die met hun boordwapens nog honderden slachtoffers maakten. Maar de rust is nog niet teruggekeerd. De kinderen worden binnen gehouden. In de om streken wordt gepatrouilleerd en dag en nacht wordt het dorp door militai ren bewaakt. Vijftig kilometer noor delijker moeten nog honderden en honderden hyena's schuilen die zich gereed maken voor eén nieuwe aanval •"TOEN een paar jongens in de Chry santenstraat te Hilversum met pijl en boog aan het spelen waren een spel. dat eensklaps weer druk be oefend wordt kreeg de elfjarife Piet Rikkers een pijl, door 'n vriendje afgeschoten, in het rechteroog. Hoe wel onmiddellijk door een oogarts operatief werd ingegrepen, moet het oog als verloren worden beschouwd. Een ernstige waarschuwing tegen dit gevaarlijke spel is zeker niet over bodig. DURGEMEESTER Ernst Reuter van West-Berlijn is Dinsdag overle den. Hij werd 64 jaar. Eerst Dinsdagmiddag was bekend geworden, dat de burgemeester aan bronchitis leed en op aanraden van zijn arts enige dagen het bed moest houden. Vermoedelijk is de doodsoor zaak hartverlamming geweest. Niet alleen West-Berlijn, doch ook de Westduitse socialistische party, waarvan de burgemeester een der meest vooraanstaande leden was, heeft door het verscheiden van prof. Reu ter een gevoelig verlies geleden. Onder leiding van prof. Reuter wist het West-Berlijn zich gedurende de blokkade in de periode 1948-1948 staande te houden. Bondskanselier Adenauer, de voor zitter van de Christen-Democratische Unie, verklaarde: „Hoewel ik vaak een andere mening was toegedaan dan Ernst Reuter, waren wij het ten aan zien van het belangrijkste toch eens: het gemeenschappelijk werken voor de Duitse zaak, waarvoor de over leden burgemeester van Berlijn zo uitstekende prestaties heeft geleverd." President Eisenhower noemde in 'n verklaring de dood van prof. Reuter, een „groot verlies niet alleen voor de burgers van zijn stad en zijn land, maar ook voor de volkeren van de vrije wereld". UAE Amerikaanse Minister van Luchtvaart. Harold Talbot, heeft verklaard, dat de V. S. de Koreaanse bestandsovereenkomst zouden schen den, indien zij de MIG-straaljager. die in handen van de geallieerden werd gespeeld, niet aan de rechtma tige eigenaar zouden teruggeven. Deze moet echter bewijzen, dat het toestel hem toebehoort. Noch de Noord-Koreanen, noch de Chinese communisten hadden tot nu toe aan spraak op het vliegtuig gemaakt. Dc minister zei, dat de beloofde 100.000 dollar aan de piloot, die de MIG naar Zuid-Korea heeft gebracht, zal worden uitgekeerd. MEVROUW A. B. Karncheek-Backs te Eibergen hoopt Vrijdag 2 Oc tober haar 104e verjaardag te vieren. De nog zeer vitale jubilaresse ver richt nog huiselijke bezigheden, leest haar krantje èn maakt af en toe een wandelingetje, zij het dicht bij huis. Voor zover wij kunnen nagaan, is zij de oudste inwoonster van Neder land. JQE WASHINGTONSE journalist Ro bert Allen heeft Maandag in een artikel in de New-York Post gemeld, dat president Eisenhower „ernstig in overweging neemt" de komende win ter een reis naar Europa te maken". I)e assistent perschef van het Witte Huis, Murray Snijder, verklaarde „niets te weten om het te kunnen be vestigen". (^ELEERDEN aan de universiteit te Philadelphia zijn er in ge slaagd een 4000 jaar oud medi- eijnboek te ontcijferen, van een Sumerische kleitafel, die zich in het museum van dc universiteit bevindt. Voor zover bekend is dit het oudste medische handboek ter wereld. De kleitafel werd ruim 50 jaar geleden te Nippoer in Irak gevon den. De onbekende Sumerische dokter gebruikte in zijn recepten zout, salpeter, melk, slangenhui den. schildpadHoorn en diverse kruiden.

de Stem | 1953 | | pagina 1