Besprekingen over loonsverhoging vastgelopen HET WOORD IS NU AAN DE REGERING Beria in Zuid-Amerika Vrijgezellendans rond Mei-den Gondelvaart en een nat pak Na een laatste bemiddelingspoging van Minister Suurhoff Een spoor van Mrs Mac-Lean En tochromantiek in Grevenbicht! DAGBLAD VOOR ZEELAND Tafelrede in Kremlin Malen kov hervond ,,de oude toon" Twee standpunten K.A.J nam afscheid van Jan Mertens Sensatie in Verenigde Staten ASYL GEVRAAGD IN DE V. S. Bijbels drijven naar Oost-Europa j Regen en wind CONFLICT TUSSEN FRANKRIJK EN ANDORRA Joure luistert naar nieuwe carillon Zwitserse politie meent PREMIE VAN TWEE LONDENSE BLADEN DE VIJAND IS EEN NATTE Grijpgrage handen Bijenvolken emigreerden naar Zeeland Uit de nieuwe dienstregeling Een nieuw en een verdwijnend station in Rotterdam Zeer frequente dienst Roosendaal-Antwerpen D GREVENBICHT samengekomen vrijgezellen en vrijgezellinnen hebben, nadat zij elkaar Zaterdag hadden begroet, gisteren hun in ternationaal congres voortgezet. Het aantal congressisten is in de loop Oudste congressist in de bloemetjes Woud -cither'-manusje van alles 93e JAARGANG No. 20831 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Heigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.45 per kwartaal, per post f 6.15 per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 6.48 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 21 SEPTEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. UUÖSC U"'""- - -- qh Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel ds, reiemuu -■ tik WERKGEVERS I soraak tc komen wenste men Russische hulp voor ISoord-Korea MALENKOV heeft tijdens een tafel- rede in het Kremlin, de oude toon gevonden, welke jegens de Westelij ken heerste ten tijde van Stalin. Hij zei, dat uit het feit, dat enkele Oos terse landen niet waren uitgenodigd voor de politieke conferentie over Korea, kon worden afgeleid, dat de V. S. de Koreaanse wapenstilstands overeenkomst niet wensen na te ko men. In de Algemene Vergadering van de V. S. verzocht Vysjinsky, het debat over de samenstelling van de partijen die deel zullen nemen aan de politie ke conferentie, te herroepen. Kim II Soen, de Noordkoreaanse premier, heeft in Moskou de toezeg ging gehad, dat de Sovjet-Unie zijn land bij de wederopbouw zal helpen. Daarenboven zal Noord-Korea een milliard roebel ontvangen. V'ORIGE WEEK hebben we uitvoerig de verlangens van de werkgevers en werknemers ten aanzien van de loonsverho ging met betrekking tot de huurverhoging en de opheffing van de consumptiebeperking gemeld. In de loop van vorige week hadden nog verschillende besprekingen plaats, in de hoop daar door uit de impasse te geraken. Zaterdag verleende minister Suurhoff, bijgestaan door Staatssecretaris mr. dra van Rhijn, zijn bemiddeling. Men is niet tot een bepaald resultaat gekomen. De werknemersvakcentralen hebben zich rechtstreeks tot de Rege ring gewend, terwijl ook de werkgevers hun standpunt aan de Re gering meedeelden. land door wijziging der richtlijnen, waardoor een extra loonsverhoging voor het platteland kan worden gege ven en de tussenliggende gemeente klasse; 3) Anti-nivellering van de ioonver- schillcn naar vakbekwaamheid door een extra verhoging der richtlijnen voor de geschoolde en hoger ge schoole arbeiders. Bij deze maatregelen dient naar de mening van de Raad van Vakccntra- len de afschaffing der schoolgelden en de verlaging der loon- en inkom stenbelasting huiten beschouwing tc blijven. P)E werkgevers deelden mee, in principe tot het volgende TN AFWACHTING, wat de Regering A dus zal gaan doen, kunnen we thans slechts beide standpunten naast el kaar weergeven. Samengevat vraagt de Raad van Vakcentralen: 1) Een compensatie voor de huur verhoging en de opheffing der reste rende consumptiebeperking per 1 Ja nuari door een algemene loonsverho ging; 2) Vermindering van de loonver- schillen tussen grote stad en platte- dat zij wbe reid waren: a) mede te werken aan een herzie ning van de richtlijnen voor de loon vorming per 1 Januari a.s., waardoor de loonspreiding tussen de catego rieën ongeschoold en geschoold, in het bijzonder overgeschoold, zou wor den vergroot; b) mede te werken aan een nader te bepalen herziening van de richtlij nen voor het gemeenteklassenver- schil per 1 Januari a.s., waardoor de verschillen tussen de bestaande klas sen zouden worden verminderd. Alvorens tot een definitieve uit spraak tc komen wenste men van werkgeverszijde, dat de Sociaal-Eco nomische Raad een oordeel zou ge ven over de vraag of de totale las tenverzwaring als gevolg van een en ander voor het Nederlandse bedrijfs leven verantwoord te achten zou zj/n en of een bevredigende ontwikkeling van de werkgelegenheid en van de betalingsbalans niet in gevaar zou komen. Opnieuw is door de Centrale Werk geversorganisaties het grote bezwaar gevoeld van het huidige systeem van loonbeheersing, waarbij met de uit eenlopende economische omstandig heden in de verschillende sectoren van het bedrijfsleven onvoldoende re kening kan worden gehouden. Geslaagde vormingsdagen DE FRANSE radicaal-socialistische partij, die congresseert in Aix les Bains, heeft in een motie aangedron gen op viermogendhedenbesprekingen op het hoogste niveau. HET RUSSISCHE Rode Kruis is be reid te onderhandelen over de repa triëring van Japanse oorlogsmisdadi gers, die zich nog in de Sovjet-Unie bevinden. Men schat hun aantal op 17 duizend man. IN EEN STEENGROEVE te Aprilia (.bij Rome) zijn vijf arbeiders door 'n instorting om het leven gekomen. In Lumarzo, nabij Genua, werden vier wegwerkers bij een aardverschuiving gedood. EEN IN BRUSSEL wonende Neder lander heeft een fiets geconstrueerd, die door een veerwerk wordt voort gedreven. Enkele slagen van de peda len zijn genoeg om de veer op de win den. Snelheid van de fiets: c.a. 35 ki lometer. BIJ EEN boerderijbrand in Wanneper- veen, is een tweejarig meisje om het leven gekomen. OP CYPRUS zijn weer drie aard schokken gevoeld. Een bergwand staat op instorting. Een dorp van 5000 in woners wordt hierdoor bedreigd. DE KATHOLIEKE jeugdbeweging in Duitsland organiseert een auto- grammenjacht, met het doel de jeugd kennis en liefde bij te bren gen voor de wereldlijke en kerke lijke gezagsdragers. De handteke ningen worden op punten gewaar deerd. Een kapelaanshandteke ning: vier punten, die van een voetballer uit de eerste klasse: 14 punten, en een journalist 23 pun ten. De bisschop wordt gewaar deerd op 40 punten. Er zijn mooie prijzen aan de jacht verbonden. TIET AMERIKAANSE blad „San Die- go Morning Union" heeft hel sen sationeelste bericht van dit jaar de wereld ingestuurd, door te beweren, dat Beria, de ten dode gedoemde, voormalige chef van de Sovjetrussi- sche geheime politie, zich in Zuid- Amcrika schuil houdt. Het zou met drie leidende Sovjet autoriteiten uit het arbeidersparadijs zijn ontsnapt en de bemiddeling van senator McCarthy hebben ingeroepen om in de V. S. asyl te krijgen. In ruil daarvoor zou Beria inlichtingen ver schaffen over de Sovjet-Unie. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft terstond 'n onderzoek ingesteld naar de juistheid van het bericht. De „San Diego" zou zelf als tussenschakel zijn opgetreden tussen Beria en McCarthy, de com munistenjager van de V. S. De laatste weigerde commentaar te leveren op dit bericht. Hoe slecht Beria na zijn arrestatie in communistische kringen te boek staat, blijkt wel uit het feit, dat een der belangrijkste leiders van de com munistische partij in Japan. Ritsoe Ito, werd uitgestoten, omdat hij „pro Be ria" was. VONDAGMORGEN heeft de K. A. J. van het bisdom Breda, in het re traitehuis van de Redemptoristenpa ters te Seppe hijeen, afscheid geno men van de heer Jan Mertens, dio- cesaan-voorzitter van de K.A.B. en stimulator van de K.A.J. Voorzitter Piet van der Ven sprak een afscheids rede tot de heer Jan Mertens uit en overhandigde hem namens de Kajot- ters een fraaie opbergkast. In korte trekken schetste Piet van der Ven dc levensloop van Jan Mer tens. Hoe hij via een patronaat bij de Jonge Werkman kwam. Hoe hij na de oorlog zijn schouders onder de K.A.J, zette en op welke wijze hij diocesaan- voorzitter werd. In de woorden van de heer van der Ven lag een grote dankbaarheid ten aanzien van de heer Mertens omsloten. Hij werd geprezen als een harde werker, een vriend van de jeugd en vooral als de man, die de Kajotters vormde en leiding gaf. Een ovationeel applaus werd de scheiden de voorzitter gebracht. Aalmoezenier A. Mouwen prees de heer Mertens voor zijn werk en roem de hem om zijn godsdienstzin en ijver. „Ge hebt zeer veel arbeiders bij de priesters gebracht", zo concludeerde de aalmoezenier. Jan Mertens dankte voor de hulde en verzocht dc Kajotters hun ideaal trouw te blijven. Tevoren aalmoezenier Huij- boom een vierde vormingsles gege ven, waarin hij de godsdienstige taak van de Kajotters schetste. Zaterdagmorgen had Geert Wage- naer zich in het bijzonder gericht tot de pioniers, die de motoren dienen te zijn van de plaatselijke afdelingen. De vormingsdagen slaagden zeer. Met nieuwe moed en een verfrist idealisme trokken de Kajotters Zon dagmiddag naar huis. „Actie ballon ENE verspreiding van godsdienstige geschriften in de landen achter het IJzeren Gordijn wordt thans van Duitsland uit met nieuwe middelen ter hand genomen. In de afgelopen dagen werden van een terrein in de nabijheid van de stad Hof 5.000 lucht ballons met exemplaren van de H. Schrift en van andere religieuze boe ken in de Russische taal bij gunstige wind opgelaten. Dit was de eerste actie van deze aard, waardoor de Christenen in de landen van het Sovjet-Russische blok eraan worden herinnerd, dat hun broeders in het Westen hen nog niet zijn vergeten. Eenzelfde zending van boeken in het Pools en in het Tsjechisch wordt reeds voorbereid en zal binnenkort volgen. BIDAULT, de Franse minister van Buitenlandse Zaken, heeft dr. Ade nauers voorstel voor een besprekin^ van de Frans-Duitse betrekkingen, aanvaard. DE BRITSE testpiloot Neville Duke heeft met een straaljager het snel heidsrecord op een gesloten circuit, dat in Amerikaanse handen was ver beterd. Hij bereikte een snelheid van 1141,4 kilometer per uur. ONDER EGYPTISCHE pelgrims,1 die uit Mekka waren teruggekeerd, zijn ruim honderd gevallen van pokken geconstateerd. In verband met de drei ging van een epidemie, worden er in Egypte nu voorbereidingen voor inen ting op grote schaal getroffen. ER ZIJN verschillende wijzigingen aangebracht in de regering van com munistische China. De minister van Financiën en de secretaris-generaal van de regering zijn vervangen. DE PLAATSVERVANGENDE Oost- duitse premier, Ulbricht, heeft aan gekondigd, dat de staatsveiligheids diensten zullen worden versterkt en uitgebreid. UIT SAARBRüCKEN is een expeditie vertrokken, die het vraagstuk van be vloeiing van de Sahara zal gaan bestu deren. IN DURBAN werd een verkeersonge val, waarbij een neger door een auto bus werd overreden, aanleiding tot relletjes. De autobus werd in brand gestoken en daarna joeg men de vlam in vier winkels van Brits-Indiërs. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met tijdelijk regen maar later vanuit het Zuidwesten enkele opklaringen. Krachtige tot harde en aan de kust mogelijk tot stormachtig toenemende Zuideüj- ke wind, later ruimend naar Zuid- West. Ongeveer dezelfde tempe- raturen als gisteren. Vandaag: Zon onder 18.42 uur Maan op 17.43 uur, onder 3.50 uur. Morgen: Zon op 6.25 uur. T~NE FRANSE president, Vincent Auriol, heeft de voorzitter en de vice-voorzitter van de Raad van An dorra (de kleine republiek in de Py reneeën) medegedeeld hen niet lan ger in hun functie te erkennen. De beide functionarissen hadden er tegen geprotesteerd, dat Frankrijk het vreemdelingenverkeer in het dwerg- republiekje benadeeld, door de invoe ring van een kostbaar visum. Auriols antwoord hierop was, dat uit dit pro test een tekort aan goede trouw blijkt. Eigenlijk zijn deze moeilijkheden 'n uitvloeisel van de Andorraanse hou ding in een radio-conflict met Frank rijk. Een oorlog hoeft men echter niet te vrezen. Andorra heeft een politie macht van 6 man en een militieleger dat 200 man telt. Zelfs op de daken van de huizen hadden de inwoners van Joure plaats genomen om niets tc missen van het eerste concert op het nieuwe carillon, dat de firma Douwe Egberts ter gelegenheid van haar tweehonderdjarig bestaan aan de gemeente had geschonken. De overdracht vond Zaterdag plaats. QP grond van een aantal getuigen verklaringen, meent de Zwitser se politie, dat zij het spoor van me vrouw MacLean en haar drie kinde ren heeft ontdekt tot de Zwitsers- Oostenrijkse grens. De gezochten zouden per trein tot het plaatsje Linz, aan de grens van de Russische zone van Oostenrijk zijn gereisd, en daar zijn uitgestapt. Twee officieren van de Britse vei ligheidsdienst, die Maandag naar Zwitserland waren gereisd, om een onderzoek naar de verdwijning van de diplomatenvrouw in te stellen, zijn naar Engeland teruggekeerd. Men maakt hieruit op, dat het eerste deel van de naspeuringen naar mevrouw MacLean, is voltooid. Twee Londense bladen, de „Daily Mail" en de ..Daily Express" hebben in totaal 120.000 gulden uitgeloofd voor inlichtingen, die leiden tot het vaststellen van de verblijfplaats van de vermiste vrouw en haar drie kin deren. Na de verdwijning van de Britse diplomaten Burgess en Mac Lean, in 1951, stelde de ..Daily Ex press" 10.000 gulden beschikbaar. Ook dit aanbod is nog steeds van kracht. Twee huzaren van Boreel, W. van Bos uit Naaldwyk en L. A. Poolmans uit Maastricht, behorende tot het 1ste Nederlandse legercorps, dat deel neemt aan de oefeningen „Grand Re pulse" in Duitsland, hebben in het „strijdgebied" in een holle boom dek king gezocht tegen de „vijand" en te gen de regen. Internos heeft hier een doortastende aanval op het Al- liance-doel ondernomen, besloten met een goed gericht schot. De Roosendaalse keeper had echter op deze situa tie goed 't oog en maakte met een uitstekend getimede sprong de „vuurpijl" onschadelijk. Intussen moest htf al les bij elkaar vier keer vissen, want Internos won met 2-4 22 geschenkzendingen verloot Enkele afdelingen van de vereni ging tot bevordering der bijenteelt in Nederland hadden liulp toegezegd aan de getroffen Zeeuwse imkers. De eerste zending volken kwam in kasten en korven uit Nijmegen aan. In totaal waren het er 22, die bij lo ting werden verdeeld. Naar Kortgene gingen 5 van deze geschenkzendin gen; naar Baarland 4; naar Oudelande eveneens 4; naar Waarde 5; naar Elle- woutsdijk 3 en naar Kattendijke 1. De afdelingen Apeldoorn en Assen willen ook steunen; aan hen is ge vraagd tot volgend voorjaar te wach ten. De Apeldoornse zending gaat dan in haar geheel naar Kruiningen. U)E WINTERDIENSTREGELING 1953 '54 van de Nederlandse Spoor wegen, die op Zondag 4 October a.s. wordt ingevoerd, brengt voor de stad Rotterdam de sluiting van het Maas station, de opening van een nieuw station Rotterdam Noord en een wij ziging van de stationsnamen Rotter dam Delftse Poort in Rotterdam Cen traal Station en Rotterdam Feijenoord in Rotterdam-Zuid. De nieuwe spoorbaan van Nicuwer- kerk naar Rotterdam-Noord, die sinds 17 Mei j.l. reeds door een aantal trei nen wordt bereden, zal van 4 October af volledig in gebruik zijn voor al het treinverkeer uit en in de richting Gouda. Op de plaats van de voorma lige halte Hillegersberg is een nieuw station gebouwd, dat de naam Rotter dam-Noord zal dragen. Aan dit sta tion zullen stoppen: alle D-treinen naar en van Hoek van Holland, de lange-afstandstreinen naar en van het Oosten en Noorden, de exprestreincn naar en van Rotterdam, alsmede de op de overige exprestreinen naar en van Den Haag te Gouda aansluitende pendeltreinen Gouda-Rotterdam v.v., VaI\ Tv? 1Ï°S' imeon&ev.eer 100 gestegen tot 800. Behalve een groot aantal Nederlandse journalisten zijn er redacteuren van Engelse, Belgi sche, Duitse, Zwitserse, Amerikaanse en Zuidafrikaanse persorganen naar Grevenbicht gekomen en ook het aantal fotografen is groot. Verder zijn ook radio, televisie en film aanwezig. Gistermiddag was er zowel voor de dames als voor de heren vrijgezellen, als voor de duizenden toe gestroomde nieuwsgierigen „Elck wat Wils". Er trok een grote stoet door het dorp, waaraan een aantal uit vrijgezellen bestaande folkloristische groepen deelnam. P)AN waren aanwezig een Greven- bichtse vrijgezellenkoningin, ge zeten in een rijk met bloemen ver sierde landauer en meisjes, die afge vaardigd waren door een comité, dat elk jaar in Henegouwen een vrijgezel- lenmarkt organiseert. Voorts trokken in de optocht veel muziekkorpsen, schutterijen en Ambonese dansers mee. Achter de folkloristische groe pen reed een auto, waarin de initiatiefnemer van het vrijge- zellencongres, de heer G. Greyn gemeente-secretaris van Gre venbicht zat. Hij maakte staan de het V-teken ditmaal als de eerste letter van het woord „vrij gezel" of „vrijer?". Op een wei land aan de Maas plantte de jonkheid van Valkenburg on der grote hilariteit haar Mei den. Hun koningin begoot deze den daarna met bier! Tenslotte voerde men bij dit boom pje rond de landauer van de vrijge zellenkoningin een bijna niet eindi gende rondedans uit. Later op de avond werd in de congrestent door de heer J. Munnichs uit Nijmegen een lezing gehouden over ..De psycholo gie van de vrijgezel", waarin hij de typische kenmerken behandelde van de vrijgezel in het algemeen en voor al ook de verschillen enerzijds tussen vrijgezellen van beneden en boven de 30 jaar. Anderzijds tussen vrijgezel len cn gehuwden. Nu cn dan onder brak het congres zijn betoog met lui de bijvalsbetuigingen. De rest van de avond brachten de gasten van Gre venbicht door met dansen in de feest tent. KOUD BAD P)E oudste vrijgezel op dit congres is een inwoner van Kerkrade, de 75-jarige heer J. A. Reinard. Tussen de bedrijven door werd hij door het congresbestuur in de bloemetjes ge zet. Dat overkwam ook de 43-jarige Miss Ann Rooney uit Londen, die tot verst komende vrijgezellin werd uit geroepen. Tot de overige attracties, welke Grevenbicht in petto had, be hoorden ook nog gondelvaarten op buiten het dorp gelegen beken. Van dit romantische onderdeel van het programma kwam echter niet veel terecht, daar de plaatse- lijke gondelier Zaterdagavond reeds zijn vier eerste klanten in 't water had doen tuimelen- De huis vesting van alle congressisten le verde in het begin enige moeilijk heden op, daar men begin verleden week nog slechts 400 gasten ver wachtte. Voor degenen, die niet bij particulieren in Grevenbicht on dergebracht konden worden, wist men echter nog onderdak te .vin den in Sittardse hotels. I—JET nieuwste muziekinstru ment, dat binnenkort ook op de Nederlandse concertpodia zal verschijnen, is de „woud-cither". Het is een uitvinding van een Duitser, zekere Hans Hau, die al vanaf zijn zesde jaar bezeten was van de idee, muziekinstrumenten te maken. De thans 41-jarige Duitser heeft reeds een dikke 150 instrumenten gebouwd, tot hij eindelijk het muziekinstrument vervaardigde, dat hem geheel vol deed. Dat was de woud-cither". De klank ervan is drie/naai zo sterk als die van een gewone gi taar en toen de maker er voor het eerst mee demonstreerde, dacht men dat er een kleine versterker in verborgen was. De ..woud- cither" heeft een klankbereik van vijf-en-een-halve octaaf. De sna ren liggen in vijf groepen. Vier drietallen en een tweetal. Cither, guitaar, mandola en mandoline zijn hier bijeen. en de treinen van de nieuwe uurdienst Rotterdam-Amsterdam v.v. via Gouda en Woerden. UURDIENST OP „NIEUWE LIJN. "|"ER ONTLASTING van het verkeer op de „oude lijn" Amsterdam HaarlemDen HaagRotterdam zijn enkele maatregelen genomen, waarvan die tot instelling van een uurdienst over de „nieuwe lijn" Amsterdam- WoerdenGoudaRotterdam wel de belangrijkste is. Langs deze route zal men in 62 minuten van Amsterdam C.S. naar Rotterdam C.S. kunnen rei zen en in 64 minuten in tegengestelde richting. Op één uitzondering in de ochtenduren na van Rotterdam ver trekken deze treinen om 24 minuten na het hele uur van Rotterdam C.S. en om 13 minuten na het hele uur van Amsterdam C.S. Onderweg wordt gestopt te Rotterdam Noord, Gouda, Woerden, Amsterdam Amstel en Am sterdam M.P. In totaal rijden er op werkdagen tussen 7 en 22 uur 16 trei nen in beide richtingen over de „nieu we lijn." TIJDWINST IN ZEEEAND. \/AN de verdere wijzigingen in de nieuwe dienstregeling vermelden we de volgende: Trein 6 ('s Zaterdags) Bergen op Zoom v. 13.16 - Rotterdam CS zal niet meer in de reisgids worden opgeno men, daar deze trein nagenoeg uit sluitend door militairen wordt benut en voortaan dan ook als militairen- trein zal rijden. In Zeeland wordt de snelheid van 'h1 treinen tussen Krabbendijke en Kruiningen-Ierseke weer opgevoerd, waardoor de reisduur enkele minuten kan worden bekort. Alle treinen Nederland-Parys v.v. zullen te Brussel de „Jonction", de Noord-Zuid-verbinding gaan berijden. Dit betekent, dat deze treinen zullen stoppen te Brussel Noord. Centraal en Zuid. De reisduur Roosendaal-Brussel Zuid wordt hierdoor een enkele mi nuut verlengd. De treinen 35-34 Den Ilaag-Brussel- I.uxemburg-Basel v.v. zullen slechts tussen Basel en Brussel Noord rijden. De bezetting van deze treinen tij dens de winter rechtvaardigt de loop Den Haag-Brussel v.v niet. De aansluiting voor Nederland op en van deze treinen is echter verze kerd door de geïntensiveerde dicsel- electrische dienst Roosendaal-Antwer pen C en de elcetrisehe dienst Ant werpen U-Brussel. De Belgische Spoorwegen cn de N.S. zullen samen een zeer frequente dienst met DE- treinstellcn tussen Roosendaal cn Antwerpen C gaan onderhouden. Thans rijden in deze relatie in totaal 14 treinen, nl. 5 D-treinen en 9 locale treinen, waarvan 4 DE en 5 met stoom Van 4 October a.s. af gaan er 20 trei nen rijden, namelijk 4 D-treinen en 16 locale treinen, waarvan niet min der dan 14 DE en 2 met stoom.

de Stem | 1953 | | pagina 1