Uitstekende starts van N.A.C. en R.B.C. TRIUMPH zege op 't nippertje Bredase RAC ontfutselde Dosko wéér'n puilt M.O.C> begon met draw tegen Goes District Zuid I voor „plan Burgwal" Zon en frisse wind begeleidden competitie-begin Puntenverdelingen in B. op Zoom en Rijen Vijf gelijke spelen in 1 D. Verrassende nederlaag van R.C.H. Uitstekende redding Iedereen grijpt nü naar échte Virginia Nü slechts N.A.C.-LONGA 1-0 Tilburgenaren hadden beter verdiend DE, TWEE kostbare punten, die juist ij net begin van het seizoen zo Vinnig maar sportief Al direct een ongeval Die oude „Brik" TWEEDE BLAD MAANDAG 7 SEPTEMBER 1953 BEGUNSTIGD door de fraaist denkbare weersomstandigheden is de competitie van wal gestoken. Het zou iets bijzonders zijn geweest, als zich bij die start geen verrassingen hadden voorgedaan. De grootste was ongetwijfeld, welke Leeuwarden ons bezorgde. In de Friese hoofdstad werd het bezoekende R.C.H. de landskampioen van het vorige seizoen (en niet Eindhoven zo als abusievelijk in ons overzicht van 1.1. Vrijdag vermeld stond) namelijk met 3-2 geklopt. Opvallend goede resultaten boekten de twee nieuwe eerste klassers: WH '16 bezorgde Bleyerheide een welsprekende 5-1 nederlaag, terwijl E.B. O.H. contra Feyenoord een gelijk spel (1-1) afdwong. Een beste beurt maak te B.V.V., door bij H.B.S. met 0-4 te winnen. Sparta stelde zijn aanhang te leur door van Emma te verliezen (2-3). Willem II werd met 6-0 topscorer op deze eerste speeldag; het was Maurits, dat met deze cijfers aan de zege kar der tricolores gebonden werd. Hele beste beurten maakten R.B.C., dat op eigen terrein gelijk (0-0) speelde met Eindhoven, en N.A.C., dat de volledige winst binnen haalde contra Longa (1-0). Bij de tweede klassers gaf Veloc het bezoekende Wilhelmina (2A) geen schijn van kans (4-0). In 2 B werd het zowel te Rijen als in Bergen op Zoom een puntenverdeling: R.A.C.-Dosko werd 1-1 en bij M.O.C.-Goes kwam het einde met dezelfde cijfers. R.B.C.—eindhoven 0-0. Vooral voor de rust interes sante wedstrijd J)AT DE Roosendalers op eigen ter rein heel wat mans zijn, bewezen zij Zondag door met een geweldig en thousiasme niet alleen Eindhoven te bedwingen, doch het vooral in de le helft vrijwel voortdurend in de ver dediging te drijven. Er ontstonden door het diep door dringen in die sterke defensie heel wat kansen, doch het eindschot faalde, meestal c^oor te weinig doortastend heid, waardoor de lange van Tuyl, Te- bak en tenslotte Hansen het gevaar konden keren. De vele spannende en sensationele momenten voor het Eind- hovendoel maakten het vooral voor de rust tot een zeer aantrekkelijke wed strijd. Het spel golfde vaak snel op en neer. Hoewel R.B.C. het meest ten aan val trok, waren de Eindhovenaren vaak voor het doel van v. Osta niet minder gevaarlijk. Hierbij waren het vooral van Melis. Snoek en Louwers, die soms heel dicht het heiligdom van v. Osta wisten te benaderen. De bra- vour waarmee van Osta echter zijn doel verdedigde, bracht hem zelfs me- nig open doekje. Cools c.s. vormden een niet onverdienstelijk verdedigings- bloc, alleen Florrison was het tempo wel eens te machtig. Bij R.B.C. speelde in de voorhoede Vermunt wel de beste partij. Heel wat van zijn fraaie voorzetten hadden be-i ter lot verdiend, doch de verdediging der gasten werd regelmatig versterkt door de ver teruggetrokken spelende middenlinie, waardoor vfijwel elke schietkans werd ontnomen. Kort na de rust leek het er op, dat het enthousiasme van d« R.B.C.-ers zou worden beloond. Bruyninckx had kans gezien uit een voorzet van Ver munt de bal vrij te spelen en gaf door aan Bindels. Deze schoot op doel, Han sen greep mis, doch de bal kwam te gen de zijlat en op het nippertje kon een der vele voor het doel verdedi gende Eindhovenaren de bal wegwer ken. Steeds opnieuw werd getracht om het defensiebloc der gasten te doorbreken. Men probeerde het nu met verre schoten, doch ook dat luk te niet. Het spel werd er van de zijde der Eindhovenaren ook niet fraaier op. De scheidsrechter smoorde dit in de kiem door enkele vrije trappen uit te delen. Het laatste kwartier wilden de gasten hun technische meerderheid gaan uitbuiten. Soms kwam men tot zeer goed opgezette aanvallen, doch Cools, van Loon en Lindenberg gaven weinig kans tot schieten en van Osta I wierp zich vaak pardoes voor de voe ten van een van Melis, Louwers of i Snoek en wist dan juist de bal weg te pikken. De spanning bleef tot de 1 laatste minuut. Het zeer talrijke pu bliek bleek dankbaar voor de fraaie I wedstrijd. De start van R.B.C. door vah een Kampioen van het vorig seizoen een puntje af te dwingen, houdt zeker een belofte in. WILLEM II—MATJRITS 6-0. Thuisclub speelde met tegenstander SEIN voor suprematie van Wil- lem II kwam na 14 minuten, toen Jan van Roessel met een fraaie kop bal uit een voorzet van Becx de score opende. Het tweede doelpunt voor Wil lem n kwam eigenlijk onverwachts, v, minuut. toen van Roessel in schijnbare buitenspelpositie de bal .®ruickere kreeg toegespeeld; de Maurits-verdediging twijfelde even hSn'vnnr Tllburgse goal-getter al- w-per Mo1 kwam te ataan. die geen schijn van kans had. 2-0 Juist 8 minuten later gaven de Jong en Mommers een keurig spelletje te zien, waarbij laatstgenoemde de Mau- rits-verdediging in de war bracht en de stand op 3-0 bracht. Goed individueel werk van Jan van Roessel werd besloten met een ferm schot, dat keeper Mol weg stompte, doch in de 41e minuut moest de Lim- i burgse doelman capituleren voor een vinnig schot van aanvoerder Becx, die ditmaal zijn bewakers te vlug af was. 4-0. In de tweede helft bereikte het spel niet meer dat peil van de eerste pe riode. Nadat de Jong een prachtige soloren met een oerhard schot, dat voor langs het doel ging, had besioten pikte even later aan de andere zijde FpnX,hn«r op biJ de cornervlag, konba?'van"?"'1 V0,Sde on ecn fraaie voor, dÉb het^-O v?erd°eSSe' Nog vóór dat in de t d h lf, een half uur gespeeld was, kon Mom mers bil een worsteling voor het Man 6-0 hCt haWe NO ADD.H.c. 4_4 Matige wedstrijd met veel doelpunten DE THUISCLUB opende volgens de verwachtingen de score t Smulders een goede voorzet gaf die Becx miste, maar Frits T ra,.» ïr' te om de score te openemTo NOAD had niet lang plezier van rfo, ^ln ^n^d'G; da®"d^' werd.0?!?""' NOAD bePaaldPstoLge™maPaerTodn S kracht niet in doelpunten uitdrukken. Geheel tegen de verwachting in wist D.H.C. in de 26e minuut door Riet beek de leiding te nemen en zelfs, door de Wit, de voorsprong tot 1-3 te verhogen. Juist 5 minuten voor het beëindigen der eerste helft, was het van Heeswijk van NOAD, die met 'n goed doelpunt de achterstand verklein de. 2-3. In de tweede helft gingen de par tijen oorspronkelijk goed tegen elkaar op, maar na 20 minuten schoot D. de Wit (invaller van Kraus) in eigen doel. 3-3. 10 minuten later was het weer van Heeswijk die de stand op 4-3 bracht. De invaller-doelman van Beek werkte hoofdzakelijk met de voeten, waardoor het schot van van Heeswijk via de voeten van de keeper en het hoofd van rechtsback Davelaar in de touwen terecht kwam. Kort voor het einde kon Rietbeek scoren, de stand gelijk maken en een nederlaag voor komen. BRABANTIA—V.V.V. 2-2. Foutieve tactiek werd thuis club bijna noodlottig EEN VOLLE drie minuten waren verlopen, toen midvoor van El- deren na het leder tegen de harde wind in aan het rollen te hebben ge bracht, dit naar v. d. Wildenberg plaatste. De linksbuiten, naar binnen zwenkend, zag zich daarop tegelijker tijd aangevallen door de Venlose rechtsback Lommen en de uitlopende Tilmans. Doorstotende zag hij niette min nog kans het leder in het verla ten doel te plaatsen. 1-0. Na de hervatting eenzelfde spelletje als bij het begin. Uit een pass van Mollen, verhoogde linksbinnen van Osch de voorsprong tot 2-0. Drie mi nuten van de tweede helft zijn dan gespeeld. Brabantia, zich veilig voe lend, begaat nu de fout zich terug te trekken. De Venlonaren, nu meer bewegingsvrijheid krijgende, trekken nu weer ten aanval. Ook hun spel is veel minder dan voor de rust. zodat het spelpeil aanzienlijk zakt. Als een doelpunt van invaller van Gerwen. we gens off-side wordt afgekeurd, is het Sijbers die direct daarop de achter stand verkleint. Geen twee minuten later isde stand gelijk als Nass on houdbaar inkopt. Onder hoogspanning verstrijken dan de laatste minuten. H.B.S.B.V.V. 0-4. Goede wedstrijd van B. V. V. T~)E KLINKENDE overwinning van B.V.V. is geen minuut in gevaar geweest. De H.B.S.-aanval was mach teloos tegen deze sterk opererende verdediging der bezoekers. Na enige wederzijdse verkenningen der voor hoedes, trok B.V.V. weldra ten aan val, doch pas na een half uur, toen C. Goldman een onnozele bal miste, Quaadvlieg, kon deze middels een dribbel, met een hard schot keeper v. d. Land verschalken. 0-1. Midvoor Langelaan wilde het op zijn beurt pro beren, maar zag zijn kogel net naast gaan. Hierna was er van schitterend vleugelspel tussen van Beurden en Quaadvlieg te genieten; laatstgenoem de kreeg na 45 minuten de bal uit een ingooi van rechtshalf Remmers, een snelle rush volgde en daarna was het 0-2. Na de rust begon H.B.S. op te le ven, maar het was spoedig weer afge lopen. De voorhoede van B.V.V. beuk te er op los. Van Overbeek ging er tussen uit, maar de bal werd corner gestompt door v. d. Land. Linksbui ten Heijmans. na zich te hebben vrij- gespeeld, ondernam een solo-rush en zag zijn harde schuiver beloond met een doelpunt. 0-3. Eventjes nog leefde H.B.S. op. maar Krijgh en diens man nen. hielden stand. Na een hevige scrimmage voor het H.B.S.-doel dook van Beurden op en voor v. d. Land het wist. was het 4-0. De wedstrijd ging daarna uit als de bekende nacht kaars. JULIANA—LIMBURGIA 1-1. Geen derby-sfeer TN EEN van beide kanten zeer matig gespeelde wedstrijd hebben twee gehandicapte ploegen de punten ge deeld. Bij Juliana ontbrak Belski. die nog niet hersteld was van een blessu re in een friendly game opgelopen, terwijl Mommers 's morgens met een acute blinde darm-ontsteking in het ziekenhuis was opgenomen. Vier minuten na de rust nam Lim- burgia de leiding. Feijen, afgedwaald naar de rechtervleugel, loste van zeker 40 meter een schot op de Julianaveste. waarop een door de zon verblinde Volders misgreep. 0-1. Het werd zelfs 0-2 door Geclen, doch arbiter van Aus- sem had buitenspel geconstateerd. Ju liana kreeg toen iets meer tempo en enkele corners deden het sein op rood in de Limburgia achterhoede staan. Na 29 minuten was het Loo, die voor het hoogtepunt in de wedstrijd zorg de en een voorzet van Timmermans die direct werd overgenomen door uitstekend afwerkte. 1-1. Bij een der vele RBC-aanvallen plukt Hansen de bal vóór de hoog opspringende Bindels weg. Bruyninckx kijkt ge spannen toe, terwijl de „grote" van Tuin en Tebak hun keeper seconderen. Daar noch de thuisclub, noch Eind hoven het net wist te vinden, eindigde deze te Roosen daal gespeelde ontmoeting puntloos. Een fraai resultaat voor de Oranje-Witten. *-*• lem R.A.C.—DOSKO 1-1. Punten eerlijk gedeeld DE GASTEN, het vorig jaar de mannen met promotie-kansen, hadden het er terdege op staan om de winnende puntjes mee naar huis te nemen, doch ook RAC zette alle zeilen bij om, zo niet beide puntjes, dan toch minstens de helft winst binnen te halen. Voor rust was Dosko in de meer derheid, dank zij hun sneller en en thousiaster spel. Afwisselend werden beide doelen onder vuur genomen, doch het verwachte resultaat bleef uit. Het spel was te zenuwachtig om goed van gehalte te zijn. Na een kwartier wist Dosko de leiding te nemen. Een corner uit de rechterhoek werd door Jan Schuur- biers in een doelpunt omgezet met een fraaie kopbal (01). Na de rust was het spelbeeld zeer gewijzigd. RAC kwam beter op dreef, bouwde z'n aanvallen beter op, ont nam Dosko steeds meer z'n veldmeer- heid, tot zijzelf de leiding van het spel hadden. Hierbij verzette Brooy- mans bergen werk. Een doelpunt kon niet uitblijven. Reeds maakten de RAC-supporters zich blij, toen een schot van J. Maas door de wind in de bovenhoek waaide, doch de scheidsrechter had gefloten voor bui tenspel. 13 minuten voor het einde kwam de gelijkmaker. Invaller J. v. Engelen loste van de linkerhoek een strak schot. De bal vloog, via het hoofd van Jac. Maas onhoudbaar in de netten 11. Met deze stand konden beide par tijen tevreden zijn. Ze waren aan eikander gewaagd. M.O.C.—GOES 1—1. Juiste puntenverdeling LJET EERSTE competitietreffen tus- sen M.O.C. en Goes bracht een uitslag die juist was afgestemd op het gepresteerde door beide ploegen. Was Goes voor de rust de sterkste, na de hervatting eiste de thuisclub het beste van het spel voor zich op. Veel afbreuk aan de wedstrijd deed (Van onze sportredacteur). (N DE 87ste MINUUT, dat was dus honderd en tachtig seconden vóór het einde van de wedstrijd, die tot dan toe puntloos was gebleven is de be slissing gevallen, ten gunste van de thuisclub. Longa's doel man had te lang met de bal gelopen en werd deswege met een indirecte vrije schop bestraft Rechtbuiten Kraus had met de naast hem staande Canjels een afspraakje gaf het leder met een tikje naar NAC's midvoor en na een wending naar rechst loste deze met de linkervoet een zo enorm had schot, dat de bal reeds in het Tilburgse doel lag, vooraleer de Longe-spelers, die het bekende muur tje hadden gevormd, zich dit hadden kunnen realiseren. NAC wist deze kostbare voorsprong te behouden en won dus we mogen zeggen tegen de verwachting van het moment in deze ontmoeting, die meer spannend dan fraai was geweest. Canjels scoorde drie minuten voor slot iZ TePn' kwam™ daarmede ke met terecht bij de ploeg, die het meest verdiende. LONGA haa technisch beslist beter gespeeld dan zijn gastheren, doch cnerlijds was het schieten aan hun kam abominabel slecht cn anderzijds stond daar ecn gee -zwarte achterhoede, met ook doelman Veenhuyzen in uitstekende vorm, die in moeilijke situaties het hoofd koel hield en het net van door- boring vrijwaarde. SNEL STARTEN! TN DEZE wedstrijd heeft men weer 1 eens zeer duidelijk kunnen zien, hoeveel waarde te hechten is aan snel starten en positie kiezen. De Tilbur genaren waren hun gasten daarin vrij wel steeds de baas. met als gevolg, dat vooral in de tweede helft NAC bijna de gehele speeltijd in de verdediging werd teruggedrongen. Voor de rust was de thuisclub een groot deel in de meerderheid geweest, doch toen had de voorhoede tal van opgelegde kansen om zeep gebracht Nu moet gezegd, dat het niet mede spelen van P. v. d. Hoven (gebles seerd) een geduchte verzwakking in de Bredase gelederen veroorzaakt, hoewel zijn vervanger. Timp, zeker vaak goede dingen heeft gedaan. pakken en forceerde een aantal hoek schoppen, die niets opleverden, vooral dank zij het Tilburgse achtertrio: Franken, van Huiten, Veldhuyzen (vooral de laatste!). In de 20ste mi nuut kreeg Gerritsen voor open doel een dot van een kans, maar hij miste grandioos. Tegen het einde van de eerste helft kwam NAC herhaaldelijk gevaarlijk voor het LONGA-doel, doch tot scoren kwam men niet. KTA DE THEE tapten de bezoekers uit een ander vaatje en bijna een half uur lang hadden zij de overhand op hun gasten, zonder evenwel tot doelpunten te kunnen geraken. In de 35ste minuut spande het er even heel erg voor het Bredase doel, nl.. toen een indirecte vrije schop aan LONGA werd toegekend. Het gevaar kon ech ter worden bezworen. Toen iedereen reeds aan een punt loos einde geloofde, kwam aan Longa kant die vrije schop, waarvan het regsultaat hiervoor reeds werd be schreven. De resterende minuten bleef NAC in de meerderheid en de Til burgenaren. natuurlijk het hart inge trapt, konden de Bredase voorsprong niet meer ongedaan maken. Tijdens theedrinken was men het erover eens, dat in de tweede helft het uithoudingsvermogen de beslissing zou brengen. Dat het daar niet van gekomen is, moet slechts worden toe geschreven aan het feit, dat de Longa- voorhoede meestal haar vaak zeer gevaarlijke aanvallen slecht af werkte of met een aantal onbesuisde schoten besloot. In de gevallen, dat dit niet het geval was, konden Michielsen. Lussenburg en Verlind, tezamen met hun doelman op soms voortreffelijke wijze redding brengen. Maar een feit blijft, dat NAC meer nog dan tot nu toe zal dienen te trainen, want vooral in het laatste kwartier heeft het te kort aan adem zijn spelers geducht parten gespeeld. REEDS SPOEDIG NA 'T BEGIN... de wind, die langs over het veld een stevig toontje meeblies. Voordeel aan beide kanten dus. Maar dit voor deel kon door geen der ploegen vol doende worden benut. Het was meestal een strijd tussen zwakke aan vallers en aarzelende verdedigers aan beide kanten. Peeman bij Goes en Heijnen bij de thuisclub waren echter verdedigers waarop menige aanval te pletter liep. Mos, nog steeds een der gevaarlijkste spelers uit de Goes-aanval, bracht in de 18de minuut een fraaie bal voor het hei ligdom van de Rijk. Daar stond mid voor v. d. Sluis gereed, om de voor zet af te werken. Hij deed dit ook subliem. De Rijk kon vissen. (01). Aan de andere kant probeerde de thuisclub de defensie van Goes tot capituleren te brengen maar wat een Martens, Jansen, Hoendervangers, of Kees de Rijk ook probeerden, Zwar- tepoorte hield zijn doel voor de rust schoon. Na de hervatting liep M.O.C. vlot ter van stapel. Reeds in de zesde minuut hadden de Bergenaren suc ces. Linksbuiten Bennaars loste een fraai schot, dat de lat beukte. De bal kwam daarna bij Kees de Rijk, die Zwartepoorte kansloos sloeg (1I). D. H. C.'er Kraus brak een been T~Ae links-achlcrspeler van DHC, Frans Kraus, heeft het voetbalseizoen niet al te best ingezet. In de eerste klasse wedstrijd Noad-DHC kwamen de middenvoor van Ncad en bovenge noemde speler in botsing, waarbij Kraus een been brak. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Schotte wint Antwerpen Luik-Antiver pen De wegwedstrijd Antwerpen-Luik- Antwerpen voor profs is gewon nen door de Belg Schotte, die de 271 km. in 8 uur 55 min. aflegde. Geerts en Borgmans (beiden België) eindig den op 10 sec. en 1 min. 30 sec. resp. als tweede en derde. Uit deze worsteling nam Dosko de lei ding. In dit tweegevecht tussen een RAC-verdediger en Rienus Bennaars (Dosko) kon laatstgenoemde door een hogere sprong het leder in de Ryense doelmand brengen. Bennaars' clubge noot Jan Schuurbiers stond daar in vrije positie en kopte onhoudbaar in. Later kon RAC hetzelfde doen. Met deze stand (1-1) werden de punten broederlijk gedeeld. IJitbreidinesvoorstellen horen. Hier ligt voor allen dan ook een taak de spelers sportiviteit bij te brengen. Bij het ontbreken van tegencandi, daten werden de heren L. Luchten- berg en Arn. van der Ven als lid van liet Districtsbestuur herkozen. vonden geen meerderheid Destuursleden van vrijwel alle voet- balvereniging, tot District Zuid I behorend, waren Zaterdagmiddag tra ditiegetrouw in „De Graanbeurs" bij eengekomen om de algemene jaarver gadering bij te wonen welke door het bestuur van dit District was uitge schreven. In zijn openingswoord begroette de voorzitter, de heer E. A. Wijdicks, in het bijzonder de heren de Groot. Metz, Schroder en Goorse (bestuurslid van de KNVB). Hierna een terugblik op het afgelopen jaar werpend, herinner de de heer Wijdicks aan de verschrik kelijke overstromingsramp van 1 Fe bruari, waarbij West Brabant en in het bijzonder de provincie Zeeland zeer zwaar werden getroffen en ver schillende bestuursleden van vereni gingen in de golven de dood vonden. posthume herdenkingen REEDS gedurende de eerste minu- ten van de ontmoeting, die spor- J ,vel'loPen is> kon Michielsen, door K1.8 de doorgebroken H. de „,,„t bluyon volgen, een zeker doel- voorkomen. LONGA speelde agressiever en sneller juist de NAC stoeds zoveel R,nvni„°wte- In de 7e kopte Bruyninckx een mooie voorzet van Hp"t LT i E-.n minuut later scoor- d. de Kort uit een fraaie pass van Vililevoye. doch scheidsrechter Hugens was het niet ontgaan, dat de LONGA- midvoor zulks in buitenspel-positie had gedaan. NAC ging nu beter aan- In de tweede helft van de wedstrijd NAC-Longa waarvan dit plaatje kwam het Bredase doel herhaaldelijk in gevaar, maar wat de Tilburg se voorhoede ook in het werk stelde en hoe agressief deze zich weerde, de NAC-defensie gaf geen krimp. De thuisclub won tenslotte met 1-0. VJervolgens wijdde de heer Wijdicks enige ogenblikken aan het ver- schijden van Harry Bockmeulen. waarvan hij zeide, dat hij zijn laatste krachten voor het Zuidelijk voetbal heeft gegeven. Er is een Comité op gericht om een passend grafmonu ment op te richten. Ook herdacht de heer Wijdicks de heer Seegelaar. die de KNVB gedurende een lö-tal jaren trouw heeft gediend, zomede de heer W. C. Verstappen, als lid van de Zui delijke Scheidsrechters-Commissic cn ten slotte de heel' A. H. van de Wij- gerd, wiens heengaan in liet bijzon der voor de afdeling Brabant een groot verlies was De voorzitter memoreerde verder het feit, dat 7 verenigingen hun zil veren bestaan vierden t.w Bcrgeijk. BSC: EMM; Hontenisse. NWC. Sarto en TOP. NAC, Breda cn RBC konden op een 40-jarig jubileum terugzien en spr. wenste deze nogmaals geluk. Ge luk wenste hij ook de kampioenen en gepromoveerden; de gedegradeerden wenste hij alle sterkte toe. Omtrent de gang van zaken m.b.t. de strafzaken, moest de heer Wijdicks helaas een pessimistisch geluid laten „PLAN BURGWAL" De bespreking van de voorlopige agenda voor de Bondsvergade ring. welke op 19 September a.s. in Amsterdam wordt gehouden, nam ge ruime tijd in beslag. Vooral het voor stel inzake een competitie-Indeling der le klasse van 5x12 verenigingen kon in de ogen van enkele afgevaar digden geen genade vinden. De mede deling van de heer Wijdicks, dat in deze kwestie de Bondsvergadering moet worden afgewacht, bracht niet het gewenste effect, zodat tot stem ming hieromtrent werd overgegaan. Het grootste aantal stemmen was te gen dit voorstel. Ten slotte werd het voorstel van de heer Timmermans (Bergen op Zoom) in stemming ge nomen behelzende een competitie- indeling van 6 x 12 verenigingen in zes Districten, ook dit kon geen meer derheid behalen en aldus was men nog even ver ais toen men begonnen was. Dit was voor de heer Fanis (NOADi aanleiding voor te stellen een motie in te doenen, waarin men zien tegen het plan Burgwal uitsprak. De ze werd echter slechts door enkele verenigingen ondersteund zodat hier van werd afgezien. Voor de rondvraag meldden zich S. C. Gastel, Axel en Middelburg met verschillende kwesties, waarom trent breedvorig van gedachten werd gewisseld. in district West II heeft de verga dering zich met overgrote' meerder heid uitgesproken tegen een voorge stelde reglementswijziging om evenals bij de kampioenwedstrijden reeds ge schiedt ook bij promotie- en beslis singswedstrijden 10 pet. van de ont vangsten te hellen, teneinde het ge raamde begrotingstekort van 26.000 te ondervangen. Ook District Noord was hier tegen. (Advertentie)

de Stem | 1953 | | pagina 5