INDIA kreeg (kleine) meerderheid Kasteelheer wilde landgoed zuiveren Sovjet-voor stel we Na 20 maanden thuis BENDE OPGEROLD Morele nederlaag voor VS. in politieke commissie Voor 1 millioen juwelen gestolen Vandaag Assemblee Een stuk kalmer! Nu 130 millioen KOM MAAR WEER GAUW BIJ MAMMIE!" Vakbeweging steunt socialisten Een beetje duur de wereld rond NASCHADE GELIJKGESTELD MET WATERSNOODSCHADE Zo begon het België (nog) vrij Interzonale passen Schadevergoeding... r St, Bernards werkloos "N dagblad voor zeeland Zij bonden hotel-eigenares vast droog weer Heroïnesmokkel P. A. A.: hypermoderne Jules Verne Wijzigingen van oorspronkelijk ontwerp Vergoeding van blijvende waardevermindering Frankrijk bezaaid met dode konijnen Zou ziekte overslaan naar Nederland 03e JAARGANG No. 20811 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Keigerstraat 16. Tel. Redactie: 8161. Admi nistratie: 8718 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C J v Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1 5.45 per kwartaal, per post f 615 per week (uitsluitend bij niet-post- bestel'lf 0.42 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no, 278841. U..-PO» voor de Zeeuwse Eilanden: GOEsj Westsingei Voor Cod, Koningin en Vaderland VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). H. Krishna Menon, de afgevaardigde van India in de Veiligheidsraad luis terde intens naar het debat betreffende India's deelneming aan de Korea Vredesconferentie. Op de foto: Geheel geconcentreerd luistert Menon (links) en midden. Tegen het einde van de debatten pleegt Menon over leg met een van zijn assistenten. TWEE ONBEKENDEN hebben Woensdagochtend vroeg ingebro ken in hotel Aioli te Saint Tropez aan de f ranse Rivièra en de eigena- .PRESIDENT" Robert, die vrij zou komen uit zijn hechtenis (vanwege overtreding Deviezenbesluit is nu in hechtenis gesteld als verdacht van op lichting. HET TEKORT van de Stichting 1940- 1945 bedroeg naar schatting ruim 8 millioen gulden. Dit te kort zal door inzamelingen moeten worden gedekt. Men denkt 6 jaar nodig te hebben. VADER BRUCKNER strafte zijn 12- jarige zoon, omdat hij (in de Sovjet zone) pas tegen middernacht thuis kwam van een communistische jeugd- bijeenkomst. Zoonlief klaagde vader aan en de Staatsveiligheidspolitie ar resteerde daarop vader err moeder Bruckner. DE BEWEGINGSVRIJHEID van di plomaten van achter het IJzeren Gor dijn is in de V. S., Frankrijk, Enge land en Nederland verruimd. In ons land loopt de grens nu tot het Am sterdam-Rijnkanaal. HET HOOFDBESTUUR van de Ned. Ver. van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd heeft in een adres aan de Tweede Kamer gevraagd om een Nationale Feestdag, die niet half maar helemaal als vrije dag wordt ge geven. resse van het hotel onder becfteiging met een revolver gedwongen de brandkast te openen. Zij ledigden de brandkast, die juwelen ter waarde van ruim een millioen gulden bevatte, en ontsnapten na de eigenaresse te hebben vastgebonden. Het voornaamste slachtoffer van deze overval is een Parijse juwelier, Hayat. die juwelen mist ter waarde van 700.000 gulden. Het onderzoek naar de daders wordt bemoeilijkt door het feit, dat deze geen vingerafdrukken hebben achter gelaten. De eigenaresse van het hotel is zo bijziend, dat zij de politie geen duidelijke beschrijving van de daders kon geven. Politie-officieren geloven, dat de inbrekers werkten in opdracht van een man, die wellicht in gegoede kringen verkeert en die wist, dat Hayat de juwelen naar de Rivièra had gebracht, om een gedeelte daar te verkopen. HET SOVJET-VOORSTEL tot deelneming van vijftien landen aan de politieke Korea-conferentie (Ronde Tafel en geen „twee partijen") is in de politieke commissie van de V. N. ver worpen met 41 stemmen tegen, vijf voor bij 13 onthoudingen. Het voorstel van de gealliëerden om de landen met troepen in Korea het recht te geven tot deelneming werd aangenomen met 42 stemmen voor, 7 tegen bij 10 onthoudingen. Iedere deelne mende Regering treedt volgens dit voorstel „zelfstandig' op en bindt zich alleen aan besluiten, waarmee zij instemt. De deelneming van India aan de conferentie werd goedge keurd met 27 stemmen voor, 21 tegen en 11 onthoudingen. Het lijkt dus onwaarschijnlijk, dat voor India in de Assemblée een meerderheid van tweederde te vinden zal zijn. LIET eerste artikel van de gealli- eerde resolutie, waarin wordt ge zegd, dat met goedkeuring is kennis genomen van het sluiten van de wa penstilstandsovereenkomst, werd met 58 stemmen voor aangenomen. Er wa ren geen tegenstemmers. De tweede stemming betrof het deel van de resolutie, waarin wordt vast gesteld, dat de vereniging van Korea met vreedzame middelen het doel van de V. N. blijft. Er waren 59 stem men voor. De politieke commissie keurde de deelneming van de Sovjet-Unie goed „mits de andere partij dit wenst". 55 landen stemden voor, twee tegen en twee onthielden zich. NEDERLAND: BLANCO Groot-Brittannië, de Sovjet-Unie en Indonesië stemden voor deelneming, de Ver. Staten en Pakistan tegen. Ar gentinië, België, Frankrijk, Luxem burg, Nederland en Zuid-Afrika ont hielden zich van stemming. Vandaag zal de Assemblee aan de debatten beginnen en misschien zelfs ook tot een eindstemming komen. DE DATUM. VYSJINSKY FNE Sovjet-russische afgevaar digde, Vysjinsky, zei, dat de Britse afgevaardigde Cabot Lodge hetgeen hij Woensdag jl. had ge zegd over het standpunt der Chi nees-communistische en Noord- koreaanse Regeringen „verkeerd had aangehaald". „Mijn woorden bevatten geen „nauwelijks verhulde bedreiging", dat de communistische staten niet i aan de conferentie zouden willen deelnemen indien zij niet in staat zouden worden gesteld zich uit te spreken over de z.g. vijftien- mogendheden-resolutie. Ik heb slechts gezegd, dat het inzicht der Algemene Vergade ring ter kennis van de Chinees- communistische en Noordkoreaan- se regeringen moet worden ge bracht. Alleen op deze wijze een basis kan worden gelegd voor een eventuele voortzetting der bespre kingen", zo verklaarde hij. IN HET geallieerde voorstel is ook bepaald, dat de Verenigde Staten zich met de „andere zijde" in verbin ding zullen stellen over de datum niet later dan 26 October a.s. waar op en de plaats waar de besprekin gen zullen worden, gehouden. Plaats en datum moeten „bevredigend zijn voor beide partijen". VOALS gezegd is in de Algemene Vergadering de voor India be haalde meerderheid niet voldoende voor de deelneming aan de conferen tie. In de politieke commissie zijn de zelfde landen vertegenwoordigd als in de Algemene Vergadering. De resolu tie betreffende deelneming van India was ingediend door Groot-Brittannië, Australië, Canada en Nieuw-Zeeland. De Amerikanen hebben zich zeer te gen Indische deelneming verzet. RAMPENFONDS HET Nationale Rampenfonds heeft tot Woensdag een be drag van 130 millioen gulden ontvangen. Nog steeds komen geldelijke bijdragen voor de slachtoffers van de watersnood ramp uit binnen- en buitenland binnen. DE NIEUWE WET in Oostenrijk tot bescherming van de jeugd werkt goed. Een merkwaardig ge volg van de wet is echter, dat de Weense politie nu vaak uit de bioscopen, waar een voor de jeugd verboden film draait, jongens moet weghalen metvalse baarden. DE BEPERKINGEN op de Brits-Hon gaarse handel, destijds ingevoerd bij de arrestatie van Sanders, zijn opge heven. EISENHOWER heeft de Sjah van Perzië gelukgewenst en hem de beste wensen doen toekomen voor zijn toe komst. DE KOSTEN van levensonderhoud zijn blijkens de indexcijfers over Juli tot een nieuw hoogtepunt gestegen. DE MINISTERS Drees en Algera zijn officieel uitgenodigd om begin Octo ber bij gelegenheid van de eerste K. L.M,-vlucht met een superconstella- tion een bezoek te brengen aan Zuid- Afrika. '?,OT,N.u TOE zijn sedert de Juni-op- in Oost-Duitsland 183 mensen veroordeeld, waarvan 17 ter dood. SnCw°v rDAAT' dat is floten ussen het Vaticaan en Spanie, wordt 'mn6Vl0egdr krinSen beschouwd als 'n „modelregeling" van de positie der Kerk ten aanzien van katholieke lan- DE MAU MAU-LEIDER Kimathi zou zijn „oorlogsleiders" bevel hebben ge geven de wapens neer te leggen en na Augustus de strijd te staken. DE VERTEGENWOORDIGERS der V. S. en van Groot-Brittannië in de veiligheidsraad hebben verklaard te gen het op de agenda vermelden van menPUnt "Marokko" te zullen stem- leveiwnHaRiSTE DAG V3n de tweede van Sdielenactle voor de bevolking begonnen Itsland' die D°nderdag is selDakken Z1Jn ongeveer 105.000 voed selpakketten uitgereikt. weg tmsenB2.TSiING op de SchiPhol- tor met zijspan* k™ aU-°. 6n een m0* Duitse erhtn oWam gisteravond het echtpaar Schulze om het leven J vanavornd-nVaChtins' geldig i i i tot i i i 0 zonnpciii ~veer *?et perioden van 5 raturpn ün Cn iets ho&ere tempe- J zwakt» 8isteren. Matige tot ,™akke win'l uit Westelijke rich- Vandaag: Zon onder 19.37 uur. 0 t op 20-32 uur* Morgen: Zon P 5.46 uur. Maan onder 12.25 1 uur. f t De Amerikaanse luchtmacht beschikt over een bommenwerper, die een straaljager in zijn bommenruim kan meevoeren, dit vliegtuig in de vlucht kan loslaten en eveneens weer oppik ken. De bommenwerper is een B-36, uitgerust met zes zuigermotoren en vier straalmotoren. Deze enorme ma chine kan de straaljager, een F-84 F „Thunderstreak" tot 6500 kilometer van haar basis vervoeren en daar lanceren voor een aanval op doelen op een afstand van bijna 1400 kilo meter. De bommenwerper wacht dan in betrekkelijk veilig gebied de te rugkeer van de straaljager af en brengt het gevechtsvliegtuig weer naar de basis terug. Zowel de B-36 als de F-84 F kunnen een atoombom meevoeren. Hier zien we hoe een F- 84 F na een vlucht op het punt staat in de „schoot" van de B-36 terug te keren. F)E FRANSE politie heeft Donder dagochtend een zestigjarige voor malige spoorweg-employé, Coatval, in hechtenis genomen. Hij wordt ervan verdacht, aan het hoofd te staan van een grote organisatie voor smokkel van verdovende middelen. De organi satie zou werkzaam zijn in Turkije, Italië, Frankrijk en Zuid-Amerika. Rechercheurs hadden 24 uur eerder een inval gedaan in de „fabriek" van de bende, een kasteel bij Chartres, waar men heroïne produceerde. De politie arresteerde een Zuid-Slavische chemist, Dodorowitsj, de Zwitser Wi- cky en de Fransman Desrues, die bij de politie als smokkelaar in verdo vende middelen bekend stond. Wi- cky werd door de Zwitserse politie gezocht wegens fraude. Bankrekening van Ollen- hauer steeg geweldig ^DENAUER heeft de Duitse een heidsvakbeweging ervan beschul digd de socialistische partij (S.P.D.) bij de verkiezingen geldelijk te steu- Hij beschikt over een uitgebreid aantal fotocopieën van documenten, die de financiële verhoudingen tussen D.G.B. en S.P.D. aan het licht bren gen. Naar deze papieren aanwijzen, hebben op verschillend vlak bespre kingen plaats gevonden tussen beide organisaties over een mogelijke be schikbaarstelling van D.G.B.-gelden voor de verkiezingscampagne van de S.P.D. Hoezeer de S.P.D. zich door de pu blicatie van deze bezwarende docu menten in het nauw gedreven voelt, blijkt wel hieruit, dat zij zich be ijverd heeft deze papieren zo snel mo gelijk als „vervalst" te brandmerken en een gerechtelijke aanklacht tegen de „schuldigen" in te dienen. Het meest bezwarende feit voor de S.P.D. inzake haar verhouding tot het D.G.B. is ongetwijfeld, dat de privé- bankrekening van Erich Ollenhauer, voorzitter van de S.p.D., op duistere wijze van 84.000 mark in Februari 1952 is gestegen tot 342.000 mark in Maart 1953, hetgeen het dagblad „Westfalen" onlangs via geheime weg achterhaalde en met veel ophef pu bliceerde. De schending van het bankgeheim is inmiddels voor het bestuur van de S.P.D. aanleiding geweest alle relaties met de Rijn-en-Ruhr-bank, waarop de gelden van de heer Ollenhauer waren gestort, te verbreken. WIE ALS Phileas Fogg, de hoofd persoon uit Jules Verne's be roemde boek, een reis om de wereld in 80 dagen wil maken, krijgt nu de gelegenheid dit op een bijzonder com fortabele wijze te doen, zij het dan in 85 dagen en tegen een prijs, die de meeste mensen zeis in Amerika wel zal afschrikken: 15.000 dollar. De Pan American World Airways gaat nl. in samenwerking met House of Travel, een groot New-Yorks reis bureau, dergelijke reizen om de aard bol organiseren. De eerste reis zal op 21 Januari a.s. te New-York beginnen. Een viermo torige Douglas „Super 6"-clipper, die Leo van Aerde, die na twintig maanden gevangenisstraf in Hongarije gratie kreeg, ziet men hier zijn moeder omhelzen na de aankomst op Schiphol. Hij was niets te spreken over zijn behandeling in de gevangenis. Het eten was buitengewoon schaars en lijfstraffen waren niet zeldzaam, wat hij zelf ook had ondervonden. het droogvallen van het betrokken gebied openbaart. 3. Ook in geval van herstelbaro schade wordt het mogelijk de aftrek percentages voor woningen en be drijfspanden te halveren. (Het oor spronkelijk ontwerp stond dit alleen toe voor onherstelbare schade). 4. Ook verenigingen, die geen rechtspersoonlijkheid bezitten komen onder de wet. 5. Voor herstelbare schade aan be- drijfs- en beroepsuitrusting kan een vergoeding wevien gegeven ingeval van blijvende waardevermindering. 6 Ook na 1 Januari 1957 blijft de herbouwplicht voor boerderijen be staan. 7. De beperking van het recht van vererving ten aanzien van een bij drage tot de bloed- of aanverwanten in rechte lijn is thans vervallen. Integrale schadevergoeding over da gehele linie blijft de regering afwij zen. Een niet te verantwoorden be lastingverhoging zou daarvoor nood zakelijk zijn. Inzake de materiële schade zal geen ontwerp worden ingediend. De ze blijft echter niet geheel onvergoed als gevolg van maatregelen in het so ciale vlak. IN HET wetsontwerp Waters- noodschade 1953 heeft de Regering blijkens haar M. van A. nog een aantal wijzigingen aangebracht, o.a.: 1. Aangifte moet geschieden uiter lijk 6 maanden na het inwerkingtre den van de wet of na door de minis ter vast te stellen tijdstippen. 2. De z.g. naschade zal in elk ge val als watersnoodschade worden be schouwd, als ze zich binnen 5 jaar na als toeristenvliegtuig ruimte biedt aan 82 passagiers, zal zo comfortabel mo gelijk worden ingericht voor hoog stens 30 reizigers, die elkaar op deze luxe-wereldreis van 90.000 km. aldus niet in de weg zullen zitten. De rou te zal leiden via Zuid-Amerika. Zuid- Afrika, Azië (met inbegrip van In donesië) en de eilandengroepen in het Zuidelijk gedeelte van de Grote Oce aan. Daarbij zullen o.a. Japan en Ha waii worden bezocht. In de passageprijs is alles begrepen, zoals excursies waaronder een auto tocht van 8 dagen door de Belgische Congo), fooien en amusement. Hoe be staat het! (Van onze Parijse correspondent). JVJOCHT U konijnen in de kooi hebben zitten, slacht ze dan af en J8®0?; ®innenkort zouden ze wel 'ns kunnen worden aangetast i e zlekte waartegen geen afdoende entstof bestaat. g momenteel bezaaid met dode konijntjes. Millioenen en millioenen langoren zijn de laatste vier weken dood gegaan. De J»K?^CrZ1Cn' Men gelooft ernstig dat er in Frankrijk geen konijn zal overblijven en de epidemie zich ook zal overplanten naar Duitsland, Belgie, Nederland, Zwitserland, Spanje, Italië, enz. De pes simisten beweren, dat Europa over twee jaar niet een konijntje meer zal Dezinen. konijnen zien er zo onsmakelijk uit, dat men de eerste maanden geen ko nijnenvlees meer belieft. LIET n \r -, drama rond het kasteel van Maillebois. De 380 ha. van de eigenaar professor Armand Delille werden volgens zijn zeggen vergeven van konijnen. Zijn zoon kocht in Zwit serland een besmettingsstof, dezelfde, die in Australië wordt gebruikt om de konijnen uit te roeien. Twee tam me konijnen werden ingespoten en de bossen ingezonden. Snel als de weerlicht verspreidde de nieuwe ziek te zich over Frankrijk. Momenteel is alleen het uiterste Noorden nog niet be smet. Maar geleidelijk aan kruipt de myxomatose naar boven. Spoedig kan ze via Bel gië ook de Nederlandse grens bereiken en... er is maar weinig kans, dat onze grensambtena- ren ze tegen kunnen houden. Het ziekteverloop is snel en vrese lijk. Het begint met een klein bultje op de neus. Weinige dagen later is de kop sterk gezwollen, de ogen groeien en etteren geheel dicht, de dood komt I met vreselijke pijnen. De besmette Vermoedelijk via het voeder zijn ook de tamme konijnen aangetast. Hoewel er momenteel nagenoeg geen aanbod van konijnen meer is zijn de prijzen gedaald van 280 fr. per kilo levend gewicht tot vijftig franken. Geen enkele Fransman eet nog konij nen. In de restaurants is de bout van de prijskaart verdwenen. In besmette hokken zijn ook de nog gezonde die ren reddeloos verloren. Het instituut Pasteur heeft een serum ter beschik king gesteld, dat in sommige geval len wel, in andere gevallen niet helpt. Het middel is evenwel zuiver pre ventief. Er wordt naarstig gezocht naar een beter serum. Tamme konij nen, die het bekende puistje op de neus vertonen zijn reddeloos verlo ren. Het verstandigste is om de be smette dieren onmiddellijk te doden en te vernietigen, alsmede de dieren die in hetzelfde hok verblijven. Dan heeft men tenminste kans de konijn tjes in de andere hokken over te hou den. De vliegen zijn er anders vlug bij om ook de andere hokken te be smetten. Maakt men de zieke konij nen niet onmiddellijk af dan is het zo goed als zeker, dat de vliegen ook de andere hokken besmetten. Aange J {-JET Belgische Ministerie van Landbouw heeft bekend ge- J maakt, dat zich in België nog J geen enkele geval van de besmet t telijke konijnziekte voordeed. Al- J ie dode konijnen, die de laatste J weken door boswachters in België t i werden aangetroffen, zijn in de la- boratoria onderzocht, doch geen J J enkel vertoonde sporen van de gevreesde ziekte. Inmiddels zijn alle konijnenhouders richtlijnen J toegezonden ter bescherming van hun langoren tegen de myxoma- t tose. voer te geven, alsmede brood, aard appelen enz. De tamme konijnen wor den n.l. in vele gevallen besmet via het groenvoer, waarmee besmette, wilde konijnen in aanraking zijn ge weest. Konijnenhouders in Nederland doen goed hun voorzorgsmaatregelen te nemen, want de kans. dat de ziekte beperkt blijft tot Frankrijk bestaat vrijwel niet. Noodzakelijk is op te let ten met de voeding, waarover we reeds spraken. Het verdient aanbeve ling de dieren tijdig in te enten. Voor de hokken hangt men vliegenvan gers. Zodra men een puistje op de neus ontdekt wordt het dier onmid dellijk gedood, alsmede zijn mede- hokbewoners. KWAADWILLIGHEID heel wat goedkoper zijn dan in Ne derland. Er worden millioenen en millioenen patronen op de konijn tjes verschoten want gemiddeld heeft ook de Franse jager vier patro nen nodig per konijn. De handelaren in konijnenvellen moeten naar ande re bezigheden omzien. Gemiddeld worden er per jaar 100 millioen ko nijnenhuidjes gelooid. Ook voor de staat staat er een inkomstenderving in het verschiet, want de jacht gaat begin September open, maarzul len de jagers inderdaad een acte aan vragen en patronen verschieten? De zaak wordt hoog opgenomen. De justitie heeft een vervolging ingesteld tegen de professor, die volhoudt, dat het niet zijn bedoeling is geweest in Frankrijk de konijnen uit te roeien. Hij zou slechts zijn eigen gebied heb ben willen zuiveren. Maar de jagers beweren het tegendeel. Een jachtver- eniging, die ieder jaar de terreinen van de professor huurt, heeft open baar gemaakt, dat er in Maillebois helemaal geen konijnenplaag bestond. Op honderd fazanten werden slechts 18 konijnen geschoten. Gedurende het jachtseizoen 19501951 werclen er op die 380 ha. 77 herten gedood, 1300 fazanten en 370 konijnen. In het daar op volgende seizoen hebben de ja gers uitsluitend op konijnen gescho'- ten en er 700 neergelegd. Tijdens de jachtperiode '52—'53 zag men bijna geen konijnen meer. Er wordt beweerd, dat er kwaad willigheid in het spel is en er wor den over de bewoners van het fraaie kasteel erg lelijke dingen verteld. Misschien zal straks blijken, waarom Delille de konijntjes in Europa wil de uitroeien. Westelijken vragen afschaffing P\E drie westelijke mogendheden in Duitsland hebben de Sovjet-Unie verzocht het gebruik van interzonale passen voor Duitsers in het verkeer tussen Oost- en West-Duitsland af te schaffen. Ook stellen de westelijken voor het stelsel van verblijfsvergunningen voor Duitsers af te schaffen. Sedert het einde van Juni hebben de autoriteiten der Sovjet-zone 220.000 interzonale passen uitgegeven. Een grote stroom Oost-Duitsers komt nu dagelijks naar de Bondsrepubliek, terwijl ook in omgekeerde richting de familiebezoeken zeer zijn toegenomen. Via het grensstation Helmstedt, de voornaamste sluis tussen Oost en West, passeren nu dagelijks 15.000 mensen de grens. De ex-Sultan vraagt 100 millioen U)E AFGEZETTE Sultan van Ma rokko, Sidi Mohammed ben Joes- sef, heeft de Franse Regering verzocht hem 10 milliard frank (honderd mil lioen gulden) uit te keren ais eerste termijn van een schadeloosstelling, waarvan het totale bedrag nog niet bekend is. Voorts zou hij hebben verzocht al zijn familieleden, in totaal ongeveer honderd personen, zijn ballingschap op Corsica te laten delen. Men gelooft in Parijse kringen, dat de Franse Regering overweegt de ex- sultan naar Frankrijk over te bren gen, aangezien op Corsica nog steeds geen geschikt verblijf voor hem is ge vonden. WOOR tienduizenden Fransen bete kent de myxomatose een ware ramp. De jacht is hier zeer populair. In kleine dorpjes jagen alle volwas sen mannen. Tn gehuchten van 500 in woners worden jaarlijks grif 100 UC auucic UU»"V." 0V- JM..W.J1VO 61 11 iVW raden wordt de tamme konijnen hardj jachtactes aangevraagd ,die overigens VES monniken on dertig honden zoeken naar een ander onder dak en een nieuwe bezigheid. Het zijn de laatste bewoners van het klooster op de St. Bernardpas. aan de Italiaans-Zwitserse grens, aldus „De Telegraaf". Het Vaticaan heeft besloten het klooster to sluiten, omdat men reeds jaren voor reddingswerk geen beroep meer op hen heeft behoeven te doen. De gemoderni seerde wegen tussen Italië en Zwitserland leveren tegenwoordig geen bijzondere gevaren meer op.

de Stem | 1953 | | pagina 1