Verwarring dwingt tot uitstel van stemming E Nelly van Hoof niet dood PIJNLIJKE TELEURSTELLING voor Pleister-,,winnaar PICCARD DUIKT Verhoging schadeloosstelling Kamerleden in voorbereiding „Met verlof" r ministers De politieke commissie komt er nog niet uit VYSJINSKY ZAAIT TWEEDRACHT Naar Soestdijk! Veel rijst verloren Kruit weer vrij Millioenenbrand te Borne Schone ontvangst HIJ „VISTE" VIJF GOUDEN MUNTEN Van Aerde thuis Drie Nederlanders gewond Alleen postzegels Suggestie schiep geluksclromen HANDVEST V.N. mmÊI beschrijft ze DAGBLAD INDIA STRUIKELBLOK MEER ZON Diepte 1.051 meter DE NIEUWSTE INBREKERSTRUC „Ik ben erg blij Autobotsing bij Parijs Franse communisten vrijgelaten Oom hield haar verborgen „Vondst" van Australische patrouille Kannibalisme in Nieuw Guinea Er kwamen twee soldaatjes aandie vielen VERGISSING UITGESLOTEN Vader en kinderen van Essen begraven DIAMANT EN TWEEMAAL GOUD Electronische rekenmachine N s in Europa dit seizor tvetera heeft „gemaakt", véél goede kilometer» f len de wielerfans het >ver eens zijn. at heeft van Est eerlijk bergen overviel hem in- complex van moeilijk" nétier van wielrenner so De vermoeienissen van de luttele voorgaande u och ten, valpartijen (ook en een opgelopen ver- larde verder: „Ik kwam bergen aan start met de kans tot het uiterste te moest na tientallen en „afzien" en door heden vaststellen, dat ik had. Dat was voor mij dan voor de toeschou- eens uit het veld zagen varen er wel bij. Het - ,ijn ministers die mé» l spreken en die een er hebben van ambte- 1 Zij polijsten hun rede eloos en maken slechts van de elementen die sten hun bezorgen. Zij ipisch zich door de beinvloeden. In de medewerkers hen izigen zij ,.ik heb de 'en „ik heb het genoe- versa naar gelang hun vestigen zij hun faam r zijn wantrouwige mi- :e brief welke de post willen openen en be er zijn er die in volle .oreren wat rond heil burelen. Er zijn minis- vier aantreden in een laniek verwekt bij d' naren. Die trachten te ontdekken, welk het ipaardje van de minn en op dat punt toe tp n vreds. En zijn ook ml- ihnisch van toeten nocl en die eenvoudig h® nd gebruiken, tegen r technici. Het zijn un sters. Er zijn er die doen n, maar die op het ere wakker schieten, zoaii i de haard gelegen, ploa beweging, een roekeloze iwt. Er zijn er die me- om karakter te hebben, I rakter moeten ten toon - zijn er die aan niemand aan politieke tegenstan- n kunnen weigeren, ter- i naar één exemplaar vow- zijn er die lijden onder estalte en er zijn er dl' ten dat ze, ook geestelijk adat zij een tiental cenu- hun medemensen ui»"' er die het complex van en, hetgeen vervelend geving, maar er zU" het complex van tie" dat is erg voor het 1M> J akeloos minister dan e inister. Er zijn welsP" J ers en er zijn statw stome en spraakgebrek M n er die willen bekoren als een vertrouwd vne J Sr zijn er andere die - J moeten kijken en OPt Er zijn er die naar™, en altijd praten re die prachtig D1^" zich nooit uitsPr .n!j er het weer of de sters die blijven o1 die amen, er zijn er mee voorbijgaan, en s s eien. Slechte minls pe 1 Alleen onhandige- ek de zwakheid ot ,e. van een minister "e aerstelt het evenwic» lappe ministers, «ia oneerlijke. Er zlJn df ngen toegeven aai j( hun vrienden H is het nooit v0°ran H een de belangen van p .ijk heeft verraden. iestendig do°f_t nmdö' chelijk gemaakt, jaD(, sinigheden zontie „rjen e door de pers wordei> :ht, er zijn er m aarei; orden geïgnoreerd n' ni,il minister die de p agaat. Men moet n 0#i n en een dikke h ^fn last minister te,fi_i'laok; ilosoof zijn met vee cW en men moet hei ?e. oricus hebben ""J -porW in hun juiste pi"»' 93e JAARGANG No. 20810 Voor Cod, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Eeigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J, H. A. Bruna. Redactieraad. C J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841. "Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). Mej. A. A. Broers uit Amsterdam, die is aangesteld als tijdelijk verzorg ster der beide oudste Prinsessen. AAN DE VOORAVOND van de be spreking van de kwestie Marokko in de Veiligheidsraad, heeft de Franse Regering voor Marokko een viertal ingrijpende bcstuurshervormingen be kend gemaakt, waarbij de Marokka nen meer medezeggenschap wordt ge geven. BIJ EEN BOTSING tussen een Bel gische personenauto uit Sint Truiden en een vrachtwagen uit Schinnen wer den te Sittard zes personen gewond, waarvan vier ernstig. ONGEREGELDHEDEN als protest te gen „Federaal Centraal-Afrika" zijn volgens de Z.-Afrikaanse radio uitge broken in Nyassaland. Er zouden reeds verscheidene doden te betreuren zijn. MEN MEENT, dat de dezer dagen te verschijnen antwoord-nota van de Westelijken aan Sovjet-Rusland een voorstel tot bespreking van „de gehele Duitse kwestie" zal inhouden. DE EREPROMOTIE van de DAF-di- recteur H. van Doorne uit Eindhoven aan de T. H. te Delft zal Maandag 21 September geschieden. De promotor is prof. ir. J. J. Broeze. DE POLITIEKE COMMISSIE van de V. N. heeft de stemming over de vertegenwoordiging ter conferentie over Korea ver schoven van Woensdag naar Donderdag. Aanleiding daartoe werd de Franse woordvoerder, die de voorzitter van de commissie er gisteren aan herinnerde, dat „binnen minder dan een uur de Vei ligheidsraad bijeen zou komen". Hij voegde daaraan toe: „Er kan niet worden gestemd, terwijl er een geest van verwarring heerst". Hij stelde voor de stemming een dag uit te stellen, hetgeen werd aanvaard. Vanmiddag gaan de besprekingen verder. [yjEN kan bezwaarlijk beweren, dat AVA het alleen de Sovjet-afgevaardig de Vysjinsky is, die hier roet in het eten gooit. Amerika heeft lang en breed geprobeerd India buiten de con ferentie te houden, terwijl Engeland het tegendeel trachtte gedaan te krij gen. De Sovjet-afgevaardigde kwam in eerste instantie met 'n „elf-landen- voorstel" tegenover het „zestien-lan- dcn-voorstel" van de V.S., terwijl Zuid-Korea op alle fronten propagan da maakte voor een „vier-deelnemers- conferentie". Daarna kwam er van SovjeJ-zijde een tusscn-voorstel, waar in dan vier „buitenstaanders" aan de elf oorspronkelijk voorgestelde landen werden toegevoegd. „SOEPEL" OP 31 AUGUSTUS zal over beide Hilversumse zenders een nationale Radio-prijsvraag: „Kent u uw va derlandse geschiedenis?" worden uitgezonden ten bate van het Kon. Wilhelminafonds (K.W.F.). TN laatste instantie heeft de Ameri kaanse Minister van Buitenlandse Zaken nu een verklaring afgelegd over de deelname van India: d-s Ame rikaanse Regering is van oordeel, zo zie hij, dat de aanwezigheid van In dia bij de behandeling van de Kore aanse problemen op de politieke con ferentie niet bevorderlijk is voor het verloop van de onderhandelingen. Welnu, deze verklareing kan men zo uitleggen: De Amerikanen zijn dus niet gekant tegen deelneming van India aan de conferentie, voor zover zij niet de spe cifieke Koreaanse problemen betreft. Bij een dergelijke „soepele" uitleg kan men ook aan Engeland een kans geven India „als belangrijk Aziatisch land met zeer veel invloed" op een voor het verloop van de besprekingen niet ongunstig tijdstip binnen te lood sen. Dan zouden die twee grote be langhebbenden, en India waarschijn lijk zelf ook, tenminste tevreden ge steld zijn. En de verwarring, die thans heerst, zou voor een aanzienlijk deel verminderen. Dan is verder het woord aan Rusland. NOG ERGER DE STAAT VAN BELEG in Zuid- Korca, ingevoerd toen Rhee zich zo krachtig tegen de onderhandelingen te Panmoendjon verzette, zal per 1 September a.s. worden opgeheven. HET DEFILE langs de dodencellen van het „Oranjehotel" zal dit jaar plaats vinden op 12 September. In de middag is er een bijeenkomst der reü nisten in het Kurhaus. PERZIE heeft bij monde van de Sjah en van premier Zahedi dezer dagen duidelijk blijk gegeven hulp nodig te hebben. Van Amerika kan worden ver wacht, dat de „hulp zal worden voort gezet, doch niet uitgebreid". FRANKRIJK begint werkelijk weer ..normaal" te werken. Alleen bij de gas- en electriciteitsbedrijven wil het nog niet vlotten, al is er dank zij Re geringsmaatregelen vrijwel geen stag natie. P.T.T. en Vervoer zijn practisch normaal. DE 1.9 MILLIARD franken, die België einde 1949 en begin 1950 aan Neder land leende, zullen vervroegd worden terugbetaald. Aldus is overeengeko men. Ons land verdient daarmee 100 millioen franken. ORGANON in Oss wil meisjes van 14 en 15 jaar voor 23 uur werken per aanstellen. Daarnaast krijgen zij 20 uur onderricht aan de plaat selijke huishoudschool. Dit alles bii wijze van proefneming. (Advertentie) geldig Weersverwachting, geldig tot hedenavond: Wisselend bewolkt en op de J meeste plaatsen droog weer met perioden van zonneschijn. Langs de Waddenkust aanvankelijk nog vry krachtige elders matige tot zwakke wind hoofdzakelijk tussen West en Noord. Weinig verande ring in temperatuur. Vandaag: Zon onder 19.39 uur Maan op 20.13 uur. Morgen: Zon op 5.44 uur. Maan onder 10.57 'i uur. f N0G gisteren nam Vysjinski dat woord! Met enkele amendementen op zijn eigen voorstel probeerde hij (nog meer) tweedracht tussen de Wes terse mogendheden te zaaien. Voor de uitnodiging van Rusland wil hij na- melijk weglaten „mits de andere par tij dit wenst Engeland voelt daar wel voor, maar de V,S. wensen alleen Rusland ge schaard te zien aan de zijde van de „Chinees-Noord-Koreaanse aanval lers". De verwarring is er dus niet minder op geworden De overstromingen in Birma rAOOR de overstromingen in Birma is in opslagplaatsen en fabrieken naar raming 50.000 ton rijst, ter waar de van 15 millioen gulden, verloren gegaan. In het Noorden van Pegoe zijn dui zenden mensen door het water van de buitenwereld afgesneden. Het lot van honderden is niet bekend. De TS.E.S.B.-arrestanten NJA VIER DAGEN voorarrest is de A werkgroepsleider van de Nationa le Europese Sociale Beweging (N.E.S. B.) de 29-j. A. M. Kruit in afwachting van het proces in voorlopige vrijheid gesteld. De twee andere functionarissen de zer partij, de algemeen leider Paul v. Tienen uit Amsterdam en de lande lijk leider mr. J. Wolthuis uit Gro ningen bevinden zich nog in arrest. Intussen zijn van diverse zuster partijen van de N.E.S.B. uit andere Europese landen protesten naar ons land gestuurd over de arrestaties. DROF. PICCARD heeft Woensdag- middag met zijn hathyscaaf (diepzeeduikapparaat) een diepte van 1051 meter hereikt in de zee bij Ca pri, waar hij zijn pogingen onder neemt. Hij was 48 minuten onder wa ter. De geleerde deelde de schepen, die hem aan de oppervlakte bijstaan, via een telefonische verbinding mee, dat hij tot 1051 meter was gedaald. Ne deze mededeling steeg de bathyscaal snel omhoog en de geleerde werd aan de oppervlakte door technici, zeelie den en journalisten toegejuicht. Het was de derde poging die de 69- jarige geleerde Woensdag ondernam. Bij de eerste poging bereikte Pic- card een diepte van nog geen hon derd meter. Toen hij na twintig mi nuten weer aan de oppervlakte was, zei hij meer ballast nodig te hebben. De tweede poging duurde slechts drie minuten. Amsterdam maakt zich op om Ko ningin Juliana en Z. K. H. Prins Bern- hard binnen zijn muren te ontvangen. Het Paleis op de Dam, waar het Ko ninklijk Paar zal verblijven, krijgt 'n extra beurt. FNINSDAG kwam de eigenaar van een winkel in tweedehands gou den en zilveren voorwerpen te Am sterdam. tot de onaangename ontdek king. dat uit zijn étalage vijf kostba re oude gouden munten waren ver dwenen. Daar de gehele étalageruit is afge schermd met ijzergaas, vroeg de re cherche zich aanvankelijk af, met wat voor ingenieuze reuzen-pincet de ver dwenen munten wel door het ongeveer 15 cm. grote gat in de zijruit en door de slechts 5x5 cm. metende ope ningen in het ijzergaas moesten zijn getrokken. Bij een minutieus onderzoek vond men echter op diverse zwaardere munten en voorwerpen druppeltjes vaseline. Men neemt thans aan, dat de inbre ker een stokje van ongeveer 60 cm, door het gaas tegen de zijruit heeft geplaatst, vervolgens aan de achter kant tegen het stokje heeft geslagen, "W/AT MAGER en helemaal kaal ge knipt is gisteravond met het K.L. M.-toestel uit Wenen de 24-jarige Leo nard J. van Aerde op Schiphol aange komen, nadat hij dezer dagen was vrij gelaten door de Hongaarse Regering en uit dat land was uitgewezen. Van Aerde, die chauffeur was van de onlangs uitgewezen Nederlandse ge zant in Boedapest, de heer W. C. Posthumus Meyjes, vertelde, dat hij bijna twee jaar in de gevangenis arbeid heeft verricht, zoals het in vlechten van wijnflessen en het vlech ten van touw. Toen het legertje verslaggevers hem vroeg naar zijn belevenissen achter het IJzeren Gordijn: „Zegt u maar", zei hij enkele malen, „dat ik erg blij ben weer in Holland te zijn." GEEN ROMANTIEK. £UN VADER, die als bode werk zaam is op het Haagse gemeente huis, vertelde nog, over de onrecht matige grensoverschrijding door zijn zoon, dat deze zijn koffers had ver geten en wilde ophalen. „Van roman tische neigingen, zoals in de pers is geschreven, was geen sprake". waardoor hij een gat in de ruit'stoot te. Daarna smeerde hij het uiteinde van het stokje met vaseline in en is er toen door het gaas en het gat in de ruit in de étalage mee gaan vissen. De lichte munten bleven er inderdaad aan kleven, de zwaardere niet! PEN binnen niet al te lange tijd in te dienen wetsontwerp is in voor bereiding ter verhoging van de door de Tweede Kamerleden genoten par lementaire schadeloosstelling. Dit meldt „Het Parool". Naar verluidt zou deze, die op het ogenblik voor leden, die binnen 10 k.m. van het Kamerge bouw wonen f 7200, voor hen die tus sen 10 en 75 k.m. daar vandaan wo nen f 7800 en voor nog verderaf wo nenden f 8400 per jaar bedraagt, res pectievelijk komen op f 10.000. f 10.600 en f 11.200, terwijl de bovendien door de voorzitter nu genoten toelage van f 7200 op f 10.000 zou worden gebracht. Tevens is een wetsvoorstel in de maak ter verhoging van de verblijfs vergoeding, die de Eerste Kamerle den ontvangen. Thans krijgen de in T"NE DRIE inzittenden van een Ne derlandse auto zijn gewond bij een ongeluk, dat Woensdagmorgen in de buurt van de begraafplaats Thiais bij Parijs is gebeurd en waarbij ook een Amerikaanse en een Franse auto be trokken waren. De 24-jarige bestuurder van de Ne derlandse wagen, Jacques Daams uit Vught, is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Villejuif overge bracht. De twee andere inzittenden, Frans de Laat (24 jaar) en Piet Koen- raad (29 jaar), beiden ook uit Vught waren minder ernstig gewond. Ook zij zijn naar het ziekenhuis gebracht. Viér inzittenden van de Franse auto. een militaire wagen, liepen ook ernstige verwondingen op en zijn naar een militaire hospitaal vervoerd. De inzittenden van de Amerikaanse auto kwamen er ongedeerd af. Het ongeluk schijnt zich voorgedaan te hebben bij een poging tot voorbijrij den. LIET SPECIALE HOF van Beroep te Parijs heeft de vrijlating gelast van vijf communisten, die er van wa ren beschuldigd een complot te heb ben gevormd om het moreel van de Franse strijdkrachten te ondermijnen. Een hunner, de redacteur van „L'Humanité", André Stil, werd in October gearresteerd. De anderen, on der wie de secretaris-generaal van de C.G.T., Alain le Leap, en de vak bondsleider Lucion Molino, werden in Maart jl. in hechtenis gesteld. Den Haag wonende senatoren f 15. de overigen f 30 en de voorzitter f 50 per vergadering. De nieuwe regeling schijnt hierop te zullen neerkomen, dat men ook t.o.v. de senatoren het stelsel van drie „woonkringen" zal toepassen, waarbij dan de senatoren- Hagenaren f 30, degenen die op een bepaalde, beperkte afstand van Den Haag wonen f 40, de rest f 50 en de voorzitter f 100 per vergadering zul len gaan genieten. E.H.B.O .-kinderwedstrijd |_|ET HOOFDBUREAU van de Ka tholieke Nationale Bond voor E. H.B.O. deelt mede, dat het voor de kinderwedstrijd ten behoeve van een jeugdhuis in een door de jeugd te raden plaats in Brabant niet nodig is de pleisterenveloppe bij te voegen. Het is voldoende, dat de kinderen (tot vijftien jaar) hun oplossing op een briefkaart schrijven, een of meer postzegels tot ten hoogste een gulden extra plakken en. de kaart vóór Za terdag a.s. zenden aan postbus no. 601 te Rotterdam ten name van de Katho lieke Nationale Bond voor E.H.B.O. Zoals bekend is, zal de jury niet min der dan 501 fraaie geschenken toe kennen. waaronder een studiebeurs van f 2500. Bij de stoomspinnerij en -weverij „Sjanjaard" te Borne woedde een brand, die de ruwerij en de appreteerderij van dit bedrijf geheel ver nielde. De schade loopt in de millioenen. De brand, die met een sterke rookontwikkeling gepaard ging, woedde binnen de muren van de fa briekshallen; van een uitslaande brand was geen sprake. De bedrijfs brandweer werd bjjgestaan door die van Borne, Hengelo, Almelo en Enschede. DE PRINSESSEN Beatrix en Irene worden Maandagochtend 31 Augustus per K.L.M. van haar vacantieverblijf in Amerika op Schiphol terugver wacht. pEN MAAND geleden verdween in het Belgische dorpje Bentekom 'n zestienjarig meisje, Nelly van Hoof. De geruchten zijn sindsdien niet van de lucht geweest: op verschillende manieren zou Nelly zijn vermoord, terwijl zij ook meerdere malen op plaatsen werd gezien tot op meer dan 100 k.m. afstand van haar woonplaats. Dinsdag is Nelly plotseling terugge vonden en wel in het huis van haar oom, die ongeveer honderd meter van haar ouders verwijderd woont! Ze had zich schuilgehouden uit (voor geprate) angst voor haar vader. „Als je naar huis gaat, zal hij je vermoor den", had oom-lief verzekerd. De ontdekking van Nelly's verblijf plaats was een stukje detectivewerk van Felix Grisson, die iedere morgen de melkbussen van de boeren met zijn auto ophaalt voor de zuivelfabriek. Dinsdagmorgen merkte hij toevallig op, dat bij het huis van Johan Wijns, zwager van moeder van Hoof, afdruk ken van een meisjesvoet te zien wa ren. Hij vond dat vreemd en hield het huis die dag eens extra in de gaten. Hij wist namelijk, dat zwager Wijns voor seizoenwerk naar het Walenland was vertrokken en dat er niemand in het huis aanwezig kon zijn. Toen hij in de middag de schoorsteen zag ro- CEN AUSTRALISCHE politiepa- trouille in het Zuidelijk bergland van Australisch Nieuw-Guinea heeft met geweerschoten een troep kanni balen verjaagd. Zij vond lijken van verminkte inheemse vrouwen en kin deren en resten van een jongeman, die was geslacht en gekookt. De verdreven kannibalen, die een overval hadden geuleegd op 'n nabu rige stam, is door de patrouille zoda nig de schrik op het lijf gejaagd, dat zij zich, volgens de patrouillecomman dant, „wel enige tijd behoorlijk zul len gedragen". Hij beval dan ook aan geen verdere actie tegen de kanniba len te ondernemen. Verleden week rapporteerde een andere patrouille-leider, dat in het gebied van het Koetoeboe-meer, even eens in het Zuidelijk Bergland, kan- JVJIET ALLEN, die zich Zondagavond bij de K.R.O. als prijswinnaars van de pleister actie van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. en Katholiek Thuisfront hebben gemeld, blijken achteraf prijswinnaars te zijn. In twee gevallen is duidelijk, dat de z.g. prijswinnaars een voor hen zelf pijnlijke vergissing hebben gemaakt. In andere gevallen is er zelfs sprake van poging tot fraude. De organisatoren hebben zich genoodzaakt gezien de politie te waarschuwen. Eén vergissing heeft enige ruchtbaar heid gekregen. [V/TEN zal zich herinneren, dat Zon- dagavond o.m. de heer Jager, Griftdijk te Lent, zich meldde als winnaar van f 5000.-. Op zijn Thuis- frontwikkeltje zou een verpleegster en eep getal zijn verschenen. Toen de heer Jager zich Maandag bij het Hoofdbureau meldde om de prijs in ontvangst te nemen, kreeg hij tot zijn grote teleurstelling te horen, dat zijn wikkel niet aan de voorwaarden vol deed. Een onderzoek naar de gang van za ken heeft het volgende aan het licht gebracht. Zondagavond meende de heer Jager op de Thuisfrontwikkel naast het soldaatje een verpleegster te zien verschijnen, alsmede een getal, dat hij ontcijferde als 81, Hij ging daarmee naar een buurman, die in het bezit was van een telefoon en die de KRO opbelde. Toen de heer Jager zich bij de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. en Katholiek Thuis front vervoegde om zijn prijs in ont vangst te nemen, stonden deze orga nisaties voor een serie vragen, omdat het overduidelijk was, dat de heer Ja ger geen prijswinnaar kón zijn. Bij controle bleek immers, dat op de wik kel noch het cijfer, noch de verpleeg ster te voorschijn kwamen. Bovendien miste de omslag nog twee andere kentekenen, die waren aange bracht om fraude te voorkomen. Het ene kenteken was van de notaris en dat kende deze alleen; het andere kenteken was aangebracht door Ka tholiek Thuisfront. De Thuisfrontwik kel van de heer Jager vertoonde ook deze kentekenen niet. Een vergissing is dus uitgesloten. PRAATZIEK AMBTENAAR FNE VRAAG, hoe de heer Jager of zijn woordvoerder het geheime nummer van de KRO heeft kunnen draaien, is inmiddels door de organi satoren van de pleisteractie opgelost. Volgens de gegevens, die de heer Ja ger uit de Thuisfrontwikkel conclu deerde, zou dit geheime nummer 8281 moeten zijn, namelijk het getal 82 van de verpleegsterpleister en 81 der sol- datenomslag. Doch dit is het geheime nummer van de KRO niet geweest. De organisatoren hebben echter ont dekt, dat de heer Jager het geheime nummer heeft gekregen van een amb tenaar van de PTT te Lent. De organisatoren van de pleisterac tie zijn dan ook tot de gerechtvaar digde conclusie gekomen, dat de heer Jager een slachtoffer is van sugges tie. Doch hij is niet de enige, Dage lijks stromen nog brieven bij de E.H. B.O. en Katholiek Thuisfront binnen, waarin zich de bezitters van pleisters of soldaatjesomslagen melden met de mededeling: „Wij hebben dit of dat gezieiv Is dat soms wat?" Al deze ge vallen spreken van een sterke verbeel dingskracht; de prijspleisters vertonen hun reactie zo duidelijk, dat iedere vergissing uitgesloten is. Van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. vernemen wij verder, dat de vijf hoofdprijzen, die deze or ganisatie evenals Katholiek Thuis front heeft uitgeloofd, alle zijn uitge reikt.. Twee bromfietsen wachten nog hun winnaar. nibalisme algemeen voorkwam. Hij had beenderen en schedels van in boorlingen gevonden, die na gevech ten tusschen stammen waren opge geten. ^MSTERMORGEN om 9.00 uur is te Raalte de H. Mis van Requiem opgedragen voor de heer van Essen en zijn vier kinderen, die ten gevolge van een auto-ongeval in het kanaal te Raalte zijn verdronken. Dc lijken van de vijf slachtoffers werden onder zeer grote belangstel ling op het R. K. kerkhof te Raalte ter aarde besteld. De burgemeester was daarbij tegenwoordig. De vader is geboren op 26 Augustus 1903 en werd dus op zijn vijftigste verjaardag begraven. De beide jon gens bereikten de leeftijd van vier en zeven jaar en de beide meisjes die van 9 en 13 jaar. Leerlingen van de R. K. meisjes school en jongensschool maakten deel uit' van de begrafenisstoet. Het gezin telt nu nog 5 kinderen. Dulles wil herziening £)E AMERIKAANSE Minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft zich uitgesproken voor herziening van het Handvest van de V. N. In 1955 zou de Algemene Vergade ring van de V. N. de kwestie van her ziening van het Handvest overwegen. Volgens Dulles waren er drie ge breken: 1 't Handvest was opgesteld voor de atoombom een rol speelde 2 de werking van de V. N. hing af van samenwerking met een land, dat wordt bestuurd door een internatio nale partij, die naar wereldheerschap pij streeft en 3. het Handvest was oorspronkelijk niet gebaseerd op een daaraan ten grondslag liggende wet. ken, waarschuwde hij middellijk de ouders. dan ook on- ONDER OUDE ZAKKEN PJE veldwachter kwam eraan te pas. Hij klom op dak, schoof een paar pannen opzij, zag wat etensresten staan, maar ontdekte geen levende ziel. Omdat hij het dak niet onnodig wilde beschadigen, liet hij het 9-jari- ge zusje van de verdwenen Nelly door het gemaakte gat naar binnen glij den. Het meisje zocht overal, tot zelfs in en onder een bed, stelde vast dat de kachel nog warm was en trok ten slotte wat oude zakken in een zol- derhoek opzij. Toen beleefden het zus je en de veldwachter de sensatie van hun leven. Onder die oude zakken lag de al een maand-Iang verdwenen Nelly van Hoof. Zij barstte in tranen uit. Men waarschuwde de Rijkswacht van Aar schot. die Nelly meenam voor een nader verhoor. Zij is nadien overgebracht naar Leu ven om verhoord te worden door de heer Tullen, de chef van de Bijzon dere Opsporingsbrigade. Spreken doet echter het meisje tof nu toe bijna niet. Ze heeft slechts tranen tot ant woord op de haar gestelde vragen. Vader van Hoof heeft zijn dochter, die er ondervoed uitziet, een bezoek gebracht. Men stond haar nog niet toe naar huis terug te keren. ANGST \/OOR zover dit drama te reconstru- eren valt, het volgende: Op Zondag 26 Juli kwam Nelly van de kermis van Baal laat naar huis. Zij durfde uit angst voor haar vader niet aan te kloppen en verdween. Twee dagen later meldde zij zich bij haar oom en vroeg hem eerst, of zij zich bij hem mocht verbergen. Toen ze dezelfde dag nog vroeg, of ze naar huis terug mocht gaan, heeft oom haar zo bang gemaakt, dat ze besloot te blijven. Ze smeekte hem zelfs „haar niet te willen verraden". COLLEGA VAT\ FUCHS E/EN BRITSE atoomgeleerde van Russische afkomst, werkzaam bij liet centrum voor atoomonderzoek te Harwell, is voor een jaar met verlof gestuurd. Dit heeft het Ministerie van Bevoorrading bekendgemaakt. De geleerde dr. Davison heeft aan genomen voor de Universiteit te Bir mingham te gaan werken., Volgens de „Daily Express" is Da vison met verlof gestuurd, omdat men het „te riskant" vindt hem in het atoomcer.trum te houden, daar zijn ouders nog steeds in Rusland zijn. Een woordvoerder van het betrokken Ministerie wilde niet bevestigen, dat dit de reden was van de maatregel. Davison werkte lange tijd samen met de atoomspion Fuehs. IJS BELFELD (L.) 7ATERDAG 29 Augustus a.s. viert het echtpaar S. Wynands-Engels te Belfeld (L.) zijn zestigjarig huwe lijksfeest. In de feeststoet, die 's morgens naar de kerk gaat, zal ook een gouden bruidspaar meelopen, waarvan de man de broer is van de echtgenoot van het diamanten paar en nog een ander gouden paar, waarvan de vrouw de zuster is van de echtgenote van het diamanten paar. In de avond van de feestdag zullen de plaatselijke mu ziekverenigingen het diamanten paar enkele serenades brengen. F)E BELL TELEPHONE CO te Antwerpen heeft een electro nische rekenmachine gebouwd, die 10.000 keer sneller werkt dan de menselijke brein bij het oplossen van rekenkundige en meetkundi ge vraagstukken. Het toestel zal o.a. worden gebruikt bij het op lossen van problemen verband houdend met de statistiek. Vol gens de uitvinders maakt deze machine slechts één fout op een triljoen bewerkingen.

de Stem | 1953 | | pagina 1