Anti-C. V.P.-demonstraties bij Ijzerbedevaart Het Afspraakje slaagde bo= ven verwachting Extremisten maakten misbruik van mooie traditie Jongetje (7) te Maassluis gedood Vader en vier kinderen ver dronken Luchtballon klapte uit elkaar P. T. T. BIJNA NORMAAL Oud-minister gemolesteerd Arie van Vliet opnieuw wereldkampioen Hou-zee-geroep De stakingen Mobilisatie-oefening en gestrekte armen Duizenden Vlamingen hun aantal werd op 45.000 ge schat, zijn gisteren naar Diksmuide getogen om hier in de historische vlakte van Kaaskerke aan de voet van het verminkte IJzermonument, een eerbiedige hulde te brengen aan de Vlaamse gevallenen der beide wereldoorlogen. Door het toedoen van een aantal extremisten had deze bedevaart evenwel een zeer rumoerig verloop en de leiding van het Bedevaartcomité moest herhaalde lijk optreden tegen vooral jeugdige elementen, die de normale af wikkeling van het programma dreigden te verstoren en inciden ten trachtten te verwekken. fb verweg ging te vroeg open De Sjah is thuis Olie blijft genaast Dolfke Versehueren in topvorm Toch verboden vereniging Drie N.E.S.B.-leiders gearresteerd Op 2500 meter boven West-Duitsland VIER DODEN Draken" in de strijd bij Alkmaar IETS WARMER Korea-repatrianten vielen Japans bur ger lastig DE KORPORAAL W. P. V. en de soldaat C. J. S. worden er door de Japanse waterpolitie te Kobe van beschuldigd een Japanse burger van middelbare leeftijd te hebben lastig gevallen, toen deze van een ontvangst aan boord van de „Vietnam", die zijn maidentrip naar Japan maakt, terug keerde. Marokko Woensdag voor de Veilig heidsraad Waar bleven de juichkretenwaar de fanfares? Strijkbout onthulde fortuintjes Rest voor Missie K. Y. P.-congres in November Grote vriendschap! Iiond als hengelaar 93e JAARGANG No. 20807 MAANDAG 24 AUGUSTUS 1953 Uitgavei N. V. Uitgevers Mij-, Neerlandi». Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteun J. J- H- A- Bruna Redactieraad C_i v- Hootegem. Mr.Dr. A. J. J. M. Mes. Mr. H_ R, L. de Rechter. L. J» w "t Westende, P. V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 6-45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- besteli.) 1 '0-42- Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan-, zienlijke reductie: volledig tarief en Alge-' mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd» de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST. Dubbele Poort 7, Tel. (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 2601. OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. n' 35). t ARIE VAN VLIET uit Woerden heeft gisteren de voor de derde maal in zijn sprintersloopbaan regenboogtrui veroverd. De nu 37-jarige Ne- derlander behaalde in 1938 te Amsterdam voor de eerste keer het wereldkampioenschap en precies 10 jaar later herhaalde hij dit staaltje, opnieuw in via een herkansing in de finale te komen en Nederlands hoofdstad. Gisteren presteerde hij het daarin, na twee ritten, zijn beide rivalen voor de wereldtitel: de Engelsman Harris en de Italiaan S Sacchi te kloppen. Voor uitvoerige beschouwingen van onze speciale verslaggever te Zürich waar om de wieier-wereldtitels gestreden wordt, verwijzen J we onze lezers naar de sportpagina's. lyjA EEN vergadering van het F'ran- se Kabinet zei een Regerings woordvoerder, dat in 85 van de 90 Franse Departementen het P.T.T.-per- soneel Zaterdag normaal aan het werk is gegaan. In Parijs echter was nog 80 procent van de postboden in staking. Bij de telefoon te Parijs was 70 procent van het personeel op het werk versche nen. De spoorwegstaking duurde Za terdag nog bijna onverminderd voort. Op de hoofdlijnen reden enkele trei nen. In Parijs reden Zaterdag 350 auto bussen. Dit is één derde van normaal. NA DE ORANJEFEESTEN brak de 24-jarige exploitant K. zijn tent af, vergat, dat de electrische stroom nog was ingeschakeld en werd door het aanraken van een snoer gedood. HET ECHTPAAR H. uit Vries is, ver moedelijk omdat hun fietssturen in elkaar verward raakten, in het Zuid- laarder-kanaal gereden en jammerlijk verdronken. OVERSTROMINGEN door grote re genval kostte aan 33 mensen in Chili het leven. De provincies Santiago en Valparaiso zijn het zwaarst getroffen, Ongeveer 10.000 mensen zijn dakloos. HET STATE DEPARTMENT in de V. S. blijkt voorstander te zijn van be perkte uitwisseling van atoomgehei men. Men acht dit voor beide uitwis selende partijen „profijtelijk". „PRESIDENT" ROBERT is door de rechter-commissaris te Maastricht in bewaring gesteld op verdenking van oplichting en overtreding van het De viezenbesluit. DE UITVOER van tomaten naar En geland zal de komende week vermoe delijk geheel ophouden. Tot nu toe zijn 3300 ton verzonden. OND AG AVOND omstreeks zeven uur is te Raai te (Ov.) een vreselijk ongeluk gebeurd, waarbij een vader en vier van zijn kinderen zijn verdronken, doordat de door de vader be stuurde vrachtauto in het Over ijsselse knaal is gereden. De voerman Van Essen uit Kaalte reed met zijn vrachtauto bij de zui velfabriek „De Hoop" langs genoemd kanaal. Plotseling is het voertuig door onbekende oorzaak in bet water gekanteld. In de cabine van de vrachtauto zaten tezamen met de be stuurder drie van diens kinderen, twee jongens en een meisje. Achter, in de open laadbak, zaten nog een dochtertje van de bestuurder cn een nichtje uit Deventer. Dit nichtje kon door toegeschoten hulp nog uit het water worden gehaald en is gered. De andere inzittenden, van E. en zyn vier kinderen, zün vedronken. EEN MEISJE in Amsterdam bots te met een kinderwagen, waarin haar anderhalf jarig zusje lag, te gen een paal. Helaas „vervoerde" het kind ook een pan met hete bouillon in de wagen. Het gevolg was, dat de baby ernstig verbrand werd! DE INVOER van Nederlandse snij bloemen in België zal opnieuw met 10 procent worden verlaagd en dus nog maar 65 pet. bedragen van het in- .voer-cijfer van 1952. DE OFFICIËLE cijfers van de Ioni sche eilanden zijn: 381 doden, 768 ge wonden, 100.000 verwoeste huizen en materiële schade ten bedrage van 100 millioen dollar. EEN AANZIENLIJKE smokkel in strategische materialen is ontdekt te Milaan. Twee Italianen zijn gearres' teerd, anderen zullen worden ver hoord, o.a. een Nederlander. De goe deren gingen naar communistische landen. PELLA heeft in de Italiaanse Senaat met 140 stemmen voor, 86 tegen bij 10 onthoudingen het vertrouwen ge kregen. IN AUSTRALIË zullen in October proeven genomen worden met drie nieuwe atoomwapenen, die „uit mili tair oogpunt veel belangrijker zjjn dan de waterstofbom". Het zijn Britse wapens. DE VOORZITTER van de A.V.R.O de heer R. de Clerq, ligt momenteel in een Amsterdams ziekenhuis. Dins dag zal daar z'n linkerbeen waarvan de slagader is verkalkt, moeten wor den afgezet. Reserve-grensbewaking J7IND VAN DEZE MAAND zullen de vrijwilligers van de reserve grensbewaking een mobilisatie-oefe ning houden in de omgeving van de Drunense Duinen bij Helvoirt. De troepen worden in Eindhoven in de maréchaussée-kazerne gemobiliseerd, waarna in de omgeving van de Dru nense Duinen een bivak wordt opge slagen en nog wordt geoefend. geen vijf jaar in Belgische gevange- r.issen had vertoefd. Op zeker ogenblik werd hem zelfs de hoed over de oren geslagen. Een zelfde lot ondergingen de hoofddek sels van twee leden van het bede vaartcomité. Nu werd het een gehar rewar van belang en zodra ergens een groep een doek met het opschrift „Amnestie" of „weg met de C.V.P." om hoog stak, trok er onmiddellijk een andere groep op af om dit aan flarden te scheuren en wanneer de ene groep een lied aanhief probeerde een andere dit te overschreeuwen. Dit alles gaf natuurlijk aanleiding tot me nig handgemeen. MAAST de leden van het bedevaart comité hadden de Vlaamse Mi nisters Dequae, de Taeye en van den Daele plaats genomen. Tevoren was bekend gemaakt, dat zij slechts privé aan de bedevaart zouden deelnemen. Reeds onmiddellijk na het opdragen van de H. Mis en het schallen der ba zuinen bleek dat zich een groot aan tal ordeverstoorders onder de bede vaartgangers had gemengd, die van de plechtigheid een politieke demon stratie wilden maken. Toen de voor zegger Hein Hackaert het podium had betreden, werd zijn stem gedurende verscheidene minuten overstemd door de kreten „Amnestie" (voor de poli tieke delinquenten uit de laatste oor log) en „Weg met de katholieke volks partij". Overal verschenen plotseling borden met dezelfde leuzen. Bij het eerbetoon aan de Vlaamse helden begaven de drie Ministers zich naar voren en legden bij de IJzerto-- ren een kroon neer van orchideeën, waarop geschreven stond: „Aan de ge sneuvelden voor het Vaderland. De Regering". Toen de Ministers zich weer naar hun plaats begaven, klonk opnieuw „weg met de C.V.P." op. De Minister van Volksgezondheid, de Taeye, ver liet hierop plotseling de plechtigheid en keerde niet terug. Bij het hierna volgende défilé der vlaggen klonk opvallend „Hou Zee"- geroep. HANDGEMEEN DIJ het zingen van Leeuw", waarmee de „Vlaamse de bedevaart werd beëindigd, groetten duizenden met gestrekte arm. Talrijke groepen kwamen hierna naar voren met span doeken, waarmee zij zich onder het scanderen van „amnestie" opstelden rondom de leden van het bedevaart comité en de beide ministers. Slechts met veel moeite slaagden de autori teiten erin de vlakte van Kaaskerke te verlaten. Intussen was het links en rechts tot schermutselingen gekomen. De Viaamse senator de Boodt, een ge wezen Minister, werd toegevoegd, dat hij niets te zeggen had, omdat hij nim mer aan 't Oostfront had gestreden en DE RIJKSWACHT LJIERNA kwamen plotseling de Rijkswachters op het toneel om de IJzertoren te ontruimen. Zij werden op gejouw onthaald en er moest een versterking van 300 bereden Rijks wachters te p„ard worden aange voerd. Toen zij in de vlakte versche nen, dreigde de manifestanten met banken en stoelen. Door het optreden van Florimond Grammens, de beken de voorvechter voor Vlaamse straat bordjes, die wist te bereiken dat de Rijkswacht we d teruggetrokken, kon erger worden voorkomen. Na de plechtigheid werd de kroon die namens de Regering aan de voet van de IJzertor m was neergelegd, door de leden van het bedevaartco mité weggehaald, omdat men naar aanleiding hiervan ongeregeldheden vreesde. Bij h*t monument werd een kruis gezien n.?t het opschrift: „Oost frontstrijders 1940-1945". ^ATERDAGMIDDAG landde de Sjah op het vliegveld Mehrabad bij Teheran, waar hij werd verwel komd door premier Zahedi en tal van autoriteiten. De Sjah heeft na zijn terugkeer in een radiorede, die vijf minuten duur de, zijn aanhangers dank gebracht voor hun inspanningen en offers. Generaal Zahedi. de nieuwe pre mier, sprak na de Sjah een korte re de uit, waarin hij het volk verzocht „vooruit te zien" en hem te helpen bij het volbrengen van zijn taak. Voor zijn aankomst heeft de Sjah meegedeeld, dat hij zal beginnen met een vergaande politiek van sociale hervorming. Hij zal andermaal een deel van zijn vermogen verdelen. Boeren zullen op zeer gunstige voor waarden stukken land van vijf, zes of acht hectare kunnen kopen. Het geld zal worden gedeponeerd op de boe renleenbanken. Over de Brits-Perzische oliemaat schappij, zie de Sjah, dat de olie ge naast is en genaast zal blijven. Iedere partij die communistische activiteit ontplooit, is in Perzië ille gaal, aldus de Sjah. „Wij hebben wet ten die ons in staat stellen het land tegen deze activiteit te verdedigen". Bij de wedstrijden der stayers om de wereldkampioenschappen op de baan te Zürich heeft de Belg Dolf Versehueren tijdens de eerste manche het baanrecord van Oerlikon over 50, 60, 70, 80, 90 en 100 kilometer ver beterd. In het uur legde Versehueren af 71.633 km., eveneens een nieuw record voor Oerlikon. Hier zien we Versehueren (boven) In de eerste manche onze landgenoot Cor Bijster die op 13 ronden vierde werd passeren. p\RIE LEIDERS van de Nationale Europese Sociale Beweging (N.E. S.B.) zijn Zaterdagmiddag gearres teerd. De Amsterdamse recherche deed tegen het middaguur vrijwel gelijktijdig invallen op 4 adressen. ZONDAGMIDDAG is te Littfeld, bij Siegen, een luchtballon neerge stort. De vier inzittenden zijn om het leven gekomen. De ballon was Zondagmorgen in Keulen opgestegen. T>T> ZONDAGMORGEN om half twaalf is op een bewaakte overweg te Maassluis een 7-jarig jongetje, F. van Ingen uit Maassluis, door de D-trein Hamburg-Hoek van Holland gegrepen. Het kind was op slag dood. Van de zijde van de N.S. wordt ver nomen, dat de D-trein naar Hoek, kort nadat een electrische trein uit Hoek in Maassluis aankomt, de bewaakte spoorwegovergang in tegengestelde richting moet passeren. De man, die de spoorbomen moet bedienen, heeft, hoewel het sein voor de D-trein op veilig stond, de overweg open gezet, nadat de electrische trein uit Hoek van Holland gepasseerd was, met het vermelde rampzalige gevolg. Het on geluk veroorzaakte op deze drukke overweg, die toegang geeft tot het Brielse veer, grote consternatie. Toen de spoorbomen open gingen, zette het verkeer zich in beweging, onbewust van de naderstormende trein. De machinist, die tot zijn ont zetting de bomen zag opgaan, gaf da delijk aanhoudende fluitsignalen. Een personenauto passeerde de trein rake lings. De kleine jongen, die het slachtoffer werd, weifelde even op de rails, hetgeen hem noodlottig werd. Weersverwachting, geldig tot J vanavond: t Veel bewolking met plaatselijk j wat -v J wat regen maar ook verspreide opklaringen. Matige, nu en dan J "'J krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Iets warmer dan gis- J teren. 8 Vandaag: Zon onder 19.46 uur. Maan op 19.24 uur. Morgen: Zon Maan onder 6.26 J op 5.40 uur. J uur. De militairen zijn onder toezicht van de transportofficier aan boord van het schip geplaatst. Zij zullen zich eventueel in het moederland voor de Krijgsraad te verantwoorden hebben. De mannen behoren tot de leden van het Korea-detachement, dat 19 Augustus uit Poesan vertrok. Met de autoriteiten te Kobe is af gesproken, dat genoegdoening cn schadevergoeding aan de lastig ge vallen Japanse burger zal worden ge geven. 7 ATERDAGMIDDAG fietsten door Ede de 65-jarige C. K. en de 45- jarige aannemer G. van V., om samen een optocht te gaan zien. Daarbij pas seerden zij een onbewaakte overweg in de spoorlijn tussen de stations Ede centrum en Ede-Wageningen en be merkten niet, dat de electrische trein naderde. Zij werden gegrepen en opzij ge slingerd. Vooral K. werd zwaar ge wond en men vreest voor zijn leven. Uit het logboek van de veronge lukte ballon blijkt, dat de ballon eerst met een snelheid van ongeveer vijf tot zes meter per seconde tot op een hoogte van 2500 meter van een lagere luchtlaag uit naar boven was gerukt. Daarbij is de luchtballon volgens deskundigen waarschijnlijk in een warmere luchtlaag geraakt, en door het plotselinge- uitzetten van het gas geklapt. Volgens ooggetuigen tracht ten de inzittenden nog door het uit werpen van ballast de valsnelheid te verminderen. De leider van de luchtreizigers, een 41-jarige ingenieur uit Keulen-Suelz, stond bekend als een ervaren en voor zichtig ballonvaarder. Deskundigen schrijven het ongeluk toe aan zeer bijzondere omstandigheden in de at mosfeer. x&m&sïl Op het Alkmaardermeer worden tot en met morgen nationale en onder linge zeilwedstrijden gehouden. Hier zien we deelnemers aan de wedstrij den in de Drakenklasse van Zondag. V.l.n.r.: „Flying Cloud", stuurman F. J. Buys, „Hirondelle" (achter), stuurman F. E. Duerr, „Havry II", stuur man C. v. Harlingen, „Ran", stuurman H. Keegstra en „Fafnir", stuur man R. Visser. F)E HUIDIGE voorzitter van de Veiligheidsraad, dr. Tsjang (Chi na), zal Maandag bekendmaken, wan neer de Veiligheidsraad zal worden bijeengeroepen ter bespreking van plaatsing op zijn agenda van de kwestie-Marokko. Mij meent, dat dit Woensdag 26 Augustus zal zijn. Sultan Sidi Mohammed ben Arafa heeft in een proclamatie te Marzakesi o.m. verklaard, dat hij de eendracht in zijn land opniéuw wil vestigen en het volk de voorwaarden wil verze- zekeren voor werkelijke vooruitgang in de geest van de Mohammedaanse godsdienst. Wat dit betreft zal gepro fiteerd worden van de methoden van het Westen. Tenslotte zegt de Sultan, dat hij in de kortst mogelijke tijd fundamen tele hervormingen wil invoeren. JN ZIJN SOORT is hij een genie, de man die de Thuisfront-acties uit- vindt. Je koopt een kleinigheid en „de eigenste avond" weet ie ai j Trekkingslijsten, wachten op trekkingsdatum zijn er niet bij. Nu waren het weer pleisters en kleefstrookjes die een gelie m verborgen. Zondagmiddag was de collecte gesloten. Zondagavond 8 uur keCnd al hfnse7mvan de ï«ZOndaSaVOnd ha" 11 Waren winnaars be- bromfi^ geTukkigen. 10 Va" e,k 5000 gulden «en serie TN HET GROS van de Nederlandse huishoudens is na achten druk ge werkt met allerlei warmtebronnen. Wim Quint onthulde voor de K.R.O.- microfoon het geheim: men neme het omslagje van de pleister, zijnde een papiertje met een verpleegstertje er op en het getal 82. Men houde het te gen een gloeilamp of een andere warmtebron enbij de gelukkigen komt iets te voorschijn. De winnaars van f 5000 zien eer\ soldaatje naast het verpleegstertje verschijnen en een cijfer. Dit cijfer met de 82 vormen het geheim telefoonnummer van de KRO. Hetzelfde doet men met het sol daatje. Maar daarnaast komt dan een verpleegstertje en een ander getal dat, met het reeds gedrukte 101 een ander geheim KRO-nummer vormt. Komt er geen soldaatje of verpleeg stertje en ziet men een T dan heeft men een troostprijs, zijnde een brom fiets. Nu ieder natuurlijk aan 't verhitten En dan of vreselijk teleurgestelde ge zichten of juichkreten. Van die juich kreten hebben we helaas weinig ge merkt, want heel wat winnaars die zich telefonisch meldden namen de zaak nogal laconiek op. Of ze waren confuus om in jubeltonen uit te barsten. Alleen ten huize van de v» v' Bemd in Aerdenhout ,een daverend „Hoera!" los ?°°.n f3 h00rde, dat hij een bromfiets 1% H^°7inelL Zodani8 was het la- wijt, dat de heer des huizes enige ÏÏVzs? 0mdat zijn telefonade met de KRO gevaar liep. HET GULLE ZUIDEN het scheelde maar een haar of ze had er geen kunnen bemachtigen. Dat klopt aardig, want de Braban ders cn de Limburgers kregen een ex tra pluim omdat ze al zo gauw uit verkocht waren. Beide provincies hadden wat de soldaatjes betreft er b.v. al tezamen één millioen afgeno men. Mevrouw de Vos kreeg een bromfiets. DE 5600 TN DEN HUIZE Schellekens te Breda (er zijn er vele en welke zou het zijn?) zal het wel feest geworden zijn, want daar viel de eerste van de 10 prijzen van 5000 gulden. Even geluk kig waren de heer Oonk uit Arnhem, architect Jansen eveneens uit Arnhem („Dat is niet mis!" riep hij uit), de heer Selker uit Schinveld, de heer de Jager uit Lent, de heer Hauser uit Venlo en de heer Levering uit Groen- lo. Deze laatste vertelde hoe zijn vrouw het verpleegstertje tegen de lamp had gehouden en opeens de kreet: „Ik heb het!" slaakte. Geen van allen had een vast plan ter besteding van die 5000 gulden; ze moesten er allen nog eens een nachtje over slapen. Merkwaardig was ook, dat de meesten de gloeilamp als warmtebron minder hadden ver trouwd dan het strijkijzer. DE BROMMERS 5000 gulden in de wacht te slepen maar toen ineens een T(roostprijs) zag verschijnen, de heer Steenge in den Bosch en de heer v. Os in Kerkdriel. Deze laatste vertelde, dat hij nog op vacantie moest. Gratis vervoer dus! Wanneer er nu nog prijzen niet ge meld worden, boffen de Zusters van de Medische Missie, want daar gaan ze naar toe. VREUGDE „THUIS" TN het hoofdkwartier van Kath. Thuisfront in Den Haag was het ook juichen en jubelen, want aalmoe zenier v. Croonenburg, die gerekend had op een overschot van 10 procent, kon tot zijn vreugde constateren, dat men over het gehele land tegen 11 uur al ongeveer was uitverkocht. Wat de soldaatjes in de grote steden betreft, Utrecht verkocht er 124.000, Amster dam 100.000, Den Haag 95.000 en Rot terdam 80.000. En de geslaagde actie maakte Thuisfront gul: de Lourdesgroep van de Verkenners, die zich en bloc voor de actie inspande, kreeg een deel van de1 opbrengst dat ten goede komt aan zieke militairen, die naar Lourdes wil len pelgrimeren. En tien procent van de totale op brengst (deze is f 265.498.52) gaat naar de Griekse gezant ten behoeve van de slachtoffers der aardbeving. Zo waren velen er goed mee, een mooie actie vond een daverend slot. Daar werden de 31-jarige leider der N.E.S.B. Paul van Tienen en de 29- jarige werkgroepleider A. M. Kruit in arrest gesteld. Iets later werd te Groningen door de Groningse recher che op verzoek van de Officier van Justitie te Amsterdam als derde ar restant aangehouden de landelijk lei der der beweging, mr. J. Wolthuis, oprichter van de Stichting oud-poli tieke delinquenten. De Justitie baseert de verichte ar restaties op de volgende gronden: Bij het K. B. E 102 van de voor malige Nederlandse Regering in Lon den, daterend van 1944, werden de N. S.B., alsmede de daaraan verwante en andere nationaal-socialistische en fas cistische organisaties ontbonden. In art. 2 van dit K. B. werd wettelijk vastgelegd, dat „alle organisaties, die het streven van de N.S.B. of een der verwante organisaties trachten voort te zetten, aangemerkt worden als verenigingen strijdig met de openbare orde en mitsdien als bij de wet ver boden". Dit K.B. is nog steeds van kracht. „De Justitie stelt zich voorlopig op het standpunt, dat de beweging van Paul van Tienen als een verboden, vereniging moet worden beschouwd", aldus zei de Officier van Justitie, mr. F. Hollander. Dit zal de rechter dus binnenkort moeten uitmaken. LIET CONGRES van de K.V.P. zal dit jaar gehouden worden op Za terdag 7 en Zondag 8 November in gebouw „Tivoli" te Utrecht. Zoals bekend zal het vraagstuk van de Eenheid aan de orde worden ge steld. Zaterdag om 11 uur begint het con gres met een plenaire zitting, waarin de Voorzitter zijn congresrede houdt. In de namiddag zijn er gelijktijdig twee sectievergaderingen waar resp. ons eendrachtig streven op sociaal- economisch gebied en op het terrein van onderwijs en cultuur zal worden gedemonstreerd. Daarna afzonderlijk, een sectievergadering, gewijd aan de internationale en supra-nationale po litiek. Na de drie sectievergaderingen vol gen de discussies afzonderlijk en ge lijktijdig over elk der drie onderwer pen. Des avonds houdt Prof. Rogier een rede over Schaepman. In de derde plenaire zitting op Zon dag brengt Prof. Romme zijn parle mentair verslag uit. O.-Duitsland en de S. V. F)E SOVJET-UNIE heeft besloten na 1 Januari 1954 Oost-Duitsland geen herstelbetalingen meer te laten verrichten. Dit is bekend gemaakt door vertegenwoordigers van de Rus sische en de «Oostduitse Regeringen na besprekingen in Moskou. De besprekingen werden o.m. bij gewoond door premie Malenkov van de Sovjet-Unie en premier Grotewohl van Oost-Duitsland. Ook werd o.m. besloten, dat: 1. De Sovjet-ondernemingen in O. Duitsland zonder betaling zullen wor den teruggegeven. 2. De Oostduitse bijdrage aan het onderhoud van Sovjet-troepen op Oostduils gebied zullen worden ver minderd tot vijf procent van de in komsten op de Oostduitse begroting. 3. Oost-Duitsland zal worden be vrijd van betaling van uitstaande schulden met betrekking tot Russi sche bezettingskosten. 4. Er zullen „maatregelen worden genomen in vastgestelde orde" ter vrij lating van Duitse oorlogsmisdadigers, veroordeeld wegens misdrijven gedu rende de oorlog. jypVROUW DE VOS uit Deventer, de eerste die zich meldde, vertel de dat ze juist in Bergen op Zoom haar vacantie doorbracht toen daar de pleisterverkoop aan de gang was en nog de heer Wehberg die eerst dacht j~NE VREUGDE, te kunnen brommen was ongetwijfeld bij de gelukki gen onder de radio-luisteraars grotsr dan bij degenen die dit als vonnis van de rechter te horen krijgen. Deze tijding ontvingen (behalve mevrouw Vos en de heer v. d. Bemd) PEN DOODGEWONE HOND, op vier poten, heeft Zondag alle Bergen op Zoomse hengelaars be schaamd. De heer J. de Kok, die deelnam aan de wedstrijden van de Bergse hengelaarscombinatie, ving een karper, maar zijn hengel bleek niet sterk genoeg. De kar per dreigde met een stuk van het wapen het vissenpad te kiezen. Maar toen kwam de hond. Hij stond met zijn baas (de heer de Radt) naar het vissen te kijken en op het eerste teken nam hij een forse duik. Hij greep de hen gel in zijn bek en de karper werd opnieuw naar de kant gesleurd. .Asjeblieft", zei de hond en mijn heer de Kok kon zijn vangst bin nenhalen.

de Stem | 1953 | | pagina 1