WA Overgrote meerderheid in de Tweede Kamer E.V.G.-Verdrag goedgekeurd (75 tegen 11 st.) WERKGEVERS WILLEN ANDERE LOONPOLITIEK JOZEF VERSTUYF bij Duitse zónegrens gegrepen MOTIEF Moskou wil geen conferentie van Vier Het gesprek over cle eenheid Moordaanslag op oud-minister De Prinsessen op vacantie Zware straf op persdelicten Wijbisschop in Zuid- Slavië mishandeld Priesterstudent in zee verdronken Wat weegt Marijke zwaar Hij stuurt aan op nieuwe verkiezingen TOENADERING 4 ncipt m Itijd lichter I :en svraag 1953 DE STEM ostuum e van f 180.- DAGBLAD VOOR ZEELAND Succes voor rnej. Klompé (K.V.P.) Stuiversromantiek' Iets warmer De Tour reeds in Lyon Gelukwens Franse Grondwet is gewijzigd UIT PRAVDA-ARTIKEL IS TE LEZEN Ons deel in Europees leger niet in '54 gereed De „diamantmaker" kreeg 3 jaar Verplaatsing verantwoordelijkheid naar bedrijfsleven In beginsel niet afwijzend tegenover opheffing consumptiebeperking Australië hoopt op kunstregen Geen vertrouwen voor de Gasperi Vijf dagen na de moord in Antwerpen Vluchteling werd voortgeholpen door familie SSSïSKSÜ" n"1 'n SS Verklaring, waaraan men twijfelt Krupp wil brug over de Bosporus bouwen Bijen-invasie in jam fabriek gen spreken uit de de overwinning in achter zich liet. Op waarover gisteren rrit Voorting en Wagt- iten; 22 Adri Voorting ti Est 4 punten. JUBILEUM KLASSEMENT iiinten; 2 Magni, 3 Ge ïnd, 5 Wim van Est, 6 ^.strua. 8 Bobet, 9 Lau- 15 Nolten, 18 Wagt- Ivertentie) Iten over de bergen ik hy op Locomotief- oor sport, toerisme gebruik.330-oQ inlijke sprong speler scheurde ekwervel ïtclijke bad- en zwem- de Waal te Tiel is toen de spelers van en Wilskracht (Utrecht) ;en voor een voor de Nederland van de K.N. waterpolo wedstrijd, de er Jan van Liempt in cdeelte met zijn hoofd gedoken. Na een in het ziekenhuis, waarheen imiddellijk was overge- d onderzoek, bleek hij gescheurd te hebben, icn zijn ruggegraat was iaelens wint te leveren km. wegwedstrijd voor everen werd een harde menige ontsnapping eren en waarin 't ten- fcaerens gelukte om al- wippen en onbedreigd nin, voorsprong te win- ende plaatsen werden len door van Hul, Ver- □njans. Duif, v. Weert, m. Lebon en Claes. De afgelegd in 2 uur 55 93e JAARGANG No. 20782 Uitgavei N. V. Uitgevers Mij Neerland!», Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181. Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteur! X J. H. A. Bruna Redactieraad: G.J. v. Hootegem. Mr.Dr. A. J.J. M. Mes, Mr. H. B. U de Rechter. L. J. w 7 Westende. P. V. M, Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week «uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct. Postrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 24 JULI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0 30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contraat aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. z..„se Eitoto: GOES. W„tslne«l >8. T.tel», 2236 - Bureau uo.r ZreuuSMaanUereu, HULST. Dubb.le M 7, Tel. 102 - (Kjbu,.,»»: TEBNEUZEN, Tel. 2601. JOSTBURG, Nréuwstr.at 41. Tel. no. 35) TN ONS BERICHT van gisteren „Ge- sprek over eenheid" liet onze par lementaire correspondent de heer Weiter verklaren, dat hij er „in ieder gevah persoonlijk voor voelt in te gaan op de uitnodiging van de K.V.P. tot een gesprek over de eenheid". Hij voegde eraan toe uiteraard eerst nog met zijn bestuur te moeten overleg gen over het te geven antwoord. Nu is ons nadien namens de heer Weiter meegedeeld, dat hy bedoelde te zeggen: hij voelde persoonlyk veel voor een gesprek over deze K.V.P.- uitnodiging met zyn bestuur, waarvan hij zich volkomen afhankelijk stelt ten aanzien van de beantwoording van de uitnodiging. Het lijkt ons zeker in dit stadium goed deze verduidelijking van Welters woorden hier af te drukken. IN LIBANON I"NE LIBANESE oud-minister van Fi- nanciën, Mohammed El Abboed, is gisterenmorgen het slachtoffer ge worden van een aanslag. Hij heeft vier schoten in de buik gekregen. De dader is gearresteerd. Vermoed wordt, dat hij een aanhan ger is van de tegenstanders van de oud-minister in de verkiezingen voor het Parlement, die Zondag in Noord- Libanon gehouden worden. Naar aanleiding van de aanslag op El Abboed is de oud-minister van Economische Zaken en van Landbouw Soeleiman El Ali, die een tegenstan der is van het slachtoffer, Donderdag gearresteerd. In Akkar. het kiesdistrict van El Abboed en El Ali, heerst grote op winding. De veiligheidsmaatregelen zijn verscherpt. (Van onze parlementaire correspondent). PRECIES 1 jaar en 1 maand nadat de Tweede Kamer middels een nota van ex-minister Stikker uitvoerig in kennis werd gesteld met de opzet van de Europese Verdedigingsgemeenschap, opgezet voor Frankrijk, W.-Duitsland, Italië en de 3 Benelux-lan- den, heeft de Nederlandse volksvertegenwoordiging dit verdrag met een overgrote meerderheid (75 tegen 11 stemmen) goedge keurd. De tegenstemmers waren de communisten, de staatkundig gereformeerden, prof. Gerbrandy en tenslotte, na een tweedaagse aarzeling ook de heren Weiter en Lemaire. Ze hadden tot het laat ste moment de Kamer in het onzekere gelaten over hun beslissing n E'EN zeer belangrijk succes heeft de katholieke afgevaardigde mej. dr. Marga Klompé weten te boeken. Niet tegenstaande een uitvoerige en uit puttende tegenstand van minister-pre sident dr. Drees, wist zij de meerder heid van de Kamer te overtuigen van de noodzaak, dat het parlement zich ten aanzien van de uitvoeringsover eenkomsten, die uit het verdrag moe ten voortvloeien, het beslissingsrecht zou voorbehouden. Zolang er geen voldoende mondig supra-nationaal parlement is, moet het nationale par lement deze controle aan zich houden, aldus had de afgevaardigde betoogd. Ze maakte er een amendement van. dat met 54 tegen 31 stemmen werd aangenomen (voor dit amendement was geen tweederde meerderheid no dig). De tegenstemmers waren de so cialisten en de christelijk-historischen. Harde woorden van jhr. v. d. Goes van Naters, die dr. Drees trouw ter zijde stond, konden de mening van de voorstanders van het amendement niet meer aan het wankelen brengen. In de middaguren hebben de mi nisters Beyen, Staf, v. d. Kieft en Zijlstra het verdrag verdedigd, ter wijl minister-president dr. Drees te gen de avond hiertoe ook nog een bij drage leverde. De argumenten zijn al zo vaak ge uit, dat we ze hier niet hoeven te herhalen. Vermeld zij, dat Minister Beyen het stuiversromantiek noemde, als men beweert, dat voor het aan vaarden van de E.D.G. een prijs zou zijn bedongen of beloofd. OP RECES HET WESTDUITSE Staatsgerechtshof zal in de eerste helft van October een uitspraak doen over de wettigheid van de Duits-gealüëerde verdragen. DE VELUWE maakt een invasie van kruisbekken (uitheemse vogels) mee, De bjjnaam van de vogel is dennen papegaai, omdat de kruisbek bjj voor keur de dennenkegels van de twijgen breekt. VOOR DE OPLEIDING van het lage re kader heeft Indonesië genoeg in structeurs. Voor het overige kan onze weermacht het noet zonder het bui tenland stellen. Dit verklaarde Sup- rapto, sous-chef van de strijdkrachten. NAGUIB heeft ter gelegenheid van de viering van de Egyptische bevrij dingsdag o.a. gezegd, dat de aanwe zigheid van Britse troepen een scha de is voor de Egyptenaren. DOOR INSCHAKELING van motor wagens op internationale lijnen zal de reisduur Parijs-Brussel-Amsterdam, met 75 minuten worden verkort. HOIT, de Australische Minister voor Immigratie, heeft verklaard, dat Aus tralië nog ruimte heeft voor vele mil- lioenen mensen. EEN RENTENIER in Amerika heeft het aanbod van een boerin uit Texas aangenomen om een van haar ogen voor 40.000 dollar te verkopen. De rentenier verloor in 1929 zijn linkeroog. TWEE AGENTEN zagen gisternacht op de Zwarteweg in Den Haag een man, die zich met twee handen aan een gemeerde schuit vastklemde. Hij hal al een uur in het water gehangen. Oorzaak: een fuifje (in zijn eentje). Z.H. DE PAUS heeft het Apostolisch Vicariaat van Oslo verheven tot Bis dom. Mgr. James Mangers wordt de eerste Bisschop van het nieuwe dio cees. VIJF AMERIKAANSE luchtcadetten komen naar ons land, vijf Nederlandse luchtcadetten gaan naar de V. S. Dit in het kader van een overeengekomen internationale uitwisseling. IN NEW-YORK zal een nieuwe wol kenkrabber, „Socony Vacuum Buil ding", worden gebouwd. Het gebouw krijgt 52 verdiepingen en gaat 175 millioen gulden kosten. NEDERLAND verliest zijn naam als goedkoop toeristenland. Dit is een der opmerkingen, die op een „zitdag" te Den Haag van buitenlandse agenten van de A.N.V.V. werd gemaakt. geldig tot 4 4 4 4 Weersverwachting, hedenavond: 4 4 Wisselende bewolking met en- 4 kele verspreid optredende buien, J maar ook flinke opklaringen. Ma- t tige, nu en dan vrij krachtige 4 wind tussen West- en Zuid-West. J Vandaag: Zon onder 20.43 uur. Maan op 19.40 uur. Morgen: Zon op 4.51 uur. Maan onder 3.02 uur. £)L Kamer werd daarna met een korte rede van de voorzitter, mr. L. G. Kortenhorst, op zomerreces of tewel vacantie gezonden. Nog vóór de nieuwe zitting echter komt de (Kamer weer bijeen en wel in de week van 8 September voor de behandeling van: „de belastingontwerpen, de wijziging van de Huurwet en de Watersnood- schadewet. r~)E RONDE-KARAVAAN is gis- J teren in Lyon binnengereden J en alle zeven Nederlanders wa- 4 4 ren daarbij. Met uitzondering van J 4 enkele mindere goden, die belust J waren op dagroem en eer, hebben t t de dwangarbeiders van de weg het J t er in die 19e etappe van Briangon naar de Franse zijde-stad (227 km.) t i eens van genomen. Dat wil zeggen J 4 dat zij zich bepaalden tot het t J meestal genoegelijk tezamen weg- 4 4 draaien van de vereiste kilometers. J 4 Drie renners kwamen met een J voorsprong van circa 10 minuten 4 op het „veld" door de finish en het 4 4 was de Fransman Meunier (Fr. N. J 4 O. C.), die de eindsprint won en 4 daarmede deze 19e rit op zijn naam 4 4 bracht. Nederland behield de eer- J 4 ste plaats in het algemeen ploegen- klassement en iedereen hoopt en 4 4 vertrouwt, dat het dat vandaag 4 na de zware tijdrit, waarvoor alle t favorieten zich gisteren spaarden 4 4 nóg zal kunnen. Dat wordt nog 4 even spannend tussen Lyon en St. 4 Etienne! 4 r~)E Amerikaanse U Buitenlandse Minister van Zaken John 4 Foster Dulles heeft in een verkla ring, uitgegeven door zijn De partement, Nederland geluk ge wenst ter gelegenheid van de goedkeuring door het Neder landse Parlement van het E.D.G.- verdrag. JT^E FRANSE Nationale Vergadering heeft met 468 tegen 127 stemmen haar goedkeuring gehecht aan een Grondwetswijziging, op grond waar van in de toekomst „aangewezen" pre miers slechts een eenvoudige meer derheid in de vergadering behoeven ter bekrachtiging van hun benoeming, in plaats van een volstrekte meerder heid van 314 stemmen. Een andere wijziging strekt tot het uitsluiten van communisten uit Za kenkabinetten, wanneer het Parle ment voor verkiezingen is ontbonden. De Assemblée heeft ook een voorstel aangenomen, houdende, dat afgevaar digden, ongeacht hun parlementaire onschendbaarheid in hechtenis geno men kunnen worden, wanneer het parlement op reces is. £)E „FRAVDA", het officiële dag blad der Sovjetrussische commu nistische partij, heeft Donderdag in een hoofdartikel verklaard, dat Groot- Brittannië, Frankrijk en de V. S. een conferentie met Rusland willen „uit beweegredenen, die niets te maken hebben met het krachtiger vestigen van de vrede of het teweeg brengen van ontspanning In de internationale betrekkingen". (Van onze parlementaire correspondent) TIJDEN S het aandeel, dat hij lever de in de verdediging van het E. D.G.-verdrag verklaarde minister Staf in de Tweede Kamer, dat de drie di visies met de daarbij behorende ver zorgingstroepen niet overeenkomstig het plan eind-1954 gereed zullen zijn. Stagnaties in de uitwerking van het 3-divisiën-plan zijn daarvan de oorzaak. De kosten voor verdere vol tooiing zullen 'Dog moeten worden ge vonden in de jaren 1955 en 1956. Hoe veel geld hiermee gemoeid zal zijn, kon de bewindsman thans nog niet meedelen, omdat hij daarvan pas in het najaar een overzicht zal hebben. GRIEKSE WET T EDEN van de Griekse oppositie partijen hebben in de nacht van Woensdag op Donderdag een parle mentaire commissie verlaten, voor dat gestemd werd over een wetsont werp, waarbij zware straffen worden gesteld op inbreuken op de perswet ten. Volgens de verantwoordelijke Minister is dit wetsontwerp hem inge geven door het „communistische ge vaar". De commissie keurde het wetsont werp goed, nadat de leden van de li berale en progressieve oppositie wa ren weggegaan en enige amendemen ten \varen aangebracht. TNE KATHOLIEKE wijbisschop van Split, Franic, is bij een bezoek aan zijn diocees door „onverantwoor delijke elementen" aangevallen en verwond. Aldus heeft Radio-Belgrado Donderdag bekend gemaakt. De wijbisschop staat bekend als te genstander van de door de Staat on dersteunde katholieke priesters-orga nisatie, die op het ogenblik in Kroa tië wordt opgericht. r ISTERENMIDDAG rond drie uur is de 22-jarige priesterstudent W. G. L. van Veen van het Philosophi- cum te Warmond, ongeveer anderhal ve kilometer ten Noorden van het zeebad Terheyde, gemeente Monster, in zee gegaan en verdronken. Met behulp van een zuurstofkoffer is nog kunstmatige ademhaling toege past, maar dit mocht niet baten. De jongen Verbleef met vacantie bij zijn ouders te Naaldwijk. ENE DUITSER Hermann Meincke die beweerde langs synthetische weg diamanten te kunnen fabriceren, is door een gerechtshof te Bonn wegens fraude en het onrechtmatig gebruik van academische titels veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Zijn vrouw werd tot 15 maanden, 41 zijn broer Wilhelm tot zes maanden 4 en zijdochter tot twee weken ge- vangenisstraf veroordeeld. Meincke J hield tot het einde van de zitting vol, dat hij in staat zou zijn diamanten op - kunstmatige wijze te fabriceren. Prinses Beatrix en Prinses Irene op de tennisbaan, behorende by het zo merhuis van hun gastheer en -vrouw, de heer en mevrouw H. F. Feaver uit Ottawa in Canada. Het zomerhuis ligt in Cape Cod, bjj Chatham in Massasuchetts. In diplomatieke kringen te Londen is Donderdag vernomen, dat men na bestudering van het artikel in de „Pravda" van oordeel was, dat de Sovjet-Unie de Westelijke voorwaar den voor het houden van een confe rentie van de Ministers van Buiten landse Zaken van de vier grote mo gendheden verwerpt. In Westduitse Regeringskringen wordt het artikel in de Pravda gezien als een slecht voorteken voor de kan sen op een conferentie van de vier grote mogendheden. Men maakt hier uit het artikel op, dat Rusland niet welwillend staat tegenover het hou den van vrije verkiezingen voor ge heel Duitsland. Ook in socialistische kringen is men van mening, dat het artikel een ver werping van de Westelijke uitnodiging voor een conferentie inhoudt. „Kom Marijke", zei H.M. de Koningin Donderdagmiddag tijdens het de- filé van de ouden van dagen op Paleis Soestdjjk, „kom eens naast me staan" „dan kun je alles veel beter zien". Marijke vond, dat ze het défilé boven op de trap beter kon bekijken dan beneden hij haar moeder en zij instal leerde zich dus daar. Maar dat kon H. M. niet toestaan, en zélf ging zij haar jongste dochter halen. £JE CNETRALE werkgeversbonden, het Centraal Sociaal Werkge versverbond, het Verbond van Neder landse Werkgevers, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakvereni gingen en het Verbond van Protes tants-Christelijke Werkgevers, menen volgens een door haar gepubliceerde verklaring, dat na 1 Januari 1954, be houdens uitzonderlijke omstandighe den, aan algemene loonmaatregelen niet meer kan worden medegewerkt. Zij wensen over te gaan naar een systeem, waarbij de verantwoordelijk heid voor de loonvorming meer dan tot dusverre ligt bij het bedrjjfstak- gewijze overleg, maar waarbij tevens het georganiseerde bedrijfsleven op centraal niveau een coördinerende taak heeft aan de hand van algemene richtlijnen. Bij de vaststelling van de richtlij nen voor het loonniveau heeft de So ciaal-Economische Raad naar het oor deel van de centrale werkgeversbon den een wezenlijke functie te vervul len. Welke taak inzake de vaststel ling en toepassing der richtlijnen toe komt aan de centrale organisatie van het bedrijfsleven, alsmede aan de Stichting van de Arbeid, en op welke wijze de handhaving van de gestelde richtlijnen het best kan worden ver zekerd, is voorwerp van nader on derzoek. TAAK DER OVERHEID LIET overlaten van de loonvaststel- 1 1 ling aan het bedrijfsleven ontslaat de overheid niet van de plicht om een zeker toezicht uit te oefenen op de loonvorming. Slechts onder bijzonde re omstandigheden, waarbij met name wordt gedacht aan het geval, dat het georganiseerde bedrijfsleven er niet in zou slagen algemene richtlijnen vast te stellen of de door het bedrijfs leven vastgestelde richtlijnen niet in overeenstemming zouden zijn met de doeleinden van de algemene econo mische politiek, mag dit leiden tot een directe invloed van de overheid op de loonvorming. De overheid dient daar toe te beschikken over de hiervoor nodige bevoegdheden. COMPENSATIES UNE vier centrale werkgeversbonden zijn intussen bereid, medewer king te verlenen aan loonmaatrege len van een algemene strekking ter compensatie van de door de regering tegen 1 Januari a.s. aangekondigde huurverhoging, voorzover deze verho ging niet door lastenverlagingen wordt opgevangen. Tegenover de vraag of hierbij te vens de nog resterende „verbruiks- beperking", welke voortvloeit uit de in Maart 1951 genomen regerings maatregelen, per 1 Januari a.s. voor de loon- en salaristrekkenden zal worden ongedaan gemaakt. Staan de centrale werkgeversbonden in begi» sel niet afwijzend. Deze vraag kan echter naar hun oordeel eerst definitief worden beant woord nadat de S.E.R. zich hierover zal hebben uitgesproken, in welk ver band met name de omvang van de to tale lastenverzwaring voor het be drijfsleven van grote betekenis zal blijken te zijn. TN AUSTRALIË is de hoop herleefd, dat men op economisch verant woorde wijze regen kan maken. Proeven hadden bij dr. Bowen, het hoofd van het onderdeel van de Aus tralische organisatie voor wetenschap pelijk en industriëel onderzoek dat die proeven deed, het vertrouwen ge wekt, dat binnen tien jaar in Austra lië op grote schaal regen zal worden gemaakt. UNE GASPERI heeft Donderdagoch- tend een spoedbfjeenkomst met de leden van zijn christelijk-democra- tische parlementsfractie gehouden om te overwegen, of zijn nieuwe Ita liaanse Regering, die pas een week oud is, onmiddellijk haar ontslag dient te vragen. De rechtse monarchistische partij had Donderdag, na de gehele nacht vergaderd te hebben, besloten tegen de Regering van De Gasperi te stem men, wanneer deze het vertrouwen van het parlement zal vragen. De Gasperi had op steun of ten- DE DUITSE BONDSPOLITIE te Lübeck (Duitsland) is er in geslaagd Jozef Verstuyf, die uit de gevangenis te Hoogstraten was ontsnapt en in Antwerpen z«n vrouw heeft gedood, aan te houden ffiermede is na 5 dagen een eind gekomen aan dc verwopde jaeht, die geopend wat Het staat thans vrijwel vast, dat Verstuyf op zijn vlucht naar Wuest- wezei gestopt is in Merxem, waar zijn stiefmoeder woont. VermoSk zyn zn familieleden aldaar niet op de hooyte geweest van het feit dat hy een moord gepleegd had, toen hij zich bij hen aandiende en waren zy van mening, dat zy hem alleen maar hielpen ontvluchten uit d^ ge" vangenis. wu Ul1 ue ge TE Hamburg heeft Verstuyf een ver klaring afgelegd, aan welke be trouwbaarheid ernstig moet worden getwijfeld. Tegenover een correspon dent zeide hij. dat hij in een Neder lands café de identiteits-papieren van de chauffeur Thomassen had gesto len. Met deze papieren is hij over Venlo naar Duitsland gereisd, waarna zijn vlucht over Dortmund en Ham burg naar Lubeck liep. In Lübeck, aldus de verklaring, heeft hij getracht passage te krijgen op een boot, het geen hem niet gelukte. In een café te Hamburg trof hij vervolgens een persoon, die beloofde hem aan een betrekking te zullen helpen in de Oost-zone van Duitsland. Zodoende trachtte hij Maandagavond de Oost-zone te bereiken, maar het lot was hem niet gunstig gezind, want terwijl hij zijn plan wilde uitvoeren, werd hij door een douane-ambtenaar In Erchholz, nabij Lübeck gearres- tered. Overgebracht naar het p<)litie- bureau, toonde hij daar de papieren, die hij van de Nederlandse chauffeur had ontvreemd. POLITIE HAD WANTROUWEN r\E politie te Lübeck vertrouwde het zaakje niet erg en nam daarom informaties in Nederland. Tevens kreeg zij toen het signalement van de uit Hoogstraten ontsnapte misdadiger, waardoor Verstuyf natuurlijk door de mand viel. Voelende, dat het met hem gedaan was, gaf Verstuyf zijn eerste verkla ring omtrent de moord, aan welker betrouwbaarheid men echter ook twij felt. Allereerst vertelde hij twee jaar opgesloten te zijn geweest. Zoals men weet, klopt dit niet met de gegevens, die men over hem beschikt, waarin staat, dat hij sinds December in de gevangenis zat, wegens een diefstal, die hij te Antwerpen had gepleegd. In de aanvang was de v.erhouding met zijn vrouw goed, doch later gaf zij te kennen, dat zij haar leven niet wenste te vergooien, door met een misdadiger samen te leven. Vervolgens zei hij te zijn gevlucht, waarna hij zich naar Antwerpen heeft begeven en thuis heeft aange beld. waar hij zijn vrouw op overspel zou hebben betrapt. Hij moet toen de vrouw in een vlaag van drift met een bierfles hebben neergeslagen, waarna zij bloedend zou zijn neergestort. Daarop zou hij zich naar de kelder hebben begeven, met het plan zich van het leven te bero ven. Toen hij in de kelder hiervoor niet de middelen vond, zou hij zijn met bloed bevlekte gevangeniskleren hebben verwisseld voor burgerkle ren, die hij in een kast had gevonden, en na geld uit de la te hebben geno men, in een auto, die in de nabijheid van het huis stond, zijn gevlucht. MOEILIJKE UITLEVERING JN Antwerpen is men er lang niet zeker van, dat men de gevluchte snel in handen zal hebben. De uitle vering moet inderdaad langs diplo matieke weg aangevraagd worden. Daarbij komt nog, dat Verstuyf in Duitsland zal moeten terechtstaan, wegens onwettige grensoverschrij ding, het dragen van een valse naam en het niet in bezit hebben van pa pieren. Hiervoor zal hij enkele maanden gevangenisstraf krijgen, zodat er nog geruime tijd overheen zal gaan, al vorens men Verstuyf te Antwerpen, omtrent bizonderheden over de moord, zal kunnen ondervragen. minste op onthouding van de monar chisten gerekend, zonder hun steun of onthouding heeft hij geen meer derheid. De Gasperi deelde zijn fractie mee, dat hij niet zal aftreden en hij gaf te kennen, dat, indien zijn Regering het vertrouwen niet zal krijgen, nieu we verkiezingen zullen worden ge houden. Japan en de S.-U. 'N JAPANSE regeringskringen is -1 verklaard, dat Japan bereid is de diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie te hervatten, indien de Sovjet-Unie de onafhankelijkheid en souvereiniteit van Japan erkent en „het verwelkomt in het internationale gezin van naties". Volgens een bericht uit Moskou heeft Molotov, in een gesprek met de Japanse professor Ikoea Ojama, die onlangs de Stalinprijs voor de vrede heeft ontvangen, „practische stappen" voorgesteld om de vriendschappelijke betrekkingen met Japan tc hervatten. ■yOLGENS berichten uit Essen heeft de firma Krujip de president van Turkije een voorstel voorgelegd van hel bouwen van een brug over de Bosporus. De totale kosten voor het plan zou den ongeveer 60 millioen dollar be dragen. Krupp heeft het plan aan Turkije voorgelegd ter gelegenheid van het feit, dat de Turken 500 jaar geleden Konstantinopel hebben veroverd. TN EEN JAMFABRIEK te St. Truiden heeft men Woensdag het werk moeten staken tengevol ge van een inval van ontelbare bijen. De nijvere insecten deden zich zo gulzig aan de zoete lek kernij te goed, dat enkele uren hunner dood op later duizenden de grond lagen. Toen de arbeiders hun werk zaamheden eindelijk konden her vatten. moest men vaststellen, dat ongeveer 10.000 potjes jam on bruikbaar waren geworden.

de Stem | 1953 | | pagina 1