20.000 Militairen komen onder de wapenen SPIONNAGE HOOP OP CONFERENTIE OP .HOOG NIVEAU Minister bedrogen door diamant goochelaar Invasie van „rode nummers" f Mobilisatie-oefening „DRIETAND in Augustus Auto-karavaan Zij krijgt één frank Uitgebreide proef K.V.P. BEREID TOT PRATEN D Dulles: „Normaal' Nog 2.221 vermisten Tour de France- j I prijsvraag N.v. MET 1 MILLIOEN De 95e lijst Toestand critiek DAGBLAD VOOR Welkome maar miniememede gevraagd van de burgers werking Britten arresteren zes Duitsers Zowel met K.N.P. als met Katholieke Werk gemeenschap Butler over de buitenlandse politiek rr> W out je zegevierend over de streep Koeler PROF. GERRETSON IS WEER DWARS laatste dag I Bonn leefde anderhalf jaar in goud-roes ECHT GENOEG! De nationale feestdag der Belgen Stilte rond (geïsoleerd) Hulst F België verwacht er veel van r Gevaarlijke positie S:z JAARGANG No. 20780 imgavei N. V. Uitgevers My Neerland!*. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda. Reigerstraat 16, Tel. Redactie; 8181. Admi nistratie: 8778. - Verantwoordelijk Hoofd redacteur. J. J. H. A. Brun,a f l v Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes. Mr. H. B. L. de Rechter. L J. v. t Westende. P. V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.45 per kwartaal, per post t 615 per week (uitsluitend bij met-post- f 0.42. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct- Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MalM WOENSDAG 22 JULI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.39 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. "Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 93, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, 3QSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel no. 35) (Van onze redacteur). ONGEVEER TWINTIGDUIZEND MILITAIREN zullen in de eerste helft van Augustus onder de wapenen worden geroe pen in verband met de grootscheeps opgezette oefening „Drie tand", de eerste mobilisatie-oefening van formaat na de tweede wereld oorlog. De oefening is opgezet om de mobilisatiemaatrege len aan de practijk te toetsen en daardoor gelegenheid te schep pen om aan de hand van de te verzamelen gegevens tekortkomin gen te onderkennen en te analyseren. „Drietand" zal bestaan uit een drietal delen en enkel gelden voor militairen van de derde divisie, die reeds in het begin van dit jaar op de hoogte werden gesteld van het feit, dat de oefening zou worden gehouden. Zij hebben hun medewerking te verlenen aan een snelle opkomst, de concentratie van de troepen, de oefe ning en tenslotte aan de terugkeer, die in elk geval vóór 15 Aug. zal plaats hebben. DUITEN de twintigduizend militai- ren zullen in de eerste helft van Augustus ruim duizend jeeps, bijna vierhonderd driekwart-tonners, ruim zevenhonderd twee-en-een-half ton ners in actie komen voor het welsla gen van ..Drietand". Daarnaast zul len ongeveer vijfhonderd burgers met een motorvoertuig naar een bepaalde plaats worden opgeroepen, niet om hun voertuigen in handen te geven van militairen, maar wel om hun voertuigen „symbolisch" aan het le ger over te dragen. Na melding met de voertuigen en na de vervulling van enkele formaliteiten kunnen de burgers weer huiswaarts keren, want in plaats dat hun auto of motor „de mobilisatie" meemaakt, worden voertuigen van de vredeslegeronder- delen ingeschakeld. Van de burgers wordt dus maar een minimum aan medewerking gevraagd. HET VERLOOP De juwelen van de Begum: TIET GERECHTSHOF van het Fran- se departem. Bouches-du-Rhone, heeft de Begum Aga Khan een scha devergoeding van één frank toegewe zen en de verzekeringsmaatschappijen 91 millioen frank. Het Hof bepaalde ook, dat een van de juwelen, „De Markiezin" genaamd aan de rechtmatige eigenares moet worden teruggegeven. De teruggave kan echter niet dadelijk geschieden, omdat de croupier Battistelli, die in het bezit was van het juweel, appèl heeft aangetekend tegen het vonnis, waarbij hij tot vijf jaar gevangenis straf werd veroordeeld. kaart thuis gekregen, reeds maanden geleden, en zijn er van op de hoogte, dat zij in de eerste helft van Augus tus moeten opkomen. Zijn de twintigduizend man in mo bilisatiecentra bij elkaar gebracht dan worden zij geconcentreerd. Het is na tuurlijk allemaal nog geheim waar heen de troepen zullen worden ver plaatst. Eenmaal geconcentreerd ko men de troepen onder het bevel van de divisiecommandant, in dit geval generaal-majoor J. H. Warringa. De concentratie van de troepen geschiedt te voet, met bussen en per spoor al naar gelang de mobilisatiecentra al of niet ver van het concentratiepunt zijn verwijderd. r\Y 9 JULI hebben de Britse autori- teiten zes Duitsers, onder wie twee vrouwen, gearresteerd op be schuldiging van spionnage voor de Sovjet-Unie. Dit heeft de Britse Ho ge Commissaris meegedeeld. Een van de vrouwen werkte tot voor kort als telefoniste bij het Brit se leger. Onder de gearresteerde man nen bevindt zich een voormalige lui tenant bij de „Luftwaffe", die gedu rende twee jaar lid van de Duitse communistische partij was. Vier van de arrestanten komen uit Brunswijk, de andere twee uit het gebied van de Luenenburger-Heide. Zij zullen Vrijdag moeten verschijnen voor een Hof der Westelijke gealliëerde com missie te Düsseldorp. WERKELIJKHEID DE NIEUW GEKOZEN gemeentera den krijgen een zittingsduur van vijf jaar. Dit is definitief, nu de Eerste Kamer het desbetreffende wetsont werp ook heeft aangenomen. DE 22-JARIGE J. van Geffen zou gis teren in Rotterdam even een handje helpen by het lossen van platen board van een vrachtauto. Hij maakte het touw rond de lading los. De jonge man werd door de snel afglydende stapel platen bedolven en gedood. IN BANDOENG zijn weer uitgebreide demonstraties gehouden tegen de Da- rul Islam. In een open brief aan Soe- karno wordt om maatregelen tegen de optredende benden gevraagd. K* z HET ONTWERP voor het nieuwe hospitaal-schip „De Hoop" is gereed. Men hoopt eind Mei 1954 te kunnen uitvaren. EEN JONGETJE van vijf jaar wilde Zondagmiddag gaan vissen met „een touwtje, waaraan een lucifer bun gelde^. Dit vertelden zijn vriendjes. Het jongetje wordt sindsdien vermist. Zijn moeder (in Amsterdam)) vraagt opsporing. REISLEIDERS van gezelschapsreizen kunnen voortaan op een collectieve passagierslijst de benodigde deviezen aanvragen en verkrijgen bij een de- viezenbank. T~\RIETAND" zal naar de bereke- ning van de stafofficieren onge veer tien dagen duren. De mobilisatie zal bekend worden gemaakt via de PTT, radio en openbare kennisgeving van telegrammen aan de gemeentebe sturen. die er zorg voor zullen dra gen, dat er oproepen op de bekende aanplakgelegenheden zullen verschij nen. Onder de militairen, die op de eer ste dag opkomen bevindt zich het personeel, dat nodig is om de volle dige mobilisatie der onderdelen voor te bereiden. Deze militairen hebben een oranjekaart thuis ontvangen. Zij zorgen er voor, dat materieel naar de mobilisatiecentra wordt gevoerd, dat alle maatregelen worden genomen voor de ontvangst van de „grote le- gerhap'die enkele dagen of uren la ter zal worden opgeroepen. Deze mi litairen hebben een witte oproepings- De Britse atoombom r\E AUSTRALISCHE Minister van Bevoorrading Beale. heeft mee gedeeld, dat de voorbereidingen voor de komende Britse atoomproeven reeds enige maanden „op grote schaal" aan de gang zijn. De proeven zullen worden geno men in de woestijn van Midden-Aus- tralië, waar reeds een groot gebied tot verboden terrein is verklaard met het oog op proefnemingen met ander oorlogsmateriaal. In dit gebied wo nen geen inheemsen. WOOR zover de vredesomstandighe- v den dit toelaten zal er zoveel mo gelijk naar worden gestreefd, de wer kelijkheid te benaderen. De inwerking van de vijand kan echtèr^ niet worden nagebootst, daar anders o.m. grote overlast voor de burgermaatschappij zou kunnen ontstaan. Natuurlijk zal dit het verloop gunstig beïnvloeden. Aan de andere kant staat echter dat de vredesomstandigheden tot specifie ke maatregelen nopen, die een ongun stige invloed zullen hebben. Om voor vredestijd wel zeer begrijpelijke re denen is het bij deze oefening be trokken personeel van tevoren ge waarschuwd, omdat enerzijds de werkgever, anderzijds de betrokkene zelf hiermee rekening kunnen hou den. Zonder enige twijfel echter zal „Drietand" de aandacht hebben van het grote publiek, dat juist in deze eerste weken van Augustus zal ver nemen of een mobilisatie van een bepaald legeronderdeel vlot verloopt. Benieuwd daarnaar zijn ook de Nato- officicren, van wie verschillende „Drietand" zullen komen volgen. „TTIERDOOR mogen wij uit' -T-*- naam van het Bestuur der Katholieke Volkspartij me- delen, dat wij gaarne contact met U zouden willen opnemen over en naar aanleiding van de verklaring van Z. Em. de Kardinaal, afgelegd op 16 Mei j.l. Indien ook Uwerzijds be reidheid tot dit contact be staat, dan stellen wij ons voor na Uw desbetreffend antwoord met U overleg te plegen over een passende datum." Dit staat te lezen in een brief, door Dr. Albering, secre taris der K.V.P., gezonden zo wel aan het Bestuur der Ka tholieke Nationale Partij als aan het Bestuur van de Ka tholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. IV E waarnemende Britse Eer- in het Lagerhuis verklaard, dat er alle reden bestaat om te ho pen, dat er in Korea zonder ver der verwijl een wapenstilstands overeenkomst kan worden ge tekend. Butler opende een debat over de buitenlandse politiek, dat twee dagen zal duren. Ten aanzien van de uitnodi ging aan Rusland om in Sep tember deel te nemen aan vier- mogendhedenbesprekingen over Duitsland en Oostenrijk, ver klaarde Butler te hopen, dat de- DIETER KRUPP was op Schiphol. Hij is een eenvoudige jongen van 14 jaar uit Hamburg. Toch maakte hij een luchtreis van 37.000 km. en wel, omdat hij toevallig de mil- lioenste koper was van een recla me-album van margarine en des wege naar Midden- en Zuid-Ame- rika mocht. BIJ DE BRAND in de nieuwe Alexan- derkazerne is de garageloods geheel verwoest. Ongeveer 20 auto's zijn ver brand. JAPAN krijgt van Amerika voor een millioen dollars aan wapens voor de veiligheidsstrijdkrachten. EISENHOWER heeft de premier van Vietnam, Ngoejen Van Tam, uitgeno digd een bezoek te brengen aan de Ver. Staten. MEN GEEFT in Djakarta de nieuwe Kabinetsformateur, mr. Wongsone- goro, slechts weinig kans van slagen. DE VERZAMELAARS van postzegels kunnen hun hart ophalen: er komt een bijzondere zegel en een speciale anVei?-p met da§stempel van de Lon- aen-Nieuw-Zeeland-luchtrace (8 Oc- 4 4 4 tot J Weersverwachting, geldig hedenavond: r Veel bewolking met plaatselyk enkele buien en kans op onweer. Nu en dan vrij krachtige Zuid- 4 Westelijke wind. Belangrijk la gere middagtemperaturen. Vandaag: Zon onder 20.46 uur. Maan op 17.49 uur. Morgen: Zon op 4.48 uur. Maan onder uur. i 4 4 4 4 0.48 57 Het vlootbezoeh aan Turkije ]~)E AMERIKAANSE Minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat het bezoek, dat Ameri kaanse en Britse oorlogsschepen aan het einde van de maand aan Istanbul, de Turkse haven aan de Zwarte Zee, zullen brengen, uiet bedoeld is als een vijandige militaire demonstratie tegen de Sovjet-Unie. Zoals gemeld, heeft de Sovjet-Unie naar aanleiding van dit vlootbezoek bij Turkije geprotes teerd. Dulles acht het bezoek der Amerikaanse en Britse schepen volkomen normaal omdat Tur kije, evenals de Ver. Staten en Engeland, lid van de N.A.V.O. is. ze conferentie zal leiden tot „on beperkte besprekingen op hoog niveau", zoals voorgesteld door Churchill. De bedoeling van de voorgestelde conferentie van Bermuda was ge weest, dat de drie Westelijke bezet tende mogendheden in Duitsland en Oostenrijk eerst overleg pleegden, voordat besprekingen met de Sovjet- Unie zouden kunnen worden gehou den. ..Het eerste essentiële vraagstuk, dat met de Russen moet worden be sproken is dat van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duits land en de v.orming van een vrije Duitse Regering. Wij hopen, dat de Sovjet-Regering op deze basis met de Westelijke mogendheden wil onder handelen". „Wy kunnen nog niet de gebeurte nissen in de Sovjet-Unie volledig be oordelen. Bovenal kunnen wij niet het belang van het in ongenade val len van de tweede figuur in het drie manschap, dat na de dood van Stalin de macht in handen nam, (Beria), schatten. Wij moeten ons geduld en zelfbeheersching blijven bewaren", zo besloot hij zijn rede. De watersnood in Japan WOLGENS de jongste schatting van de Japanse politie zijn 669 men sen omgekomen bij de overstromin gen. Er worden 2221 personen ver mist en 3374 zijn gewond. Het aan tal huizen, dat onder water staat wordt op 27.069 geschat. Op 2334 plaatsen hebben zich grondverschui vingen voorgedaan. Het aantal dijk breuken bedraagt 443. In het noodgebied ten Zuiden van Osaka op het eiland Hoensjioe zijn tot nog toe 14 gevallen van dysente rie gemeld. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben voedsel afgewor pen boven de noodgebieden van Mid den-Japan. Maandagavond is door de Neder landse ambassadeur in Tokio een be drag van ongeveer f 5000 overhan digd ten bate van de slachtoffers van de watersnood. TN DE vergadering der Eerste Kamer is voorlezing gedaan van een schrij ven van Prof. Dr. F. C. Gerretson, waarin hij mededeelt ontslag te ne men als lid van de vaste commissie voor de buitenlandse politiek, omdat hij zich niet kan verenigen met de gang van zaken in die commissie. Prinses Beatrix en Prinses Irene op de veranda van de familie H. F. Reaver in Chatham (Massasuchctts) waar zij op het ogenblik logeren. Op dit deel van Cape Cod is het, dat de Prinsessen hun zomervacantie door brengen. MORGEN (Donderdag) voor de inlevering i j der formulieren S voor de grote J van j het DAGBLAD DE STEM Honderden prachtige enï waardevolle prijzen tot een totaalwaarde van P zrnn ruim 6500 Een formulier is elders in dit nummer afgedrukt. J "O GOUDEN presenteerblad brengen wij onze verdedi- gingsbijdrage naar Amerika", zo moet de Westduitse Mi nister van Economische Zaken, professor Ludwig Erhard geju beld hebben toen de eerste „synthetische diamant" op 2 Septem- ber 1950 in Duitsland heette te zijn gewonnen. Tezamen met professor Erhard had en de Duitse diamantma ker Hermann Meincke en de eerste firmanten van zijn diamant- fabriek een glas champagne op het succes en op de gouden toe komst gedronken. dat hij spoedig in staat zou zijn jaar lijks voor 33 millioen dollar diamant te produceren uit waardeloze grond stoffen. De zuivere winst zou dertig millioen dollar bedragen. TWAALF AMBACHTEN Dit verklaarde gisteren een kroon getuige voor de rechtbank te Bonn, waar Meincke thans als bedrieger te recht staat. Want de diamanten, die de minister getoond waren, waren al te echt gebleken. Zij stamden uit Zuid-Afrika en waren door Edeltraut Meincke, een nicht van de bedrieger, heimelijk in de oven gestopt, waarin het zeer geheime proces van de syn thetische diamantbereiding zich moest voltrekken. Meincke en zijn schone nicht moei ten voor het gerecht toegeven, dat zy op deze listige manier voor het oog van een controlecommissie drie dia manten hadden opgevist uit de as, die na de hokus pokus in de oven over bleef. Meincke won daarmeo groot ver trouwen van het Ministerie van Eco nomische Zaken, dat hem èen kazer neterrein in Bonn ter beschikking stelde om zijn fabriek in te richten. Het complex werd hermetisch afge sloten om het procédé te beschermen en een uit echte deskundigen be staande commissie werd door de dia- mantproducent geweerd. Het geld stroomde hem na het geslaagde expe- riment toe. Had hij voordien slechts twee oud-officieren op grond van zijn vroegere werkzaamheid bij de weer macht kunnen overhalen 85.000 mark bijeen te brengen, nu meldden zich plotseling nog dertig firmanten aan. Zo werd in 1951 in Bonn de „Hamak Diamant Gesellschaft" gesticht. De geldgevers brachten bijna een mil lioen mark bijeen en zagen een glans rijke toekomst. Meincke had hun namelijk beloofd, A NDERHALF jaar lang genoot Meincke het vertrouwen, alhoewel het diamant maken min of meer zijn twaalfde ambacht was. Hij was be gonnen als kleermakersleerling, was daarna bij de politie, vervolgens op gesloten wegens diefstal, privé-detec- tive, ingenieur, wapendeskundige, be ambte bij de Russische bezettings autoriteiten en vervolgens bij de Britse. Meincke voerde ten onrechte de titel van ingenieur. Zijn broer trad frauduleus op als landbouwinge nieur en zijn vrouw als arts. De achterdocht kwam pas op, toen Meincke anderhalf jaar niets anders deed dan machines installeren in de nieuwe fabriek en grote salarissen aan zichzelf en zijn familieleden uitkeren, zonder nochtans het geslaagde dia mantexperiment nog eens te kunnen herhalen. Minister Erhard gelastte toen een onderzoek, dat alle deelhebbers aan de diamantonderncming spoedig uit hun dollardromcn deed ontwaken. Het millioen is inmiddels grotendeels verdwenen. Maar ook voor het ge recht bleef Meincke volhouden, dat hij in staat zou zyn synthetische dia manten te maken! TA/OUTJE WAGTMANS bezorgde Nederland gisteren in de eerst Al pen-etappe dit had zelfs de grootste optimist niet durven ver onderstellen! de vierde rit-over winning! Hij veroverde de bloemen en wat daar verder allemaal aan verbonden is o.m. een buidel Franse francs op een wijze, die de grootste bewondering heeft afge dwongen enop Ginno Bartali, die voor het eerst in deze Jubileum tour in actie kwam, meende te gaan winnen, maar op meesterlijke wij ze door de kleine Bredanaar naar de tweede plaats werd verdrongen. Deze omsta.ndigheid maakte de zege uiteraard nóg waardevoller. Een nieuw, persoonlijk succes dus voor Wout,je, die na tweemaal tweede te zijn geëindlT/d~Tiurde~'Z<T fel begeerde eerste plaats veroverde. Het bleef niet bij dit imponerende feit, want Nederland won daarenboven nog he etappe-ploegenklassement en nain verscheidene minuten terug van de achterstand op nummer één, in het algemeen ploegenklassement zodat er vandaag nog slechts een verschil is van ruim tien minuten. Zou het dan tóch nog....? DELGIë heeft gisteren zijn Nationale Feestdag gevierd. Niet helemaal wat men kan noemen „binnenshuis", hoewel de dag begon met een plech tig Te Deum in de St. Goedele te Brussel, bijgewoond door de Koning, veel Ministers en talrijke leden van het diplomatieke corps. In zeer rui me mate echter vierden de Belgen hun feest buiten de eigen grenzen en wel in ons land. Honderden auto's werden „ver werkt" op de veerdienst Breskens- Vlissingen en de meeste van die auto's droegen een rode nummerplaat. Het Belgische bezoek aan de Zeeuw se landouwen gaf onze redacteur „de woorden in de pen": het leek wel een complete uittocht van onze Zuider buren. Vooral Walcheren genoot hun belangstelling. Ons bijkantoor in Bergen op Zoom berichtte ons: het lijkt erop, dat we voor één dag leven in een Vlaamse stad! Hij voegt daaraan opgewekt toe, dat de Belgen om hun vriendelijke houding en minstens evenzeer om hun gevulde beurzen bij iedereen en met name bij de winkeliers uiterma te welkom waren. De douane-post Wernhout-Wuest- wezel heeft natuurlijk een „top-dag" achter de rug. De „invasie" van de zich gisteren in zo hoge mate onaf hankelijk voelende Belgen noodzaak te de douane tot een zeer vlot optre den: auto's en bussen werden in drie files door de verkeerssluizen geleid. De toeloop duurde vanaf zeven uur in de morgen tot laat in de middag. De drie Bredase marketenstertjes met hun K.M.A.-bloemengroet hadden De Benelux-conferentie OFFICIËLE KRINGEN te Brus sel heerst de overtuiging, dat de Haagse Beneluxconferentie van Vrij dag a.s. zal leiden tot een accoord ter verzachting van de gevolgen van de Nederlandse concurrentie op de Belgische markt. Verschillende bladen schrijven, dat volgens zekere inlichtingen vereve ningsheffingen op de Nederlandse in voer zouden worden gelegd, zodra de productie in de overeenkomstige Bel gische^ bedrijfstak zou zijn gedaald met 15 procent ten opzichte van de vroegere periode van vergelijking, of wanneer zou komen vast te staan, dat de concurrentie abnormaal wordt ten gevolge van een ontbreken van even wicht in de productiekosten. handen en glimlachjes tekort! Uit Zundert vernamen we, dat de nering doende middenstand „verlost" werd van respectabele hoeveelheden boter, vleeswaren en.... oude klare. Hulst heeft jammer genoeg deze keer niet mee-genoten van de Belgi sche drang naar trekken en reizen op hun feestdag: de ramp heeft de ver binding met Kruiningen onmogelijk gemaakt. De dorpen in de omgeving van Hulst hadden evenmin veel ver tier, de fraaie betonbaan lag er doods en verlaten bij. Met verlangen ziet Hulst en omgeving uit naar de her vatting van de veerdienst. Het isole ment van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is thans wel dubbel pijnlijk merkbaar. NED. ROODE KRUIS TTET Informatiebureau van het ■TT Nederlandsche Roode Kruis heeft een 95e lijst van ge borgen en geïdentificeerde slacht offers van de watersnood uitge geven, luidende: DREISCHOR: S. Schot v. Veen- Heijboer, 43 jaar. NIEUWERKERK: A. Overbeek, 53 jaar. OOSTERLAND: C. Verhoek- Meerman, 63 jaar. OUWERKERK: J. Kodde, 33 jr. 1. J. Kodde-Rijnberg. 28 jaar. Kardinaal Stepinac r^ERUIME TIJD gaan er reeds de uiteenlopendste berichten over de toestand van de kardinaal, waarvan, sommige op grond o.m. van het feit dat kardinaal Stepinac nog gere geld de H. Mis opdraagt, het doen voorkomen, alsof de ziekte van niet zo'n verontrustende aard zou zijn. Vaticaanse kringen echter verhelen hun bezorgdheid over de toestand van de aartsbisschop niet. Het staat nl. vast, dat de kardinaal lijdt aan een ongewone bloedziekte, deze wordt nog verergerd door het gebrek aan beweging en de moeilijkheid de kar dinaal het voedsel en de geneesmid delen te verschaffen, die hij bij deze ziekte behoeft. De kwaal van de kardinaal is van dien aard, dat daarbij tydelijk aan zienlijke verbeteringen of verslechte ringen kunnen optreden, maar welke op zich genomen als uiterst ernstig en gevaarlijk moet worden beschouwd. fVE ALPINIST Georges Barbacki zal zijn derde nacht doorbren gen hangend aan een touw tegen een steile wand, van de „Aiguille du Fou" in het'Mont Blanc-mas- sief. De gidsen, die hem vonden maar niet konden bevrijden, heeft hij toegeroepen, dat hij het tot Woensdag kan uithouden. Men hoopt hem Woensdagochtend vroeg te bereiken langs de gevaar lijke Noordwestelijke kant van de berg.

de Stem | 1953 | | pagina 1