Belangrijke stap van Nederlands industrialisatie Nieuwe walserijen van N.V. BREEDBAND Maastrichtse deviezen-smokkelaar werd eindelijk gevat Twee doden [DING NEHROE wil algemene vergadering der V.N. bijeen Ravage in,De Oude Molen" Goede kansen voor Laniel Twee jongens verdronken door bliksem r Minister Zijlstra over „het wonder7 Gift van dwerg- republiekje John Christie ter dood veroordeeld „Vertrouwen demonstreren" Maandag wordt Prins Bernhard 42 Post met 15 jaar vertraging Midden in de stad \tai\den uit j EDA. hIEIJN de doen. schuit DAGBLAD VOOR ZEELAND Op de derde Koreaanse oorlogsverjaardag Eisenhower bespreekt stappen Plaatselijke buien De TWAALFDUIZEND inwo ners van het in de Apenij- nen gelegen dwergrepubliekj e San Marino hebben voor de Ne derlandse watersnoodslachtof fers 1.400.459 Lire (ruim f 8400) bijeengebracht. Alex van Wayenburg werd 50 jaar Dienst der Ien Alag vijf jaar op de loer Hij verhandelde minstens een millioen francs Ned. Comedie in Stadsschouwburg Nederlandse onder scheidingen in België ,Uw helicoptère staat gereed Jverschil met de estminster Abbey pestelijken, die de enkele maal de jfweedc'' uitgespro- bij deze dienst I ils toeschouwster. 1 m zij er actief aan I net altaar ging om 1 de moderator van Itts Watson, te ont* lar door de Deken Ide Distel, Charles Itiblemen van het lp werden overhan- de scepter en de ligde het einde van lan. 1 3), Trier 140 (—2), 1 Keulen 256 (—6), jObith 1073 4), Arnhem 850 (+3, feventer 263 (+8), 1163 5), Borgha- lelfeld 1113 (+21), IPEN pubelen ie prijs bestaande ROYALE letalingsvoor- 179-0 TERNEUZEN leen pracht, wijd 5eal, Biberette of I vellen gemaakt), I et garantiebewijs I ma. Ook edele I -S, Yemen, Veulen liassen bij U thuis. Is-oo, bur. v.d. blad NIKLAAS (B.) Itorbreimachine en l 48-o, Dagblad De de bediening ■komend. De weet U; die ook vl per pot 80 250 gram 19 250 gram 22 per poi 28 lies 130-110-89 250 gram 59 150 gram 19 100 gram 29 3 grote rollen 25 per beker 39 200 gram 57 100 gram 41 500 gram 67 mei 4 stukken 59 14 stuks 51 ja beste koffie I OEDKOPER! 93e JAARGANG No. 20758 Uïlgave: N, V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerslraat 16, Tel. Redactie; 8181, Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteurs J. J. H. A. Bruna, Redactieraad: C.X v. Hootegem. Mr. Dn A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter. L. J. v. 1 Westende. P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend, l X nummers 13 ct. Postrek. no. 278841, Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 26 JUNI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contra*! aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel. 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Tel. 102 (Bflbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) PREMIER NEHROE van India heeft gisteren, op de derde verjaardag van de Koreaanse oorlog, aan de voor zitter van de Alg. Vergadering der V. N. Lester Pearson een boodschap gezonden, waarin hij voorstelt de Al gemene Vergadering bijeen te roepen ter bespreking van de toestand in Ko rea. Nehroe noemde geen datum, maar drong op spoed aan. Het betreft geen officiëel verzoek, Nehroe laat het besluit aan Pearson over. Terwijl deze boodschap Pearson be reikte, zat ook President Eisenhower de toestand in Korea te bespreken en wel met de senaatsleiders. Deze laatste werden op de hoogte gebracht van de stappen, die Eisenhower wil onderne men. Na de besprekingen zei senator Styles Bridges, dat de toestand in Ko rea „niet zonder hoop. maar ook niet goed" is. Dezelfde senator had voor de conferentie aan de pers verklaard: „Ik geloof, dat wij gerechtigd zouden zijn atoomwapens te gebruiken bij een poging om de oorlog volledig te be ëindigen". EN CHURCHILL..,.? DE ZWEEDSE minister van Binnen landse Zaken, Gunnar Hedlund, is tot een boete van 1400 Kronen veroor deeld, omdat hij belasting had ontdo ken. De Zweden nemen het nogal ge moedelijk op. ITALIAANSE FILMERS zijn momen teel in Djakarta. Zij maken daar een Frans-Italiaanse rolprent, getiteld „La grande muraille" (De grote muur), die wordt verondersteld in China af te spelen. WIM DUSSEL, die het eerste jaar van de Koreaanse oorlog als Nederlandse verslaggever meemaakte, gaat per scooter een reis rond de wereld ma ken. Hij vertrekt 1 Juli uit Gronin gen en denkt over twee jaar terug te zijn. DE DAF heeft van de Amerikaanse luchtmacht een order gekregen voor het maken van tankwagens ter waar de van f 6.000.000. Het bedrag wordt In dollars verrekend. DE WERELDVETERANEN (oud-strij ders) komen in November in Den Haag vergaderen. Verwacht worden o.a. Harold Hussel (uit „De beste ja ren van ons leven"), generaal Miloje vie, mr. Alfr. Vanderbilt en Douglas Fairbanks jr. KLOKKENGIETERIJ Eysbouts te Asten heeft een klok geschonken aan de Ned. troepen in Korea. De klok, die bestemd is om dienst te doen bij de godsdienstoefeningen, gaat met het eerstvolgende troe penschip mee. GIOVANNI GRONCHI, Christen-de mocraat is gekozen tot voorzitter van de Italiaanse Kamer van Afgevaardig den. De onafhankelijke Cesare Merza- gora werd voorzitter van de senaat. PER 1 JULI 1953 zal een nieuw be vorderingsvoorschrift voor het perso neel van de Kon. Landmacht heneden de rang van tweede luitenant van kracht worden. HET DEBAT over de buitenlandse politiek, dat de West-Duitse Bondsdag op 26 Juni zou houden, is volgens be richten uit Bonn opnieuw voor een week uitgesteld, nadat het eerst we gens de ongeregeldheden verschoven was. HET DAG. BESTUUR van de Unie van Kath. Studentenverenigingen in Nederland is voor 1953-1954 als volgt samengesteld: praeses R. de Quay, quaestor P. Rommers, intern, secre taris P. Houben, praeses K.M.S.I. mej. E. v. d. Donk. DE KAPITEIN van het Poolse passa giersschip „Batory", Jan Cwiklinski, heeft toestemming gekregen om in Engeland te blijven, nadat hij onder dook, toen zijn schip uit Engeland vertrok. DINSDAG A.S. komen de eerste mi nisters en de ministers van buiten landse zaken der Beneluxlanden, dit maal te Brussel bijeen. Gesproken zou worden over de vorming van een fonds ter ondersteuning van in nood verke rende bedrijven. FRANS COLSON, een der veroordeel den inzake de aanslag op Overste Hardjono, blijkt niet ondergedokten te zijn. Hij is alleen maar verhuisd. Wat er over hem in „Hak op de tak" wordt gezegd, kan dus vervallen. De weersverwachting tot he denavond luidt: In de vroege ochtend hier en daar mist. Overigens veranderlijke bewolking met voornamelijk in 't binnenland later op de dag en kele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit Noor delijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur. Vandaag: Zon onder 21.04 uur. Maan op 21.04 uur. Morgen: Zon op 4.22 uur. Maan onder 4.09 uur. pEN BELANGRIJKE GEBEURTENIS in het industrialisatieproces, dat Ne der land doormaakt, is gisteren geweest de officiële ingebruikneming van de nieuwe walserijen en de blikfabriek der N.V. Breedband te Velsen. De uitbreiding doet de productie van dikke plaat stijgen tot 200.000 ton per jaar. Aan hand en vertind blik zal Breedband jaarlijks in totaal 210.000 ton dunne plaat vervaardigen. "WAN HET geplaatste kapitaal van v 8714 millioen is 80 millioen in han den van de Staat, die hiervan 65 mil lioen heeft gefinancierd uit het tegen waardefonds van de Marshall-hulp. Ook heeft de Staat rente en aflos sing gegarandeerd voor een lening van 26 millioen. De ingebruikneming van deze fa briek betekent niet alleen een belang rijke deviezenbesparing, maar ook een nieuwe exportmogelijkheid, dus een nieuwe deviezenbron. De ingebruikneming is met de no dige plechtigheid gepaard gegaan. Zo als men boven kan zien waren ook de Koningin (begeleid door de President- Directeur, Ir A. H. Ingen Housz en de President-Commissaris, Prof. P. B. Kreukniet) alsmede Prins Bernhard aanwezig. Verder noemen we nog de ministers Zijlstra en de Bruyn en de 8400 voor Rampenfonds heer Clarence Hunter, hoofd van de M.S.A.-missie in Den Haag. Uit de toespraken vermelden we speciaal die van minister Zijlstra, waar hij uiteenzette, dat de Nederlandse in dustrie sinds de dag der bevrijding circa 10% milliard heeft geïnvesteerd, waarvan circa 5 miliard aan uitbrei dingen. Dat heeft voor de werkgele genheid bijna 200.000 nieuwe arbeids plaatsen betekend. De minister meen de hier te mogen spreken van „een wonder", al beseft hij ook best, dat ons nog een lange en moeilijke weg wacht. Jury: Niet krankzinnig IOHN CHRISTIE, de Londense klerk J die bekend heeft zeven vrouwen te hebben vermoord, is Donderdag ter dood veroordeeld. De jury van negen mannen en drie vrouwen had een uur en twintig minuten nodig om tot de uitspraak te komen. Zjj verwierp het verweer, dat Christie krankzinnig zou zjjn. Toen hem gevraagd werd of hij nog iets wilde zeggen, gaf Christie geen antwoord. Hij keerde zich bruusk om, toen het doodvonnis werd uitgespro ken en weigerde de hand, die een po litieman hem ter ondersteuning toe stak. Hij verliet met vaste tred de zaal en ook op de trappen naar zijn cel weigerde hij ondersteuning. Curtiss Bennett, de verdediger, ant woordde op de vraag van een rech ter, of hij in hoger beroep wilde gaan: „Tien seconden geleden is het vonnis uitgesproken. We hebben tien dagen tijd om beroep aan te teke nen". DOVENSTAANDE FOTO geeft een beeld van het trieste ongeluk, dat zich voordeed in de kruitfabriek „De Oude Molen" te Ouderkerk. Zoals men weet, eiste de ontploffing van twee ketels zwavel- en salpeterzuur een dode en een zwaargewonde. Gelukkig zijn de laatste berichten omtrent de toestand van de gewonde, de 36-jarige Anton Hendrikse, vrij gunstig. Hoewel zijn toestand nog zorg wekkend was, achtte men gisterenavond levensgevaar nog nauwelijks aan wezig. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. Men zet het onderzoek met kracht voort. De foto laat zien, hoe drie ketels (rechts) intact bleven. Links naast de tanks op de voorgrond lagen de ontplofte tanks. QOK SYNGMAN RHEE heeft de derde verjaardag van de oorlog in zijn land niet onopgemerkt laten pas seren. Hij sprak in Seoel en herhaalde ]~)E KANS dat Joseph Laniel heden- ochtend door de Nationale Verga dering zal worden aanvaard als pre mier, werd Donderdagavond te Parfls zeer groot geacht. De meesten der 88 volksrepublikei nen, die er de oorzaak van waren dat Pinay zich terugtrok, zullen waar schijnlijk hun stem voor Laniel uit brengen. Zo lijkt het zeer waarschijnlijk, dat Laniel zijn land als premier zal ver tegen woordigen de besprekingen op de Bermuda-eilanden, terwijl Bi- dault als minister van Buitenlandse Zaken de conferentie zal bijwonen. Laniel is eigenaar van een textiel fabriek in Normandië en hij is, naar men zegt, het vermogendste lid van het Franse parlement. Hij staat be kend als een vooruitstrevende werk gever. In 1932 werd hij voor het eerst in het parlement gekozen. Tijdens de oorlog was hij bij het verzet tegen de Duitse bezetters. Hij geniet bij alle partijen popula riteit. nog eens zijn weigering om de wapen stilstand te aanvaarden. Na Rhee sprak generaal Soen Joep Paik, die Sir Winston Churchill tekende als „de voornaamste samenzweerder, die Ko rea aan de communisten wil verko pen". „Wij vragen ons af, of Sir Win ston communist of anti-communist is" Intussen is Walter Robertson, Ame rikaans onder-minister van Buiten landse Zaken, gisteren in Seoel aan gekomen, waar hij vandaag met Rhee zal spreken. Een lid van de oppositie van de Nat. Vergadering is in zijn huis onder ar rest gesteld, omdat hij zich solidair had verklaard met de voorstellen van de V. N. De liberale partij van Rhee eist nu zijn deportatie. Oost-Duits commando: T"hE S.E.D. in Oost Berlijn heeft de arbeiders vandaag opgecomman deerd een grote betoging te houden „om uitdrukking te geven aan hun vertrouwen in de Oost-Duitse rege ring". De staat van beleg is intussen nog van kracht en voedsel blijft schaars. Ook het telefoonverkeer tussen Oost en West Berlijn blijft gestoord. Grotewohl en andere regerings autoriteiten blijven rondreizen, om overal te vertellen, dat het wel weer beter zal worden. Een regeringsbesluit voorziet in de verkoop van 5.000 ton visconserven, 25.000 ton vlees en 15.000 ton suiker. De Oost-Duitsers zullen van 1 Juli af het volledige rantsoen op hun bonkaarten werkelijk kunnen krijgen, aldus is bekend gemaakt. Uit verschillende plaatsen komen nog berichten omtrent arrestaties en de executies houden nog niet op. Het aantal terechtgestelden moet al tot 29 zijn gestegen. UITLOKKING Bloemenhuldein de studio TN de KRO-studio is gisteren de heer Alex van Wayenburg, de leider van het KRO-programma „De Zonne bloem", gehuldigd ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag. Tijdens de radio-uitzending is hem een prach tig bloemstuk aangeboden. Ook zijn „Zonnebloemen" hadden hem niet vergeten. Hij ontving vele gelukstele grammen en bloemen. De heer Toon Rammelt heeft de heer van Wayenburg na afloop van de uitzending toegesproken en hem namens de programmaleiding en alle vaste KRO-medewerkers een collectie boeken aangeboden. E'EN lid van de Oost-Duitse volks- politie heeft een Westduitse dou anebeambte aan de grens tussen de Franse en Sovjetsector te Berlijn met een klap van de kolf van zijn kara bijn ernstig gewond. De Oostduitse politieman had de douanebeambte op Oostberlijns grondgebied gelokt onder het voorwendsel, dat eerstgenoemde wilde deserteren en hulp behoefde bij het passeren van de prikkeldraadver sperring. Toen de douanebeambte ar geloos was genaderd, diende de Oost- Duitser hem de klap toe. Een groep Oostduitse vluchtelingen heeft Donderdag bij het Russische oorlogsgedenkteken in de Amerikaan se sector van Berlijn een meer dan zes meter hoog houten kruis ge plaatst, dat bedoeld is als blijvend ge denkteken voor de slachtoffers van de ongeregeldheden. r\E POLITIE te Loosduinen heeft '1 lijk van een 16-jarige jongen op- gedregd. Het bleek een schoenmakers leerling te zijn uit Den Haag. Vermoe delijk is hij bij het afstappen van zijn fiets te water geraakt en verdronken. Voorbijgangers hadden zijn fiets en zijn hengel gevonden en de politie ge waarschuwd. In het Jan van Galenparkbad te Am sterdam sprong een achtjarige jongen van de springplank. Hij kwam niet meer boven en werd levenloos uit het water opgehaald. Een arts stelde vast, dat de jongen met een volle maag had gezwommen. De nieuwste foto van Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlanden, die Maandag a.s. zfln 42ste verjaardag hoopt te vieren. (Foto Paul Hut). Merkwaardige vondst I7NIGE dagen geleden werd op een zolder in Maastricht een postzak gevonden waarin enige duizenden brieven, briefkaarten, foto's, kranten en souvenirs uit 1915 zaten. Na enig onderzoek bleek het post te zijn van Belgische militairen, die destijds via ons land naar het door de Duitsers bezette België gesmokkeld had moe ten worden. Het bleek, dat de bewoners van het huis op de hoogte waren van de aan wezigheid van de postzak, maar dat ze hiervan nooit officieel hadden ken nis gegeven. Het drong pas tot de buitenwereld door, toen een Maas trichtse postzegelhandelaar, de heer Ceha, enige brieven in handen had gekregen. Hij vroeg toen om de hele zaak mee naar huis te mogen nemen. De bewoner stond dit toe, op voor waarde, dat zijn naam niet genoemd zou worden. De heer Ceha stelde de Belgische Bond van Oud-Strijders en de Bel gische consul te Maastricht van zijn ontdekking op de hoogte en het re sultaat was, dat een afvaardiging van de Bond de zak is komen halen. Men zal nu alsnog proberen om de ver traagde post, die bestemd is voor Belgisch Limburg, te bezorgen. STAKING is het middel, waarmee ar beiders bij de Franse gas- en electri- citeitsbedrijven trachten verhoging van lonen en pensioenen te krijgen. Christelijke, socialistische en onaf hankelijke verenigingen doen niet mee •"pERWIJL AAN het Oost-Limburgse smokkelfront de laatste tjjd een be trekkelijke kalmte heerste, heeft midden in Maastricht de arrestatie plaats gehad van de Maastrichtenaar E. B. Nu reeds staat vast, dat I. en A. de hand heeft gelegd op een deviezensmokkelaar, die sinds 1947 vele honderd duizenden Belgische francs over en weer illegaal heeft verhandeld en de Nederlandse en Belgische schatkist gevoelige klappen heeft toegebracht J^EEDS LANG had de douane B. op het oog, docht steeds was hij te glad. Herhaaldelijk werd hij aange houden en gefouilleerd. Steeds ech ter zonder resultaat. Voor de douane stond het vast, dat B. een illegale handel dreef. Toen werd de Ambulan te Dienst ingeschakeld en de gangen van B. werden nauwkeurig nagegaan. Op het moment, dat men meende zekerheid te hebben werd B. midden in de stad aangehouden. Daarbij kwam vast te staan, dat hij een ge ring bedrag aan Belgische francs in zijn bezit had zonder over de daar voor vereiste vergunning van de Ne derlandse Bank te beschikken. B. werd in het Huis van Bewaring opge sloten en er werd een intensief onder zoek ingesteld. Spoedig bleek, dat de smokkelarij ging om enorme bedragen aan Belgi sche francs, die meer dan 5 jaren in Maastricht en omgeving werden op gekocht bij de winkeliers en in Bel gië met kleine winst voor Nederlandse guldens verkocht werden. ONDER DE KOERS: fTEN TIENTAL Maastrichtse winke liers, als getuigen gehoord, ver klaarde, dat B. geregeld in hun zaken verscheen om de Belgische valuta op te kopen. De normale weg is. dat de Nederlandse winkeliers met een daar voor vereiste vergunning van de Ne derlandse Bank geregeld hun vreem de geld kunnen omwisselen tegen de geldende koerswaarde 't geen voor de Belgische franc bijna constant 7.5 cent is geweest. Daarvan werd dan aante kening gehouden en konden de in komsten vrij nauwkeurig worden op gegeven. B. echter gaf er wat minder voor zonder aantekening, waarvan uitein delijk de winkeliers toch nog profi teerden. Het onderzoek, in samenwerking met de Economische Rechter Mr. v. Mierlo, is nog lang niet ten einde. Het onderzoek blijkt nu reeds te heb ben aangewezen, dat B. minstens een millioen francs heeft verhandeld. Waarschijnlijk zal dit bedrag nog veel hoger worden in de loop van het on derzoek. ASSISTENTIE. A ANVANKELIJK meende men, dat hij alleen werkte. Er kwam echter vast te staan, dat hij een ijverige me deplichtige had in mevrouw D. uit Maastricht, die dan ook prompt aan gehouden werd en eveneens in het Huis van Bewaring werd opgesloten. In de rode Skoda-cabriolet van B. reden zij samen geregeld over de grens naar België, waar zij hun vaste opkopers hadden. Ook mevrouw D. werd geregeld aan de grensposten aangehouden en gefouilleerd, doch ook steeds zonder resultaat, totdat B. tegen de lamp liep. As raadsheren van B. en D. treden Mr. Rensdorp en Mr. Ballieux op, die hedenochtend een onderhoud met de Economische rechter zullen hebben. I IMBURG is Woensdagavond door hevig onweer getroffen. Niet al leen hebben de stortregens waterover last veroorzaakt, maar erger is, dat in het Nederlandse plaatsje Siebenge- wald aan de Duitse grens een 18-jarig meisje door de bliksem werd getrof fen en op slag gedood. Het was het meisje J. Peters, dat met vier landarbeiders van het werk terug naar huis keerde. Elders in Limburg werden door hetzelfde onweer verschillende koei en door de bliksem getroffen. Te Te- gelen sloeg de bliksem in een woon huis, waarvan de zolderverdieping af brandde. Op het moment van de brand was alleen een ziek meisje thuis. In Wellerlooi trof de bliksem de schuur en stal van een boerderij, die volkomen afbrandden. Het woonhuis bleef gespaard. IN BRABANT LIET OOSTEN van Brabant bleef 1 evenmin voor noodweer gespaard. Het had daar ook ernstige gevolgen. In Bakel werd een 39-jarige straten maker, die met zijn jongste kind op de knie in de keuken zat, door de blik sem getroffen en gedood. Het kind viel op de grond, maar bleef ongedeerd. Boven Eindhoven keerde het onweer, dat rond half ze ven begon, Woensdagavond tot drie maal toe terug. De bliksem sloeg in het dak van een school, maar veroor zaakte geen brand. Tal van bewo ners hadden grote overlast van he melwater. Ook de gewassen rond Eindhoven hadden ernstig van regen en hagel te lijden. Amsterdamse Raad besuit: f)E NEDERLANDSE COMEDIE, thans omgedoopt in Amsterdams Toneelgezelschap De Nederlandse Co medie, heeft bij besluit van de ge meenteraad voor drie jaar de vaste bespeling van de Amsterdamse Stads schouwburg toegewezen gekregen. Artistieke leiders zijn de heren Joh. de Meester en H. Bentz van den Berg, zakelijk leider is de heer Guus Oster. JYE KONINGIN heeft benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau mejuffrouw Maria C. A. Schouwenaars, inspectrice van het la ger onderwijs, wonende te Mortsel. Mej. Schouwenaars, Belgische van nationaliteit, heeft in Nederland uiter mate verdienstelijk werk verricht door het stichten van de bekende Ma ter Amabiiis scholen. De heer G. H. Beckers, voorzitter van de Algemene Belgische Persbond afdeling Antwerpen-Limburg is even eens benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. f)E GENODIGDEN bij de ope- ning van Breedbandfabriek te Velsen waren per extra trein gearriveerd. Met dezelfde trein reisden zij naar hun woonsteden terug, doch niet allen. De oud-directeur van de elec- tromotorenfabriek Dordt. de heer W. A. Boogaerdt, en de directeur ir. H. J. Jimmink van deze fa briek wilden bepaald aan de uitno diging voor dit historisch gebeu ren gevolg geven. Echter zij moes ten per sé te twee uur aanwezig zijn bij de opening van de nieuwe electrische centrale in Dordrecht. Te circa kwart voor één werden beiden gewaarschuwd .Heren, uw helicoptère staat gereed, vóór de ingang van de feesthal".

de Stem | 1953 | | pagina 1