Accoord getekend over de krijgsgevangenen Doe maar, watje doen moet In Korea nadert het uur van de vrede NU NOG BESTANDSLINIE VASTSTELLEN Bewuste poging tot infiltratie Goede hoop voor de Gasperi Een ton meer r Wat Churchill wil Sprinkhanenplaag Bommen op Seoel Het leger van Rhee Prijshoudend COLLECTIEVE PASPOORTEN Twee doden bij aanvaring van twee tankschepen ONTPLOFFING Eerste noodsein uit de wijnfles Lijk van Christine Reed gevonden Zó gaat een schip aan de ketting Amos in de fuik Arrestatiebevel tegen Meine Pot Brutale inbraak bij juwelier TWEE DODEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Officiële verklaring uit Den Haag DE Kans op onweer DE VERKIEZINGEN IN ITALIË GRENSCONTROLE AFGESCHAFT De dubbele moord bjj de Theems Restitutie (f 8.-) uit Zuivelfonds III itein verslikte zich in z'n eerste ouwe klare (als troost) Kapi ONS LEGER Onrust in Wingerworth 93e JAARGANG No. 20743 ITïtgave! N* V» Uitgevers Mij> Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd- redacteun J. J. H. A. Bruna Redactieraad" C>Xv. Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter. L. J. v. t Westende. P Vb M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post t 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend X*osse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland DINSDAG 9 JUNI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan* zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Bermuda-conferentie r\E CONFERENTIE van premiers V' van het Britse Gemenebest heeft eenstemmig besloten premier Chur chill te machtigen het volgende voor te stellen op de te houden conferentie van Bermuda: 1. dat er vóór de herfst een confe rentie van de „Grote Vier" wordt gehouden; 2. dat geen enkele voorwaarde wordt verbonden aan het uitnodigen van de Sovjet-U.ae; 3. dat een oplossing van het Duitse vraagstuk wordt voorgesteld op grond van een Russische en een Westelijke garantie, en 4. dat China wordt toegelaten tot de Verenigde Naties. Dit meldt het Franse persbureau AFP. GISTEREN is dan te Pan Moen Djon een accoord getekend over de krijgsgevangenen. Daarmee is beslist over het lot van 48.500 Noord-Koreanen en Chinezen. Tot nu toe heeft president Rhee nog niet geantwoord op het aanbod van Eisenhower om een defensief verdrag te sluiten na het Bestand. Uit de reeksen bin nenkomende berichten viel ook het volgende op: De Bestanüs- lini zal worden gewijzigd aan de hand van het verloop van de huidige frontlinie. Dan is er ook nog een sensationeel verhaal over Noord- Koreaanse vliegtuigen, die bommen hebben gegooid bij het huis van Rhee" en bij het verblijf van buitenlandse correspon denten. IN TURKIJE TEN grote zwerm sprinkhanen, ko- mende uit Syrië, is Turkije bin nengevlogen en richt daar grote scha de aan de gewassen aan. Er wordt met man en macht ge werkt om te verhinderen, dat de sprinkhanen de vlakte van Adana, het centrum van de katoenproductie Turkije, zullen bereiken. RIDGWAY heeft zijn laatste Navo- rapport aangeboden (over 1952—-'53). Hij constateert daarin o.a., dat het zwakste punt van de Navo is gelegen in de luchtmacht. BINNENKORT zal de S.P.D. in Bonn een voorstel indienen voor de natio nalisatie van de kolen-, ijzer- en staalindustrieën. THEODOR BLANK, de Westduitse Defensie-commissaris, brengt op uit nodiging een bezoek aan de V. S. en wel einde van deze maand. Hij wordt o.a. vergezeld door generaal Heusin- ger. Mr. N. v. d. HEUVEL, lid van de Tweede Kamer (K.V.P.) ontving de hoge onderscheiding van Officier in de Kroonorde van België, wegens zijn verdienste voor de culturele samen werking tussen België en Neder land. HET „AFRIKAANSE Genootschap" waarvan de veroordeelde Kenyatta de leider was en dat 100.000 leden telt, is in Kenya verboden. EEN PIPERCUB stortte neer bij het Belgische dorpje Le Boquet. De pi loot en zijn passagier kwamen in de vlammen van het brandende vlieg tuig om. F)E inhoud van het gisteren gete- kende accoord is samengevat als volgt: 1. een commissie van Indians, Zwitsers, Zweden, Tsjechen en Polen zal toezicht houden op „onwillige gevangenen". Troepen van India zul len gevangenen, die niet willen re patriëren, bewaken. 2. Gedurende 90 dagen mogen communistische com missies pogen die gevangenen te over reden alsnog naar huis terug te ke ren. 3. Een „bekeerde gevangene" be hoeft toestemming van de onder 1 genoemde commissie, alvorens naar huis te mogen. 4. Tegen beslissingen van die commissie kan beroep wor den aangetekend bij de politieke con ferentie, die na het Bestand wordt gehouden. 5. Die politieke conferen tie komt bijeen 90 dagen na sluiting van het Bestand en zal binnen 30 da gen nadien overeenstemming moeten hebben bereikt over de gevangenen, die blijven weigeren. Slaagt men daar in niet, dan zullen die gevangenen weer burgers worden en vrij worden gelaten in Korea of in een neutraal land. Wanneer dus nu nog overeenstom- ming wordt bereikt over de nieuwe Bcstandslinie, dan kan onverwijld de Bestandsovereenkomst worden ge tekend. En daarnakan Rhee laten zien, wat hij nu eigenlijk allemaal wel en wat hij niet wil. Waarmee hij dreigt begint zo zachtjes aan duidelijk ge noeg te worden. Hij wenst de strijd alleen voort te zetten, hij wil een gesprek met Eisenhower, hij wil nog voor de ondertekening van het Be stand een verdrag met Amerika en hij wil de onmiddellijke vrijlating van alle krijgsgevangenen, die niet wen sen te repatriëren. DIEP BEWOGEN TENSLOTTE is er dan nog die ge- 1 schiedenis van „de bommen op Seoel". Drie Noord-Koreaanse vliegtui gen hebben Maandag zeven bommen geworpen op Seoel, kort nadat presi dent Syngman Rhee in een toespraak had verklaard, dat Zuid-Korea de oorlog zal voortzetten Bestand of geen Bestand". De vliegtuigen slaagden er in on opgemerkt boven de stad te komen. Eerst te laat werd luchtalarm gege ven, dat een half uur duurde. Een der bommen ontplofte naby Rhee's woning, een ander bij het gebouw waar journalisten verblijven. Enige Zuidkoreaanse wachtposten werden gewond. Er vielen twee doden. Rhee maakte zijn besluit, „om alleen door te zetten", bekend op een plech tigheid ter gelegenheid van het feit, dat het Amerikaanse eerste leger korps 1.000 dagen in Korea heeft dienst gedaan. De 78-jarige Zuidkoreaanse presi dent sprak langzaam en kennelyk diep bewogen. Hij zei het te zullen betreuren, als het Amerikaanse Eer ste Leger Korea zou verlaten doch in dat geval zou Korea alleen door gaan. Tegenover correspondenten ver klaarde Rhee, dat hij Zuid-Koreanen had gelast zich van onvriendelijke daden tegenover de gealliëerden te onthouden. Rond 1 millioen J_JET Zuidkoreaanse leger telt op het ogenblik 400.000 man gevechts troepen en 600.000 man ondersteu ningstroepen. Elke dag komen er on geveer 700 goedgeoefende soldaten bij. Toen de noordelijken op 25 Juni 1950 over de 38ste breedtegraad trok ken, telde het Zuidkoreaanse leger slechts 25.000 man, slecht uitgerust en ongeorganiseerd. Miiltaire deskundigen zijn van me ning, dat binnen twee jaar een Zuid koreaanse strijdmacht van een mil lioen man zou kunnen worden opge bouwd. Of het land dit economisch zou kunnen dragen, is de vraag. Men zegt dat voor iedere jongeman die onder de wapenen wordt geroepen, een gezin van vier personen ten las te van de Verenigde Naties komt. Zuid-Korea heeft met een tekort aan officieren te kampen. De wereldmarkt CR WAS op de wereldmarkten gisteren geen aanwijzing te vinden, dat vrede op Korea een inzinking zou betekenen. Van Londen, Amsterdam en Frankfort aan de ene kant der wereld, tot Hongkong aan de andere kant, hebben de meeste effectenbeurzen het bericht uit Korea goed opge nomen. Wallstreet. dat tot dusver re zeer gevoelig bleek voor „vre- des-inzinkingen", opende prijshou dend. ^OLLECTIEVE paspoorten kunnen worden afgegeven ten behoeve van Nederlanders, die gezamenlijk een reis naar het buitenland maken, mits deze reis een cultureel, wetenschappelijk of toeristisch karakter draagt of met een godsdienstig doel plaats vindt. Collectieve paspoorten worden al leen verstrekt voor Frankrijk, Zwit serland, Oostenrijk en Duitsland en voor de doorreis door België en Lu xemburg. Zij worden afgegeven met een geldigheidsduur van 1 dag of 2 maanden. Alle deelnemers aan de reis moeten beschikken over een bewijs van Ne derlanderschap of over een nationaal paspoort. VORIGE maand is gemeld, dat een kleine groep Indonesische mi litairen een poging tot infiltratie heeft gedaan op Nieuw-Giynea, waar bij enigen hunner zijn gedood en de overigen gevangen zijn genomen. Van Indonesische zijde wordt het thans EEN ZELDZAME plant, afkom stig uit Sumatra en vrij vertaald geheten „Lijkenbloem" (vanwege de duffe geur) bloeit momenteel in Blijdorp. De bloem is 1.70 hoog, de knol weegt 44 kilo. De bloei tijd is twee a drie dagen. DE CONFERENTIE van de zes Mi nisters van de K.S.G., die 12 Juni te Rome zou worden geopend, is op ver zoek van Frankrijk (in verband met de Regeringscrisis) uitgesteld. ROTTERDAM heeft gisteren met An- tonius van Steen de 700.000ste inwo ner ingeschreven. Het gemeentebe stuur bood een spaarbankboekje met 700 gulden aan als geboortegeschenk. DE PREMIERS en de Ministers van Buitenlandse Zaken van» de Benelux zullen 16 Juni in Den Haag bijeenko men voor „vertrouwelijke besprekin gen". DE WIJZIGING in onze Grondwet zal voor'of in alle gemeentehuizen plechtig worden afgekondigd op 22 Juni om half elf v.m. SOEK ARNO, de president van Indo nesië, is begonnen met besprekingen rond de Kabinetscrisis. Hij ontving enkele partijleiders. EEN TURKSE COMMISSIE van des kundigen heeft verklaard, dat de Zweedse kapitein van de „Naboland" die in aanvaring kwam met de ge zonken Turkse duikboot „geheel en al schuldig is". Zijn schip had de dub bele van de toegestane snelheid in de buurt van oorlogsschepen. PAKISTAN en India hebben zich be reid verklaard te bemiddelen tussen Engeland en Egypte inzake de kwes tie van de Suezkanaalzone. NOG STEEDS is er voor een reis naar West-Duitsland èen visum no dig. Over afschaffing, die wel ver wacht wordt, is nog geen enkele of ficiële mededeling uit Bonn ontvan gen. Weersverwachting, geldig tot hedenavond: Vrij veel bewolking met enkele verspreide buien en een kans op onweer. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord en Oost. In het binnenland ongeveer dezelfde, in de kustgebieden iets hogere temperaturen. Vandaag: Zon onder 20.58 uur. Maan onder 19.10 uur. Morgen: Zon op 4.21 uur. Maan op 2.50 uur. voorgesteld, alsof 't hier geen poging tot infiltratie betreft, doch een stram ding van uitgeputte militairen, die door zeestromingen uit de koers ge dreven zijn. Een officiële woordvoerder in Den Haag verklaarde, dat de Indonesische militairen eerst één dag voor hun aan komst op Nieuw-Guinea van Indone sisch grondgebied vertrokken zijn. In de prauw bevond zich bij de inbeslag neming nog 'n voorraad levensmidde len terwijl bovendien vóór hun gevan genneming de infiltranten voedsel aan de bevolking hadden uitgedeeld. Er kan dus zeker geen sprake zijn van „uitgeputte militairen, die uit hun koers geslagen waren". Het is trouwens ook geen gewoon te, dat uitgeputte en verdwaalde mi litairen, wanneer een politieboot over zee de plaats van landing nadert, deze boot met mortiervuur ontvan gen, zoals in dit geval geschied is. Voorts werd propgandamateriaal buitgemaakt. Uitvoeriger inlichtingen waaruit duidelyk blijkt, dat hier sprake was van een doelbewuste poging tot infil tratie, zullen aan de Regering van In donesië worden overhandigd. Dikke rookwolken stijgen op uit de tankers „Phoenix" (voorgrond) en „Pan-Massachusetts", die na een aan varing in brand zijn gevlogen. Door de wind en de stroom werden de sche pen na de aanvaring opnieuw naar el kaar toegedreven. Twee personen werden bij dit ongeval gedood; één wordt vermist. De „Pan-Massachu setts" was geladen met 160.000 vaten gasoline, de andere boot was ledig. Ongeveer 83 mannen moesteif voor hun veiligheid vechten om de sche pen te kunnen verlaten voordat een tweede serie ontploffingen welke dreigde, omdat de gloeiende gassen in de lege „Phoenix" de gasoline in de „Pan-Massachusetts" kon doen ont branden, zou plaats vinden In vuilnisauto TN DE LUTMASTRAAT te Amster- dam deed zich gisterenmiddag even voor één uur een ontploffing voor in de laadvak van een vuilnisauto. Tengevolge van de kracht van de explosie sprong een dertigtal ruiten van woningen in de omgeving. De laadbak werd vernield. De brandweer bluste spoedig de brand, die was ont staan. Er gebeurden geen persoonlij ke ongelukken. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. De radiohandelaar W. J. Weltevreden uit Zierikzee schonk een byzonder waardevol voorwerp' aan het nieuwe Watersnoodmuseum te Zierikzee; de primitieve apparatuur van de Noodzender Zierikzee, waarmee op 2 Februari om 9.35 uur v.m. het eerste contact met de buitenwereld na de ramp verkregen werd. De foto toont de heer Weltevreden (rechts) die de zender, waarvoor o.a. een wijnfles als spoel werd gebruikt, overhandigt aan Conservator P. v. Beveren (links). De noodzender werd in de tydi van zes uur gebouwd door de monteur A. P. Hossfeld. Het eerste contact werd verkregen met de radio-amateur M. P. Koster in Bergen op Zoom. Onder de roepletters PA-ZRK heeft de zender belangrijke diensten verricht, o.a. voor P.T.T. Zij is zelfs in Italië gehoord. DIJ DE algemene verkiezingen in Italië heeft Zondag als gevolg van het sleehte weer niet meer dan onge veer zestig procent der kiesgerechtig den zijn stem uitgebracht. In geheel Italië zijn Maandagmid dag om 2 uur de stemlokalen geslo ten, nadat volgens het Ministerie van Binnenlandse Zaken, de kiesgerechtig den althans wat de grote steden be treft, voor ongeveer negentig procent hun stem hadden uitgebracht. Het tellen van de stemmen betref fende de Senaat is onmiddellijk be gonnen, Wat het Huis van Afgevaar digden betreft, zal de telling later plaats vinden. De partijen, welke zijn vertegen woordigd Sn de Regering de Gasperi, hebben goede hoop, dat zij, dank zij de grote opkomst der kiezers de over winning hebben behaald. Van communistische zijde worden thans beschuldigingen geuit over „vervalsing" en „verdraaiing van de volkswil". In de communistische pers staan talrijke verhalen over geestelij ken, die verscheidene malen hun stem zouden hebben uitgebracht. De Sovjets in Oostenrijk FVE RUSSISCHE autoriteiten hebben besloten met Ingang van vandaag de controle aan de grens tussen de Russische zone en de Westelijke zones in Oostenrijk af te schaffen. Zo nodig zullen zo nu en dan nog steekproeven worden genomen. De maatregel betreft zowel het per sonen- als het goederenverkeer. In de bekendmaking wordt gezegd, dat een en ander geschiedt „in overeenstem ming met de wensen van het Oosten rijkse volk". LIET lijk van de achttienjarige Christine Reed uit Hampton Hill, die vermist werd, is bij Richmond uit de Theems opgehaald. Ruim een week geleden had men in deze buurt het lijk van de zestienjarige Barbara Songhurst uit Teddington, een vrien din van Christine, in de rivier ge vonden. Beide lijken vertonen steekwonden. Christine schijnt ook vijf slagen op het hoofd te hebben gehad. Zondag een week geleden heeft men de meis jes voor het laatst gezien, fietsend langs de rivier bij Richmond. Chris tine's fiets had men ook reeds uit het water opgehaald, maar die van Bar bara wordt nog gezocht. Mogelijk zal de politie alsnog een gedeelte van de Theems droog laten lopen een op deze plek niet moeilijk uit te voeren operatie om te trachten de vermis te fiets en het gebruikte moordtuig te vinden. CEN TWEEDE restitutie van 8 gul- den per gestorte 100 gulden zal worden gedaan uit het Zuivelfonds III, nadat reeds in April 13 gulden is te rugbetaald. Zodoende zullen in totaal 21 gulden worden terugbetaald voor elke 100 gulden, die in het melkprijsjaar No vember 1951-November 1952 aan hef fing voor het Zuivelfonds werden be taald. Voor ongeveer 6350 kilogram melk van 3.5 procent vet is 100 gulden aan LJET KOMT in Terneuzen niet iedere dag voor, dat 'n schip aan de ket- ting wordt gelegd. Dat is 'n (dubieus) voorrecht, dat aan met macht beklede heren in de grote havensteden des lands vaker ten deel valt. Het is echter een soort van sport, die zoals het bij nette sport betaamt, voor één van beide partijen met een nederlaag moet eindigen, maar dan ook verder geen kwaad bloed zet. Met de deurwaarder en een Rotterdamse expert, die in zijn leven al meer schepen aan de ketting heeft gelegd dan de drukst bezette kennel houder hondjes, zijn we zo gelukkig geweest de inbeslagname van de Deense kustvaarder Amos te kunnen meemaken. vervolmaakt door de handtekening van de kantonrechter en toen had men het recht de schuit in beslag te nemen en vast te houden tot het geld er is. Een telefoontje naar de sluis. „De Amos is juist Sas van Gent 'gepas seerd", zei de beambte. „Aha", zei de heer A. H. A., „hij zit in de val!" Gedrieën wandelden ze naar de zeesluis en daar kwam juist de Amos, onkundig van de in des deurwaarders tas voor het roer gereed zittende ket ting, luid blazend aangevaren. Maar de sluis ging voor zijn neus, ofwel boeg. dicht, hoewel er nog best plaats voor hem was. Maar de sluiswachter was ingelicht! ONTSTELLING. pXIE AMOS had in Mei 1952 in het Kielerkanaal bij Hamburg een coaster van een Groningse rederij aangevaren en de schade van f 40.000, die voorlopig op rekening van de eigenaar van de Amos geschreven was, werd maar niet vergoed. Al vol trekt de gerechtigheid zich langzaam, op de duur komt toch altijd de afre kening. Zo ook nu. De Groningse reder had (dertien maanden na de aanvaringin de gaten, dat de Amos in Gent lag te lossen en hij waarschuwde zijn advo caten in Rotterdam. Die belden naar Hulst, naar de deurwaarder en de Rotterdamse chef-de-bureau van het grote advocatenkantoor, de heer A. H. A. van Haasteren, pakte de trein, zijn zak vol met stukken op zegel. In Terneuzen werden de stukken nog T~)E AMOS koerst naar de kant en de loods en de kapitein kijken vanaf de brug bevreemd naar de lie den op de wal, die aanstalten maken aan boord te klauteren. „Wat is er?" roept de loods. „Dat zullen we straks wel vertellen!", antwoordt de deurwaarder „Bent u de kapitein?" vraagt de heer van Haasteren, als we aan boord zijn, aan een man met een driedaagse baard en een witte pet op 't hoofd. „Yes" zegt de „captain". Zijn ge zicht is één vraagteken. „Deze meneer is een deurwaarder", vervolgt de eerste en hij voegt er la coniek aan toe: „We moeten dit schip in beslag nemen'. Des kapiteins gelaat vertrekt en is een studie waard; de loods verslikt zich in een sandwich-zalm en een lid van de bemanning loert bepaald onrust wekkend naar de vreemde snoesha nen. „Waarom?" brengt de kapitein met een enorme uithaal uit. Het is hem gauw aan zijn Deense verstand ge bracht, maar hij vindt het toch'maar flauwe kul. „Als je 40.000 gulden geeft, mag je door!" Hij grijnst en toont een lege binnenzak: in Denemarken zal waarschijnlijk ook een vakkundige minister van Financiën bestaan. „Nou, doe maar wat je doen moet", zegt hij, een scheut gelatenheid in zijn perfect Engels mengend en hü zakt mee naar zijn privé-hut, waar de papieren verder worden klaar ge maakt en zijn naam en woonplaats, vol doorgestreepte o's, worden ingc vuid. Hü toont zich „a good sport" en deelt Lucky Strikes uit en als de deurwaarder met de ketting begint te rammelen, houdt hü de polsen grijn zend bij elkaar. Maar als enkele ogen blikken later het roer is vastgezet, kykt hp toch even mistroostig. rjE KAPITEIN gaat mee naar het kantoor van de firma Minne, de agent van zijn rederij en daar belt hij Kopenhagen, waar zijn baas juist, niets-vermoedend. aan zijn Deense dis met aquavit zit. In zijn landstaal, die je niet kunt spreken, maar waarop je moet kauwen, zet hij de situatie uit een. Als er nou maar 40 mille op tafel komt, mag hij weer door naar Stettin, zoals de bedoeling was. De reder, in de stad waar volgens een radio-deuntje het mooiste meisje Wil- helmina heet, noteert alles grommend. Ieder dag. dat de Amos in Terneuzen (of Ternoosse, zoals de Denen brab belen) ligt, kost hem alleen aan lig geld al ongeveer 500 gulden! Een havenknecht moet het aan de ketting gelegde schip bewaken. „No, no. ik ga er heus niet tussenuit!" schokschoudert de op non-actiof ge zette kapitein. Die kans bestaat trou wens niet. De heer van Haasteren belt Rotter dam om de afloop te melden. „Wat zei de baas? Well done?!" grijnst de kapitein met zelfspot. „Tja, we heb ben het netjes opgeknapt, zei hij", is het antwoord. Na afloop van de affaire beklinken beide partijen de vriendschap die ge lukkig niet verstoord is geworden en de kapitein verslikt zich voor 't eerst in zijn leven in een echte Hollandse ouwe klare. En dat is een kleine troost voor hem LIET Gerechtshof in Den Haag, heeft Zaterdag een arrestatiebe vel uitgevaardigd tegen Meine Pot, een der daders van de aanslag op luitenant-kolonel Harjono. De verblijfplaats van Meine Pot is onbekend. Alle politie-instanties in Nederland en de Nederlandse am bassades in het buitenland zijn voor de opsporing ingeschakeld. Meine Pot is door het Haagse Hof veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf. Kort na deze uitspraak is Pot, die in het Noordeinde in Den Haag woonde, verdwenen. r* ISTERENOCHTEND vroeg hebben onbekende daders een brutale in braak gepleegd bü een juwelier te Nümegen. Met een stuk beton hebben zü een ruit van de winkel ingesme ten. Ogenblikkelijk werkte daarop het waarschuwingssignaal. Toen men be neden' kwam bleken de daders reeds gevlogen te zijn. Zij hadden een greep gedaan in de voorraad gouden rin gen in de étalage. Er wordt voor een waarde van f 2500 vermist. De daders zijn met een auto gevlucht. Bij race op Man DIJ DE T.T.-RACES op het eiland Mann verloren twee Britse deel nemers het leven: H. L. Stephens, die met zijn Norton in de tweede ronde verongelukte en op slag dood was, en Thomas Swarbrick, die de macht over het stuur van zijn A.J.S. verloor en eerst tegen de ene en toen tegen de andere berm van het verraderlijke circuit reed, met noodlottige gevolgen. Nationaal Rampenfonds nnOT NU TOE is bij het Na- tionaal Rampenfonds een bedrag van 115.3 millioen gul den binnengekomen, hetgeen f 100.000 meer is dan de opgave van jongstleden Zaterdag. En de Vierdaagse Bij ministeriële beschikking is be paald, dat aan de internationale Vier daagse Afstandsmarsen, van 21 tot en met 24 Juli a.s. te Nijmegen, kan wor den deelgenomen door het personeel van de Kon. Landmacht, de Kon. Luchtmacht en de vrijwilligers der Nationale Reserve en der Reserve grensbewaking. Militairen beneden de rang van sergeant zullen uitsluitend kunnen uitkomen in detachements- verband; officieren en onderofficieren vanaf de rang van sergeant, zullen in dividueel kunnen deelnemen. QNDER de dorpelingen van Wingerworth heerst enige on rust in verband met het feit dat 40 schoolkinderen wellicht tot „professionals" zullen worden verklaard omdat ze bi; wedstrij den tijdens de Kroningsfeesten geldprijzen hebben aangenomen variërend van 1 gulden 25 tot 4 gu»lden. Vóór de wedstrijd had de secre taris van het district Derbyshire van de Amateur Athletic Associa tion de organisatoren gewaar schuwd dat de kinderen profs zouden worden door de prijzen te aanvaarden, in welk geval ze la ter niet meer aan A.A.A.-wedstrij- den zouden kunnen deelnemen. Thans heeft hij het hoofdbestuur van de A.A.A. van de „inbreu ken" op de amateursregels in ken nis gesteld

de Stem | 1953 | | pagina 1