Z. H. de Paus prijst Episcopaat en Volk OPPOSITIE HAALDE VIER BESTUURSFUNCTIES Drie meteors neergestort Wildeman richtte voor duizenden schade aan Aan de vooravond van Honderd Jaar Kromstaf Prins Bernliard Hoge Commissaris i Thans 111,2 millioen D Einde M.S.A.-hulp Steenbergen's Gouden Steen-expres Anderhalf millioen dollar Om het lot der gevangenen Auto met arbeiders verongelukt Sneek ontvangt Zeilkoningin" Minister Witte bij de K.V.P.-jongeren NAGUTB: Geen papieren vrijheid Als een ploeg DRIE DODEN door ontploffing Geen slag om Laos r DAGBLAD VOOR ZEELAND Katholieke krachten en groeperingen moeten onverbrekelijk verbonden blijven Tactvol beleid Aanhoudend koud Nat. Rampenfonds Sinds vrijdag is bij het Oud-directeur de Boer verscheen als persman „Excellentie, hoe staat het met ons huis?^ Vrijheidsoorlog in voorbereiding Enige uren nadat hij beterschap beloofde.... Met drie gestolen auto's dwars door Rotterdam Millar nieuwe H.C. in Duitsland Dicht bij huis gebleven 83e JAARGANG No. 20720 IWlgavei N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteur! J. J. H. A. Bruna Redactieraad' CU v. Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr H. B. L. de Rechter. L J. v. d Westende, P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland MAAN DAG 11 MEI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0 30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, TeL 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Overleg met de regering AAN Prins Bernhard zal Woensdag door de Raad van Europa worden gevraagd, de post van Hoge Commis saris voor de vluchtelingen te a?/i- vaarden, vernam Reuter in Straats burg. Te bevoegder plaatse in Den Haag verklaarde men aan het A.N.P., dat de Prins, indien een zodanig verzoek hem zou bereiken, pas een beslissing zou nemen na overleg met de rege ring en bespreking van bepaalde te stellen voorwaarden. DIRECTEUREN en journalisten van zo goed als alle katholieke dagbla den, opiniebladen en tijdschriften zijn Zaterdag bijeen geweest om het Eeuw feest van het Herstel der Bisschop pelijke Hiërarchie en zijn betekenis voor de katholieke pers in ons land te herdenken. Mgr. W. Nolet hield 'n herdenkingsrede. HET EEUWFEEST van de Vereniging van Delftse ingenieurs is Zaterdag met een algemene ledenvergadering gevierd. Op het terrein voor het toe komstige hoofdgebouw werd een Prometheusbeeld onthuld. LEERSTOEL ROBERT SCHUMAN heet de leerstoel, die voor het acade mische jaar 1953-1954 aan het Europa college te Brugge werd opgericht en die gefinancierd zal worden door de Kolen- en Staalgemeenschap. IN ZUID-AFRIKA heeft de liberale vereniging Zaterdagavond een nieuwe politieke partij gevormd, die zal stre ven naar politieke gelijkheid voor de inwoners der Zuid-Afrikaanse Unie, ongeacht ras en geloof. NOG EEN OPVARENDE van de „Du ke of York", welk schip zoals be kend, Woensdag bij een aanvaring in tweeën werd gesneden, wordt ver mist. Het is de 45-jarige Oostenrijker Ferdinand Vodicka. DE MAHARANI van Chota Oedepoer, N EEN SCHRIJVEN aan het Hoogwaardig Episcopaat van Ne derland, gedagtekend 15 Maart, geeft Z. H. de Paus uiting van zijn grote blijdschap over het initiatief tot het vieren van het eeuwfeest der herstelde Hiërarchie. De H. Vader schenkt z n Apos tolische Zegen aan de Bisschoppen en hun kudde en bidt de Al machtige God, dat er een rijke oogst van heilzame vruchten mag voortvloeien uit dit eeuwfeest. een Indische prinses, zegde haar doorbrak, TN DEZE afgelopen honderd jaar. aldus Z. H. de Paus hebben de Bisschoppen van Nederland, en ook gij zelf in navolging van hun vrome toe wijding, samen met de diocesane en reguliere geestelijkheid en samen met de katholieke leken, met de hulp van Gods genade (zonder welke wij niets vermogen, maar die ons tot alles in staat stelt) in bewonderenswaardige wedijver er naar gestreefd, dat het ka tholieke geloof zijn krachten zou ont plooien en openbaren; niet alleen door het verstand van de gelovigen te ver lichten met de waarheden van Hierbo ven, maar ook door richting te geven aan het zedelijk handelen in het leven van individu en maatschappij. Het is immers voor iedereen duidelijk, dat dit geloof de voortreffelijke eigen schappen, die van nature Uw volk eigen zijn, nog hoger opvoert. Bij Uw volk gaan in schoon en hecht verband samen: kloeke ondernemings lust. doorzettingsvermogen, bezonnen heid en zin voor beschaving. Gij Jioudt niet van grote woorden, maar laat Uw daden spreken. En van deze invloed van de godsdienst ondervindt de bur gerlijke samenleving een steun en een bescherming, waarvan juist de besten de hoge waarde weten te beseffen. Wat zou er immers krachtdadiger kunnen medewerken tot afweer van onheil van de staat en tot het bevor deren van zijn groei en bloei dan al die deugden, welke de godsdienst voor schrijft: plichtsgetrouw zich binden aan zijn levenstaak, niemand willen kwet sen, ieder het zyne geven, goed zijn voor elkander, orr.?ht weten te ver geven, gehoorzamen aan de wetten van het land en eerbied hebben voor het gezag. Het verheugt Ons dan ook ten zeer ste, dat bij U op voorbeeldige wijze de werken van naastenliefde worden be oefend; en dat hierdoor niet alleen binnen de grenzen van Uw vaderland, maar ook in verafgelegen streken de nood van de mensen wordt verlicht en hulp geboden aan wie hulp nodig heeft. Dit kwam nog onlangs zo sterk tot uiting, toen de zee door het woe den van de storm vele waterweringen plaats in een vliegtuig twee uur voor het vertrek af, omdat haar secreta resse onheil voorvoelde. Het vlieg tuig is met 4 bemanningsleden en 14 passagiers omgekomen. Franse jonrnalisten, die vier da gen in Nederland zijn geweest, heb ben een gastronomische orde gesticht. Vier benoemingen zijn reeds gevallen De directeur van het hotel Westeinde te Helmond werd tot Grootkruis be noemd, evenals enkele van zijn col lega's. zich over woonsteden en onsterfelijke gratie, zoals tuinen ge sierd zijn met bloemen, tempels van godsvrucht, het altaar met een schare van priesters" (de virginibus, lib. II, 18. PL.XVL col. 223). En terwijl men elders dikwijls heeft te kampen met priestergebrek, zijt gij begiftigd met zeer vele priesters: ja zelfs kunt gij vele missionarissen naar afgelegen oorden zenden om de hei denen te verlichten met het licht van het Evangelie en hen tevens cultureel en maatschappelijk op te heffen. BLIJDE HOOP stad: „wier Koning de Waarheid, wier wet de liefde, wier maat de eeuwig heid is" (S. Augustinus Ep. CXXXVIII ad Marcellinum cap. Ill 17 PL XXXIII col. 533). Wilt daarbij als leidraad steeds voor ogen houden deze woor den van de H. Apostel Paulus: ..Houdt Uw aandacht gevestigd op al wat waar is, op al wat edel is, rechtvaardig, heilig en waard of lief te hebben". (Philipp. IV, 8). EEN FRIES zag te Gorcum op de televL een schilderijententoon stelling van werk van Peter Zwart in Casino Hamdorff te Laren. Een doek van de Rialtobrug te Vene tië beviel de kijker goed. Hij stel de zich met de schilder in ver binding en de volgende dag was het doek verkocht. GARRY DAVIS, de „eerste wereld burger", is Zondag te Londen opnieuw aangehouden. Hij moet vandaag te recht staan wegens landloperij. MAU-MAU-LEDEN hebben Zater dagavond een overval gedaan op een kampement van Kikoejoe-burgerwacht te Iriani in het Nyeri-reservaat. Vijf Kikoejoes werden gedood en drie ge wond. Mr. M. VAN THIEL, sinds 1949 bur gemeester van Wychen, is benoemd tot voorzitter van de Mijnraad. Hij volgt hierin mr. dr. C. Kortmann op, die thans burgemeester van Breda is. EEN BENDE van duizend man heeft een politiepost te Conception in Co lumbia aangevallen. Zes politieman nen en achttien bendeleden kwamen om. EEN NEDERLANDER, die tal van personen in ons land heeft opgelicht voor duizenden guldens, is op verzoek van de Haagse recherche te Visé in België aangehouden. Het is een 53- jarige koopman. BIJ ONGEREGELDHEDEN aan de Britse goudkust zijn acht betogers, een blanke politie-officier en een agent om het leven gekomen. De bevolking is er verbitterd over een belastingverhoging. OP GROND van de tot dusverre be kende resultaten van de Senaatsver kiezingen in Australië bestaan er aan- wijzigingen dat de liberale regerings partij van Premier Menzies een meer derheid van twee zetels zal behalen. Weersverwachting, geldig tot hedenavond: Aanvankelijk weinig, later toe nemende bewolking, maar over wegend droog weer. Matige tot vrij krachtige Noordwestelijke wind. Koud weer. Vandaag: Zon onder 20.21 uur. Maan onder 18.40 uur. Morgen: Zon op 4.51 uur. Maan op 3.52 uur. velden stortte en ontzettende ruïnes en smartelijk leed achterliet. Toen ont stond bij U die onvergetelijke wedloop in het verlenen van hulp aan hen die zo zwaar door het onheil waren getroffen, en groeide tevens bij an dere volkeren de wedijver om hier hulp te schaffen. Zo bleek duidelijk hoe de naam Nederland aller gene^ genheid tot zich trekt. Ook treden de christelijke deugden die Uw huisgezinnen sieren, aan het licht, doordat van daaruit zovelen door God tot het priesterschap worden ge roepen. door het aantal kloosterlingen die zich door plechtige geloften ge^ heel wensen te binden aan God en de Kerk en door het zeer grote getal God gewijde maagden, op wie van toepas sing is de lofspraak van St. Ambrosius: „Gelukkig gij maagden, gesierd met DLIJDE HOOP bezielt Ons, dat dit alles, dat tot op heden zo goed was, niet alleen niet zal verslappen, maar tot nog grotere bloei zal komen, nu gij bij de herdenking van het ge lukkig herstel der Katholieke Hiërar chie wijselijk er op bezint om in iedere staat en stand de liefde nog te doen toenemen, om de gezinsband te versterken, zodat de gezinnen meer en meer de waarheid en aantrekkelijk heid van het Christendom doen uit stralen, om in de noodzakelijke be hoeften van het katholieke onderwijs krachtig te voorzien, kortom om alle werken van apostolaat te bevorderen. Bovendien wordt er een tentoonstel ling van goede religieuse kunst gehou den: Wi.i prijzen de nauwgezette en kundige voorbereiding en wensen haar vurig een volledig welslagen toe. Wij hopen, dat ondanks de moei lijke tijdsomstandigheden, waarin wij door de vijanden van het Christendom verkeren het geliefde Nederland door de viering van het komende feest nieuwe ijver en geestkracht mag ver werven om zich nog meer verdienste lijk te maken voor de Christelijke be schaving. Gij zult er met de aan Uw zor gen toevertrouwde geestelijk heid voor moeten waken, dat de waarheden en de geboden van de katholieke godsdienst tegen de goddelozen worden verde digd en dat bij het bevorderen van het maatschappelijk welzijn de katholieke krachten en groe peringen onverbrekelijk ver bonden blijven. Moge het tactvolle beleid, waarmede gij nu eens laat geworden, dan weer zelf de leiding neemt en aldus het Rijk van onze Zaligmaker in stand houdt en uitbreidt, de gemeenschap van Uw gelovigen steeds meer vor men en doen gelijken op die hemelse Nationale Rampenfonds 'n bedrag van f 100.000 ontvangen. Het totaalbedrag is thans f 111.2 millioen. Het fonds heeft een bedrag van f 35.924.92 ontvangen van de Haagse Tramweg Maatschappij. Binnen twee jaar: E DIRECTEUR van het Bu reau Wederzijdse Beveili ging (M.S.A.), Harold Stassen, heeft in een radiotoespraak ge zegd, dat Amerika voornemens is de economische hulp aan Europa binnen twee jaar te be ëindigen, maar dat de militaire hulpverlening zal worden voort gezet zolang „de ernstige be dreiging van de zijde van Rus land blijft bestaan." Amerika hoopte, dat. afgezien van buitengewone omstandigheden, zoals droogte, de Europese landen over twee jaar geen economische steun meer no dig zouden hebben. Volgens het buitenlAndse-hulppro- gram ten bedrage van 5.8 milliard dol lar voor het komende belastingjaar, zou Europa 53 procent van de toewij zingen ontvangen, hetgeen neerkwam op een vermindering met 20 procent. De hulp aan Azië en het Verre Oos ten zou daarentegen vergroot worden. Tijdens emotionele „Ommelanden"-vergadering FNE oppositie onder de boerenledenbestuursleden en een commissaris af- van de coöp. zuivelfabriek „De traden. Ommelanden" te Groningen is er Za- Tijdens de vergadering van Zater- terdag in geslaagd tijdens een zeer emotionele vergadering de vier be- stuursvacatures in het college van be stuur en commissarissen te bezetten. Een voorstel van een der oppositie leden, aan het slot van deze vergade ring gedaan, om thans ook nog de twee oude bestuursleden en de vier oude commissarissen te laten aftre den, werd door de juridische adviseur van „De Ommelanden", mr. Th. Bout, afgeraden en later ingetrokken. Hoewel het de oud-directeur van de Ommelanden, de heer F. de Boer, verboden was de vergadering bij te wonen, slaagde deze er toch in aan wezig te zijn. omdat hij aantoonde tot de pers te behoren. Aanvankelijk weigerde het bestuur de heer de Boer toe te laten. "*och na overleg met de juridische aa*iseur van de waarne mende directeur, werd hij tenslotte toch toegelaten. Hem werd evenwel verboden het woord te voeren. RECHERCHEUR r)E bestuursvacatures, die nu uit het oppositiekamp zijn aangevuld, ontstonden tijdens de ledenvergade ring die veertien dagen geleden werd gehouden. Die vergadering bleek niet rechtsgeldig te zijn, zodat geen beslui ten konden worden genomen. Wel werd een motie van wantrouwen in het bestuur aangenomen, waarna drie Voor opvoering van productiviteit in Nederland AAN de Nederl. Regering is 'n bedrag van anderhalf mil lioen dollar (f 5.685,000) toege wezen krachten een onlangs met de regering van de V. S. afge sloten overeenkomst, welke een bedrag van in totaal drie mil lioen dollars omvat. Deze bijzondere toewijzing voor een bepaald doel staat geheel los van het. besluit van de Nederlandse Regering om af te zien van economische steun in het kader van het grote hulppro gramma. De schenkingen en leningen zullen worden toegewezen aan deer minister A. C. de Bruyn nader aan te wijzen landbouwkundige en industriële in stellingen voor het uitvoeven van na der uit te werken projecten in het kader van de regeringspolitiek inzake de bevordering van de productiviteit. Bovendien zal een deel der tegen waardefondsen worden gereserveerd als Nederlandse bijdrage aan het Bu reau voor de Europese Productiviteits- bevordering. Boven Belgisch vliegveld rvRIE „METEOR'-STRAALJAGERS van de Belgische luchtmacht zijn Zaterdagochtend tegen tien uur boven het vliegveld van Chievres (Henegou wen) met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De drie piloten kwa men om het leven. Het ongeluk gebeurde, toen een for matie van zes straaljagers aanstalten maakte om te landen. Een der toe stellen kwam terecht op ongeveer 500 meter van de kazerne. De wrakstuk ken liggen verspreid over een afstand van honderden meters. Een ander toe stel is tegen een café aangevlogen, waar brand uitbrak. Zaterdagmiddag is de Steenbergse middenstandstentoonstelling „De Gou den Steen" geopend. Een miniatuurtrein bracht de genodigden naar het feestterrein. Op de eerste bank hadden burgemeester mr. de Gou, kape laan Mol en secretaris van Leest een plaatsje gekregen. dag waren weer rechercheurs in de zaal aanwezig en het bestuur werd bijgestaan door twee juristen. 48.000 willen niet terug naar Noord-Korea TN PANMOENDJON heeft generaal Harrison aan de Noordelijken een hele reeks vragen voorgelegd over hun plan tot regeling van het krijgs- gevangenenvraagstuk. Hij verkSarde, dat de V. N. ertegen gekant zyn, dat over het lot van de gevangenen, die niet wensen te repatriëren, op de po litieke conferentie zal worden beslist. Generaal Nam II was van mening, dat alle gevangenen wel bereid zou den zijn naar huis terug te keren, als „vertegenwoordigers van hun eigen volk" met hen hadden gesproken. Ge neraal Harrison betwijfelde dit. Vol gens de V.N. willen 48.000 Noord-Ko reaanse gevangenen niet naar huis terug. Een dode, vier gewonden QP DE WEG tussn Neede en Bor- culo is Zaterdag een auto door tot nu toe onbekende oorzaak tegen twee bomen gereden en op slag in brand gevlogen. Twee chauffeurs van de Gelderse Tram, die juist met hun bussen passeerden wisten.de branden de auto met zand te blussen. Alle vijf inzittenden werden gewond. De 34-jarige H. V. uit Neede, die niet ernstig gewond scheen, is in de volgende nacht aan een hersenbloe ding overleden. De overige vier allen zyn arbeiders verkeren niet in levensgevaar. Sneek maakte met het feestelijk inhalen van de „Zeilkoningin" een aan vang met het Lentefeest, dat enige dagen zal duren en dat als motto heeft „Sneek hijst de zeilen". We zien hier de „Zeilkoningin de 21- jarige Mike Verwers uit Sneek met haar gevolg, terwijl de prachtige waterpoort als achtergrond fungeert. 7ATERDAG in de late namiddag zijn leden van de jongerenorgani satie der K.V.P. uit alle kringen van het land in Esplanada te Utrecht bij eengekomen voor bet houden van de tweede Jongerenraad. Voorzitter dr.. Cosijn, constateerde met erkentelijkheid, dat de J. O. zich over een verheugende activiteit., oc.k in de partij mag verheugen. Gezien de reeds binnengekomen resultaten mag dit jaar een ledenwinst van ruim 40 pet. verwach: worden. Van de 350 werkgroepen in de K.V.P. zijn er niet minder dan 90, die uitsluitend uit jongeren bestaan. Minister Witte gaf vervolgens een uitvoerige en begrijpelijke uiteenzet ting, hoe de woningbouwpolitiek in feite werkt en welke belangrijke taak de gemeente daarbij te verrichten heeft. Interessant waren zijn mededelin gen, dat in 1899 bijna 60 pet. der wo ningen tot de krotten gerekend moest worden, in 1933 bedroeg dit nog 22 pet., thans is het aantal tot iets min der dan 10 pet. van de totale woon- voorraad gedaald. Terwijl in 1949 het woningtekort nog 300.000 bedroeg, is dit ondanks de bevolkingsaanwas en dgl- tot 225.000 250.000 teruggelopen. Bijzonder gevoelig was de minister voor de vraag van de voorzitter: „Ex cellentie, hoe staat het met ons huis?" Men mag de moeilijkheden echter daarbij niet onderschatten. Inderdaad gaan vele gesianen psychologisch ten gronde aan de samenwoning en daar- FNE BRITTEN gaven ons in 1922 en 1936 een vrijheid op papier. Wij wensen geen derde vrjjheid van deze soort. De werkelijke prys voor de vrijheid is warm vloeiend bloed". De ze weinig vredelievende woorden zijn van generaal Naguib, die Zondag te Cairo sprak, toen de stoffelijke resten van Egypte's onbekende soldaat uit de Palestijnse oorlog in 1948 werd overgebracht naar de hoofdstad. In zijn rede noemde Naguib Enge land „de vijand". De Palestijnse oor log was volgens de premier door Egypte onvoorbereid begonnen. JK BELOOF BETERSCHAP", zei de 21-jarige bankwerker P. H. uit Nieu- werhoorn, toen hij eind vorige week door de Rechter-Commissaris te Rotterdam werd gehoord, omdat hij in Nieuw-Helvoet een motor had bere den onder invloed van sterke drank. Maar het liep niet zo erg goed af I—IIJ HAD waarschijnlijk een ander idee van beterschap dan de Rech ter-Commissaris, want enige uren la ter nam hij aan de Maashaven een auto weg en ramde op zijn tocht een geparkeerde auto en een carrier. Hij reed echter door naar Heerjans- dam, doch op de Noldijk te Baren- drecht verloor hij de macht over het stuur, tufte door een heg de dijk af en doorploegde een aardappelveld. ACHTERVOLGING. P)E MAN STAPTE UIT, kreeg water voor de schrik en om zich op te knappen en tekende een briefje om de schade te zullen betalen. Toen hij hoorde, dat men de politie erin wilde kennen, kreeg hij haast, liftte naar de Plemweg in Rotterdam, nam daar weer een auto weg en ging wjïer toe ren. Op de Hoge Boezem gaf de auto de geest en toen moest de man lo pen. Aan de Goudsesingel zag hij een onbeheerde auto en hulp.... daar zat hij weer achter het stuur en reed naar Kralingse Veer, waar een bak kerskar het moest ontgelden. Terug in de stad, werd de wagen door de eigenaar gesignaleerd. Met een taxi werd de achtervolging inge zet en onderweg werd vlug een agent opgepikt. De taxi-chauffeur zag ten slotte kans de man klem te rijden en nu overdenkt deze 21-jarige zijn zon den in het hoofdbureau van politie. De aangerichte schade is niet bij benadering te schatten, doch zal, zo neemt de politie aan, duizenden gul dens bedragen. „Thans is het Egyptische volk echter gereed zijn heilige rechten te verde digen". De generaal voegde hier nog aan toe: „Wij moeten ons voorberei den op de grote strijd die voor ons ligt". VRIJWILLIGERSKAMPEN. FNEZE REDE wijkt niet erg af van wat het partijloze Egyptische blad „Al Ahram" schrijft over gelden, die de regering zou hebben uitgetrokken voor een „mogelijke vrijheidsoorlog". Het blad laat weten, dat in de afge lopen dagen op verscheidene bijeen komsten plannen zijn opgesteld voor de strijd en dat in vrijwel alle Egyp tische plaatsen vrijwilligers worden opgeleid in kampen, die door de re gering zijn opgericht. Benoemingen in Engeland gIR IVONE KIRKPATRICK, de Britse Hoge Commissaris in Duitsland, is benoemd tot secretaris generaal van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij volgt Sir William Strang op, die zich we gens zijn gevorderde leeftijd terug trekt- Sir Ivone zal in Duitsland wor den opgevolgd door Sir Frederic Hoyer Millar, totnutoe Brits afgevaar digde bij de NAVO. om is het harde noodzaak, dit pro bleem, zo snel en verantwoord moge» lijk op te lossen. Gezien de belangrijke taak, die de gemeentebesturen daarby hebben, is het zaak, wijze, verantwoordelijke en toegewijde gemeentebestuurders te kiezen, omdat het geluk van vele ge zinnen, daarvan in grote mate af hangt. Veelvuldig, doch met prijzenswaardige kortheid, maakten daarop vele jonge ren van de gelegenheid gebruik aan de minister vragen te stellen. Ni^iw- min was de avond reeds pril en kil, toen voorzitter Cosijn met de verma ning: „Vergeet ook de lente niet!" deze geslaagde tweede Jongerenraad besloot. Op Mexicaans vliegveld F5RIE PERSONEN werden gedood en acht gewond, toen er bagage ont plofte in de wachtkamer van het vliegveld Mazatlan in Mexico. Perso neel van het vliegveld had de bagage juist uit een vliegtuig geladen, dat uit de Amerikaanse staat Arizona was aangekomen. Men neemt aan, dat hier sprake was van een tijdbom. Wanneer dit juist blijkt te zijn, dan zijn de reizigers uit het vliegtuig aan een groot gevaar ontsnapt, aangezien het toestel een kwartier te vroeg binnen was. De politie oppert de mogelijkheid, dat handelaars in verdovende midde len de pakketbom aan boord van het vliegtuig hebben gebracht, in de me ning, dat zich politiemannen, die zich bezig houden met de meedogenloze stijd tegen de handel in narcotica, on der de elf passagiers bevonden. INDO-CHINA: ETEN WOORDVOERDER van het Franse Ministerie voor Indo-China heeft Zaterdag verklaard, dat de Viet- minh de slag om Laos voorlopig heeft gestaakt. Volgens de jongste berichten trekt de hoofdmacht van de Vietminh strijdkrachten, die op nog geen 20 k.m. voor de residentie Loeang Prabang hebben gestaan, naar het Noorden te rug. Franse diplomatieke kringen zijn van mening, dat de bevelhebber van de Vietminh-troepen, uit militaire noodzaak zijn troepen, die hun stoot kracht na een opmars van 300 k.m. door zeer moeilijk terrein verloren hadden, heeft moeten terugtrekken. Volgens niet officiële Franse berich ten uit Indo-China zouden honderden koelies van de Vietminh, die voor de aanvoer naar het front moesten zor gen, bij geforceerde marsen bezweken zijn. •-N LTEN laconiek bericht uit Luxem- burg meldt, dat erfprins Jan van Luxemburg en groothertogin Josephine-Charlotte hun „witte broodsweken" op het kasteel van Cierggnon in de Belgische Arden nen hebben doorgebracht en dat zij Donderdag naar het Groother togdom zijn teruggekeerd. En dan te weten, dat sommige bladen gewaagden van een reis naar de Congo en naar Brazilië, ja dat er journalisten waren, die de jonggehuwden signaleerden in Rome en in Sevilla!

de Stem | 1953 | | pagina 1