Gouden „Sint Raphaël" vierde grandioos leest KATHOLIEKE SPOORWEGMANNEN IN DEN BOSCH BIJEEN Alle 43 inzittenden omgekomen A fstammelingen van de profeet Twee 18-jarigen werden koning West-Europa krijgt beveiligings-paraplu ONBEMAND VLIEGTUIG dagblad voor neergestort Juan Peron Officieel dictator Een koninklijke en een Pauselijke onderscheiding uitgereikt Politicus vermoord Millioenen-schade NIEUWE VLAG GEWIJD 7 ATERD AGMORGEN hield voorzit- ter Blommers de grote herden kingsrede, waarbij hij kon gewagen van prachtige vooruitgang. Maar, zo betoogde hij ook, we zijn nog maar halfweg. Voor het verkrijgen van de werkelijke medezeggingschap is nog veel inspanning nodig. ZONNIG Indonesië vraagt arrestatie MISBRUIK VAN PENICILLINE Britse „Cornet" D1 DE 72ste LIJST Mgr. Nolens in brons In het Rampenfonds Nu 110.2 millioen Geheimzinnig geval met een doodkist Vliegtuigbouw in NATO-verband Geestdrift in Amman en Bagdad GEEN KROON LUID gejuich begroette de achttien jarige Hoessein van Jordanië, toen hij Zaterdagmorgen het witte Geslaagds proef: r Blinden werken in fabriek Tornado's in Ver. St. 93e JAARGANG No. 20714 Uitgavei Nt V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd* redacteun J. J. H. A. Bruna Redactieraad! G. J„ v. Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H> B. L. de Rechter. L. J. v. t Westende, P, V» M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post tf 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- tbestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 4 MEI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: TERNRUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) 1 1 «1 T~l 1 *1 king verleendefi de Koninklijke Bos- De heer Blommers, Bondsvoorzitter van St. Raphaël stak zyn vreugde over de onderscheiding, welke hem juist is uitgereikt niet onder stoelen of banken. Links Z.H.Exc. Mgr. Mutsaerts. T)E arbeidersleider van Argentinië, Eduardo Vultetitch, heeft Vrijdag van het balkon van het Regerings gebouw te Buenos Aires verklaard, dat om de misdadige werpers van hommen en verraderlijke leden van de Peronistische partij uit te schake len, een dictator noodzakelijk is. Toen hij zijn rede uitsprak stond president Juan Peron naast hem. Deze dictator zou, volgens Vulte titch, de enige dictator in de wereld zijn dié zou kunnen rekenen op de steun van heel het volk. Vultetitch zei: „Het is aan gene raal Peron om beslissingen te nemen. Ons volk weet, dat wanneer Peron spreekt, het slechts heeft te luisteren, uit te leggen en te leren". ONDER BELANGSTELLING van vele wereldlijke en kerke lijke autoriteiten en in aanwezigheid van afgevaardigden uit het gehele land, benevens vertegenwoordigers van zuster-organi- saties uit Oostenrijk, Duitsland, Luxemburg, Saarland, België en Frankrijk, heeft de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoers- personeel „St. Rafaël" dit weekeinde in de Brabantse hoofdstad zijn jubileum op plechtige en feestelijke wijze gevierd. Tijdens de receptie, welke Zaterdagmiddag in het Casino werd gehouden, deelde Minister Algera mede, dat de Koningin de ere-voorzitter van Sint Rafaël, L. H. Wigman uit Amersfoort voor zijn vele ver diensten voor de bond had onderscheiden met het ridderkruis in de Orde van Oranje-Nassau. In een Zondagmiddag bijeenkomst werd door Mgr. Mutsaerts de Pauselijke onderscheiding van rid der van de H. Silvester uitgereikt aan voorzitter Blommers. IN JISP trouwde Jan de Groot met juffrouw Ris op de dag, dat zijnl ouders 30 jaar en zijn grootouders 55 jaar getrouwd waren. Het was nogal moeilijk verschillende felicitaties uit elkaar te houden! HET VATICAAN en Perzië hebben besloten diplomatieke betrekkingen aan te knopen. DE LEIDER van de communistische opstandelingen in Noord-Johore-Ma- lakka is door zyn eigen lyfwacht ver moord. 4 MGR. J. A. M. KLOOSTER, Aposto lisch Vicaris van Surabaja, is Vrijdag door de Pauselijke Internuntius, Mgr. de Jonghe d'Ardoye tot Bisschop ge wijd. DE BEWONERS van de St. Gerlach- straat te Eindhoven gaan vandaag in huurstaking. De gemeente heeft na melijk .voor de tweede maal binnen een jaar een huurverhoging ingevoerd EEN K.L.M.-toestel brengt vandaag 55 emigranten, die allen werk krijgen aan de spoorwegen, naar Rhodesia. Hun loon bedraagt al vrij spoedig na aan komst ongeveer 900 gulden per maand bij een prijspeil als in Nederland. DE MEDISCHE faculteit van de ka tholieke Universiteit te Nijmegen vier de gisteren de eerste dies natalis. HET LIJK van de sinds 18 April na een schipbreuk vermiste Amerikaan se millionair-archeoloog MacFadden is door een visser bij Larnaca op Cy prus gevonden. Hij was 45 jaar oud. OOK NEDERLANDSE mijnenvegers zullen deelnemen aan de grote tien daagse vlootoefeningen, die a.s. Woensdag bij de Britse kust beginnen. Onrust in Tunesië 7ATERDAGMORGEN werd de vice- voorzitter van de gemeenteraad van Tunis, Kastalli, neergeschoten. De moordenaar is later op de dag gear resteerd. Ook werd een (mislukte) moordaanslag gepleegd op de commis saris van politie te Tunis. Dit alles naar aanleiding van de gemeenteraads verkiezingen ,die gisteren werden ge houden. Onmiddellijk na de aanslag is aan de Bey een Franse nota overhandigd. Daarin verzocht generaal de Houteclo- que de Bey het volk te willen verzoe ken kalm te blijven. Aanvankelijk is dit verzoek met een weigering beant woord, doch nadat Zondag de pas be noemde secretaris-generaal van de Tu nesische Regering. Dupoizat, een on derhoud met de Bey had, ging deze op het verzoek in. In een radiorede keur de de Bey de terroristische activiteit af. Over de gemeenteraadsverkiezin gen repte hij echter in het geheel niet. Brand in Rotterdam 17 EN FELLE uitslaande brand, die tot ver in de omtrek te zien was en menige Rotterdammer in 't nachte lijk uur uit z'n bed lokte, heeft Zon dagmorgen bijna de hele oude fabriek van de V.I.R. (Verenigde Industrieën Rotterdam) in de as gelegd. Omstreeks half zes werd een hevige ontploffing gehoord in deze fabriek, waar zowel gloeilampen als tricotages vervaardigd werden. Reeds spoedig baanden de vlammen zich een weg naar buiten en de omwonenden alar meerden de politie en de brandweer. Het is aan het doortastend ingrijpen van de brandweer te danken geweest, dat althans een nieuw gedeelte van de fabriek behouden is kunnen worden. De oude fabriek is echter zo goed als geheel verwoest. Tegen negen uur was men het vuur meester. Hoe groot de schade in totaal is valt nog moeilijk te overzien, maar men spreekt van millioenen. „DE KERK zal, zoals altijd, de zijde van de arbeider kiezen, wan neer deze lijdt onder een onrecht vaardig contract of wanneer col lectieve contracten niet in acht worden genomen". Dit is uit een rede van Z. H. de Paus tot 4000 arbeiders. ZONDAGMIDDAG brak bijna gelijk tijdig brand uit op de „Hooghei" te Vught en de „Eikenburg" te Rosma len. Door ingrijpen van de brand weer bleef de schade beperkt. IN ZWEDEN gaan vandaag de arbei ders in de slachterijen in staking. Het is daar het meest ernstige arbeids conflict sedert 1909. OVERWOGEN wordt de Bescher ming) B(urgcrbevolking)-wet zo te wijzigen, dat deze ook in vredestijd bij natuurrampen kan worden toege past. Aldus Minister Beel te Rotter dam. 0 Weersverwachting, 1 hedenavond: i ge lclig 4 4 4 tot t 4 f Droog en zonnig weer, maar in t het Westen van het land kans op t i enkele overdrijvende wolkenvel- 4 den. Matige tot vrij krachtige J 4 Dezelfde temperaturen als giste- 4 4 ren of iets lagere. J I Vandaag: Zon onder 20.09 uur. t Morgen: Zon op 5.04 uur. Maan 4 J op 1.46 uur. Maan onder 10.01 J 5 uur. t Meine Pot F)E INDONESISCHE Regering heeft de Nederlandse Regering verzocht te bevorderen, dat Meine Pot, een van de hoofdschuldigen bij de aanslag op Overste Harjono, in hechtenis wordt gezet in afwachting van de definitieve uitspraak. Dit verzoek betreft tevens de andere hoofdschuldige, Colson. Dit. naar aanleiding van berichten, dat Meine Pot op het ogenblik onvind baar is. gIR ALEXANDER FLEMING, de ont dekker van penicilline, heeft ver klaard, „dat het misbruik van penicil line over de gehele wereld de doel treffendheid ervan vermindert". Volgens Sir Alexander is het gebruik van penicilline tegen verkoudheid verkeerd en kan het de zieke zo ge voelig maken, dat deze het niet meer zal kunnen verdragen, wanneer de dag aanbreekt, dat hij er dringend be hoefte aan heeft. Mgr Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, spoorde allen aan de onderlinge band nog meer te versterken. De heer Middelhuis roemde de mannen van St. Rafaël. die niet alleen hun bond, maar ook de K.A.B. met hart en ziel hebben gediend. Ook de voorzitter van de Christelijke internationale voor ver voerpersoneel, de heer Delsert, voer de het woord. RECEPTIE '"TIJDENS EEN druk bezochte recep tie deed Minister Algera medede ling van de verleende onderscheiding en in een toespraak stelde hij de be tekenis van de vakbeweging in het licht. Ir den Hollander bood de jubileren de bond een gebrandschilderd raam aan, bestemd voor het hoofdgebouw van de bond te Utrecht. Op de receptie waren voorts aan wezig: Mgr Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, de burgemeester van Den Bosch, de economische directeur van de Nederlandse Spoorwegen, drs D. J. Wansink, de oud-directeuren der N.S., ir Hupkes en Giesbergen, verder afge vaardigden van tal van organisaties. UITBUNDIGE VIERING IN VEEMARKTHALLEN T~AE GEHELE Rafaël-familie was Zon dagochtend half twaalf verenigd in de Veemarkthallen, waar een plechti ge H. Mis van dankbaarheid werd op gedragen door pater L. v. d. Berg O.E. S.A.. adviseur van de Bond, in een speciaal daarvoor ingerichte ruimte. Des middags om half twee begon een uitbundig feestprogramma, even eens in de Veemarkthallen. Medewer- sche Harmonie en het zangkoor der St. Gera'rdus Majellakerk te Utrecht. Tijdens deze middagviering wijdde de bisschop van Den Bosch de nieuwe bondsvlag, die daags tevoren door de jongerenafdeling van St. Rafaël was aangebodeq ter vervanging van de oude vlag. Onder hartelijk applaus van alle aanwezigen spelde Mgr Mut saerts, de heer Blommers de versier selen van de Orde van Sint Silverster op de borst. Een bijzondere huldiging was in pet to gehouden voor de 197 gouden ju bilarissen van Sint Rafaël, die, zoals werd gezegd, „moedig en volhardend de hitte van de stryd hadden gedra gen". Bij de feestviering waren wederom talrijke autoriteiten aanwezig, onder wie 'Minister A. C. de Bruij'n. Mr Loeff, burgemeester van Den Bosch, enz. E BRITSE „COMET", die tussen New Delhi en Cal cutta als vermist was opgege ven, is bij het dorp Djangipara, 45 km. van Calcutta neergestort. Aan boord bevonden zich 43 personen, die allen om het le ven kwamen. De oorzaak is blikseminslag. De Cornet „V for Victory" genaamd is neergestort in een afgelegen ge bied dat slechts te voet kan worden bereikt. Het toestel werd het eerst ontdekt door dorpelingen, die zes km. moeten lopen om het politiebureau te Djangipara te bereiken. Behalve de 6 leden van de bemanning waren er 10 vrouwen, 2 kinderen en 25 mannen aan boord. In de tijd, dat het toestel moet zijn neergestort, woedden boven het ge bied zware zandstormen, gevólgd door hevige regenval. De' Comet was uit Singapore op weg naar Londen. Op 3 Maart van dit jaar verongeluk te te Karatsji ook een Comet, waarbij alle elf inzittenden om het leven kwa men. Op 26 October 1952 moest een Comet kort na het opstijgen te Rome een noodlanding maken, waarbij hij zwaar werd beschadigd. Van Londen uit worden door de BOAC vier diensten met Comets ge vlogen, namelijk op Singapore, Co lombo, Johannesburg en Tokio. DE BELANGRIJKE POSITIE VAN LOEANG-PRABANG I\ed. Rode Kruis LIET Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft de 72e lijst van geborgen en geïdentih- eeerde slachtoffers van de wa tersnood uitgegeven. Daaraan ontlenen we: NIEUWERKERK: I. Stoutj es- dijk, 80 jaar. STAVENISSE: W. S. Riedijk- Stoutjesdijk, 61 jaar; L. de Jongh-Dijkman, 78 jaar. Het standbeeld, dat door de Maas trichtse kunstenaar Charles Vos werd gemaakt van de priester-staatsman Mgr. W. Nolens en dat een plaats zal krijgejï in Venlo, bevindt zich thans bij Bronsgieterij Binder te Haarlem, waar er de laatste hand aan wordt gelegd. rpOT ZATERDAG heeft het *-■ Nationaal Rampenfonds 110.2 millioen gulden ontvangen. Vrijdag was de stand f 110.1 millioen. Voor de watersnood in Nederland zijn in alle Finse kerken collectes ge houden en het resultaat van deze éne grote kerkcollecte is niet minder dan 4.3 millioen Finse Marken. Dit is de grootste collecte die ooit op één Zon dag in de Finse kerken is ingeza meld. Ticee heren in het zivart. |"Ne Franse politie staat te La Norville voor een schier onoplosbaar en zeer geheimzinnig probleem: de op zoeking van een mysterieuse doods kist, verdwenen uit een familiegraf kelder. Vijf jaar geleden ongeveer, bege leidden de gravin R. de Castries, uit La Uorville, en enkele familieledfen, een naastbestaande op zijn laatste reis. Bij die gelegenheid ontdekte de gra vin in de grafkelder een kist zonder kruis of opschrift, wat absoluut niet strookte met de familietradities. Hoe wel deze zonderlinge vondst haar ten zeerste bekommerde, lichtte zij eerst onlangs, toen ze haar einde voelde na deren, de politie hierover in. Het onderzoek bracht een zeer eigenaardige geschiedenis aan het licht, die de zoekenden echter al even zeer in het duister doet tasten als te voren. In 1942 kreeg de steenhouwer een telefoonoproep. Een onbekende meld de hem, dat hij binnen twee dagen naar La Norville zou komen met het stoffelijk overschot van een familie lid, dat in de familiekelder diende bij gezet te worden. Inderdaad verschenen op de vastge stelde dag twee heren in het zwart. In hun wagen bevond zich onder een zwart laken, de bedoelde doodskist. De steenhouwer bracht ze naar de grafkelder en op zijn vraag of er een opschrift op moest worden gehouwen, beloofden de twee onbekenden daar later wel voor te zorgen. Sedertdien hoorde hij niets meer van hen. Doch de geheimzinnigheid van het geval bereikte haar toppunt, toen de politie de grafkelder onderzocht om de onbekende dode te identificeren. Immers, de plaats, waar de myste rieuze kist stond. was ledig. Nieuwe ondervragingen brachten geen enkele nadere inlichting, noch over de aankomst, noch over de ver dwijning Hierboven: de Hawker „Sea Hawk"-straal jager, gebouwd door de „Hawker Aircraft Ltd., voor de aankoop waarvan de V.S. een „offshore'-order van 13 millioen dollar in Engeland hebben geplaatst. De „Sea-Hawk" ■is het modernste straalvliegtuig, dat de Roayl Navy in dienst heeft. Rechtsboven: de „Mystère" IV, waarvan een groot aantal in het kader van het Ame rikaanse „Offshore Procurement Program" en ook in opdracht van de Franse regering door de „Société des Avions Marcel Das sault" zal worden gebouwd. De „Mystère" is een straaljager-interceptor. Rechts-midden: de Hawker „Hunter" van de Hawker Aircraft Ltd." Engeland en (in licentie) ook Needrland en België zullen grote Amerikaanse „off shore"-orders voor de bouw van dit type uitvoeren. Bovendien zul len Nederland en België in onderlinge sa menwerking overgaan tot de bouw van een extra aantal van deze toestellen. De Hawker „Hunter' heef meermalen bewezen, super sonische snelheden te kunnen bereiken. Rechts-onder: de F-86D („Sdbre", wier zustertype F-86A op 15 September 1948 een nieuw wereldsnelheidsrecord vestigde: 670.981 mijl per uur. Italië zal vermoedelijk binnenkort in het kader van het Ameri kaanse „Offshore Procurement Program' een begin maken met de assemblage van een groot 'aantal van deze straaljagers voor alle weersomstandi gheden. LOSTER DULLES, de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, heeft bekend gemaakt, dat de V. S^ „stappen hebben ondernomen" om de levering van militaire voorraden, die dringend nodig zijn vooj- de verdedi gers van Laos, te bespoedigen. Wat de strijd zelft betreft de op standeling schijnen een paar dagen rust te nemen om zich beter te kun nen voorbereiden op de beslissende aanval op de hoofdstad. T ord Ismay, de secretaris-generaal van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie, heeft dezer dagen tijdens de vergadering van de Raad van Ministers van de Nato te Parijs medegedeeld, dat er op het ogenblik ter versterking van de Westese de fensie contracten tot eën totaal be drag van 550 millioen 'dollar voor de bouw van militaire vliegtuigen in 'n aantal Westeuropese landen zijn af gesloten. Onderdeel van deze 550 millioen dollar is een bedrag van 281.540.000 dollar aan Amerikaanse „offshore pro- curement"-orders, die ten behoeve van de Nato-strijdkrachten zijn ge plaatst in Nederland, België, Frank- ryk en het Verenigd Koninkrijk. Een dergelijk contract met Italië is nog in voorbereiding. De grootste „offshore"-order, die ooit in één der Nato-landen is ge plaatst, is Engeland ten deel gevallen: de vervaardiging van zogenaamde van het „Offshore Procurement Pro- interceptors" (onderscheppingsvlieg tuigen) van het type Hawker „Hun- ter" ter waarde van 140 millioen dol lar. Voor Frankrijk is een bedrag van 86.540.000 dollar uitgetrokken voor de bouw aldaar van Dassault „Mystère" IV straaljagers, die tevens als „inter ceptors" hun deugdelijkheid hebben bewezen. De Hawker „Hunter" zal ook op 't vasteland van Europa in productie worden genomen. Amerikaanse con tracten zijn hiertoe reeds met Neder land en België afgesloten. Nederland zal tot een bedrag van 18 millioen dollar van dez c„interceptors" ver vaardigen, België voor 24 millioen dollar. Engeland heeft toegestemd, voor dit doel aan beide Benelux-lan- den licentie te verlenen. In aansluiting op deze overeen komsten heeft de Amerikaanse ma rine een contract gesloten met de Engelse regering voor het aankopen van een aantal Hawker „Sea Hawk"- straaljagers, met een totale waarde van 1*3 millioen dollar, in het kader p^ONING FEISAL II is Zaterdag op zijn achttiende verjaardag, te Bag dad in een verenigde vergadering van beide huizen van het Iraakse Parlement geïnstalleerd als derde regerende vorst van het moderne Irak. Bij de plechtigheid kwam geen kroon te pas, aangezien de Arabieren de kroon niet kennen als zinnebeeld van vorstelijke waardigheid. Feisal volgde zestien jaar geleden zijn vader, koning Ghazi op, die bij een autoo-ngeluk om het leven was gekomen. Tot op Zaterdag had Fei- sals oom. prins Abdoel Illah, het land geregeerd als regent. Na de plechtigheid reed koning Feisal naar het paleis tussen een haag van uitgelaten onderdanen, die zon gen, juichten en huilden. De afstand van het parlementsgebouw, naar het paleis, normaal een rit van tien mi nuten, duurde twee uur. Verscheide ne malen verbrak de enthousiaste menigte het cordon van motoragen ten en lijfwacht te paard en verdron gen de mensen zich rond de auto om koning Feisal de hand te kussen. Meer dan een millioen personen stond langs de route opgesteld. LUID gejuich Parlementsgebouw betrad om als ko- ning geïnstalleerd te worden. De jonge koning gaf geen blijk van zenuwachtigheid bij de plechtig heid van tien minuten, tijdens welke hij zijn vergulde en purperen tro( besteeg en waardoor hij, meerderja- rig geworden, de derde monarch werd van het Hasjemietisch Konink rijk van Jordanië. Met vaste stem zegde hij de Arabische eedsformule na. De twaalfjarige prins Mohammed, de eerste troonopvolger, was bij de plechtigheid aanwezig. Hij droeg de zwart-witte kleding van Bedoeïnen- hoofdman. gram". De „offshore"-order voor Italië ten slotte, waarover momenteel nog wordt onderhandeld, voorziet in de assemblage van de F-86P („Sabre"), een Amerikaanse straaljager voor alle weersomstandigheden. Los van de Amerikaanse orders hebben de regeringen van Nederland en België besloten, over te gaan tot aankoop van Hawker „Hunters" ter waarde van 117 millioen dollar, die in onderlinge samenwerking door deze beide landen zullen worden gebouwd. De Franse regering heeft op haar beurt orders geplaatst tot een bedrag van 91 millioen dollar voor de ver vaardiging van de Dassault „Mystère" II en IV, terwijl in opdracht wan de Egelse regering de productie ter han Engelse regering de productie ter hand zal worden genomen van Vickers Supermarine .,Swift"-interceptors ter waarde van 70 millioen dollar. Boven dien hebben Nederland, België en Noorwegen overeenstemming bereikt over de aankoop van een groot aan tal straaljagers voor alle weersge steldheden. Men verwacht, dat vrijwel alle be stelde vliegtuigen voor Juni 1956 zul len zijn afgeleverd. P)E Australische premier, Menzies, heeft Zaterdagochtend te Woo- mera door een druk op een knop „het wapen van de toekomst" een on- bemand straalvliegtuig gelanceerd, loi^ïa Prcmier bevond zich op ongeveer anderhalve kilometer van de plaats, waar het wapen zijn vlucht begon. Een uur later werd een tweede proef genomen, nu met een raket. Deskundigen zeiden, dat de eerste proef aantoonde, dat jachtvliegtuigen uiteindelijk door «geleide projectielen kunnen worden vervangen die zoda nig zijn ingericht, dat zij het doel zoe ken. |N BOULOGNE-SUR-SEINE is 'n zeepfabriek, die met succes werkt met een staf van louter blin de mensen. In deze fabriek heeft men noch de uitrusting, noch de middelen die beschermen tegen brand of ongelukken behoeven te veranderen. Men schat, dat de bedrijfs-pro- ductie met 25 a 30 procent is toege nomen door het werk van 5 blin den en 1 ziende, gedurende zes-en- een-half uur, inplaats van zes zien den die gedurende 9 uur werken. Men hoopt van de ongeveer 40.000 blinden die er in Frankrijk zijn, een 9000 mannen en vrouwen, die physiek even geschikt zijn en eVen snel en handig kunnen werken als de anderen, voor de productie te kunnen gebruiken. Reeds 28 doden ^WERVELSTORMEN hebben Zater dag voor de derde opeenvolgende dag de zuidoostelijke Amerikaanse Staten geteisterd. In totaal zijn in de afgelopen drie dagen reeds 28 perso nen om het leven gekomen en hon derden personen gewond. De aange richte schade beloopt vele millioenen dollars. De weerkundige dienst heeft ge waarschuwd, dat nog meer wervel stormen kunnen worden verwacht.

de Stem | 1953 | | pagina 1