herbewapening met Millioenendans eindigde voor de rechtbank ..Kremlin gaf hoop op wereld overheersing niet op' Navo-ministersHet Westen gaat voort „Zilveren Vlaamse Gaai*' voor min. Cals Belangrijk contract voor productie van straaljagers getekend te Parijs Extra immigratie Thans 107 millioen Herhalingsoefe ningen MANSH0LT VERLOOR DE EINDSLAG Gascylinder ontplofte in Amsterdamse smederij Zonderlinge inbraken te Middelburg NAVO kan Sovjet-aanval niet afslaan Relatie met ex-koning Peter bracht geen uitkomst DE 65ste LIJST 6 Jr DAGBLAD VOOR TOP NAEFF OVERLEDEN Hawker „Hunter" Voorloper van andere plannen Nat. Rampenfonds Prijsbeleid landbouwgronden Kamer keurde wet goed voor vijf jaar DE MINDER WIND mg Critiek van H. B. S.-leerlingen Klaslokalen werden op stelten gezet Verklaring van generaal Gruenther VANDAAG OOK EEN NEDERLANDER CONFERENTIE Drie jaar geëist tegen Amsterdamse textielkoopman Van kantoorbediende tot zakenman r Stierenvechters staakten Mgr. A. Djajasepoetra bisschop gewijd Nog 37.500 evacué's 8 fietsen Scheveningen 1 Thuis 3 Maart w» DANKBETUIG) I Onte harte'iike danfc Burgemeester »- 93e JAARGANG No. 20706 Uitgavei N V. Uitgevers My Neerlandia. Verschynt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H. A. Bruna Redactieraad' C. J. v. Hoolegem. Mr. Dr. A. J. J. M Mes, Mr H_ B. L. de Rechter L J. v. t Westende. P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post t 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42 Incasso wordt berekend Ixisse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland 1 V K IJ D A G 24 APRiL 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0,12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij coniraat aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, T~imBureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, TeU 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Westsingel 98, Telefoon no. woo VOORSTEL VAN IKE piSENHOWER heeft het Congres *-■ verzocht een wetsontwerp goed te keuren, dat er in voorziet, dat de ko mende tw ee jaren 120.000 personen per jaar zich boven het vastgestelde immigratiequotum in de Verenigde Staten zullen mogen vestigen. De president vestigt de aandacht van het Congres op „het vraagstuk der snelle bevolkingstoename, dat in vele bevriende Europese landen tot grote bezorgdheid aanleiding geeft". VV/OEXSDAGAVOND is op 75-jarige leeftijd overleden in het gemeen teziekenhuis te Dordrecht de bekende schrijfster Top Naeff. Ze heeft nog geen 24 uur in het ziekenhuis doorge bracht. De schrijfster van veie beken de meisjesboeken, van toneel-eritieken en van enkele romans, was in Maart j.i. het ereburgerschap van haar ge boorteplaats Dordrecht verleend, ter gelegenheid van haar 75ste verjaar dag. EUROPESE OFFICIEREN zullen vol gens een mededeling van het Ame rikaanse Ministerie van Defensie on derricht krijgen in de oorlogsvoering met atoomwapens. LEVENSLANG eiste de proc.-gene raal in Amsterdam tegen G. L. (39) en T. V. (27), wegens de roofmoord op de 72-jarige Manus Verheul in Naarden op 20 Augustus jl. DE BEY VAN TUNIS heeft zijn ze gel gehecht aan een decreet, waarbij het houden van gemeenteraadsverkie zingen in geheel Tunesië wordt goed gekeurd. EISENHOWER is niet van plan om binnen afzienbare tijd diplomatieke betrekkingen met het Vaticaan aan te knopen. Dit is officiéél in Washing ton meegedeeld. HET FRANSE JACHT „Rollon"' is met zeven personen aan boord ten Zuid-Oosten van de Balearen, waar wrakstukken gevonden zijn, ver gaan. Voor Nederland: DE MINISTERS van Buitenlandse Zaken, Defensie en Finan ciën van de 14 landen der Noord-Atlantische Verdragsorga nisatie, N.A.V.O., zijn Donderdag te Parijs hun driedaagse bespre kingen begonnen. De Ministers beslisten, dat het Westen voort diende te gaan met zijn herbewapening ondanks de recente vre- desgestes van Moskou. Men was van mening, dat het Kremlin de- hoop op wereldoverheersing nog niet heeft opgegeven. De Ministers onderschreven geheel een plan van Foster Dul les om de Westelijke verdediging tegen het communisme te be handelen als een beleid op lange termijn inplaats van gebaseerd op crisisjaren. Er is een voorrangsprogram aangenomen en getekend voor de productie van straaljagers ter versterking van de geallieerde luchtmachten, waarmee een bedrag van 550 millioen dollar gemoeid is. Het zal in Juni 1956 voltooid moeten zijp. zijn land en België en van het succes der Benelux-samenwerking. REDE B1DAULT. T"AE contracten die gisteren in Parijs zijn getekend zijn, zo j is de mening van luchtvaartdes- j kundigen, van belang voor de I luchtmachten der desbetreffende I landen en voor de vliegtuigen- I en vliegtuigmotorenfabrieken in I die landen. Voor Nederland is het belang- i rijkste dat de Koninklijke Lucht- J macht eerlang de supersonische J Hawker „Hunter" éénpersoons- j straaljager zal krijgen, en dat deze vliegtuigen mede door Fok- ker zullen worden vervaardigd. AMERIKA zal de helft van het plan financieren door off-shore aanko pen van Europese fabrieken. O.a. zullen Nederland en België in totaal voor een waarde van 117 mil lioen dollar Britse Hawker-Hunters kopen, die volgens contract in deze landen gebouwd zullen worden. De off-shore aankopen van België en Ne derland ter waarde van in totaal 42 millioen dollar zijn hierbij inbegrepen Nederland, België en Noorwegen zijn ook overeengekomen een groot aantal jagers voor alle weersgesteld heden te kopen. Dit is het eerste voorbeeld van een groot gecoördineerd program voor wapenproductie op basis van een in ternationaal plan, ontworpen door de Navo, aldus Lord Ismay. Het is de be doeling, dat dit de voorloper zal zijn van vele andere plannen. Minister Staf verklaarde, dat de overeenkomst opnieuw een illustratie leverde van de nauwe banden tussen LI UN GELOOF, dat de Sovjet-Unie met daden de oprechtheid van haar „vredesoffensief" moet bewijzen, werd uitgesproken door de Franse minister van buitenlandse zaken, Bi- dault. Deze verklaarde op een noen maal, na overleg met Britse en Ame rikaanse afgevaardigden, dat de op rechtheid van de Sovjet-Unie zou kunnen blijken uit haar houding ten aanzien van drie belangrijke vraag stukken:' Internationale controle van bewa pening. Een vrij gekozen regering voor een Verenigd Duitsland. Het sluiten van een staatsverdrag met Oostenrijk. Bidaults verklaring, dat „Parijs, in dien mogelijk, diegenen die voor vre de werken zal verwelkomen", zagen waarnemers als een aanwijzing, dat Frankrijk bereid zou zijn op te treden als gastheer bij een eventuele bijeen komst van de „Grote Vier". I BIJ HET Nat. Rampenfonds was tot gisterenmiddag een bedrag binnengekomen van 107 millioen gulden, een stijging sinds Woensdag van honderd duizend gulden. Voor de luchtmacht y/OOR een aantal onderdelen van de koninklijke luchtmacht zullen in de periode van 4 Mei tot 19 Septem ber van dit jaar herhalingsoefeningen worden gehouden. Het betreft in hoofdzaak de z.g. objectbewakingstroepen, die destijds als luchtvaarttroepen naar Indonesië zijn gezonden. De in totaal ongeveer 2200 man zullen bij de herhalings oefeningen verdeeld worden over de vliegvelden, navigatiestations, depots enz. De officieren en onderofficieren zul len voor vier weken in dienst worden geroepen, de korporaals en man schappen voor 20 dagen. Daarnaast zal een deel van het vliegend personeel in de periode van 11 Juli tot 29 Augustus onder de wa penen komen. Ky (Van onze parlementaire correspondent) EINDSLAG om het wetsontwerp Rechtshandelingen Landbouwgron den, waarbij strakke prijsbeheersendc bevoegdheden in handen van de Mi nister worden gelegd, heeft Minister Mansholt gistermiddag verloren. Hij had deze wet voor onbeperkte duur ingevoerd willen zien, waartegen zich de katholieke afgevaardigde ir Droe- sen bij amendement verzette. Deze kreeg hierbij de steun van de grote meerderheid van de Kamer. Het amen dement beperkt de werkingsduur van de wet tot vijf jaar. Het werd aange nomen met 55 tegen 31 stemmen. JE GELD OF JE.de rest kent u (niet!). Twee rovers galmden namelijk deze eis door een bank gebouw in Montreal. Alle aanwe zige employé's barstten in gelach uit, omdat ze meenden met grap penmakers te doen te hebben. Van pure schrik namen de rovers de benen. HET ECHTPAAR Dr. W. uit Eindho ven logeerde in Arcen. Man en vrouw raakten op nog onopgehelderde wijze in de Roobeek en verdronken. MALAN heeft verklaard, dat de Z. Afrikaanse Unie op ieder tijdstip zon der van iemand toestemming te heb ben de republikeinse regeringsvorm kan aannemen. De opmars van het nationalisme is niet te stuiten, zei hjj veelbetekenend! VOOR PROCESSEN, die mogelijk zullen komen over in Korea bedreven oorlogsmisdaden wordt momenteel in Amerika op zo ruim mogelijke schaal bewijsmateriaal verzameld en geor dend. DE „Zwarte Hand" verspreidt weer vlugschriften in Tunesië. Nu zijn ze gericht tegen alle candidaten voor ge meenteraden, die bij voorbaat met de dood worden bedreigd. DE K.L.M. bracht gisteren negen Ne derlandse Korea-vrijwilligers thuis. Acht van hen waren gewond. HET BESTUUR van de „Ommelan den" heeft besloten de arbitrale uit spraak inzake de uitbetaling van de achterstallige lonen na te komen. Het verzet tegen de oppositie wordt vooralsnog gehandhaafd. OFFICIEEL zijn Spanje en Canada overeengekomen rechtstreekse diplo matieke betrekkingen aan te knopen. Er zullen ambassades worden geves tigd te Madrid en Ottawa. DR. G. VELDKAMP opende plechtig gisterenmiddag in het RAI-gebouw te Amsterdam de tentoonstelling van bedrijfsautomobielen. ONZE HARINGVLOOT zal 26 Mei 't ruime sop kiezen. De helft van de schepen zal uitvaren met 50 netten per schip. Op de Pinksterdagen kan men dus de vlaggetjes weer gaan be wonderen. ALLE GOUVERNEURS van de Bel gische provincies brengen als gasten van de Nederlandse Commissarissen van de Koningin een bezoek van twee dagen aan Den Haag. Weersverwachting, geldig hedenavond; i tot Droog weer met enkele over- drijvende wolkenvelden, voorna- melijk in de Noordelijke helft van het land. Matige tot zwakke wind tussen Noordoost en Noordwest Dezelfde of iets hogere tempera turen. Vandaag: Zon onder 19.5? rur J Maan op 15.04 uur. Morgen Ion op 5.23 uur Maan onder 3.50 uur. Niettegenstaande Minister Mansholt het voorstel van ir Droesen ten sterk ste ontraadde en verklaarde, dat de Regering het amendement zeer onge wenst acht, verwierf hij slechts het. bondgenootschap van zijn eigen partij genoten, van de enige aanwezige com munist Haken, van de liberaal Den Hartog en van de christelijk-histori- sche heer Kikkert. De eindstemming over het gehele wetsontwerp is aan gehouden tot Dinsdag a.s., omdat men eerst alle aangebrachte wijzigingen wil redigeren. Theoretisch is de mogelijkheid aan wezig, dat de Minister bij die gelegen heid het wetsontwerp terugneemt, maar aangezien hij sprak van ,zeer ongewenst" en niet het woord „on aanvaardbaar gebruikte, mag worden aangenomen, dat de bewindsman de nederlaag slikt. Nog een overwinning (met 49 tegen 31 stemmen) boekte ir Droesen, toen hij de meerderheid meekreeg in het schrappen van de bepaling, dat de ko per van landbouwgrond naar de rech ter kan lopen (binnen een jaar na het sluiten van de koon) om het -'en tue~' betaalde „zwarte" geld. dat hij boven de officieel goedgekeurde koopprijs neertelde, terug te krijgen. „Immoreel" noemde ir Droesen deze bepaling. Op dit punt heeft mr Donker die Minister Mansholt voor de juridische kanten van het ontwerp terzijde stond een nederlaag te incasseren gekre gen. Voor 's ministers waarschuwing, dat het betrokken artikel voor de Re gering „zeer essentieel was voor de verwezenlijking van de wet", was de meerderheid niet gevoelig. In Eindhoven heeft Minister mr. J. M. L. Th. Cals de „Zilveren Vlaamse Gaai" in ontvangst genomen, die hem werd toegekend wegens zijn grote verdiensten voor de padvindersbeweging. De hoofdcommissaris van de Verkenners der Kath. Jeugdbeweging, H. E. M. baron van Voorst tot Voorst hangt minister Cals de onderscheiding om. Achter hem: mr. René Höppener (links) en H. J. van Harderwijk (rechts), die eveneens deze onderscheiding ontvingen. Nadere bijzonderheden geeft het desbetreffende bericht op pagina 3. Slechts een paar sleutels en wat be scheiden van de leerlingen-administra tie werd gemist. INHAALPROGRAMMA TOT TWEEMAAL toe is een inbraak gepleegd in het ge bouw van de R.H.B.S. te Mid delburg. Zowel in de nacht van Don derdag op Vrijdag vorige week, als in de nacht van Woensdag op Donderdag jl. zijn indringers in de 60 leslokalen aan het werk geweest, nadat zij door 't inslaan van een ruitje naar bin nen waren gekomen. Zij zetten de schoolbanken op el kaar of sjouwden die naar de gangen. WAARSCHIJNLIJK hebben de in- dringers bepaalde critiek op de gang van zaken in het schoolleven op' deze wel zeer zonderlinge wijze tot uiting willen brengen. Vorige week Vrijdagmorgen werden de leerlingen naar huis gestuurd om de school weer in orde te laten ma ken. 's Middags werd hun medegedeeld, dat zij de verzuimde lessen moesten inhalen. f Maandag werd daarvoor een roos- haalden schilderyen van de muren, ter bekend gemaakt. keerden wandplaten om en deponeer den boeken op andere plaatsen. Om geld was het blijkbaar niet be gonnen, want de brandkast in de Di recteurskamer werd niet aangeroerd. f" ENERAAL GRUENTHER, stafchef op het geallieerde hoofdkwartier te Parys, heeft verklaard, dat de N.A.V.O.-strydkrachten een plan heb ben om aan een eventuele onver hoedse Sovjet-aanval het hoofd te kunnen bieden. Dit betekende echter niet, dat de N.A.V.O. over vdldoende strijdkrach ten beschikt om een aanval met goed gevolg te kunnen afslaan. In feite ge loven wij, aldus Gruenther, dat wij dat niet kunnen, doch men vecht met wat men heeft en men doet, wat in zijn vermogen ligt. De generaal legde deze verklaring af op 1 April voor de Amerikaanse Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen. Zij is Donderdag gepu bliceerd. Door gebrek aan reserves zou aan behoeften op lange termijn niet kun nen worden voldaan, aldus Gruen ther. Een plan op lange termijn, waar in de te volgen strategie wordt ge schetst, is ingediend bij de N.A.V.O.- raad, zo voegde hij hieraan toe. Hij waarschuwde tegen drastische beknot ting van de hulp aan het buitenland. Gruenther raamde, dat de Sovjet- Unie vier millioen man onder de wa penen had, verdeeld over 175 divisies; 30 van deze 175 divisies war i in Europa gelegerd, grotendeels in voor uitgeschoven posities, met een .uta! andere aan de westelijke grenvan de Sovjet-Unie als reserve Voorts beschikte volgens hem de Sovjet- Unie over 20.000 gevechtsvliegtuigen en minstens 300 duikboten. De jongelui zouden Woensdagmid dag om 3 uur moeten komen. Een groep leerlingen heeft daartegen blijkbaar bezwaren. Zij bracht dit echter niet onder de aandacht van de directeur en de leraren, maar wan delde demonstratief de stad in. Een overzicht van de aangerichte ra vage in de nabijheid van de smederij (derde huis van rechts) aan de Ruyschstraat te Amsterdam, waar een gascylinder ontplofte. Vele gewonden w.o. 9 brandweerlieden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. In ons nummer van gisteren gaven wy de belangrijkste bijzonderheden. Uitwisseling krijgs gevangenen T~)E Noordelijken hebben de verbin- dingsofficieren der V. N. mede gedeeld, dat zij het plan hebben om meer krijgsgevangenen terug te zen den dan de 600, waarover men het eens was geworden. De verbondenen zouden van dag tot dag van het con tingent op de hoogte gebracht wor den. Vandaag, Vrijdag, zal zich ook een Nederlander onder de terug te zen den gevangenen bevinden. De Grote Drie: MA AFLOOP O -Minis ter-conferentie, Zaterdagmiddag a.s., zal in Pariis een Driemogendhe- denconferentie (de Ver. Staten. En geland en Frankrijk) worden gehou den. Dit heeft Donderdag het Franse Mysterie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt. Er wordt gesproken over de algemene politieke toestand. 'TEGEN de op 12 September jl. te Lugano gearresteerde 34-jarige Amster damse textielkoopman E. II. D. lieeft de Officier van Justitie te Am sterdam gisteren terzake van oplichting in de periode medio 1951 tot begin 1952 drie jaar met aftrek geëist. De Officier, mr. J. F. Hartsuiker, zeide in zijn requisitoir, dat hij maar vier gevallen oplichtingen van twee banken en twee handelsonderne mingen voor een totaal bedrag van ruim f 237.000 ten laste had gelegd, doch dat het aantal banken en particulieren, dat door D. is opgelicht veel groter is. De Officier schatte het totaal bedrag van de oplichtingen op vijf ton. dieten zijn zaak te redden, hetgeen niet was gelukt. Een als getuige gehoorde Tilburgse textielfabrikant verklaarde met D. zaken te hebben gedaan. Medio 1950 maande hij D. om een aanbetaling van f 50.000 te doen. D. betaalde. De textielfabrikant le gerde niettemin geen goederen meer. „De verdachte, aldus de Officier, heeft het van kantoorbediende tot koopman gebracht met een zaak, die in 1950 nog een omzet van ruim één millioen gulden had. Hij heeft echter U)E VERDACHTE gaf de feiten toe, maar zei in zijn laatste woord, nimmer de bedoeling te hebben ge had degenen van wie hij de gelden kreeg, op te lichten. Hij zei de bedra gen als leningen te hebben beschouwd in de vaste overtuiging, dat hij in staat zou zijn deze later terug te be talen. Hij had getracht met de cre- niet het karakter om zaken van een dergelijke omvang te doen". T)E RAADSMAN, mr. J. I. Maarsen, zeide in zijn pleidooi, dat de situa tie D. boven het hoofd was gegroeid. „Via een zakenrelatie kwam D. in April 1951 in contact met de Italiaan S. Deze man. die de beschermeling is van ex-koning Peter van Joego slavië aldus de advocaat spie gelde D. enorme transacties voor, waarbij veel geld zou zijn te verdie nen. D. werd hierdoor uit zijn even wicht gebracht. Zijn leverancier in Tilburg leverde hem geen goederen meer cn begin Mei 1951 geraakte hij in moeilijkheden. S„ die Maltheser Ridder is, beschikt over even grote flair als belangrijke relaties. D. kreeg van ex-koning Peter een familiefoto album met een persoonlijke opdracht. Hij kwam zo in de ban van de Ita liaan, dat hij er toe overging op valse facturen en opslagbewijzen gelden op te nemen", aldus de raadsman. „S. spiegelde D. een grote affaire voor. het vrij maken van het z.g._ oud-familie bezit van de ex-koning, dat bestond uit, naar later bleek frauduleus verkregen Nederlandse en Belgische effecten. Ex-koning Peter stelde bovendien D. persoonlijk een hoeveelheid originele coupons van dollarobligaties en -pandbrieven ter band, welke D. echter niet kon incas seren. D. meende, dat hij binnen zeer kor te tijd een groot vermogen zou ver dienen en dan zijn crediteuren te kun nen afbetalen. En zo kwam het einde van de millioenendans van D., die be rooid uit deze zaak is gekomen. De raadsman verzocht zijn cliënt een lagere straf op te leggen, hem subsidiair tot een gecombineerde straf te veroordelen. Op 7 Mei zal de rechtbank ifitspraak doen. "X [)RIE vooraanstaa nde Spaanse matadors, Rafaël Ortega, Eca- lerito en Manoio Vazquez, zijn te Sevilla ieder tot 15.000 peseta's 'ongeveer 1500 gulden) veroor- iceld, omdat zij weigerden tegen )un stier te vechten. De arena van Sevilla was door -en stromende regen veranderd in >en waar modderveld, doch de drie matadors slaagden er in ieder een van hun twee stieren te doden. Daarna verzochten zij met door weekte en modderige kleren de president van het gevecht dit te beëindigen. De president wees hun verzoek af. De matadors wei gerden echter iets te doen. Hierop werden de matadors onmiddellijk gearresteerd en naar het politie bureau gebracht Een inderhaast bijeengeroepen rechtbank, onde-- voorzitterschap -'an de gouverneur Alfonso Ortiz, veroordeelde de drie gevangenen tot de bovenge noemde boete. r^E Indonesische hoofdstad heeft gistermorgen zijn eerste Aposto lische Vicaris gekregen met de bis schopswijding in de kathedraal van Djakarta van Mgr. A. Djajasepoetra S.J., Titulair bisschop van Trisipa en Apostolisch Vicaris van Djakarta. De bisschopswijding werd toege diend door Mgr. Georges de Jonghe d'Ardoye, Pauselijk Internuntius voor Indonesië. Als medeconsecratoren fungeerden de andere inheemse bisschop van In donesië, Mgr. Alb. Soegijapranata S.J., Apostolisch Vicaris van Sema- rang en Mgr. P. Willekens S.J., de vroegere Apostolisch Vicaris van Dja karta. De nieuwe bisschop stamt uit een bekeerde Javaanse familie. Zijn pries terstudies maakte hij in Nederland. In 1928 werd hij priester gewijd. 1\ED. RODE KRUIS LIET Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft de 65e lijst van slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Wij ont lenen daaraan: NIEUWERKERK: C. Kik, 65 jaar; N. Rentier, 13 jaar; Jan van Wouwe, 19 jaar. OOSTERLAND; N. van der Weele, 66 jaar. JN DE LOOP van Maart is het aantal uit het rampgebied geëvacueerde personen verminderd van 72.500 tot 37.500, d.H.z. dat in Maart 35.000 eva cué's naar hun woongemeenten kon den terugkeren. Het aantal geëvacueerden vermin derde voor Zeeland van 30.000 tot 23 duizend, voor Noord-Holland van 13 duizend tot 3800. Er waren op 1 April nog 99 (op 1 Maart: 115) gemeenten waarvan een deel der bevolking elders verblijf hield. Hieronder waren 23 (35) ge meenten waarvan meer dan 50%, en hieronder weer 12 (18) gemeenten waarvan meer dan 90% der bevolking geëvacueerd was. De op 1 April j.l. nog geëvacueerde personen waren over 658 gemeenten verspreid. Op 1 Maart j.l. was dit aan tal nog 711.

de Stem | 1953 | | pagina 1