Generaal Clark accoord met Paas - conferentie Schilder Kees Raaym akers uit Oudenbosch Veertien Franse gevangenen vrijgelaten Ka jotters SCHANDELIJKE ZUID-SLAVISCHE FILM Maximum gasprijs 1 ct hoger houden aan De offensieven op het ..vr edesfront „EIGEN" DEPARTEMENT Noord-Korea wist ervan gaan congresseren Donderdag beëdigd Adenauer naar de Y er. Staten Noord-Brabantse zeedijken dicht Kan Bell 2700 km. per uur halen Complete opstand De glorie van zijn leven lag Rome 18e KOREA-DETACHEMENT uit Roosendaal vertrokken Marian van Oost vergat Brabant niet K.Y.P.-congres te Utrecht DAGBLAD VOOR ZEELAND Steeds vriendelijker In verband met Lourdes-bedevaart Over de „misdaden" van Mgr. Stepinac wm «i Vrij koud Veerdienst Yerseke-Tholen Dp kunst won het van alles wat verder voor deze merkwaardige mens bestond Zij collecteerde 350 Canadese dollars C De urine gravin en haar ..devotie" ZATERDAG APRIL 1953 93e JAARGANG NO. 20690 Voor God, Koningin en Vaderland jntozvf N V. Uitgevers Mij. Neerlandi». Verschijnt.elke^ Breda. Reigers ra verantwoordelijk Hoofd- nistratie Bruna Redactieraad' ^;Cv Hoo^et Mr.Dr.A.XJ.M, Mes. Mr. B b de Hechter. Li.O Westende P. V M. Vercauteren. Abonnementspr.is bu -rntbe taling f 5 45 P<r kwartaal, per post vporuit^uun^t (ujt^lntend blj „^post ij t (ie) Incasso wordt berekend. rs 13 C. Postrek. no. 278841. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen t 0.30 per m/m>. Bij contract aan» zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. 98, Telefoon no 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Tel. 102 (Bijbureautc: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, TeL no. 35) De Mount Everest TTALIE HEEFT zich geschaard in do rii van landen, die willen trach ten de top van de Mount Everest te bereiken. De regering van Nepal bestudeert op het ogenblik een Ita liaans verzoek om in 1959 een expe ditie van Alpinisten te mogen zen- Gezien de grote belangstelling voor de beklimming van «Ie Mount Everest en andere toppen in het Himalaja-ge bergte zal de regering van Nepal een speciaal departement inrichten om alle aanvragen voor vergunning te behan delen. Voor dc komende twee jaar is reeds vergunning verleend voor twee Britse, een Zwitserse en een Franse expeditie naar de Mount Everest. Voorts zul len Alpinisten uit Engeland. Japan. Zwitserland, Nieuw-Zeeland en Noord Rhodesia trachten andere toppen van ric Himalaja te beklimmen. TAE OPPERBEVELHEBBER der V. N. in Korea, generaal Mark Clark, heeft Vrijdagmiddag te Tokio verklaard, dat hij de verbindingsofficieren der V.N., gemachtigd heeft om Maandag a.s. met de Noordelijken de uitwisseling van zieke en gewonde krijgs gevangenen te bespreken, zoals de Noordelijken hadden voor gesteld. De generaal deelde echter niet mee, of hij zijn verbindingsofficieren ook heeft gemachtigd om een datum voor hervatting van de bestands onderhandelingen te bespreken en vast te stellen, zoals de communisten ook hadden gevraagd. INE PREMIER van Noord-Korea, ge- ncraal Kim il Soeng. heeft de voorzitter dor Algemene Vergadering van de V.N., Pearson, in een telegram laten weten, dat hij de voorstellen, welke zijn Chinese ambtgenoot, Tsjoe en Lai, ter regeling van het krijgs- gevangenenvraagstuk in Korea heeft gedaan, geheel onderschrijft. De generaal verklaart, dat de voor stellen door de Regeringen van com- EEN NEDERLANDER, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag door Duin kerken reed. kon in een der straten de burgemeester, de 61-jarige heer Guatave Robelet. die plotseling de weg overstak, niet meer ontwijken. Ernstig gewond is de burgemeester kort daarna overleden. ...AFWIJKING van de partijlijn" was het motief, waarop functionarissen van de Oostduitse communistische partij werden geroyeerd, gearresteerd en gestraft. l'RACHON, de communistische vak bondsleider, in Frankrijk, die sinds 24 Maart onvindbaar blijkt te zijn. heeft via het communistische blad „l'Hu- manité" laten weten, dat hij zich in Frankrijk bevindt. BRAND brak er Vrijdagochtend uit m een voorraad van 25 ton suiker, 3 ton cacao en ander materiaal in de fabriek van v. Houten te Chauvigny in Frankrijk. Men schat de schade op ruim 1 millioen. DE GRIEKSE minister voor de koop vaardij Lambrianidis, heeft de Ame rikaanse beschuldiging tegengespro ken, dat schepen onder Griekse vlag handel gedreven zouden hebben op communistisch China. LIBANESE autoriteiten hebben een Israëlische tankboot in beslag geno men, die in een storm schade had op gelopen en, gesleept door een Grieks schip, de haven van Tripoli was bin nengelopen. Er wordt een onderzoek ingesteld. HUISVROUWEN in Vancouver had den last van een geheimzinnige gele stof, die op de drempels van hun wo ningen viel. Het blijkt radio-actief stof, afkomstig van de jongste atoom ontploffing in de woestijn van Ne vada. ~y OALS wij reeds in een uitgebreid artikel meldden, ligt het in de be doeling, dat ongeveer 10.000 Kajol- ters in 1954 op bedevaart gaan naar Lourdes. In-"verband hiermee zullen te Ter- neuzen en Breda resp. op 26 April en 3 Mei congressen worden georgani seerd. De deelnemers van het Breda se congres zullen voornamelijk be staan uit diocesanen uit Brabant, ter wijl de Zeeuwsch-Vlamingen naar Terneuzen zullen optrekken. Terneuzen verwacht een opkomst van 500 leden van de K.A.J. en de K. A.J.V., terwijl men te Breda in Con cordia niet minder dan 1000 jonge mannen en vrouwen hoopt te verwel komen. MET EEN ZAKMES heeft een 26- jarige Amerikaan, die een auto ongeluk kreeg, zichzelf een arm afgezet om zich uit de wrakstuk ken te bevrijden. Het lukte hem, omdat de beenderen in zijn arm waren gebroken. VOORCONGRES. J LIET ONDERZOEK aan de Sov- J t jet-contrólepunten op de auto. weg tussen Berlijn en West- t J Duitsland werd Donderdag zo snel J uitgevoerd, dat zich geen rijen t wachtende auto's vormden. Vol- t gons de chauffeurs kon men moei- J lijk nog van controle spreken, -o J oppervlakkig werd het onderzoek. in tegenstelling tot normaal, uit- J gevoerd. munistisch China en Noord-Korea ge zamenlijk zijn opgesteld. Te Parijs wordt vernomen, dat de veertien Franse burgergelntcrneerden in Korea zijn vrijgelaten. De Franse ambassadeur te Moskou is door de Russische Regering van de vrijlating op de hoogte gesteld. In de Russische mededeling werd gezegd, dat de betrokkenen spoedig' in de Russigche hoofdstad zullen aankomen. Onder dc vrijgelatenen moeten zich bevinden: de voormalige zaakgelastig de te Seoel, Perruche, de vice-consul Meadmore, de attaché bij het consu laat Martel, de A.F.P.-corresnondent, Chanteloup, pater Coyos en vijf kloos terzusters. TE ZAGREB is de laatste hand gelegd aan een documentaire film over kardinaal Stepinac, welke binnenkort in de Zuid- slavische bioscopen te zien zal zijn, onder de titel: „De misda dige Kardinaal". Do film beoogt een overzicht te geven van 't optreden van dc kardi naal tijdens dc oorlog, in het bijzon der onder de regering van Pawelitsj, het hoofd van de indertijd met Duits land verbonden „onafhankelijke staat Kroatië". Men ziet de aartsbisschop van Zagreb herhaaldelijk in gezel schap van Pawelitsj. o.m. ter gele genheid van het zegenen van diens troepen. Verder worden beelden ge- HAMMARSKJOELD VY/ELLICHT ZAL de Zweed Ham- marskjoeld de vol-ende week Donderdag of Vrijdag worden be ëdigd als secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Er zijn plannen opgesteld om de Al gemene Vergadering Dinsdag bijeen te laten komen. Aangenomen wordt, dat dan de aanbeveling van de Veiligheids raad om Hammarskjoeld te benoemen tot opvolger van Trygve Lie in be handeling zal genomen worden. De stemming over dc benoeming zal geheim zijn. geven van wreedheden, die door de Oestadjis, de aanhangers van Pawe litsj. begaan zouden zijn tegen de or thodoxe bevolking, die weigerde tot het katholieke geloof over te gaan. Tenslotte willen de makers van de film aantonen, dat dc Aartsbisschop tot het einde van de oorlog met Pa welitsj heeft samengewerkt, door (liens archief en vermogen in de kel ders van zijn residentie te verbergen. FNE MINISTER van Economi- sche Zaken heeft in 'n brief de voorzitter van de Tweede Ka mer nadere mededelingen ge daan over de egalisatie van ko- lenpriizen. Hij legt uit, dat de ge middelde verbruikersprijs in Ne derland met ongeveer 2.5 pet. moet worden verhoogd, hetgeen hij aanvaardbaar acht. Voor wat het huisverbruik betreft betekent dat alleen een verhoogde prijs voor de beste anthraciet en wel met 25 tot 30 cent per H.L. Overigens heeft de Minister in dit schrijven een minder prettige mededeling inzake de gasprijs. De maximum-gasprijs zal namelijk tengevolge van de stijging van de gaskolenprijs met 1 cent per kubieke meter worden verhoogd. Het is ech ter niet waarschijnlijk, zo voegt de bewindsman daaraan toe, dat alle gasfabrieken die verhoging zullen toepassen. LIET IS bij de Rijkswaterstaat ge lukt. om het laatste van de vier stroomgaten bij Nieuw-Vossemeer te dichten. Gisterenmiddag was de af damming van het 60 meter wijde gat zodanig versterkt, dat een stevige af sluiting' verkregen was. Door deze laatste dichting is thans de keten van zeedijken langs de ge hele kust van Noordbrabant gesloten. Vele kilometers beschadigde dijkvak ken bezitten echter nog slechts een voorlopige noodkering. welke in de komende maanden verder versterkt en verhoogd moet worden. 'i j QMDAT het niet mogelijk is alle deelnemers ineens te ontvangen, zal er op 19 April een voorcongres worden gehouden, in de St. Joseph- kring te Breda, voor alle leden die tot de kring Breda behoren. Dan zal men trachten deze kajotters evenveel mee te geven over de bedevaart naar Lourdes. als dat in Concordia zal worden gedaan. Voor deze congressen zal een groot scheepse propaganda worden gevoerd. In Terneuzen zullen twee vertegen woordigers van de K.A.J. uit het bis dom Gent het woord voeren. In Bre da zullen op het podium verschijnen de nationale aalmoezenier van de Belgische K.A.J., Mgr. Uylenbroek, alsmede de heer Alex Raepsaet, na tionaal propagandist. De dag van het groot congres te Breda begint met een H. Mis in de kathedrale kerk. De bijeenkomst in Concordia wordt besloten met de vertoning van een film over de Lourdesbedevaart, waar aan vorig jaar 20.000 Kajotters en Kajotsters deelnamen. ACTIVITEITEN JEAN EPSTEIN, de bekende filmdes- kundige. is op 54-jarige leeftijd te Parijs overleden. Hij heeft destijds nog samengewerkt met de uitvinder van de film „Lumière". In 1922 maakte hij zijn eerste film „Pasteur' DE „SPORTING CLUB" te Monaco is verhuurd aan de Argentijnee wa penfabrikant aan de Argentijnse wa- kantoörruimtc zal gaan gebruiken, DE STAKINGEN, die momenteel de V. S. gaande zijn, omvatten 350ÓÖ rubberwerkers, 1500 man spoorweg personeel, 50.000 arbeiders in de staal industrie en 5600 man van een straal- motorenfabriek. DE AMERIKAANSE regering heeft 13 tankschepen in beslag genomen, die frauduleus verkocht zijn aan maatschappijen die handel drijven met communistische landen. TOEN LINDA DECUBELLIS (4 jaar) in Florida, aan haar amandelen werd geopereerd, bleef haar hart plotseling stilstaan. De dokter wist het door massage weer op gang te krijgen en op het ogenblik maakt Linda het best. DE LANDSREGERING heeft een tweede concessie uitgegeven voor het stichten van een radio-omroep in de Nederlandse Antillen. DE SENAAT van Italië zal. naar men verwacht, na de Kabinetsvergadering van hedenmorgen worden ontbonden. De Gasperi zal dan een radiorede honden. J Weersverwachting, geldig tot hedenavond: t Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Meestentijds niatigc wind tussen Vfest en Zuid. J Vrij koud. r Vandaag: Zon onder 19.18 uur. t Zondag: Zon op 6.07 uur. Maan JP 1.38 uur. Zon onder 19.20 uur. t Maan onder 8.27 uur. Maandag: t Zon op 6.04 uur. Maan op 2.33 uur. Zon onder 19.22 uur. Maan J onder 9.31 uur. Dinsdag: Zon op 6.02 uur. Maan op 3.14 uur. Maan t onder 10.49 uur. pROTE ACTIVITEITEN zullen de bedevaart voorafgaan, zoals ver schillende novenen en bedevaarten. Tijdens het voorcongres zal een lo ting worden gehouden, die tot doel heeft een zieke jongen de gelegenheid te geven de reis naar het genade-oord mee te maken. De bedevaart kweekt trouwens bij de kajotters een grote ijver aan en velen ontzeggen zich zeer veel om het benodigde geld bij elkaar te krijgen. Zo richten zich alle jonge Katholieke arbeiders op één doel: genade te ver krijgen voor zichzelf en voor hun ge meenschap. |~)E veerdienst welke onderhouden wordt door de YE 53 zal le Paas dag gevaren worden als op Zondag. De e2 Paasdag-dienst als in de week. Beide dagen op alle veerdiensten aan sluiting cp de busdiensten Yerseke— Goes cn Tholen—Bergen on Zoom. i Ij EEN MAU-MAU-PLAN U\E ..MAU-MAU" zou van plan zijn de volgende week in het gebied van Nairobi een volledige opstand te ontketenen. Uit, documenten, die de politie in handen heeft gekregen, schijnt op te maken te zijn, dat twee de Paasdag of kort na Woensdag een grote poging tot het aanstichten van ongeregeldheden zal worden gedaan in Nairobi, met afleidende demon straties elders. Britse plannen voor tegenmaat regelen zijn gebaseerd' op een stelsel van snelle mobile eenheden van po litie en militairen. Enige dagen geleden zijn uit Zuid- Rhodesia vier .Harvard"-vliegtuigen gekomen, die gereed gemaakt wor den voor optreden. lie F-86 (boven links), een „Chase"-vliegtuig, blijft voor de controle, voortdurend in de nabijheid van de Bell X-1A. Eeu „proef'-vliegtuig, dat zijn eerste vlucht maakt. De X-1A wordt beschreven als een ver beterde versie van het eerste vliegtuig, dat dc snelheid van het geluid overschreed. Men verwacht, dat dit toestel 2700 km. per uur kan halen. |N DE Toronto Daily Star, een plaat selijk dagblad uit Toronto in Ca nada, waarvan wij een nummer ontvingen, prijkte een fraaie foto van de 9-jarige Marian van Oost, die vol trots een briefkaart Iaat zien, ontvan gen van Ans Besselink te 's Hertogcn- boscb. Marian van Oost speelde een goed jaar geleden nog in de straten van Breda, waar ze woonde in de Ranon kelstraat. Het gezin van Oost is naar Canada geëmigreerd en daar gaat Ma. i'ian nu natuurlijk naar school. Zodra de meisjes van haar school gehoord hadden van de watersnood in ons land, is er een inzameling gehouden, die maar even 350 dollar (f 1200.-) op- OP WELKE MANIER KEES RAAYMAKERS altijd aan zijn kost is gekomen is voor menig Oudenobsschenaar een groot raadsel, want deze merkwaardige man heeft zich gedurende bijna zijn gehele leven aan de schilderkunst gegeven en het is zonder meer duidelijk, dat Kees Raaymakers daarmee het zout in de pap niet heeft verdiend. En toch heeft deze man nooit die schildersidealen uit zijn hoofd gebannen, toch heelt hij het kunstschildercn nooit opzij gezet en een ander, meer lu cratief bestaan gezocht, hetgeen eigenlijk het meest logische zou zijn °"cwecst. Lees Raaymakers raakte gehecht aan de rommel van zijn atelier. Hij moest kunnen scharrelen tussen de wirwar van verftuben en de schilders ezel. Ill zijn atelier lag zijn leven, zijn uitbundigheid, zijn vrolijkheid. In zijn atelier was Kees Raaymakers werkelijk Kees Raaymakers, een uit- •onderlijke mens. die altijd werkte, al- (jd aanwezig was en maar zelden iets ,'erdiende. Het is moeilijk precies te raden, wat leze mensen denken. Kees Raayma- ers spreekt en werkt zo gejaagd, als- if hij nog tienduizenden doeken moet oltooien voor zijn vijfenzestigste jaar, orwijl hij de vierenzestig is gepas- ;eerd. Zijn gehele verschijning is le vendig en het is haast niet te geloven, lat deze man er aan zou denken na ijn dood voor een beroemdheid tc 'CEES RAAYMAKERS is 64 jaar ïeworden. Hij geeft zijn schilders dealen niet prijs. Dagelijks klautert 'ïij naar zijn atelierzolder. Daar 'ceft hij zijn kunst uit. Kees was b - ig met het schilderen van een doek van de Hoevense Beemden. Dof was het kleurenspel worden versleten. Kees Raaymakers moet toch wel geloven nog ooit eens iets goeds te maken, want hoe is het anders te verklaren, dat deze man aan het werken blijft van de vroege mor gen tot de late avond? Waarom zou hij anders zichzelf telkens opstuwen en een tempo leggen in zijn arbeid? Kees Raaymakers is een merkwaar dig mens en het is altijd moeilijk de gedachten te peilen. Eén ding is ech ter zeker, dat Kees Raaymakers vrede heeft gevonden in zijn werk. een die pe vrede, want geen klacht komt er over zijn lippen, geen woord wordt er gewijd aan het geld, dat ook deze man nodig heeft om te leven, met geen zinnetje wordt er gerept over het pen- sioen-van-Drees, dat Kees Raaymakers het volgende jaar van harte welkom zou zijn, want zijn atelier is versle ten. Het tocht en het trekt van jewel ste op deze bovenkamer. Het is er behoorlijk koud in deze tijd van het jaar. Er staat wel een miniatuurka cheltje, maar 't ding brand niet. Hoe Kees Raaymakers het hier uithoudt is raadselachtig. Het bestempelt hem in elk geval nog meer tot een type. EENMAAL IN ROME Per „United States" is Bondskanselier Adenauer uit Europa vertrok ken op weg naar de nieuwe wereld, waar hij besprekingen zal voeren met de leidende staatslieden der Ver. Staten. Adenauer was vergezeld van zijn dochter, die hem naar de boot bracht in Le Havre. Vaandel mag nooit in handen van vijand vallen" Drie Milva-officieren-verpleegsters naar de veldhospitalen £)RIE MILVA-OFFICIEREN stonden Vrijdagmorgen stram in de houding in de cantbie van de Graaf Engclbrecht van Nassaukazerne in Roosen daal, toen kolonel Lagaune, bevelhebber van het achttiende aanvullings- detachement, dat naar Korea vertrok. Dit detachement bestond uit 175 offi cieren cn manschappen en drie Milva-dames, die in een hospitaal op Korea te werk gesteld zullen worden. Het waren de verpleegsters H. Eilst uit Rotterdam, J. Pit uit Kampen en J. Lausbergen uit Delft. L oionel Laugane hield in de can;i- ne een toespraak, waarin hij naar voren haalde, dat dit reeds voor de achttiende maai was dat Neder land een detachement naar Koera zond. Namens Z.Exc. de Minister van Oorlog en namens de Chef-Staf zegde hij de jongens vaarwel. Hij wees r od. dat het Nederlandse bataljon ;u Korea een uitstekende naam had ver kregen en dat het meerdere malen in de dagorders was genoemd.. ..De strijd zal niet altijw gemakkelijk ziin", ao meende de kolonel: ..maar wij vertrouwen er op. dat jullie even goed zult werken, als degenen, die vóór jullie in Korea waren. Niet ai- leen zal het aankomen op een per soonlijke moed. vooral zal met belang stelling het teamwork van het gehele detachement worden bekeken." De kolonel sprak tenslotte nog een enkel woord over het vaandel, dat, het detachement sinds enige tijd rijk is. ..Zorg er wel voor", aldus de kolonel, .dat dit vaandel nooit in handen van de vijand geraakt. Kolonel Lagaune wees tenslotte op de bijzondere taak die de drie Milva- officieren in Korea zullen gaan ver richten. ..Jullie hebt een mooie taak op ie schouders genomen, een zware taak, die jullie wellicht tot een goed einde zult weten te brengen." Met dc wens, dat allen die gingen, behouden zouden terugkeren, sloot de kolonel zijn toespraak af. Luitenant Beekman, die comman dant van het detachement, las vervol gens een telegram voor van H.M. de Koningin, die het detachement een goede reis en behouden terugkeere toewenste. HET VERTREK bracht, wat spoedig naar het getrof fen Nederland werd overgemaakt. Voor deze ruime gift nu ontving Marian een bedankje in de vorm van de hierboven genoemde briefkaart. Marian, die in een jaar in Canada al vrij aardig Engels heeft leren spre ken, heeft de kaart voor haar vrien dinnen vertaald. Met nog enkele an dere meisjes zal ze nu weer naar Ans Besselink terugschrijven. Merkwaardig is, dat men in het land van Marian Oost nog altijd geen juist beeld heeft van de omvang van de ramp. De krant schrijft immers, dat Ans Besselink maar al te goed weet wat ze schrijft. „Zij woont", staat er, „in 's Hertogenbosch in het over stroomde gebied". ..Ik heb van kinds af aan altijd willen schilderen vertelt Kees Raayma kers. „Toen ik nog een kleine jongen was en ik nog op de schoolbanken ?at. wilde ik tekenaar en schilder worden. Die gedachten zijn nooit verdwenen, maar altijd gebleven en zelfs nog hechter geworden. Ik kreeg aanvan kelijk geen toestemming schilder te worden. Iic moest maar in een boom kwekerij terecht komen en inderdaad, ik werd boomkweker, maar het was van slechts zeer tijdelijke aard. Want zodra de gelegenheid zich voordeed, reisde ik naar Duitsland. Daar ging ik schilderen in een atelier, waar uitslui tend kruiswegstaties werden gemaakt. Ik leerde er veel. maar de oorlog brak uit en ik trok terug naar Nederland, waar ik in contact kwam met pastoor de Wit, die me naar Rome. stuurde om er schetsen te maken van de schil deringen in de basiliek van Sint Pie- ter. Twee maanden bleef ik in de Hei lige Stad. Ik had er mijn leven wel willen slijten, maar ik moest in Ou denbosch zorgen voor de beschildering van de basiliek. Ik voerde het werk uit en vestigde me toen voorgoed hier op deze zolder. Ik stichtte mijn atelier on ik arbeidde, ik arbeidde tot op de dag van vandaag. Mijn gloriejaren lagen in Rome. Nooit zal die tijd nog terugkeren. Ik denk er met weemoed aan terug." De gedachten van Kees Raaymakers waren inderdaad in Rome terecht ge komen. Plotseling staakte de schilder bet gesprek en kroop hij achter dc schildersezel om een doek te gaan vol tooien. Het was een doek van de Hoe vense Beemden met op de achtergrond de kerk van Bosschenhoofd. De kleu- renkeuze was dof en duister Kees Raaymakers is nog kwiek en kordaat en hij is iemand met een gro te liefde voor zijn vak. Een liefde, die zich niet paarde aan de roem van het vakmanschap. Maar ook een liefde, die het won van alles wat er verder op de wereld voor een eenvoudige ziel als Kees Raaymakers bestond. Qp het, brede Roosendaalse station stend inmiddels de trein voor de soldaten gereed, die hen naar Mar seille zal brengen. De jongens klom men op het kazerneterrein de auto's en werden naar het station gereden, waar een militair muziekkorps van de grenadiers vrolijke marsen stond te blazen. Kolonel Lagaune nam persoonlijk afscheid van de officieren van het detachement en van enkele soldaten, roet wie hij een praatje maakte. Teaen half één verliet de trein het station en waren 175 man cn 3 dames op wee naar Korea. LJET CONGRES der K.V.P. zal plaats vinden op Zaterdag 7 en Zondag S November a.s. tc Utrecht in ge bouw Tivo'i. De eenheid der katholie ken op politiek terrein en dc herden- kin» van Dr Scliaepmau zullen de ach tergronden vormen voor dit Congres. "pOEN DE KOSTER van een kerk in Moulin (Fr.) Donderdag het kerkgebouw binnenkwam, trof hi.i daar Marie Marguerite dc Bouille. gravin van Limousin aan, die met een pennemesje bankbi'- jeften uit een offerblok viste. E" volgde een geruchtmakende arres- •atié en daarna een niet minder opzienbarend verhaal. Marie enz. enz., biesk in de loop van haar avontuurlijk loven 1)aar uitgebreid vermogen al te zeer te hebben aangesproken, zodanig, dal zij gedwongen was haar landerijen te verkopen. Op hogere leeftijd zocht zij vaak steun en troost in haar financiële moeilijkheden, waarvoor zij bij voorkeur ter ker ke toog. Haar directe omgevin'g vond dit nogal merkwaardig, tot dat de koster cle ware aard van baar „devotie" S'i toeval ontdekte. Op het offe ',v'c stond geschil derd: ..Voor de arntc.i"

de Stem | 1953 | | pagina 1