Snelle opbouw, want de nood is bitter Twaalf maanden gevangenisstraf geëist r De tocht van de K. V. P.-Kamerleden door het rampgebied De aanrijding (2 doden) bij Oosterhout berecht Schilderij voor raadhuis Vught De 44ste lijst Dr. Mol: „Wezen niet naar maat schappelijk hulpbetoon' Jong Amerika bij onze Prins MINISTER VAN THIEL NOEMT ZIJN TAAK SECUND AIR Lijken lierkend Thans 86.4 millioen Naar Denemarken en Noorwegen Douane- en accijnsen-wet ingediend „Automobilisten, gebruikt geen alcohol" KONINGIN NAAR LONDEN Belangrijke expositie •x DAGBLAD VOOR ZEELAND Charitas, maar ook recht j Lagere tempera- turen j Kerkelijk en particulier initiatief hoofdzaak Veer Ambonnezen en IndiscKe Nederlanders terugkeer het best Begroting aangenomen In het Rampenfonds Koninklijk Paar WIM VAN EST contra VAN HEST Achtervolging van verdachten over de grens Melkprijzen over enkele maanden omhoog Voor begrafenis Koningin Mary Complex van maatregelen Nieuwjaarsborrel Komt u zelf als u dood bent 93e JAARGANG ;|i ;Jt No. 20683 Voor God, Koningin en Vaderland. V R IJ D A G 27 MAART 1953 Uitgave N V. U'tgevers ^ea^rBreda, Verschijnt elke werk£a® 818l, Admi- Reitg"fra^786._- Verantwoordelijk Hoofd- lustratie 8778 Bruna Redactieraad- redacteur j j- jjvi Mes. Mr C.J.v. Hootegem. v ,t \Vestende. P. H B L de Rj* Abonnementsprijs bij V. M VeI"ta 45 per kwartaal, per post vooruitbetaling^bij niet.post. 61 Ml' f 0 42 Incasso wordt berekend. Losse nummers .3 ct. Postrek. no. 278841, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.3® per m/m. (Ingezonden Mededelingen l 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke •aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contraet aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen alle geven, worden vernietigd. nummers 13 ct. rusucn.. ■j-m gL. voor d, Zeeuwse El,»^ COES. W1..I T.l.lo.- ,236 - v<»r HULST. Du».!, PooH T.L 102 - TERNEUZEN. Noord,..,,. 5.. Tel. 26... OOSTBÜRC: S,.uw,..„. .1. Tel. na 35, XED. RODE KRUIS T JET Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis publiceerde gisteren de 44e Hist van slacht offers van de watersnood. We ontlenen daaraan de volgende na men: DINTELOORD: J. de Wit, 6 j. FIJNAART: A. Kik, 38 jaar. W. v. Mourik, 20 jaar en W. Weeda, 44 jaar. STAVENISSE: Aa. v. Blokpoel 23 jaar, C. de Braber. 63 jaar, Ma. den Braber. 13 jaar. L. den En gelsman. 72 jaar. N. den Engels- man-de Rijke. 69 jaar, M. Gaa- keer-v. Zorge, 49 jaar, J. Goede- gebuure, 35 jaar. Pa. de Jongh. 47 jaar en J. Nelle, 43 jaar. uk fractie-voorzitters uit de Tweede Kamer zullen vraagpunten samenstellen betreffende de Rege ringsnota over huren en belastingen. De vragen zullen aan de Regering worden overhandigd met een verzoek om schriftelijk antwoord aan de Ka mer. OP PASEN zal de H. Vader van de buitenloggia van het Vaticaans paleis de zegen ..Urbi ct Orbi" geven. Men verwacht, dat de Paus bij deze gele genheid eenbelangrijke boodschap aan de wereld zal geven. in djakarta is de conferentie over de Nederlandse militaire missie be gonnen. Abdulgani, die de Indonesi sche delegatie leidt, hoopte voor de toekomst op vrijwillige samenwerking met Nederland. EEN FABRIEKSBRAND in Apeldoorn bij de pharmaceutische fabrieken al daar moest met twaalf spuiten wor den bestreden. De nablussingen zullen nog wei een week duren. Het vuur woedde in kaf van gedroogd maan zaad. ANDI ABDUL AZIZ, die ervan wordt beschuldigd in 1950 te Makassar een opstand te hebben geleid, bekende schuld aan insubordinatie. Tegen het einde van de rechtszitting in Djakar ta gaf hij echter de opstand toe. DAPCEVIC, de Zuid-Slavische staf chef die naar de V. S. is geweest, heeft laten weten, dat er grote kans is. dat ook Tito een bezoek aan Ame rika zal brengen. EISENHOWER is lid geworden van de Deense Orde van de Olifant. Hij is 't derde niet-Deense lid, na Chur chill en burggraaf Montgomery. DE BRITSE autoriteiten zullen de zaak tegen Werner Naumann, die met zes andere ex-Nazi's is beschuldigd van samenzwering tegen de West- Duitse regering, aan de Duitse autori teiten overdragen. een brandmeester te Rotterdam stichtte brand in een schuurtje. Het werd hem zwaar aangerekend: 9 maanden met aftrek, waarvan 3 voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. (Van onze redacteur) OP EEN TOCHT door de noodgebieden van Steenbergen, Nw.- Vossemeer, Sint Philipsland, Halsteren en Rilland Bath, heb ben zich Donderdag vijf leden van de Tweede Kamerfractie van de K.V.P. nog dieper ingewerkt in de problematiek van de getrof fen gemeenten. De Kamerleden lieten zich door alle mogelijke personen, organisaties en instellingen voorlichten omtrent de drie grote problemen van de rampgemeenten: de regeling van de scha de, het dijkherstel en de mogelijkheden en moeilijkheden bij de materiële opbouw. De heren dr. Chr. Mol. mr. dr. N. van de Heuvel, dr. W. de Kort, F. van Vliet en II. van der Zanden kwamen op het einde van hun uitvoe- rig-e tocht tot de eendrachtige conclusie, dat de huidige schaderegeling met een uitkering tot 50 procent van de schade absurd is en dat voor spoedig herstel absoluut flinke contingenten hulptroepen moeten wor den gecharterd. Omtrent de vergoeding voor de wo ningen merkten de kamerleden op, dat deze vergoeding zo moet zijn gesteld, dat dc getroffene zijn bezit terug krijgt. Is dit bezit (wat bij veel oude woningen het geval is!) beter dan die nen de getroffenen een hypotheek te kunnen afsluiten. Het bezit zal echter nooit van minder gehalte mogen zijn dan het voor de ramp was. Dr. Mol liet zich speciaal voorlich ten over het aantal wezen. Hij zou dit onderwerp verder in studie nemen en nadien met concrete voorstellen ko men. De wezen zullen niet op maatschap pelijk Hulpbetoon aangewezen zijn", concludeerde hij. p)e tocht was door dc rijkskieskring Tilburg van de k.v.p. georgani seerd, werd ook meegemaakt door de burgemeester p. Alberts van Rucphen en mr. dr. l. de Gou van Steenbergen. Op de gemeentehuizen van Steenber gen en Halsteren waren wethouders, dijkgraven, middenstanders en arbei ders genodigd, die de noden van de bevolking uiteen konden zetten. Het eerste en wel het meest bespro ken probleem van de dag handelde over de schade-uitkeringen. De ka merleden waren van mening, dat er naar gestreefd moet worden een inte grale uitkering te bewerkstelligen. Een belangrijk détail in deze kwestie vonden zij echter het tijdstip, waarop de uitkeringen zullen plaats hebben. Niet. dat de kamerleden met data schermden, maar zij achtten het toch wel van belang, dat de uitkeringen zó zullen zijn, dat de bevolking zich spoedig opnieuw kan installeren en dat de bedrijven opnieuw en volledig kun nen gaan draaien. De kamerleden kwamen bij aanra king met dit onderwerp vanzelf op de uitkering van 50 pCt. van de scha de (uitgezonderd de huisraadschade, die definitief werd ontworpen). Deze uitkering werd algemeen absurd ge acht. Vandaar, dat de kamerleden er alles voor voelden-tg-bepleiten, dat de ze uitkering zal worden opgetrokken tot 8085 pCt. Voor wat de huisraadschade betreft werd geconstateerd, dat in de huidige regeling een gevaarlijke nivellerings- tendenz is waar te nemen. Dr. de Kort merkte op een gegeven moment op, dat de getroffenen wel geld krijgen, maar er niets voor kunne" kopen! Op een opmerking w de heer Kocnraadt uit Steenbergen, merkte dr. de Kort op. dat het recht op uitkering wel degelijk aanwezig is. dijkherstel EEN WERKLOZE mijnwerker uit Limburg die door een schuldeiser tot smokkelen gedwongen was, werd veroordeeld tot 30 RM boete. Een Duitse smokkelaar beloofde hem ter rechtszitting een col lecte te houden onder „collega's". TURKIJE, dat lijdt onder de gevol gen van de aardbevingen, zal ook door ons land geholpen worden. De Nederlands-Turkse vereniging heeft daartoe een rekening geopend bij de Ned.-Handelmij. te Rotterdam. PRINS RENE van Bourbon Parma, die als lid van de Kon. Familie buiten de wet valt, heeft „onder invloed" enige ongelukken gemaakt. Zijn schoonva der, Koning Frederik van Denemar ken, heeft hem nu een jaar verboden, auto te rijden. OP 1 APRIL is een zeer bekend man op reclamegebied, de heer W. Reits- ma veertig jaar in dienst bij reclame- en advertentiebureau Nijgh en van Ditmar, waarvan hij sinds 1945 direc teur 'is. In de Beatrixhal van het Groothandelsgebouw te Rotterdam zal er op genoemde datum gelegenheid zijn hem de hand te drukken. DE amerikaanse Senaat heeft de stemming over de benoeming van Charles Bohlen tot ambassadeur in de Sovjet-Unie tot vandaag uitgesteld. De groen McCarthy verzet er zich tegen, maar Eisenhower noemde hem tijdens een persconferentie de beste man voor deze post. IN DE op 25 Maart door Mgr. j. P. Huibers voorgezeten kiesvergadering van de Vrouwen van Bethanië te Bloe- mendaal is Moeder Teresita Loeff tot algemene overste gekozen Z de weersverwachting tot he- Z Z denavond luidt: Z Z Half tot zwaar bewolkt met en- kele buien. Matige tot krachtige z Noordwestelijke wind. Veel kou- der dan gisteren. Vandaag: Zon onder 19.05 uur. Z Maan op 16.06 uur. Morgen: Zon Z Z op 6.25 uur. Maan onder 5.31 uur. Miet zo breedvoerig werd stil gestaan bij het dijkherstel, dit om de re den, dat hier een technische aangele genheid aan de orde was. Wethouder de Keizer uit Halsteren noemde de uitvoering in regie van het werk fout, omdat er meer vaart in het herstel zou worden gelegd, indien de werken in het aangenomen werden uitgevoerd. Ook het gevaar voor overlopen van fabrieksarbeiders naar het dijkwerk,' waarover dhr. Kommers uit Halsteren sprak, kreeg de volle aandacht. De grote conclusie van de bespre kingen over de materiële opbouw, het derde belangrijke oriëntcringspunt was wel, dat er snel, zeer snel moet worden gebouwd. De kamerleden wa ren in eerste instantie de mening toe gedaan, dat deze opbouw provinciaal kan worden geregeld. Zij lieten blij ken maar weinig te voelen voor een administratieve rompslomp. Zij stel den: ..Indien in een gemeente honderd woningen werden verwoest, dan stante pedc honderd woningen herbouwen. iVan onze parlementaire correspondent). UNE INSTELLING van het nieuwe departement van Maatschappelijke Zorg zal geen grotere inmenging van de overheid tengevolge hebben in het werk, dat geacht wordt tot dc taak van de particuliere organisaties te beho ren, althans niet zolang minister Van Thiel het nieuwe departement^ beheert Zeer nadrukkelijk noemde hij de taak van zijn departement secundair en hij stelt zich ten doel het kerkelijk en particulier initiatief te bevorderen cn te helpen, vooral door de verstrekking van subsidies. beter kunnen terugkeren. Besprekin gen met de Indonesische regering zijn daartoe nodig. De regering zal er niet toe over gaan de Ambonnezen onder de bevol king op te nemen. In de woonoorden zijn ze bij elkaar en kunnen ze vol gens eigen gebruiken leven. Ook voor de Indische Nederlanders zal terugkeer naar Indonesië in veie gevallen gewenst zijn. Gedacht wordt aan de oprichting van een privaat rechtelijke stichting, die de veelsoor tige vraagstukken van de Indische Nederlanders zal gaan behartigen. Voor dc gewone gerepatrieerden zijn aanvullende hoeveelheden kle ding beschikbaar gesteld, die zijn overgebleven van de jongste inzame lingen van de watersnood. De minister heeft een extra subsi die beschikbaar gesteld voor de ge zinszorg onder de gerepatrieerden. GEZINSZORG: PARTICULIER u5e minister maakte een uitstekende indruk, hetgeen wel bleek uit de geringe behoefte bij de afgevaar digden om nog diep op zijn redevoe ring in te gaan. Hij kreeg zijn begro ting zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Een duidelijk standpunt kregen we te horen t.a.v. het Ambonnezenvraag- stuk. De moeilijkheden in dc woon oorden zijn thans aanzienlijk vermin derd. Er zal worden bevorderd, dat vooral de jongeren een vak Ieren, maar zó, dat ze er iets aan hebben in hun land van herkomst. Want de minister is er van over tuigd, dat zij in Nederland geen ge lukkige toekomst zullen hebben cn De Londense moorden TAL VIER vrouwenljjken, die in een Londense flat zijn gevonden, heeft de politie inmiddels kunnen identi ficeren. Het eerste was dat van de 26- jarige Schotse Hectorina MacLennan, die zeven jaar geleden naar Londen kwam om een betrekking te zoeken. Later herkende men in twee van de andere stoffelijke overschotten die van mevr. Christie en van het 20-jarig kostschoolmeisje Kathleen Maloncy. Hectorina MacLennan was sinds een maand vermist. Haar broer had toen aangifte gedaan bij de politie. Hij was het ook. die zijn gestorven zuster her kende. Lijkschouwing toonde aan, dat het meisje ongeveer een maand dood is. De naam van de vierde geïdentifi ceerde vrouw is niet bekend ge maakt. Het wordt niet uitgesloten ge acht, dat 'er nog meer lijken zullen worden gevonden. YAE STAND van het Nationaal Rampenfonds was gisteren avond f 86.4 millioen. Dat was ten opzichte van Woensdag avond een stijging van f 800.000. Het Franse comité, dat de waters- noodhulp coördineert, heeft gisteren besloten 76.278.782 frs. aan Nederland toe te wijzen, aansluitend op de 318 millioen frs. die wij reeds van Frank rijk ontvingen. De regering van Birma zendt ons 3000 pond sterling. De Duitse giften in geld belopen een bedrag van 2.5 millioen Mark. De waarde van de Duitse hulp in natura wordt geschat op. 5 millioen Mark. uve minister kon niet ingaan op het socialistisch verlangen om de ge zinszorg als een verplicht stuk sociale verzekering onder te brengen bij de tot nu toe bekende verplichte sociale verzekeringen. Ofschoon er algemene regels zijn, volgens welke parochies, waarvan de kerken verwoest zijn, een schadeloos stelling krijgen voor immateriële schade, is de minister bereid in inci dentele gevallen iets extra's te doen, wanneer de gevallen hem worden voorgelegd. KONINGIN JULIANA en Prins Bernhard zullen een bezoek brengen aan Denemar ken en Noorwegen. In Denemar ken zal het Koninklijk Paar waarschijnlijk op 18 en 19 Mei zijn. Het bezoek aan beide landen heeft niet in de eerste plaats ten doel de dank "van het Nederlandse volk over te brengen voor de door Denemarken en Noorwegen verleende watersnood hulp. Het was reeds voorbereid vóór de stormvloed van 1 Februari. Een bezoek aan Zweden ligt niet in 't voornemen van Koningin en Prins. Z. K. II. Prins Bernhard. die thans een reis maakt door de V S om o a het Amerikaanse volk nit naam van het Nederlandse te danken voor de hulp aan de slachtoffers van de watersnoodramp, ontving in de Neder landse ambassade vele vertegenwoordigers van bet Amerikaanse volk die hem cheque's kwamen aanbieden. Hier Z. K. H. met Elaine Strict land (9 jaar) en Peter Fairchiid beide uit Alexandria. Elaine en Peter waren de vertegenwoordigers van de Amerikaanse jeugd. J~AE BEKENDE wielrenner Wim van Est kwam op een trai- ningsrit door Waalwijk en reed, omdat de Grotestraat was opge broken over het trottoir. Maar daar stond de politie-agent van Hest en v. Est moest even afstap pen. Van Hest en v. Est wisselden van gedachten over de overtre ding. Het liep tenslotte op een waarschuwing uit, omdat v. Est net die dag (Woensdag) jarig was. „Bedankt", zei v. Est tegen van Hest. Zaterdag a.s. zal te Vught, in het Gemeentehuis het door Arnoud Paashuis geschilderde schilderij van H. M. de Koningin worden onthuld. De kun stenaar Paashuis, die enige tijd geleden van het Vughtse gemeentebestuur opdracht ontving tot het schilderen van dit portret werd door de Konin gin op Paleis Soestdjjk ontvangen, om enige schetsen van H. M. te ver vaardigen. De schilder bij zün werk. DIJ DE Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het op 5 September 1952 te Brus sel tussen Nederland, België en Lu xemburg gesloten verdrag over de samenwerking op het stuk van dou anen en van accijnzen. Door het wegvallen van de gemeen schappelijke grenzen ten aanzien van de heffing van invoerrechten heeft elk van de drie landen belang gekre gen bij de naleving van de douane wetgeving in de. beide andere landen. Een overeenkomstig belang is aan wezig inzake de naleving van de ac cijnswetgeving. Dit lezen we in de m. v. T. De regeringen hebben bij verdrag een bepaalde samenwerking op het stuk van douanen en van accijnzen tot stand te brengen. De ambtenaren kunnen op het grondgebied van het andere land slechts optreden, indien en voor zover de ambtenaren van dat land, met wie zij samenwerken, daarmede instem men. (Van onze parlementaire correspondent) rnfschoon per half April de prijs </an consumptiemelk zal worden vrij gelaten, zal de regering door haar sub sidiepolitiek trachten althans voor de eerste maanden de straatprijs nog on gewijzigd te houden, aldus minister Mansholt in de Tweede Kamer, naar aanleiding van desbetreffende vragen van het socialistische lid ir. Vonde ling. Uit deze mededeling van de minis ter mag worden afgeleid, dat in een later stadium de straatprijs niet aan een verhoging kan ontkomen. De distributie van veevoeder zal eveneens verdwijnen. De regering houdt er rekening mee, dat dit van invloed zal zijn op de kippen- en varkenshouderij en er zullen volgen de maand dan ook besprekingen met de Stichting van de Landbouw wor den gehouden om maatregelen te be ramen, die de kippen- en varkensfok kerij speciaal op de daartoe geëigen de kleine zandbedrijven stimuleren, zodat de vlees- en eierproductie ge garandeerd blijft. Aan de ambtenaren zal het recht gegeven worden de achtervolging van een verdachte, die over de grens vlucht, op het grondgebied van het andere land voort te zetten. Zij mogen de voortvluchtige, indien hij is gevat, niet in arrest stellen. Wel kunnen zij hem overbrengen naar een vertegenwoordiger van het openbaar gezag ter plaatse, teneindq zijn iden titeit te doen vaststellen. Indien de tijd daartoe niet ontbreekt moeten de ach ervolgende ambtena ren de medewerking inroepen van de ambtenaren van het nabuurland. TT.H. DE KONINGIN zal Maandag- middag per vliegtuig naar Lon den vertrekken, ter bijwoning van de begrafenis van Koningin Mary. Koningin Juliana is van zins Dins dagavond naar Nederland terug te keren. Het wordt mogelijk geacht, dat Prins Bernhard zijn terugkeer uit de V. S. naar Nederland zal vervroegen, wanneer ook hij Dinsdag de begrafe nis van Koningin Mary wil bywoncn. Voorzieningen voor getroffenen VOOR ZOVER het Ministerie van Maatschappelijke Zorg bemoeienis heeft met de watersnood, zijn spoe dig voorzieningen te verwachten. Minister van Thiel deelde mede. een aanvullende begroting op de zo juist goedgekeurde begroting te zul len indienen tot een bedrag van 30 millioen gulden. Dit supplement komt als een onderdeel van een complex van maatregelen, die in wetsvorm door minister van der Kieft aan de Kamer worden voorgelegd. JK zou VAN DE DAKEN WILLEN SCHREEUWEN: „Automobilisten, gebruikt geen alcohol"', aldus de Officier van Justitie bij de Bredase Rechtbank, Mr. Temmink, gisterenmorgen in zijn requisitoir tegen de 33-jarige vertegenwoordiger A. van r. uit SJeeuwijk, die op 6 Januari jl. onder de gemeente Oosterhout inreed op drie wielrijders met als ge volg 2 doden cn 1 zwaar gewonde. „Doen zii het toch, dan heeft het Open baar Ministerie de taak streng op te treden. Wegens dood door schuld, onder invloed van sterke drank, heb ik de eer te requireren: 12 maan den gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk (proeftijd 3 jaar) en 3 jaar ontzegging rijbewijs", zo besloot hij. ..Dat Nieuwjaarwensen, dat ellendige Nieuwjaarwensen is mijn cliënt nood lottig geworden. Een feit was, dat- het met de traditionele Nieuwjaarsborrel begonnen was. Verdachte ging die dag bij z'n diverse klanten de Nieuwjaars groet brengen. In een café te Berkel- Enschot ging dit gepaard met enkele borrels. Later bij een fabrikant nog een paar en tot slot in Tilburg een paar glazen bier. Grieperig en met 'n paar slapeloze nach'en achter de rug stapte van r. toch in zijn Studebaker om de laatste kilometers naar huis er uit te draaien.... KACHEL DEFECT. ■^zichtbaar geschokt wist verdach te geen antwoord te geven op de vraag van de President, Mr. Bisschop- Boelé, of hij nog iets op deze eis te zeggen had. Zenuwachtig de handen wringend had hij toegeluisterd hoe de verschillende getuigen hun uezwaren- de getuigenverklaringen tegen hem opstapelden en hoe ten slotte de Of ficier van Jus-titie zijn vernietigend oordeel uitsprak over een au'omobi- Hst, die zich niet ontzien had met de ïodige alcoholica achter het stuur van •.ijn auto te kruipen. In zijn pleidooi had de verdediger, Mr. Beukenkamp uit Gorinchem op een gegeven moment uitgeroepen: qp de Tilburgseweg weigerde de kachel van de auto. Met één hand verder sturend trachtte verdachte het euvel te verhelpen. Een automobilist, die toen achter hem reed, verklaarde nu: „Hij had de hele weg nodig. Dat rijden was niet normaal te noemen. Ik durfde hem niet te passeren". Rechtsaf bij de Vijf Eiken belandde van r. op de weg naar Oosterhout. Omstreeks 7 u. bereikte hij de Veer- seweg. Daar reden drie wielrijders achter elkaar, uiterst rechts van het rijwielpad. Met een vaart van 70 5 75 km. vloog verdachte tegen hen aan. Twee hun ner werden op slag gedood en bleven op de weg liggen; nummer drie werd zwaar gewond op de berm van de weg geworpen. Van r. kwam met zijn auto aan de andere zijde van de weg in een sloot terecht en kon door mi litairen gered worden. Drie verbali santen ter plaatse constateerden bij hem belemmerde spraak, onvaste gang en alcohollucht. Konden die eerste twee factoren niet te wijten /ijn aan een shock, vroeg de President aan een der ver balisanten. Het antwoord luidde ont kennend. Wel vertelden omstanders, aldus agent N„ dat verdachte gepro beerd had er vandoor te gaan. De bloedproef wees drie uur later nog een percentage van 1.85 pro mille aan. Het hoogste, dat wij tot nu toe te ver werken Boele. kregen, aldus Mr. Risschop- PLEIDOOI. j^laar eiï duidelijk zette de ver dediger uiteen, dat hij niet wilde vitten op enkele futiliteiten uit de getuigen-verklaringen. doch dat hij zuiver en alleen de strafmaa onder de loupe wilde nemen. Laat mijn cliënt niet achter gevangenismuren boeten voor hetgeen hij misdreven heeft. De drie weken voorarrest, die hij reeds gezeten heeft, hebben hem voldoende doen beseffen, dat hij schuldig is aan de dood van twee mensenlevens. Doch nu dit toch een maal gebeurd is, zijn de nabestaanden van de slach'. offers het beste gebaat bij een voorwaardelijke straf. Ver dachte is dan in staat iets te doen. Uitspraak over 14 dagen. De Kroms taf viering eten oude en een nieuwe afdeling kan men vinden bij de expositie (in voorbereiding) van religieuze kunst van de laatste honderd jaar te Utrecht in het kader van de Krom stafviering. Meer en uitgelezener werk zal men aantreffen dan op welke soortgelijke vroegere expositie dan ook. De officiële opening is op 28 April. Er zal van kunstenaars uit het Zuiden van ons land een en ander te zien zijn. De vier bekroonde kruis beelden, waarbij dus dat van Paul Gregoire uit Teteringen en van Frans Verhaak uit Breda krijgen een ere plaats. Voorts vernamen we nog, dat de grote herdenkingsrede zal worden uit gesproken door prof. dr. L. J. Rogier van de It. K. Universiteit van Nijme gen. p-en ambtenaar van het be stuur van Kaapstad heeft een kiezer in Vasco (Kaapprovincie), die een jaar geleden is overleden, de volgende kennisgeving toege zonden: „Ik moet u meedelen, dat wij uw naam hebben moeten schrap pen van de kieslijsten ingevolge uw overlijden. Indien u wilt re clameren of enig recht wilt doen gelden, kunt u zich vervoegen op het stembureau of-wel iemand machtigen, die u kan vertegen woordigen. u zult te rechter tijd worden verwittigd van het resul taat van uw stappen".

de Stem | 1953 | | pagina 1