De grote vraag: of Arnhem Eindhoven Ringdijk bij Rilland-Bath viel dicht r K.Y.P,-fractie achter voorstel der regering De merrie eriU Pissarev wordt uitgewezen Tweede Kamer begint debat over tweede T. H. In Nijmegen was liet snert.... De financiering van het herstel WEG NAAR MOERDIJK DROOG, DOCH ONBEGAANBAAR Parkeergelden Bijna 60 millioen Plannen van minister Beel Debat in Belg. Kamer Hamid DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederland stelt Europese markt voor Vandaag voortzetting DROOG LedenaToend:aChting' «j Nog een lening nodig Waar woont deze mijnheer C\>. Dit kost een ton aan benzine per week WETSONTWERP INGEDIEND Militairen deden een meesterlijke gooi 200.000 zandzakken keerden de vloed DRIEKLEUR OP DE NOODDAM Geen gerechtelijke vervolging BABY HANGT BUITEN A 93e JAARGANG No. 20657 Voor Cod, Koningin en Vaderland Uitgave' N V. Uitgever.* Mij Neerlandia. Verschijnt elKe werkdag Bureaux: Breda, verscmjn Redactie 8181. Admi lg" «778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H. A. Bruna Redactieraad' c j v Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M Mes. Mr. H B L de Rechter L. J v. 1 Westende. P. V M. Vercauteren. Abonnementsprns bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 615 per week (uitsluitend bij niet-post- h v f o.42. Incasso wordt berekend. nummers 13 cl. Postrek. no. 278841 WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0A0 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit- gevers om redenen te hunner beoordeling met verlangen af te geven, worden vernietigd. iXJSSC nuin»'u.v - -- -- voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST,Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, O0STBURG. Nieuwst „Klein Europa"-conferentie QE MINISTERS van Buitenlandse Zaken van Klein Europa (Italië, West-Duitsland, Frankrijk en de Be nelux) zijn te Rome bijeen. Bonds kanselier Adenauer en premier De Gasperi, beiden pas beter van de griep, waren aanwezig. Eerste punt van de agenda was een Nederlands voorstel om te komen tot één Euro pese markt. Dit Plan heeft de in stemming van Italië en de voorlopige goedkeuring van Frankrijk. De grote moeilijkheid van de be sprekingen vormde de Frans-Duitse tegenstelling inzake de opvatting over het E.V.G.-verdrag, dat volgens West- Duitsland eerst door de Parlementen ongewijzigd moet worden goedgekeurd en daarna eventueel „verbeterd", ter wijl Frankrijk ..aanvullende protocol len" wenst. Gisterenavond werden de besprekingen opgeschort om allereerst een compromis tussen deze meningen te zoeken. Veel kans op succes achtte men overigens niet aanwezig. GRAZIANI, 70 jaar en een groot man tijdens Mussolini, heeft bedankt voor het lidmaatschap van de neo-fascisti- sche partij. Hem was te verstaan ge geven, dat hij niet welkom was! MOSSADEGH heeft aan de Sjah van Perzië gevraagd de eigendommen die hij van zijn vader erfde ter waarde van 78 millioen gulden af te staan aan de staat. CHINESE NATIONALISTEN hebben in de afgelopen dagen enkele guerilla- acties uitgevoerd op het Chinese vas teland. De manschappen verschuilen zich in de bergen bij Wentsjou. DE REGERING van Finland heeft de zeeliedenstaking, zijnde een bedrei ging van de nationale veiligheid, ver boden. DE „ZUIDERKRUIS" vertrok gis teren naar Zuid-Afrika met 550 emi granten aan boord. VON RUNDSTEDT, Duits ex-veld maarschalk, is te Hannover op 77-ja- rige leeftyd overleden. (GISTERENAVOND begonnen in de Tweede Kamer de debat- T ten over de oprichting van een Tweede Technische Hoge school. Deze debatten werden opgehangen aan een wetje, waar in de Regering f 15.000 vraagt voor onderzoek. Gezien de op dracht, die de Commissie van Onderzoek zou krijgen, verbindt zich de Tweede Kamer door goedkeuring min of meer, dat zij het eens is met de Regering, dat, als er een Tweede Technische Ho geschool komt, deze komt in de door de Regering gekozen plaats nl. Eindhoven. trie, is een handelsstad, heeft boven dien het voordeel, dat ze gelegen is in de'buurt van Utrecht en Nijmegen, waar universiteiten zijn gevestigd. BANG VOOR DE TWEEDE. FNIT MAAKT sommige Kamerleden wat huiverig. Zij hadden juist gehoord, dat er een serie adressen is binnengekomen van Kamers van Koophandel en Fabrieken uit Twente met het verzoek, de tweede Techni sche Hogeschool in het Noordoosten van het land te vestigen, terwijl er bovendien voorstanders zijn voor Arnhem zoals o.a. het rapport-de Ra- nitz. Ir. Wijffels (K.V.P.) wees in een uitvoerige rede op de noodzaak van ruimere ingenieursopleiding, omdat de ingenieur de industralisatie voor afgaat. Sprekend namens de fractie zei hij, zich met het voorstel van de Reger'ing te kunnen verenigen, maar hij kondigde toch nog een tweede spreker van zyn fractie aan. LIBERAAL GELUID. [WjEVROUW FORTANIER (V.V.D.) zei, dat er inderdaad veel te zeg gen is voor de regeringsargumenten waar het gaat om Eindhoven. De naam van deze stad is in het buitenland bekend, de industriële sfeer en de ligging werken mee, maar dit achtte de fractie van de V.V.D. niet sterk genoeg, want er is een belangrijke factor die Eindhoven mist, nl. een hoog cultureel leven. Zij vindt, dat een tweede Technische Hogeschool moet komen ïn een plaats, waar het culturele leven evenals het industriële leven hoog is ontwikkeld en dan kiest zij Arnhem. Arnhem bezit een groeiende indus- EEN GEITENVIJFLING is gebo ren op de boerderij van de heer Mennen te Midwolda. Twee lam meren stierven kort na de geboor te, de overige drie zijn gezond. DE NATIONALE Reclasseringsdag heeft in 1952 opgebracht f 257.489.21. Noordbrabant sloeg een goed figuur met f 28.397.14, terwijl Zeeland met f 5.733.28 de rij sloot. Ir. P. J. CH. VOS, directeur van deN.V Kon. Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker, is gisteren te Amsterdam plotseling overleden. Hij werd 49 jaar oud. EEN MILLIOEN POND zal de Britse belastingbetaler moeten opbrengen als zijn aandeel in de kosten van de kro ning van Koningin Elisabeth, die in Juni a.s. plaats vindt. DAIMIEL, een plaatsje in het Spaan se Castilie, is ernstig door de griep getroffen. Van de 25.000 inwoners zijn er 7500 ziek. DE OLIERESERVES in de Duitse bo dem wordt momenteel geschat op 51 millioen ton. Hiervan bevat het Eems- land langs de Nederlandse grens zo wat de helft. DE HAARLEMSE bioscoopexploitan ten overwegen sluiting van hun bios copen als protest tegen de vermake lijkheidsbelasting. Zij zullen dan hun films buiten de gemeente gaan draai en. HET K.L.M.-PERSONEEL in binnen- en buitenland heeft tot heden voor het rampenfonds f 165.000 bijeen gebracht "0RANJE" is met zijn be- scnadigde neus gisterenmiddag weer w Amsterdam aangekomen. Na de ?n met de WilIem Ruys is het van .m10? P,iolt voorlopig voorzien van een „dummy-nose". "chaDsve?ri,NEES"RUSSISCH vriend- Sovjetrepubliek MongoU? nUrtmeM ten regerinK heeft beslo- S'ShtIi,,ting°^deTe leggen "en ken een uitte we" 0 1 i J Droog „eer met opklaringen ",aar de ochtend ook hier en daar mist. z„akUe tot wind uit Zuideliike i„i a"*e Vanmiddag op de meeste p SsTn iets zachter. F»*«nsen j _rVandaaffz«n onder 18.12 uur 7n33OPUur4:43^UJ: Zon uur. r\E HEER WELTER (K.N.P.) wilde zich niet uitspreken voor de plaats van vestiging ener Tweede Technische Hogeschool, alvorens men kennis zal hebben kunnen nemen van het rapport van de Commissie van Onderzoek. Hij is bevreesd, dat Delft in gevaar zou kunnen komen door 'n tweede Technische Hogeschool. De Kamer had vorig jaar voor de uit breiding van Delft nog 56 millioen gulden gevoteerd, te besteden in de volgende jaren. Uitbreiding en ver betering waren broodnodig, omdat Delft verre ten achter dreigde te ra ken. Daar spr. een complete, goede beter achtte dan twee halfwas-T. H.'s wilde hij van de Regering eerst de pertinente verklaring, dat Delft niet zou lijden onder de plannen voor een tweede Technische Hogeschool. A/IINISTER v. d. KIEFT heeft in de IV1 Tweede Kamer gisteren als de mening van de Regering bekend ge maakt, dat een lening wel noodza kelijk zal zijn voor de financiering van het herstel. Het zal niet moge lijk zijn het bij een eerste lening te laten en in de loop van het jaar zal nog wel eens een beroep op de geld markt worden gedaan. Hij deelde ook mee, dat de Ame rikaanse .Regering aanbood onmid dellijk 200 millioen gulden beschik baar te stellen uit de tegenwaarde- gelden. De Regering meende echter op dit aanbod niet te moeten ingaan: wij moeten zeer voorzichtig zijn met inflatoire tendenzen, zo zei de Mi nister. De Regering zal alles zeer ernstig overwegen, alvorens op het aanbod kan worden ingegaan, zo be sloot de bewindsman. uns ons 'f <VKi 'f *4 V "J" i» i Hoewel bovenstaande brief, gericht aan de heer A. P. Otidenhuysen, zeer uitgebreid geadresseerd was, heeft de post hem eerst kunnen bezorgen, nadat het schrijven in Baarle-Hertog, Turnhout en Merksplas was geweest. Toch meent de heer Oudenhuysen, dat hij in Baarle-Nassau woont, al is hij in twyfel geraakt sinds hij deze brief heeft ontvangen. Hoe deze won derlijke historie in elkander steekt, kan men lezen op pag. 3 van dit blad. De 48 mille gepasseerd MIJ ZULT U zich wellicht afvra- gen, wat U met een merrie te maken heeft en hoe deze combina tie in verband te brengen is met een intekenlijst voor de rampslachtof- fers. Welnu, in een ondergelopen stal te Dreischor (Duiveland) werd 'n bruine merrie aangetroffen, die %rie weken lang in leven is geble ven. Het dier kon niet weg, er was geen voer en dus was het broodma ger. Men heeft de merrie naar de consistorie van de kerk gebracht, waar het nu lekker op verhaal kan komen. Welk een uithoudingsvermogen heeft dit dier getoond. Welk een uithoudingsvermogen wordt van U gevraagd, om nog steeds maar te blijven helpen. Welk een voldoe ning moet het voor U zijn, wanneer wij binnen enkele dagen ja, laat ons hopen binnen enkele dagen! bij het Kampenfonds komen aan dragen met een halve ton, geschon ken door lezers en vrienden van 'tl Dagblad De Stem voor hen, die alles hebben verloren. Komaan, nog even volhouden en gij zult de voldoening hebben dat ook Uw aandeel zit in de halve ton, die naastenliefde bijeen wist te brengen. Die voldoening, ja, dat is dan Uw „warme stal" Ziehier de nieuwe lijst van bij dragen: Tweede Kamer keurt goed Auto 's nachts op de weg kost niets pEN WETSONTWERP, regelend de heffing van parkeergelden is gis teren door de Tweede Kamer z.h.s. aangenomen. Echer niet dan nadat er door een aanneming van een amen- dement-Jansen (K.V.P.) tegen de zin van minister van der Kieft in een vrti belangrijke wijziging in was aange bracht. Het ontwerp gaf aan de gemeenten het recht parkeergelden te heffen: le. voor stalling op bizonder inge richte parkeerterreinen. 2e. voor het op de openbare weg laten staan van auto's tussen 24 en 5 uur. Mogelijkheid no. 2 is nu geschrapt, 't Blijft dus niets kosten, als men zijn auto 's nachts op straat laat staan. Het desbetreffende amendement kreeg 50 stemmen vóór en 16 tegen. Die tegen stemmers waren 14 van P. v. d. A.-ers en 2 K.V.P.-ers, de heren Romme en Maenen. pjEZIEN de talloze informaties die betreffende de route voor het verkeer naar het zuiden bij de K.N. A.C. worden ingewonnen, wordt er nog eens met de meeste nadruk op gewezen, dat alle verkeer over Moer dijk is gestremd. Men dient te rijden over Utrecht, 's-Hertogenbosch, Til burg en Breda. De weg, die thans geheel droog is, verkeert ten dele In een toestand, die voorlopig alle verkeer onmogelijk maakt. Het spreekt vanzelf, dat de be trokken instanties alles zullen doen om de vitale verbinding over de Moerdijkbrug zo spoedig mogelijk te herstellen. Teneinde nog eens in het licht te stellen, hoe belangrijk deze verbinding is, heeft de K.N.A. HET RAMPENFONDS IN HET Nationale Rampen fonds was tot gisterenavond een bedrag gestort van 59.7 mil lioen gulden. Maandag was de stand 58.8 millioen. Als typisch staaltje van vinding rijke hulp voor vandaag de „gouden koe" uit Roden in Drente: Een landbouwer heeft voor het Rampenfonds aan de dagbladpers in de Noordelijke provincies en de re gionale Omroep Noord een beste drie jarige dragende vaars aangeboden. Het publiek moet nu raden, wat de naam van deze koe zal zijn. Door bij- frankering met vijftig cent van de briefkaarten, waarop de naam der koe'moet worden vérmeid, hoopt men van deze xampenfondskoe een „gou den koe" te maken. r\E SNERTDAG, die het L.S.K.- commando te Nijmegen gisteren op touw heeft gezet, is geworden tot de „vreetzaamste" veldslag, die ooit in de historie van de krijgskunst is voorgekomen. Bovendien werd deze militaire actie voor het Rampenfonds een volledig succes. In het begin van de middag was de erwtensoep voor gisteren en vandaag reeds uitverkocht. Op 3 Maart hoopt men een nieuwe „snert- dag" te organiseren. De ingrediënten voor de soep zijn voor een belangrijk deel door Nij meegse handelaren gratis ter beschik king gesteld. Men verwacht, dat de actie rond de f 330.000 zal opbrengen. Op de foto de vierjarige Tony Ger- rits samen met luitenant-gen. b.d. P. Alons, directeur van het Nationaal Rampenfonds, genoeglijk aan de snert En hij smaakte beiden en de duizen den andere Nijmegenaren Gemeen teraadsverk iezi ngen in watersnoodgebied gIJ DE TWEEDE KAMER is inge diend het wetsontwerp voorzie ningen gemeenteraadsverkiezingen in watersnoodgebied. Er zal een voorziening moeten wor den getroffen, welke het mogelijk maakt de verkiezing in die gemeen ten op een later datum te stellen, zo zegt de M. v. T. Maan onder 6.44 In het wetsontwerp wordt voorge steld de aanwijzing van de gemeenten door de minister van Binnenlandse Zaken te doen geschieden. Hierbij zal door hem in volledig overleg met G. S. der bet okken provincie worden ge handeld. Ook de aanwijzing van de data der te houden verkiezingen ware aan hem over te laten, waardoor voor elke gemeente kan worden vastgesteld wannéér de uitgestelde verkiezing al daar onder regelmatige omstandighe den kan plaats vinden. In verband met het gestelde in ar tikel 7 der Kieswet behoeft geen voor- ziening te worden getroffen ten aan- zien van de zittingsduur der huidige i gemeenteraadsleden. (Van onze Zeeuwse redacteur). QISTERENMORGEN om 10 uur, bij opkomend water, zat er in de Ringdijk bij Rilland-Bath nog een gat van 8 a 10 meter. Toen deed men een meesterlijke gooi met een met zandzakken gevuld bietennet. Het werd een pracht van een treffer. Juichend zagen de mi litairen, dat de reuze-prop hield en dat de dijk dicht was. Niet minder dan 200.000 zakken met zand, die in de Reygersbergerpolder waren geplompt, vormden nu een tvater- kerende dam van 1800 meter. TN ALLERIJL werden versterkingen ingevoerd en met spanning wacht te men af, of de dam de vloed zou houden, die om 2 uur op zijn hoogst zou zijn. Doch intussen plaatsten de soldaten triomphantclijk de driekleur op het sluitgat en op een houten bord gaven zij er kennis van dat 1800 man grena diers, artilleristen en genictrocpei HUN dijk hadden gelegd. Die trots was gerechtvaardigd, wan de vloed werd inderdaad weerstaan ei nu kan een aanvang worden gemaak met het leegmalen van het afgeschern de poldergedeelte, wat de mogelijk heid opent om Zuid-Beveland uit zij isolement te verlossen. ERE WIE ERE TOEKOM sembroot, de soldaten voor hun zwoe gen bij dag en nacht en hij uitte zijn grote bewondering voor de chauf feurs, die meesterlijk met hun zware wagens achteruit rijdend, over de smalle dijk hun vrachten aanvoerden. Het mooiste vond spreker, dat thans, na veel tegenslagen, de moeite beloond werd en hij sprak de hoop uit dat hij de militairen later het her stelde Rilland en Zeeland zou mogen laten zien. „God zegene jullie allemaal", waren zijn laatste woorden. Met een inspectie door generaal Warringa van de troepen, werd de korte plechtigheid besloten. (~)M HALF VIJF in de midda heeft de commandant van de dei de militaire afdeling, generaal Warrii ga, de militairen toegesproken. H zei er trots op te zijn. zulke kerel onder zijn commando te hebben. Hi prees hen uitbundig, omdat zij alles gaven wat zij in zich hadden, alleen aangedreven door de wil om hun naastenplicht te vervullen. Daarna dankte de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- Hierboven het bewuste gat in „de vierde weg", dat na een meesterlijke gooi met een met zandzakken gevuld bietennet gedicht werd. Als men ziet hoe het water kolkend en schuimend te keer ging, kan men zich voorstellen, dat er een gejuich opging, toen bleek, dat de militairen de dijk dicht hadden. C. berekend welke extra kosten 't wegverkeer moet maken. Zo wordt per week voor f 120.000 aan ben zine extra verreden. De algemene schade voor het verkeer kan wor den begroot op 1,25 millioen per 25 werkdagen. lyiINISTER BEEL heeft een nieuw wetsontwerp over bestrijding van slechte lectuur doen opstellen, dat om advies is toegezonden aan zijn ambt genoten van Justitie en Onderwijs. Verder deelt hij mede aan een her ziening van de bezoldiging der bur gemeesters nadere aandacht te schen ken, zodra ten aanzien van de verho ging van de bezoldiging van verge lijkbaar overheidspersoneel een be slissing is genomen. En tenslotte deelt hij in zijn M, van A. aan de Eerste Kamer nog mede, dat zq spoedig mogelijk een regeling van de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten voor de komende drie jaren aan de Kamer zal worden voorgelegd. Het rumoer rond Boudewijn TN HET Belgische Parlement heeft premier van Houtte verklaard, dat een geruchtmakend interview van een Franse correspondent van het linkse ..France Soir" met Koning Boudewijn in het geheel niet heeft plaats gevon den! Na deze verklaring werd de zit ting geschorst. Tijdens deze schorsing kwam echter uit Parijs een hoofd-re- dactionele verklaring van „France Soir". dat van dit interview een foto plus de door de adjudant van de Ko ning gecorrigeerde tekst beschikbaar was. Toen verklaarden de socialisten bij monde van Spaak, dat zij op nadere inlichtingen wilden wachten. „Wij wil len geen nieuwie Koningskwestie, maar zijn van oordeel, dat het hoog tijd wordt een statuut op te stellen, zowel voor de naaste medewerkers van de Koning als voor de leden van de Koninklijke Familie". Van liberale zijde sloot men zich geheel bij deze verklaring aan. Totaal incl. vorige lijsten en dollars f 47.220,27 15,— Ontvangen op 24 Februari a.s.: R.K.J.B., afd. Terhole te Terhole R.K. Rijver. „De Paarden vriend", Breda I Richard L. Plasket, Moorestown U.S.A. f Rikavond Mariaparochie, Ginneken f Spaarpot van Toosje en Fransje f Spaarkas T.O.G. Zevenber gen van Rikconcours f Firma F. d'Hooghe en Zn., St. Jansteen f Personeel Wasserij fa. F. d'Hooghe en Zn. St. Janst. f Batig saldo van een uitvoe ring van Toneelgroep „Stoppeldijk", Stoppeldijk f R. de M., Sluiskil f St. Bernardusschool, Clinge f Twaalf uit Heikant van rond de 12 jaar verdienden samen f Biljartver. „De Druiven", Havermarkt, Breda 1 J. P. te Breda f Biljartver. „D.B.V." Zeven bergen nam uit de ver.-kas f Antoon Hoppenbrouwers, To ny Martens en Henk Mar tens te Rijen haalden met vastenavondzingen langs de huizen een bedrag op van f R.K. Lagere school St. Cle mens Maria, Schoondijke f S. te Schoondijke f Van een Vastenavondviering ten bate van het Rampen fonds te Zandstraat (Sas van Gent) waarbij belangeloos medewerking werd verleend door twee dames van de ac cordeonband C.D. Terneuzen en de toneelgroep „Blank en Bruin", Philippine f Kinderclubje „De Zeemeeu wen," Koewacht f Van een Dameskoortje f Van de 8ste klas V.G.L.O. Mai'iaschool, St. Jansteen f Wielersupportersclub Zeven bergen f Via de Hollandsche Gomma- ge-Industrie N.V. Breda ont vingen wij van Joseph Mey er, Montevideo f N. N. te Drunen f Het draaien van een kinder film in een gratis beschik baar gestelde garage bracht George Peeters, Jacqueline Peeters, Willy Jongenelen en Jantje Guldenbond te Breda een bedrag op van f Spaarpot van Klaveren Vijf f Totaal deze lijst f f 100,— f 131,— f 10,— f 53,45 f —,50 26,— 64,11 64,11 101,86 5.— 44,25 30,— 10,— 20,— 25,— 20,— 7,31 25,— 40,35 1,10 25,— 17,50 25,— 20,— 7,— 16,33 5,— 894,87 Totaal incl. vorige lijsten en dollars f 48.185,14 15,— T~kE NEDERLANDSE regering rj heeft besloten de Russische journalist L. Pissarev naar Rus land uit te wijzen, zodra zich nog in een aanvangsstadium bevon den. Onder deze omstandigheden is het raadzaam bevonden geen gerechtelij ke vervolging tegen hem in te stel len. doch hem zonder meer uit Ne derland te verwijderen. Auui a Z.HJII y T "1 reisgelegenheid voordoet, het- V ailflaa»' PrOCCS- geen binnen enkele dagen kan 1 worden verwacht. Nadat Pissarev was gearresteerd en een aanvankelijk inzicht in zijn hier te lande gevoerde activiteit was ver kregen, stond het aanstonds vast dat hij behoorde te worden uitgewezen op grond van de ongeoorloofde politieke activiteit die hij als vreemdeling ont plooid had. Inmiddels werd een ge rechtelijk onderzoek tegen hem ge opend teneinde een meer verbreed in zicht te krijgen in zijn wijze van op treden en de door hem gelegde con tacten. Hierby bleek dat dank zy het snel le ingrypen der bevoegde autoriteiten zyn ontoelaatbare werkzaamheden reeds werden gestuit, terwijl zy zich yURTEGENWOORDIGERS van de Nederlandse, Amerikaanse en Australische ambassades zullen het proces tegen Sultan Hamid II, dat vandaag begint, op de publieke tri bunes bijwonen. De 200 beschikbare plaatsen zijn onder 600 geadigden ver loot. Ook voor de persplaatsen waren meer aanvragen dan plaatsen. Drie Nederlandse, 3 Chinese en 4 Indone sische bladen, benevens de persbu- reaux P.I. Aneta en Ankara kregen een plaats voor de perstribune. Zie voor de achtergronden van dit proces ons hoofdartikel op pagina 3. JN CHELSEA (Zuid-West-Lon- den) kunnen leden van een moedervereniging metalen boxen huren, die zij buiten het raam kunnen bevestigen om baby in staat te stellen zijn aandeel aan frisse lucht te krijgen als er geen balkon of tuin is. De directrice zei, dat de ouders aanvankelijk onge: rust zijn totdat de man, die de boxen bevestigt, zelf in de box is gestapt en er in rondgesprongen heeft om te zien of alles in orde is.

de Stem | 1953 | | pagina 1