Sowj iet-Unie breekt met Israël VERDUISTERING van GOEDEREN VOOR EVACUé'S Israëlische regering van medeplichtigheid beschuldigd Soedan kan zelf gaan beslissen BRITSE STEUN TOEGEZEGD .Dutch Uncle Drie dagen na bomaanslag op legatie te Tel Aviv Kolenprijzen omhoog Burgemeester van Hooge en Lage Zwaluwe Klipfontein-redders onderscheiden Amerikaanse radio bij onze Koningin Koninklijk reisprogramma voor dit jaar GEEN FEESTELIJKE BEZOEKEN Zoontje ook over leden Gevangenisstraf van 18 maanden geëist SNEEUWSTORM IN ENGELAND SCHOOLJONGENS slachtten varkens Boudewijn weer naar Z.-Frankrijk „Oefening Buffet" DAGBLAD VOOR ZEELAND NA 1 APRIL ï-NINSDAG 10 FEBRUARI is de ge- meenschappelijke markt voor ko len, ijzererts en schroot in werking getreden. Die voor staal nog niet. Arrestaties in Tel Aviv Brits-Egyptische overeenkomst gesloten NAGUIB „NU DE KANAALZONE!" De luchtmacht affaire EkFüss KOUD WEER Dr. C. Vlak uit Maartensdijk Voor verlenging Atlantisch verdrag Vernietigend oordeel over ernstige dejad Bezweken voor de verleiding Reeds enkele dagen OP NAAR DE 37 MILLE 93e JAARGANG No. 20647 Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 Uitgave: N V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel Redactie 8181, Admi nistratie' 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H A. Bruna Redactieraad" C. J. v.Hootegem. Mr. Dr. A.J.J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter L. J. v 't Westende, P. V M. Vercauleren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post t 6.15. Per week (uitsluitend bij niet-post- f 0.42 Incasso wordt -berekend. l^osse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 30 per m/m'. Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeu wsch-Vlaanderen: HULSTb Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Met betrekking tot de Neder landse kolenprijs zal dat tot 1 April van dit jaar nog geen ver andering betekenen. Wat er na 1 April te gebeuren gtaat, is nog niet vastgesteld. Men mag echter aannemen, a»t de Nederlandse kolenprij- jen daarna naar boven zullen moeten. Ook ten aanzien van de prijs van Het schroot zal de Nederlandse prijs zeker naar boven gaan, naèr ver wacht wordt met 50 procent. DRIE DAGEN nadat in Tel Aviv een bomaanslag is gepleegd op de Sovjet-legatie, heeft Rusland zijn betrekkingen met Israël verbroken. De schriftelijk aangeboden betuigingen van leedwezen, die de president van Israël en het Israëlisch ministerie van Buitenland se Zaken aan de Russische legatie hebben aangeboden, hebben dit niet kunnen verhinderen. In de Russische verklaring, waarin het verbreken van de diplomatieke betrekkingen worden bekend ge maakt, doen de Sovjets voorkomen, als zou de Israëlische rege ring oogluikend haar toestemming tot de aanslag hebben gegeven V/TSJINSKY, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, heeft 't besluit van de Sovjet-Unie meege deeld aan de Israëlische gezant in Moskou, Samuel Eliahsiv. Te zelfder tijd verzocht hij de Israëlische legatie onverwijld Moskou te verlaten. Men weet, dat een deel van de Sov-, jet-legatie te Tel Aviv ernstig door' de bomontploffing werd beschadigd. Drie personen liepen verwondingen op o.w. de echtgenote van de Russische gezant Jersjof. De Israëlische regering veroordeel de de aanslag onmiddellijk en beloof de schadevergoeding. Verschillende anti-communistische personen te Tel Aviv werden direct gearresteerd en ook nu zetten zich de arrestaties nog voort. Gisteren werden zes Arabieren opgepakt, die iets met de aanslag zou den te maken hebben. Haatcampagne CVNDANKS al deze betuigingen van goede wil, vinden de Sovjets, dat de aanslag een gevolg is van de „haat campagne", die de staat Israël tegen de Sovjet-Unie voert. In het bijzonder DE OPROEP van de Franse commu nisten tot algemene stakingen en pro testbijeenkomsten op Donderdag jl. heeft vrijwel nergens in Frankrijk weerklank gevonden. DE MILITAIR, die bij Terneuzen, zo als wij gisteren reeds meldden, het slachtoffer werd van een auto-ongeval is de dpi. soldaat M. Blok van het regiment veldartillerie Prins Frederik te Bergen op Zoom. Hij was 21 jaar oud en afkomstig van Vierpolders op het eiland Voorne. DE BRITSE regering heeft Donder dagochtend haar goedkeuring ge hecht aan de bepalingen van het ont- werp-accoorct tussen Engeland en Egypte over Soedan. GEZAGVOERDER Adriaan Viruly is met ingang van 6 Februari tot com modore op de Noordatlantische rou tes van de K.L.M. benoemd. Deze rang geef het recht tot het dragen van een gouden ster boven de galons. HET AANTAL griepgevallen met do delijke afloop in Beieren bedraagt 301 In München alleen stierven 115 per sonen. MET 42 STEMMEN is oud-minister Gerbrandy gekozen tot tweede plaats vervangende voorzitter van de Twee de Kamer. Zijn anti-revolutionaire fractiegenoot mr. Roosjen verwierf 28 stemmen voor deze functie. VIJF PERSONEN, die bij de inval van een speelhuis te 's-Gravenhage wer den aangehouden, zijn in verzekerde bewaring gesteld. DE DIRECTEUR van „Het Binnen hof" te 's-Gravenhage, wien overtre ding van de loterijwet ten laste was gelegd, werd vrijgesproken, omdat niet hij, maar de hoofdredacteur ver antwoordelijk is. TE PRAAG zal een dertig meter hoog standbeeld van Stalin worden ge bouwd. Het beeld zal voor diens 75e verjaardag voltooid moeten zijn. UIT DE TAS van een dame, die in Amsterdam voor de Cineac in de rij stond, werd een portemonnaie met 30 gulden gerold. pNGELAND EN EGYPTE hebben gisteren 'n overeenkomst gesloten over de toekomst van Soedan, zo heeft minister Eden gisteren in het Lagerhuis meegedeeld. De overeenkomst werd gisterenmorgen door generaal Naguib en de Britse ambassadeur Stevenson getekend, waarmee een periode van 53 jaar werd afgesloten, waarin Soedan door Engeland en Egypte gezamenlijk werd bestuurd. COEDAN zal nu binnen drie jaar kunnen kiezen tussen onafhanke lijkheid of een verbintenis met Egyp te. Wanneer het tot onafhankelijk heid besluit, zo zei Eden, zal het land het recht hebben tot het Britse ge menebest toe te treden. De voornaamste punten van de overeenkomst behelzen o.a. het spoe dig houden van verkiezingen voor 'n wetgevende vergadering, de instelling van drie gemengde commissies, die met de gouvern.-generaal zullen sa menwerken en de verkiezingen van een uit twee kamers bestaande volks vertegenwoordiging. Voorts werd bepaald, dat, zodra de joeaanese wetgevende vergadering ae wens daartoe uitspreekt, de Britse en Egyptische troepen zullen worden geevaCueerd. KANAALZONE. noemt de Russische verklaring, naast redevoeringen in het Israëlische par lement, een rede van Mosje Sjaret, minister van Buitenlandse Zaken, „die openlijk tot vijandige daden tegen de Sovjet-Unie aanzette". „De terroristische daad", zo vervolgt de verklaring, „bewijst, dat de ele mentaire voorwaarden voor normale diplomatieke werkzaamheden van de Russische vertegenwoordigers in Is raël ontbreken." Radio Moskou heeft zich naarstig bij deze verklaring aangesloten. Illusie vervlogen jV/[ET DEZE Russische stap is de il lusie van de Israëlische commu nisten wel deerlijk vervlogen. Deze laatste wisten zich, tijdens relletjes, die zich Dinsdag te Tel Aviv voorde den, al vechtend een weg te banen naar de verminkte Sovjet-legatie. Daar troffen ze Jersjof, aan wie ze verzekerden „dat de vriendschap tus sen Israël en de Sovjets zal blijven groeien, totdat Israël deel zal uitma- gen van een vrije en gelukkige we reld". Koude oorlog verscherpt TN WASHINGTON meent men, dat de koude oorlog door deze Sovjetstap in hevigheid zal toenemen. Waarne mers in Parijs zien achter de verbre king van de betrekkingen de aanwe zigheid van anti-semietische gevoe lens in brede lagen van de Oost-Euro- pese bevolkingen een poging om in het gevlij te komen hij de Arabische landen. Men verwacht in Parijs „een ver sterking der anti-semietische campag ne in Oost-Europa". FNE KRIJGSRAAD voor de lucht macht West zal 5 Maart de zaak behandelen tegen de le luitenant van de luchtmacht B„ die terecht zal staan in verband met de malversaties bij de aanschaffingsdienst van de lucht macht. In April zal het hoofd van deze dienst lt. kol. B. terecht staan. DOOR DE zware zeeën is Woens dag een levende walvis van vier ton bij de Italiaanse stad Palermo op de kust geworpen. DE 45-JARIGE expediteur A. de H uit 's-Gravenhage raakte bij expedi- tiewerkzaamheden onder een brand kast. Hij is aan de gevolgen overle den. SEDERT 15 JANUARI jl. zijn 23 men sen opgesloten in de Am. duikboot „Haddock". Met het oog op de toe komstige „atoomduikboten" wil men zo de grens van het menselijk uithou dingsvermogen bepalen. DE K.V.K. te Amsterdam vraagt ver laging van vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen van 35 tot 20 pet. het voor andere vermakelijkheden gel dende percentage. DE ADVOCAAT van het echtpaar Rosenberg, Emanuel Bloch, heeft mee gedeeld, dat hij bij liet Oppcrgerechts- hof in beroep zal trachten te gaan. er verscheidene honderden doden zjjn. f i i J De weersverwachting tot heden- t avond luidt: J Overwegend zwaar bewolkt met t enkele verspreide sneeuwhui»,. Matige JENDEN zei te hopen, dat de overeen komst een gunstig voorteken zou zijn voor de zuivering van de Egyp- tisch-Britse verhouding. Na de ondertekening zei Naguib dat Egypte thans zou beginnen aan' het vraagstuk der evacuatie van de kanaalzone door de Britse troepen. Stevenson antwoordde glimlachend: „Groot-Brittannie is bereid deze zaak aan te vatten". Washington heeft te kennen gege ven zeer verheugd te zijn over de overeenkomst, die het zeer belang rijk acht. verspreide sneeuwbuien Noordoostelijke wind' Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. t Vandaag: Zon onder 17.50 uur J Maan onder 17.IC uur. Morgen- Zon op 7.58 uur .Maan op 8.02 uur (Utr.) benoemd "DIJ K.B. is benoemd tot Bur- gemeester van Hooge- en Lage-Zwaluwe Dr. C. Vlak, voormalig bestuursambtenaar in Nederlandsch-Indië en thans sociaal-economisch adviseur van de gemeente Soest en leraar in het stadsrecht en de economie aan het St. Bonifacius-lyceum te Utrecht. Hij is thans woon achtig in Maartensdijk (Tuin dorp) Dr. Conrad Vlak is 45 jaar geleden geboren in Utrecht, doorliep daar het gymnasium en studeerde er Indologie aan de universiteit. Hij pi'omoveerde in 1933 en vertrok toen naar Neder lands Indië. Hij was er laatstelijk as sistent-resident van Midden Celebes. Direct na de oorlog keerde hij naar ons land terug en nam er zijn univer siteitsstudies weer op, thans in de so ciale economie en planologie, terwijl hij tevens bovengenoemde functies aanvaardde. Burgemeester Vlak hoopt Maandag zijn functie in de thans nog zwaar ge troffen gemeente, omvattende de kerk dorpen Hooge Zwaluwe, Lage Zwa luwe en Moerdijk, te aanvaarden Hij beseft gelijk ons uit een tele fonisch gesprek bleek ten volle de zware taak. welke hem wacht. „Ik zal er maar niet in jacquet en met hoge hoed verschijnen", zei hij. „Een paar stevige laarzen is beter". Maar hij ziet het als een prachti°- taak. om deze zwaar getroffen ge meente weer op te voeren uit de elk»^- de en tot nieuwe welvaart te brengen. Zijn voorganger, Burgemeester Godwaldt, thans Burgemeester van Etten-Leur, had tijdelijk het bestuur van Hooge en Lage Zwaluwe weer op Zich genomen. Hij kan thans de teu gels overgeven aan Dr. Vlak. H. M. Koningin Juliana ontving ten paleize Lange Voorhout in Den Haag de Amerikaanse radio-commentator van de W. L. A. W. Rodwick Macleish die in Amerika een radio-actie voert voor de getroffen Nederlandse ge bieden. Rodwick Macleish overhandigde Haar een brief namens de zes gouverneurs van New England en de burgemeester van Boston en Lawrence. LJ.M. KONINGIN JULIANA heeft besloten dit jaar verder alleen de getrof fen gebieden te bezoeken en verder sociale werkbezoeken af te leggen Alle bezoeken, die een enigszins feestelijk karakter dragen heeft zij voor lopig afgezegd, mede in verband met het feit, dat men daarvoor misschien nen worden, nen worden besteed. Een van de eerste gemeenten, die daardoor een koninklijk bezoek zien vervallen, is Schiedam. Daar zou H.M. in September een bezoek brengen. Aan boord van hun schip, de „Bloemfontein Castle" te Londen werd aan de kapitein en de leden der bemanning een blijvende herinnering uitge reikt voor hun aandeel in de redding van de passagiers en bemanning van de „Klipfontein" die op 8 Januari jl. zonk. De onderscheidingen wer den uitgereikt door de Directeur van de Holland Afrika Lijn, de heer S. J. Mook. Geheel links kapitein J. Ferguson en naast hem de heer S. J. Van Mook. pNGELAND zal elk Frans voorstel steunen, dat ten doel heeft de looptijd van het Noord-Atlantisch verdrag, waarbij 14 landen zijn aange sloten, te verlengen van 20 tot 50 jaar om die in overeenstemming te bren gen met de duur van het E.V.G.-ver drag. Frankrijk wenst deze verlen ging, omdat het vreest, dat W.-Duits- land tenslotte de sterkste militaire macht in West-Europa zal worden. De Franse ministers Bidault en Bu- ron vertoeven momenteel in Londen, waar gisteren hoofdzakelijk de Britse steun aan het Europese leger is be sproken. De Franse regering is van mening, dat vergroting van de Britse steun de kansen op de ratificatie van het E.V.G.-verdrag door de Nationale Vergadering zal doen toenemen. Van daag zal ook de Franse premier Mayer aan de besprekingen deelnemen. Het drama te Schiedam TIET TWEEJARIG zoontje van de familie den B. uit Zierikzee, die naar Schiedam is geëvacueerd, is gis terenmorgen overleden. Zoals is ge meld, werd het ventje samen met de baby in een vlaag van waanzin door de moeder van een 12 meter hoog bal- con op straat geworpen. De baby is reeds overleden. Mevr. den B., die zich ook van het balcon op straat wierp, verkeert nog in zorgwekkende toestand. ^/OOR DE BREDASE RECHTBANK is als meervoudige Kamer giste ren een vernietigend oordeel uitgesproken over personen, die zich niet ontzien hun handen uit te strekken naar goederen, welke bestemd zijn voor évacué's uit de getroffen rampgebieden. Anderhalf jaar gevan genisstraf eiste de Officier van Justitie, Mr. Temmink, tegen de Bredase 27-jarige koopman H. L„ wegens verduistering van een aantal levens middelen, geschonken door de Moeder-Overste van het St. Anna-Gesticht op de Haagdijk. |Wf inderwaardig en walgelijk, aldus de President, Mr. Bisschop-Boele. en met deze woorden vertolkte hij het gevoel en medeleven van duizenden, die alles gaven om het leed van de getroffenen te verzachten. Want hoe wel verdachte, gelijk we reeds meld- don, op die bewuste eerste rampdag onmiddellijk zijn vrachtwagen ter be schikking had gesteld van de hulp actie en hijzelf de gehele dag reed om de geschonken goederen op te ha len, kon hij toch de verleiding niet weerstaan om op een gegeven moment zich enige zakken en pakken met le vensmiddelen toe te eigenen, toen hij tot de ontdekking kwam. dat men ver geten had, ze uit zijn wagen te halen. Met deze spullen spoedde hij zich op 5 Februari naar Eygelshoven in Lim burg om te proberen ze aan de man te brengen. De winkelierster J. ver trouwde het zaakje niet en deed aan gifte bij de politie, waarna aanhouding volgde. Het gaat hier uitsluitend om de strafmaat, merkte Mr. Temmink in zijn requisitoir op. Het delict op zich zelf c.q. de verduistering is reeds erg genoeg. Toch meen ik hier een straf te moeten bepalen, die anderen de lust zal ontnemen, ook maar het ge2'ingste weg te nemen. Ik heb de eer te requireren èen ge vangenisstraf voor de duur van 18 maanden met bevel tot teruggave van de inbeslaggenomen levensmiddelen a*n het vSt. Anna-GestV^t. Hebt U dit plan om te verduisteren al dadelijk in Breda opgevat? vroeg Mr. Bisschop-Boele aan verdachte. Nee. Edelachtbare, stamelde L. Niet dadelijk. VERDEDIGING p\it korte vraaggesprek vormde het kernpunt van het betoog, dat Mr. van Hasselt als verdediger van L. hield. Weliswaar vond de raadsman het geen prettige taak voor een plun deraar, zoals de volksmond dergelijke individuen pleegt te noemen, te plei ten, doch nu de zaken eenmaal zo la gen en het algemeen belang een snelle berechting vorderde, wilde hij toch het gedrag van zijn cliënt op die be wuste rampdagen in het juiste licht gesteld zien. L. had zich inderdaad met hart en ziel aangemeld cn had zelfs het weinige, dat hij kon missen aan de vluchtelingen geschonken. Dat er een aantal levensmiddelen onder het dekzeil waren blijven liggen, had L. pas gemerkt, toen hij thuis kwam om wat te eten. Op dat moment, al dus Mr. van Hasselt, was er dus al geen kans op ontdekking meer moge lijk, doch dit was buiten schuld van verdachte gebeurd. De gedachte als zou hij met de bedoeling om te kun nen stelen zich aangemeld hebben, moet dus door deze gang van zaken vervallen. Het is mijn stellige overtuiging, zo besloot de raadsman zijn warm plei dooi, dat de strafmaat in deze kwestie slechts een zeer geringe preventie heeft. Uitspraak over 14 dagen. TN NOORD-ENGELAND en Wales woedt sinds enkele dagen een he vige sneeuwstorm uit het Noordoos ten. Verscheidene dorpen zijn afge sneden. Honderden auto's, die door 'n laag sneeuw zijn bedolven, werden door de eigenaars achtergelaten. Min stens veertig hoofdwegen en 200 an dere wegen zijn geblokkeerd door de sneeuw, die op sommige plaatsen drie meter hoog ligt. De storm wordt ook in het Zuiden van Engeland verwacht ALARMSYSTEEM. FNE JONGENS van de St. Wille- brordusscliool te Hulst hebben van hun zakgeld en spaarpot een kapitale som bijeengebracht. Menig spaarvarken is voor het goede doel geslacht en toen het geld werd ge teld. bleek, dat deze knapen teza men ruim 500 gulden bijeen had den gebracht. En dan is er het winkelpersoneel van een Bredase boekhandel, dat aan Pastoor Hofsteden uit Oude Tonge, waarover we onlangs een boeiend verhaal publiceerden, een brevier heeft cadeau gedaan. Zulk een brevier kost 150 gulden, geen kleinigheid dus. Dagelijks stromen de berichten binnen van edelmoedigheid en me deleven met de slachtoffers van de ramp. Moge deze stroom overvloe dig blijven stromen. Men kan nog altijd zijn bijdrage bij ons kwijt: aan de loketten, per postwissel, per postgiro (278841). Hieronder de nieuwe lijst, de oogst van gisteren: Totaal t.m. vorige opgave f33.373,30 Belg. frs. 2.704,10 en dollars 15, Omgewisseld werden Belg. frs. 2704,10. Hiervoor is ontvangen ƒ203,12. Het totaal t.m. vorige opgave wordt hier mede f 83.576,42 en dollars Ontvangen 12 Februari 1953: Monsieur O. Henry Brussel Belg. frs. 665,waarvoor bij omwisseling werd ont vangen v. G. en Co. Breda f Biljartfederatie „Het Cen trum" Oosterhout f Huwelijksfeest te .Waalwijk f Gemeente Politie Breda (2e bijdrage) Kaartclub „Lucas Bols" Breda Kegelclub De Biemeeuwes f Woensdagmiddag-voorstel ling door kinder-toneelclub „De Havik" o.l.v. Hans Rup- Paert en Virtor van Kooten f De Vrolijke Zeven Breda f Carnavalsverg. „De Plak kers" Breda f Schildersbedrijf C. Verheij- den Breda door personeel en firmanten f Kaartpot L. en L. Ginneken f Uit de spaarpot van Ton en Ineke Breda f Rooms Toneel O.V.U.W. Oos terhout f C van Someren Steenbergen f van de Processie van Ha kendover Breda Buurtverg. Oude Ginneken- 15, 50,07 125,— 25,— 20,— f 100,— TN DE bedreigde gebieden is een ge improviseerd alarmsysteem van licht- en geluidseinen ingericht om voor mogelijk nieuw overstromings gevaar bij de komende springvloeden te waarschuwen. De politie zal o.a. gebruik maken van luidsprekerauto's. Waarschijnlijk zullen politiemannen en burgers op gevaarlijke punten op wacht staan. De B.B.C. zal dag en nacht om het uur berichten geven over de vloedtoestanden en plaatse lijke waarschuwingsberichten her halen. De waterstand in de Engelse rivie ren is zeer hoog ten gevolge van zwa re regenval. HOUTSCHADE F5E STORM van de vorige week heeft in de Schotse bossen meer dan dertig millioen kubieke voet aan pijnbomen omgewaaid, dat is onge veer het dubbele van de hoeveelheid hout van alle soorten welke het vo rige jaar in Schotland geveld mocht worden. Dringend nodig voor herstel IRONING BOUDEWIJN van België is Donderdagochtend per vlieg tuig naar Zuid-Frankrijk vertrokken. Volgens een communiqué van het Kabinet van de Koning hebben de artsen van Koning Boudewijn hem aangeraden naar het Zuiden te gaan, daar hij uiterst verzwakt is door de griep die hij veertien dagen geleden opliep. Daar zijn herstel niet normaal ver liep, zyn de artsen van mening, dat de Koning een rust van zekere duur in het Zuiden nodig heeft. Nederland neemt deel aan "TWEE Nederlandse escorteschepen zullen deelnemen aan een Navo- vlootoefening, die wordt gehouden onder de naam „Oefening Buffet". De actie zal nabjj de Oostkust van Flo rida en de Carolinen plaats vinden. Ze begint op 16 Februari. De Nederlandse schepen, afkomstig van de Antillen, zijn Hr. Ms. mijnen- legger „Willem van der Zaan" en Hr. Ms. fregat „Ceram". Het doel van „Buffet" is het verkrijgen van ope rationele en tactische geoefendheid op het gebied van onderzeebootbestrij- ding. Voorts nemen aan deze vijfdaagse oefening deel Amerikaanse en Cana dese zee- en luchtstrijdkrachten. Met het bevel is belast vice-admiraal Lau rence T. Dubose van de Amerikaanse marine. 25,— 25,— 12,11 20,— 25,— weg Breda van Jurri, Keesje, Bertie en Corry N. St. Laurens-gesticht Breda Raadcompetitie Rijkspolitie Verkeersgroep Breda Kaartclub ,,'t Vrolijke Boompje" Breda Pastoor A. Rops Breda R.K. Armbestuur St. Joseph Parochie Breda Gestort door penningmees ter Postduivenverg. ,.De Gevleugeld Vrienden" Chaam R.K. Mannenkoor St. Cecilia IJzendijke A. de W. Breda Zweedse Kronen waarvoor bij om wisseling is ontvangen Personeel strafgevangenis Breda Tafeltennisverg. „Joco" Breda L. P. H. Breda Canastaclubje „De Rooie Drie" N. N. Belg. frs. 50,—, waar voor bij omwisseling is ont vangen Tonny, Adje en Pieterke Joosen (uit de spaarpot) Breda Rudi. Marijk en Margo'tje Backx Breda 150,— 60,— 1,— 75,— 36,— 200,— f 184,— 3,— 1.037,— 16,80 10,— 100,— f 100,— 50,— 25,— f 1,32 f 350,— 5,— 10,— 19,17 3,76 1,50 4,75 Totaal deze lijst f 2.870,48 Totaal incl. vorige lijsten f36.446,90 en dollars 15, Jack Benny, een Amerikaanse radio komiek, bijgenaamd de „Nations Dutch Uncle" en Carla Pfanstiehl, een 5-jarig Amerikaans meisje, met nog gedeeltelijk Nederlands bloed, hebben een nieuwe hulpactie in Amerika voor de overstroomde gebieden in Nederland ten doop gehouden. Zij wekken iedereen, met een druppeltje Hollands bloed in de aderen, op, dit jaar op Valentijnsdag (11 Februari a.s.) een extra Valentijn met gehl te zenden naar de Netherland-Ame- rica ^Foundation te Washington, het officiële bureau voor de hulpacties voor Holland. Benny en Carla beciri- nen de nieuwe actie: „Send a heart te Holland". HET LUKTE de bemanning van het Am. vrachtschip „President Pierce" een flinke brand aan boord te blus sen. Men vermoedt dat het schip, dat door de Am. Regering bevracht is springstoffen aan booid heeft.

de Stem | 1953 | | pagina 1