gang tot deze standplaats voor de woon wagens in stand te houden. Overigens had men geen bezwaar tot de verkoop van dit stuk grond voor totaal f 1,de massa. De gemeenterekening voor het dienst jaar 1960 werd door de raad voorlopig vastgesteld. Ook de rekening van baten en lasten van het slachthuisbedrijf kon de goedkeuring van de raadsleden ver werven. De burgemeester bracht dank aan de gemeente-ontvanger en het secretariepersoneel voor de keurige ver zorging van deze rekening. Deze dank werd later ook namens de raadsleden uitgesproken door het raadslid de heer Van Hij f te. De begroting 1961 werd door de raad op verzoek van G.S. op verschillende punten op administrative onderdelen gewijzigd. De verbouwing van de O.L. school, die thans aan de gang is, zal wat meer uit gaven vergen, dan indertijd was voor- .zien Zo zijn er nog enkele sanitaire verbe teringen noodzakelijk, terwijl er ook wat timmer- en metselwerk bijkomt. De totale kosten van dit meer werk heeft de gemeente-opzichter begroot op f 1200. De heer drukte er zijn spijt over uit, dat dergelijke zaken altijd achteraf duurder blijken te zijn, dan aanvanke lijk werd begroot. Hij vroeg B. en W. waarom dit alles niet direct bij de eerste bouwplannen was voorzien. Burgemeester Ficq zette de gang van zaken bij de verbouwing van deze school nog eens uit een. Aanvankelijk had de school twee klassen, en twee leerkrachten. Door de teruggang van het leerlingental moest het onderwijs voor zes klassen door een leerkracht worden gedaan. Dit hield in, dat de zes klassen in één lokaal moest worden ondergebracht, de lokalen waren daar echter te klein voor. Besloten werd toen tot het uitbreken van de twee lokalen en daarvan een groot te maken. Wanneer men enmaal aan het verbou wen is, aldus de voorz., ziet men al werkende dat er nog meer voorzienin gen nodig zijn. Het is, precies als met het opknappen van een woning, als er een nieuw behang in een kamer is aan gebracht, zie je pas dat er geverfd moet worden. Zo is het ook met de verbou wing van de school gegaan. Het ene werk bracht het andere mee, waardoor de aanvankelijke begroting werd over schreden. Na deze uiteenzetting konden de raadsleden met de voorgestelde ver bouwing accoord gaan, en werd het ge vraagde bedrag, groot f 1200,door de raad gevoteerd. Voorts besloot de raad in principe tot de verbouwing van de Hervormde Kleu terschool tegenover de kerk. Dit gebouw is bestemd voor de bejaardensociëteit. Voor de verbouwing ging de raad in principe accoord met een plan, dat f 4000,zal gaan kosten, terwijl boven dien een bedrag van f 2000,werd gevo teerd voor de inrichting van het ge bouwtje. Ten behoeve van de rioolzuiverings installatie werd door de raad een stuk dijk aangekocht, om deze installatie t.z.t. te kunnen uitbreiden met een bio logische zuiveringsinstallatie. De eigenaren van de dijk, de erven Ruebens te Zele waren bereid dit stuk dijk aan de gemeente af te staan, tegen de door de schatter, de heer R. de Badts, vast te stellen waarde. De raad besloot de hiervoor noodzakelijke schatting te doen verrichten en B. en W. te machti gen de dijk t.z.t. aan te kopen. Het parkeerterrein bij het bejaar dencentrum blijkt na de aanleg van de tuin te klein te zijn. Tevens zijn er te weinig parkeer mogelijkheden bij het kantoor van de notaris, dat gevestigd is tegenover het bejaardencentrum. B. en W. stelden daarom de raad voor Om een parkeergelegenheid te scheppen .ar moeten we een goed glas wijn op- ken, meneer de chef". Samen met 'ers en op voorstel van deze, hadden f gesproken, dat Karei met een ge- 1 gezicht zou zeggen, dat hij een ging kreeg. Dan moest Nora raden, u natuurlijk beginnen met een en dan zou hij een hoge borst ;n en vertellen hoeveel het wel uis gekomen treft Karei zijn vrouw i u? keuken. Het valt hem op, dat Nora er zo vermoeid uit ziet. Nu herinnert hij zich, dat ze die ochtend er ook al zo slecht uitzag, maar toén had hij haar niet zo goed opgenomen door de haast. „Wat ben je laat", moppert ze. Karei geeft haar een zoen. „Heb je gedron ken?" vraagt ze geprikkeld. En dan „ik zit maar te wachten. De aardappels zul len wel lekker zijn". Karei denkt aan de afspraak met Vol_ ders. Hij probeert een gewoon gezicht te zetten, maar het lukt niet. De comedie dreigt volkomen te mislukken, 't Valt ook niet mee, denkt hij grimmig voor 'n jonge vrouw, haar man dronken thuis te zien komen .De humor van het ge val lijkt opeens verloren in die pan met aardappelen, waarover Nora gebukt staat. Aardappelen .denkt hij gemelijk. Voor zijn part kookten ze finaal tot moes. Maar als hij dan naar haar inge vallen, vlekkerige gezicht kijkt, krijgt hij toch weer medelijden met haar. Die vervelende zenuwen, maar dat zou an ders worden nu. „Ik wil niet, dat je je nog langer af beult op dat rot-atelier. Ik wil een ge zonde vrouw hebben". „Ja", valt ze opeens driftig uit, „daar kon je wel eens gelijk in hebben, voor 11 auto's. De aanlegkosten van dit parkeerterrein worden geschat op f 2050,—. De stichting Bejaardencentrum is bereid in deze kosten een 35 tal jaren een annuiteit groot f 80,per jaar te betalen. De notaris zal f 30,annuiteit in de aanleg van dit terrein per jaar aan de gemeente betalen, waarmede de kosten van dit terrein volledig gedekt zijn. De raad bestloot met het door B. en W. voorgestelde accoord te gaan. De firma Van Der Poucke te IJzendij- ke verzocht de raad een perceel grond in erfpacht te mogen ontvangen, groot 230 m2, voor de bouw van een woning gelegen tussen de Oranjestraat en het Bolwerk, achter de thans bestaande schuur van de heer L. Lecluijze. De raad verleende deze erfpacht aan vrage voor een bedrag van 24 cent per jaar per m2, doch stelde als voorwaarde dat de bouwplannen binnen een be paalde termijn zullen worden ingediedn en inderdaad met de bouw van de wo ning binnen de genoemde termijn zal worden begonnen. Voldoet de aanvra ger niet aan deze voorwaarden, dan zal als de termijn verstreken is, de grond weer automatisch aan de gemeente te rug te komen. De erfpacht werd ver leend voor de termijn van 29 jaar. De raad besloot voorts tot de aanleg van een waterleiding voor de sportvel den, de tennisbanen en het zwembad. De kosten van de/ze aanleg zijn begroot op f 2. 710,-. Voorts zal aan de architect gevraagd worden een schetsplan op te stellen voor het zwembad, terwijl tevens een centraal verzorgingsgebouwtje op dit sportveldencomplex zal verrijzen. Ook hiervoor zal nu spoedig een schets plan worden ingediend. Uitvoerig werd over de vordering van dit sportpark in aanleg gesproken. Men was algemeen van oordeel, dat hier t.z.t. een opzichter moet komen wonen, die dit gehele com plex kan verzorgen en beheren. Daarom werd besloten gelijktijdig met de an dere schetsplannen, tevens een plan te laten indienen voor de bouw van een eenvoudige woning op dit terrein. 25 jaar in gemeentelijke dienst De gemeente-secretaris van IJzen- dijke, de heer J. L. C. V. I. A. Dierikx, zal 1 mei a.s. de dag gedenken dat hij 25 jaar geleden in gemeentelijke dienst kwam. Het gemeentebestuur van IJzendijke heeft gemeend, deze dag voor de secre taris niet onopgemerkt voorbij te mo gen laten gaan. De raad besloot in een buitengewone raadsvergadering, die op 1 mei gehouden zal worden, aandacht aan dit heugelijke feit te schenken en de secretaris na afloop van deze ver gadering een receptie aan te bieden, die gevolgd zal worden door een intiem samenzijn van het gemeentebestuur, het gemeentepersoneel, de secretaris en zijn gezin. Groede De 12e Ronde van Groede. Wim du Bois zegevierde. Traditiegetrouw organiseerde het Wie- Iercomité „Groede" op 3e Paasdag een wielerkoers, ditmaal voor nieuwelingen over een afstand van 65 km. Door de vrij harde wind en regen was het een zware koers, waardoor van de 24 gestarte renners er slechts 16 de eindstreep bereikten. Reeds na een 15-tal ronden trachtte de Wilde uit Oudelande te ontsnappen, doch Wim du Bois wist met een vinnig sprongetje het ontstane gat te over bruggen. Even later gingen ook H. Mol, R. Tij men en M. Brouwers naar voren. Dit 5-tal had al spoedig een 100 m. voor sprong. Mol viel later terug en stapte af, terwijl ook Tijmen moeilijkheden kreeg en zich door Minneboo en Hui- brechts, die waren uitgelopen op het pe- dat ik niet meer naar dat martelhol ga". Maar juist, als hij, wrevelig om haar boze toon, haar wil vragen, wat al die onzin eigenlijk betekent, ziet hij hoe zij zich opeens vast grijpt aan het fornuis, terwijl haar felle kleur van zoëeven wis selt tot een vaalbleek. „Naar!" roept hij verschrikt. „Wat is er? Wat heb je toch?" Ze laat zich wil loos door hem naar de kamer brengen, waar hij haar op de divan laat zitten. ,,'t Gaat al over, het was maar een duizeling". „Maar een duizeling herhaalt hij kregel. „Je bent overspannen Noor, maar de volgende maand gaan we er eens helemaal tussen uit met vakan tie naar de bossen". En op haar niet begrijpende, ver baasde blik (wat stond ie daar nou voor onzin uit te kramen over vakantie en bossen) gooit hij 't er ineens uit: „Ja, kindje naar de bossen. Dat kan nu, want ik heb een flinke salarisverhoging- gekregen". „Salarisverhoging?" stamelt ze. „Waar om? Hoeveel?" „Waarom?" roept hij en hij schatert het uit om die gekke vraag. „Omdat de big boss me afde lingschef heeft gemaakt daarom!" Hij gaat tegenover haar staan, zet een hoge borst en zegt op geaffecteerde toon: „Vrouw, mag ik je verzoeken, voor taan met wat meer respect tegen je man te spreken, die vandaag chef is ge worden bij de A.T.C. op een salaris van twee honderd vijftig gulden". Nora is opgestaan en stamelt het ho ge bedrag. „Maar jongen, dat is het dubbele van wat je eerst verdiende". loton, zag gepasseerd. De drie overgebleven koplopers zet ten kort voor het einde het peloton op een ronde, waarbij du Bois zich in de eindsprint de sterkste toonde. De uit slag was: 1. W. du Bois, Zuidzande, 1 u. 56 min.; 2. W. de Wilde, Oudelande; 3. M. Brou wers, St. Willibrord; 4. G. Minneboo, Heenvliet op 25 sec.; 5. M. Huibrechts, Etten op 30 sec.; 6. R. Tijmen, Woens- drecht op 1 min. 20 sec.; 7. H. van Koe- veringe, Schore op een ronde; 8. C. Rentmeester, Hulst; 9. W. Ie Feber, Sluiskil; 10. C. Goossens, Abbenbroek; 11. M. Wachtmans, Zundert; 12. A. van der Graaf, Dordrecht; 13. H. Steenbak ker, Baarland; 14. A. v. d. Wolf, Sou burg; 15. E. Voerman, Westdorpe; 16. A. Kornelis, Biervliet. Sluie Ongeval. Het 4-jarig dochtertje van de familie C. te Heille werd te Heille door een pas serende auto gegrepen en meegesleurd. Het ongeluk gebeurde nabij het Dorps huis. Het meisje bekwam een hersen schudding en een beenbreuk en moest in het ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. FILMNIEUWS Casino "-Bioscoop te Breskens pre senteert U zaterdag 20 april, aanvang 8 uur, de populaire komiek George Formby in zijn dolkomische film 'tZit in de lucht". Het verhaal van George, wiens grootste ambitie is, om bij de luchtmacht te komen. Door verwikke lingen wordt hij inderdaad ordonnans bij dit onderdeel. Hij weet in de korst moglijke tijd zijn sergant tot wanhoop te brengen, door zijn domme streken en wanneer hij dan tot overmaat van ramp als testpiloot in een vliegtuig wordt gezet en de levensgevaarlijke capriolen boven het vliegveld gaat uit halen staat heel de legerleiding op zijn kop. U zult tranen lachen om de dolle avonturen van de domste soldaat, die ooit bij de R.A.F. heeft gediend! Zondag 21 april om 4 en 8 uur Marion Michel in de daverende kleurenfilm „Daar droomt elk meisje van",. Men moet al een heel slecht humeur hebben om door zoveel opgewekte jeugdige vro lijkheid en zoveel wervelend rytme niet te worden aangestoken! U hoort o.a. in deze film de volgende topschlagers „Danke fur die Blumen! Kili Watch en AU of me", gezongen door The Bleu Diamonds. Wie zijn zorgen wil vergeten, wie houdt van romantiek en vlotte muziek, voor al diegenen is deze film. Het amu sement bij uitnemendheid! Voetbal 4e kJas.se H Programma voor Zondag a.s.: BiervlietIJzendijke; Aardenburg Clinge; Lewed. BoysSteen; Yerseke Luctor; OostburgCorn Boys; Koe wachtBreskens. Biervliet zal de winst wel aan de gasten moeten laten, gezien de goede resultaten van IJzendijke in de laatste wedstrijden. Aardenburg daarentegen zal Clinge wel met lege handen naar huis sturen. Lewed. Boys zal alles op alles zetten om voor eigen publiek te winnen van Steen. We geven ze een goede kans. Koploper Yerseke heeft het zondag gemakkelijk tegen de rode lantaarn drager. Oostburg, dat maandag j.l. Breskens wist te kloppen, zal het Corn Boys niet gemakkelijk maken. Wij houden het op een gelijk spel. Koewacht—Breskens zal wel op een overwinning voor Koewacht uitlopen. Dan bevangt haar opnieuw een duize ling en begint ze heftig te schreien. Hij schudt het hoofd en zegt bezorgd :„Je bent over je zenuwen, kind, kom ga even liggen". Dan grapt hij: „Jij bent toch een rare, Noor. Inplaats van me lachend om mijn nek te vliegen bij zo'n geluks- tijding ga je een potje huilen". Dan slaat ze wild haar armen om zijn nek en terwijl ze haar hoofd tegen zijn borst verbergt, flapt ze haar grote nieuws er uit. Verschrikt neemt hij haar hoofd in beide handen, dwingt haar, hem in zijn ogen te zien en overstelpt haar dan met allerlei verwarde vra gen. „Wat zeg je nou .moet je .maar hoe weet je dat ineens „Vind je 't leuk?" vraagt ze en ziet hem strak aan. „Of ik 't leuk vind?!" schreeuwt hij luid. Hij trekt haar onstuimig naar zich toe en begint haar te strelen alsof hij haar moet troosten. Gek, maar nu voelt ie zelf een brok in zijn keel. Maar ook zoveel op een dag! En wat een imbieiel was ie eigenlijk, dat ie nog niets had gemerkt, al die tijd. En een egoïst, dat ie Nora dat allemaal alleen had laten verwerken. Om hem had ze 't natuurlijk verzwegen om zijn beroerde laffe angst voor de toekomst. Lieve Noor, fijne vrouw „Hoelang weet je het al kindje?" „Twee maanden ongeveer, maar van ochtend wist ik 't zeker. Hilda had het al aan me gemerkt, zei ze". Hij slaat zich op zijn knie en zegt lachend: „Natuurlijk had die kleine kat het allang gemerkt, alleen ik niet, je eigen man". En dan voelt hij opeens een vreemde, nog nooit gekende trots DUIVENSPORT Duivenver. „Strijd in Vrede", Groede. Uitslag prijsvlueht uit Moescroen op zondag j.l. Los 9 u. Aank. Ie duif 9 u. 42 min. 3 sec., snelh. 1758 m. per min. 1, 2, 3, 4, 13 O. de Zutter. 5, 7, 9 Joh. v. d. Wege. 6 en le overd. L. v. d. Wege. 8 D. Ekkebus. 10, 17 C. Ekkebus. 11, 14 H. Elfrink. 12 Ch. Ras. 15, 16 M. Robijn. 18 J. Elfrink. Dumenver. „Ni g Sneller," Breskens. Uitslag prijsvlueht vanuit Moescroen op zondag j.l. Los 9 uur. Aank. le duif, 9 u. 42 min. 56 sec. Snelheid 1793 m. p. min. I, 8, 16, 20, 2T7, 39, 49 Jn. van Gijs. 2, 11, 45 J. v. d. Broecke. 3, 52 W. Verstraete. 4, 33 Faas-de R. 5 G. Boekhout. 6, 14, 22, 31 W. Bruinooge. 7, 34 P. Blaakman. 9, 60 A. Hamelijnck. 10, 37 Jn. Dathijn. 12, 58 M. de Reu. 13 A. Vermeulen. 15, 26, 57, 63 J. Carels. 17, 21, 24 K. Versprille. 18, 56 I. de Jonge. 19, 36, 50, 53 Ko Quaars. 23, 29 A. Cornells. 25, 38 G. v.d. Velde. 28, 40, 48 P. v. d. Walle. 30, 32 en le overduif J. Quaars-L. 35, 42, 61 Jn. Faas. 43, 55 P. Cornells. 44, 66 J. Faas Sr. 64, 46 Iz. Klaaijsen. 47, 54 Abr. Verstraaten. 59, 68 C. Jansen. 62 G. van Grol. 65 M. Juaars. 67 J. Oostenbrugge. ZUINIG ZIJN OP BOS EN HEIDE! Voorjaar doorgaans kritieke periode. Tussen 1955 en 1962 ontstond onge veer de helft van alle bos- en heide branden door onvoorzichtigheid of kwaadwilligheid. Dit werd op een pers- konferentie van het Bosschap in Den Haag meegedeeld. Een treurig cijfer, wanneer men bedenkt, dat Nederland uiterst zuinig moet zijn op zijn 260.000 hektaren aan bossen en ruim 82000 ha. aan heidevelden. Zij vertegenwoordigen een waardevol economisch bezit en worden uit een oogpunt van recreatie steeds belangrijker. Mr. A. L. des Tombe, voorzitter Com missie Bosbrandweer van het Bosschap, vertelde op deze perskonferentie, dat alleen al sedert 1952 rond 11.000 hekta ren aan bos en heide door brand ver loren zijn gegaan. Ook dit jaar zal een intensieve kampagne worden gevoerd, om aan dit kostbare euvel paal en perk te stellen. Aan deze kampagne zullen behalve het Bosschap onder andere het Staatsbosbeheer, de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij, de A.N.W.B., de Nederlandse Spoorwegen en de P.T.T. deelnemen. Daarbij zal ge bruik gemaakt worden van affiches, ze gels, films en dia's. Gedurende een bepaalde periode zul len poststukken van de P.T.T. van spe ciale stempelvlaggen worden voorzien. In bosrijke streken zullen op daarvoor geschikte plaatsen waarschuwingsbor den aangebracht worden. Op de medewerking van tal van verenigingen zal een beroep worden gedaan om te bereiken, dat in zo wijd mogelijke kring voorlichting wordt gegeven. De heer des Tombe wees nog op het vrij algemeen verbreide mis verstand, dat bos en hei vooral in zo mermaanden door brand worden be dreigd. Het gevaar is echter in het voorjaar het grootst, wanneer de heide en grassen-vegetatie nog niet aan uit lopen toe is en dus ook inwendig kurk droog is. In juni, juli en augustus is het plan- tendek saprijker en dragen de bomen nieuwe naalden en bladeren. Het brand gevaar is dan dus minder, behalve in perioden van grote droogte, gepaard met sterke wind. Dit laatste was bijv. het geval in de droge zomers van 1947 en 1959. Zoals steeds zullen bosbrandweren weer paraat zijn. Dank zij de medewer king van velen kunnen met technische hulpmiddelen bos- en heidebranden snel opgespoord en geblust worden. Maar nog veel belangrijker is, dat zij worden voorkomen in zich opkomen hij werd vader! Trots ook ziet hij zijn vrouw aan en zegt opgetogen „Nu gaat ons leven eindelijk anders worden lieveling". Nora knikt, haar ogen glanzen blij. „Ja jongen, heel anders. En mooier. VI. De bevalling van Nora, die Karei in angstige spanning, grenzend aan rade loosheid, had gevolgd, had voor Nora enkel maar pijn betekend. Toen de dok ter haar trots de rose baby in de uit gestrekte armen legde, was al het lij - den echter als bij toverslag verdwenen. Zoals het gewoonlijk gaat bij een eerst geborene leek de trots van de mannen - de arts en de vader - groter dan bij de jonge moeder die, na haarlijden, en kel maar dat grote geluksgevoel kende. Maar toen ze het wonder van het jonge leven aanschouwden, waren ze beiden ontroerd geweest door het nieuwe, gro te geluk. „Een zoon, Noor!" had hij geroepen. De naam Hans was tevoren al bepaald voor het geval het een jongen werd. Het leven was nu werkelijk anders en mooier geworden. Het zonnige beneden huis met de kleine tuin, waarheen zij op aandringen van Karei waren verhuisd, was door Nora, dankbaar aanvaard Maar nu vond Noor toch, dat al haar wensen en verlangens waren vervuld. Zij verlangde niet meer en vroeg niet naar meer. (Wordt vervolgd.)

De Schakel | 1963 | | pagina 2