is luchtig en soepel en gemaakt van comfortabele stoffen die het lichaam volgen. de belijning lijkt eenvoudig, maar vertoont een geraffineerde coupe met klassieke details. Accentuerende naden, getailleerde blouses en opgestikte zakken bepalen het modebeeld. Het silhouet blijft onveranderd smal en slank. Verlengde blazers en blouses tot boven de knie of zelfs tot de enkel benadrukken het slanke figuur. Door de verwerking van soepele materialen houden veel jasjes het midden tussen een blazer en een blouse. Ze vormen een mooie combinatie met een rechte broek of lange rok. T-shirts hebben dit seizoen een V-hals en trendy details zoals klepzakken en opgestikte schouderstukken. Stretch blijft belangrijk, vooral in pantalons en T-shirts. Lycra-mengingen zorgen voor een elastisch effect. Veel natuurlijke materialen worden gemixt met synthetische varianten, waardoor ze extra glans krijgen. Ook in breisels worden veel menggarens toegepast. Transparante materialen als voile en kant zijn zeer actueel. Linnen, dé zomerstof bij uitstek, krijgt een dominante rol toebedeeld. Het kleurenpalet voor het voorjaar bestaat uit subtiele tinten: naturellen en zachte pastels maken de dienst uit. lichtgrijs en lila gaan het helemaal maken. De basiskleuren zwart, wit, marine en bruin fungeren als contrast. Tegen de zomer doen oriëntaalse invloeden hun intrede. Warme specerijtinten als rood, bruin, oker en kaki roepen associaties op met oosterse culturen. felle tinten als lime en turquoise brengen een fris accent aan. Aziatische prints en bloemmotieven versterken het zwoele, exotische beeld. en slank voorjaar in De voorjaars- en zomermode is casual en stijlvol. Kleding i

Scheldebode | 1998 | | pagina 13