Brons voor Blue Spirit Drum Bugle Corps Collectie met verve gebracht Zeeuwse Onderwijs- dag in de Stenge M/V woensdag 1 oktober 1997 Griezelig Persoonlijk Open avond duikvereniging Kinderkleding- en speelgoedbeurs Vrolijke Keet verkoopt kleding Welkomdienst in Hoeksteen Lezing in esoterische winkel Beurs in peuterspeelzaal Het Baken Rommelmarkt van muziekkorps Vakantiebonnen inleveren Eerste appeldienst van seizoen Prijzen bij Fiederelsje No Fronteers in The Duke Radio-opnamen in Nieuwe kerk Dierendag op De Klepperhoeve Benadering is veel persoonlijker Toeristisch Huis is open BLOEDDONOREN BLIJVEN GRAAG ANONIEM, HOUDEN NIET VAN POESPAS VLISSINGEN - Een pluim kregen ze op een denkbeel dige hoed: de bloeddonoren die vorige week dinsdag bijeen kwamen in danssportcentrum Good Times. In totaal waren er 81 donoren en hun partners uitgeno digd. „Maar", aldus voorzitter A. Klaasse van de Ver eniging van Bloeddonoren Zuid-West Nederland, „bloeddonoren blijven graag anoniem, houden niet van poespas, vinden huldigingen niet zo nodig." door Tannie van Eek Zij die wel aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven kregen 'eeuwige dank' van de organisa tie, een fraai boeket en ereme taal voor 40, 60 of 80 keer bloed afstaan. Zo vaak vrijwillig en belangeloos een halve liter bloed geven, moet zo nu en dan geho noreerd worden, vindt de ver eniging. „Veel mensen vinden bloed grie zelig, nog griezeliger vinden ze bloed geven. Je valt ervan flauw, je wordt er duizelig van. Dat valt allemaal wel mee en ge lukkig denken de 26.000 dono ren van de Bloedbank ZWN er anders over." In 1996 waren zij goed voor 52.000 afnames. Enkele stappen terug in de tijd: het Nederlands Rode Kruis ver zorgt de bloedafnames in de plaatselijke afdelingen. Dat ging over op de Bloedbanken, 22 regionale vestigingen in Neder land. In 1978 fuseerden Dor drecht, Sliedrecht, Gorinchem en Leerdam. In '82 sloot Zeeland zich daarbij aan. In januari vol gend jaar verandert er weer veel. Grotere centra vallen weg: van 22 regio's gaat men naar 9. Zuid-West Nederland gaat sa men met Breda en Rotterdam. De afnameplaatsen blijven waar ze zijn. Wel zijn de landelijke richtlijnen veranderd. Want voor de ontvanger van bloed is een veilige transfusie van le vensbelang. Alle donoren krijgen straks meer persoonlijke vragen over relaties, over druggebruik of betaling voor seks. De Vereni ging van Bloeddonoren is op de eerste plaats opgericht ter be scherming van het bloed. Bloed zit nu eenmaal niet eenvoudig in elkaar, het is ook niet na te ma ken. Vandaar dat veel, heel veel donoren welkom zijn. Mannen mogen maximaal vier keer per jaar bloed geven, vrouwen drie keer. Bij de huldiging dinsdag HEINKENSZAND - In de Stenge te Heinkenszand wordt op 8 oktober van weer de jaarlijkse Zeeuwse Onderwijsdag georga niseerd. Dit evenement zal worden bezocht door ongeveer 800 leraren van het basis- en speciaal onderwijs, maar ook ouders, kinderen en andere belangstellenden zijn welkom. Het thema van de Zeeuwse Onderwijsdag is dit jaar 'regionale geschiedenis'. Rond dit thema wordt een groot scala aan acti viteiten georganiseerd. In de Topzaal worden vanaf 09.00 uur voordrachten gehouden door Menno van der Hoek, docent ge schiedenis aan de PABO, Robbert Jan en productontwikke ling van Neeltje Jans en provinciaal museumconsulent Wim Scholten. Hun voordrachten zullen worden afgewisseld door anekdotes van de Zeeuwse verhalenverteller Izaak Kwekke- boom. In de overige ruimtes zijn presentaties te zien van 15 regiona le musea en het Provinciaal Depot Swiers, voorlichter natuur, milieu en cultuur van de provincie, Karei Leeftink, medewer ker educatie voor bodemvondsten. Daarnaast zijn er mede werkers van de laatstgenoemde instelling aanwezig om meege brachte bodemvondsten van bezoekers te bekijken. In de sporthal is behalve een leermiddelententoonstelling, een infomarkt rond het thema 'regionale geschiedenis' ingericht. De ochtend wordt besloten met het Middeleeuwse spektakel stuk "Het jaarfeest van Sint Hilarius" door de Stichting Hila- ria. De Zeeuwse Onderwijsdag duurt van 08.30 uur tot 12.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - De Zeeuwse vereniging voor onderwater sport 'Dolfijn' houdt op 4 oktober een demonstratie in zwem bad 'Poelendaele'. Op het programma staan onder meer duik- demonstraties en videofilms van duikvakanties en er is een in~ fostand. Bovendien bestaat er voor bezoekers de gelegenheid om, onder begeleiding, zelf een duik te nemen. Men moet dan wel zelf zwemkleding meebrengen. De open avond begint om 18.30 uur. WEST-SOUBURG - De diakonie van de ed. wijkgemeenschap Lammerenburg houdt 8 oktober van 09.30 tot 11.00 uur in het kerkgebouw aan de Papegaaienburg een najaars kinderkle ding- en speelgoedbeurs. Kleding en speelgoed aanbieden kan 6 en 7 oktober tussen 09.00 en 10.00 uur. De opbrengst gaat voor helft naar degene die kleding brengt, de rest gaat naar Brazilië, naar de stichting Een huis voor Pedro. Kleding die niet verkocht is kan woensdagavond tussen 17.00 en 18.00 uur worden afgehaald in De Schaapskooi. SEROOSKERKE - Vrijdag 3 oktober wordt in peuterspeelzaal De Vrolijke Keet een kinderkledingbeurs gehouden. De ope ningstijd: 15.15 tot 16.30 uur. Bedoeling is dat er kleding wordt aangeboden voor de leeftijdsgroep van 1 tot en met 14 jaar. Ook speelgoed en boekjes zijn welkom. Inleveren kon vandaag, maar ook donderdag 2 oktober vanaf 10.45 tot 11.30 uur in de speelzaal. Er zijn trouwens ook kinderwagens, boxen, bedjes en buggy's welkom. Voor de kinderen is er een grabbelton, oude ren kunnen er kopje koffie of een glaasje limonade drinken. MIDDELBURG - In de Hoeksteen wordt zondag 5 oktober om 18.45 uur een welkomdienst gehouden. Voorganger is Ruth Driesprong. Medewerking wordt verleend door koor The Hap py Voices uit Borssele en het combo Second Chance. Het thema luidt: je bent goud waard. VLISSINGEN - Het geheim van de pyramide is het thema van de lezing die vrijdag 3 oktober vanaf 19.30 uur in de esoterische winkel De Oorsprong aan de Boulevard Bankert 158 wordt ge houden. Kosten f 12,50 (inlusief koffie of thee). Ab Brouwer verzorgt de lezing. OOST-SOUBURG - Woensdagavond 8 oktober wordt in peu terspeelzaal het Baken (Irenestraat 29) een kleding- en speel goedbeurs gehouden tussen 19.30 en 20.30 uur. MIDDELBURG - MMK het Middelburgs Muziekkorps, houdt zaterdag 4 oktober een rommelmarkt ten bate van het unifor men- en instrumentenfonds. Vanaf 12.00 uur zijn er aan de Driewegenhof weer allerlei zaken zoals boeken, lp's, kleding en dergelijke te koop. MIDDELBURG - Maandag 6 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur kunnen de vakantiebonnen van de Voedingsbond FNV, afdeling Midden-Zeeland worden ingeleverd in het kantoor op het adres Dam 2 in Middelburg. Verdere inlichtingen via telefoon 634223. VLISSINGEN - Zondag 5 oktober eerste 'appeldienst' van het nieuwe seizoen. Het thema luidt: 'Aanpakken'. Voorganger is J. Glashouwer. Het koor L'Esprit uit Goes verleent medewerking. De dienst wordt gehouden in de Petruskerk aan de Paul Kru- gerstraat, aanvang 09.30 uur. MIDDELBURG - Pannenkoekenhuis Fiederelsje hield in het kader van de opening een tekenwedstrijd voor de jeugd. Clown Joli Jolig maakte de prijswinnaars bekend: Joos van Laaren- school: Arjenne Sturm; Lydia Dekker; Mark Treurniet; Marlin- de Versluis. Uiteraard waren er uitnodigingen om pannenkoe ken te komen eten. MIDDELBURG - Zondag 5 oktober treedt de band No Fron teers op in The Duke aan de Vlasmarkt. Er wordt een program ma van Engelse, Ierse en Schotse nummers gebracht, aanvang 15.00 uur. Entree gratis. MIDDELBURG - De commissie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 4 oktober een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk. Hiervan worden radio-opnamen gemaakt voor het pro gramma 'Laat ons de rustdag wijden'. Aanvang half acht, toegang gratis. MIDDELBURG - In het kader van Dierendag zijn er tal van ac tiviteiten komende zaterdag bij kinderboerderij De Klepper hoeve. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen op de boerde rijzolder lekkernijen maken voor hond, kat, konijn en cavia. De activiteit duurt van 14.00 tot 16.00 uur en kost 1 gulden per kind en per lekkernij. VLISSINGEN - Nieuwbouwwijken hebben vaak een manke ment en dat is dat er in de directe nabijheid nauwelijks een su permarkt is te bekennen. Wat dat betreft 'boffen' de bewoners van de diverse 'burgen' in Vlissingen omdat in het winkelcen trum Papegaaienburg sinds twee jaar Spar Super Schnebeli is gevestigd. Op een verkoopoppei-vlakte van een dikke 480 vierkante meter kan de consument alles vinden watie maar nodig heeft en vaak nog goedkoper dan de grote megasupers. Wat Schnebeli dan onderscheidt van de grote jongens? In de eerste plaats is de be nadering veel persoonlijker en in de tweede plaats kunnen we zelf aanbiedingen maken. „Vaak nog goedkoper dan waar dan ook", verzekert Schnebeli. Wat de consument in ieder geval nergens anders kan kopen zijn de bolussen, eierkoeken, koffie- broodjes en cakes die Schnebeli eigenhandig maakt. Zes vaste werknemers en sters staan elke dag klaar om het de klant naar de zin te maken en daar waar nodig van advies te dienen. Of het nu om de dagelijkse boodschappen, de broodhoek of de dagver se groenten gaat. MIDDELBURG - Het Toeristisch Huis aan de Nieuwe Burg in Middelburg, waarin de ANWB de VW-winkel, de ZWN, de va- kantieboekingscentrale, de Recron, het Breed Overleg Delta wateren en het recreatieschap Veerse Meer hun onderkomen hebben, is sinds vorige week woensdag officieel geopend. Mevrouw A. van Dokvan Weele, de staatssecretaris van het mi nisterie van economische zaken verrichte de officiële openings handeling. Wat er allemaal in dat Toeristisch Huis Zeeland is te vinden weet inmiddels iedereen al, die ooit gebruik heeft ge maakt van de diensten van de WVwinkel, de ANWB of de ZWN. Nieuw is in ieder geval het Zeeland Verbeeld Paviljoen, een promotiepaviljoen, waarmee iedereen op zij het bescheiden wijze kennis kan maken en nemen van toeristisch Zeeland. Wandelend door eén gang komt de bezoeker ettelijke vitrines tegen, waarin diverse toeristische produkten worden gepresen teerd. Zo is er bijvoorbeeld een alleraardigste vitrine van het Zeeuws Biologisch Museum met daarin een vogel op een strand(je). Verder wandelend belandt de bezoeker op een gla zen vloer waarin een maquette van Zeeland. De maquette is te activeren door een bedieningspaneel, waarbij lampjes beginnen te knipperen en op een draaibare wand projecties verschijnen. In de kelder staat een 'bluebox", waar iedereen lekker interac tief kan zijn en een vogelobservatiehut. TE MIDDELBURG - Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Mid delburg heeft tijdens de drum corps-kampioenschappen in Utrecht de bronzen medaille behaald in de hoofdklasse. Het is voor het eerst dat een Zeeuws korps erin slaagt om het erepodium te bereiken in de hoogste klasse van Drum Corps Holland (DCH). Blue Spirit behaalde 71,4 pun ten en dat is meteen een nieuw Zeelands record. Met name de onderdelen effect, blaasgroep en slagwerk werden door de ju ry hoog gewaardeerd. Er waren trouwens meer Mid delburgse successen: Juliana won in het kampioenschap de tweede klasse. Dat betekende deelname in de hoofdklasse en daarin werd de vierde plaats behaald. In de jeugdklasse ging het goud naar het junior drum corps Johan Friso. Het jeugd- korps Confetti uit Goes werd vierde. 9 Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg wint brons. FOTO: THEO VINK 'Veel mensen vinden bloed griezelig' MIDDELBURG - Hoe ziet de nieuwe wintercollectie van Cor- rin's Mode aan de Nieuwe Burg 31 eruit? Dat was onlangs te zien tijdens de drukbezochte mode shows, die Corrin's Mode twee keer per jaar houdt. Dit najaar, of zo u wilt deze win ter, zijn de hoofdkleuren camel plus licht en/of donkerblauw, rood, groen plus helderblauw en geel. Dat uiteraard geshowd door de mannequins, die de collectie met verve brachten en begeleid door ladyspeaker Wil van Son die de talloze dames voorlichtte over de gebruikte materialen, de mo gelijkheden en uiteraard de prijs. Ten onrechte heeft Corrin's Mode de naam 'oubollig" te zijn. Klas siek is het juiste woord en met klassiek wordt dan niet oubollig, maar gekleed bedoeld. Kleding die past bij uitgaan, di verse gelegenheden en voor men sen die prijs stellen op een ver zorgde verschijning. De maten die Corrin's mode voert zijn van af 40 tot en met 58/60. Met name de getoonde modellen in maat 40 bood verrassend veel jonge mode en dus bij uitstek geschikt voor de jongeren die in de grotere ma ten vallen. Eigentijds, gekleed en toch sportief. En dat gold eigenlijk voor het he le geshowde modebeeld. Rokken met bijpassende blouses, blazers in diverse kleuren, pantalons en de korte en lange mantels. Met name de rokken vragen om een langere mantel en daarin heeft Corrin's Mode keuze genoeg. De modeshow mag dan achter de rug zijn, wie prijs stelt op een eerlijk en goed advies op modegebied is bij Corrin's Mode aan het goede adres. Als iemand iets niet staat, moet je dat gewoon kunnen zeggen en dat doen we ook", zegt mevrouw Wesdorp. Alle mensen die hier werken hebben belangstelling voor mode en mensen en boven dien is het leuk om mensen er goed gekleed te laten uitzien. Vandaar ook dat we twee keer per jaar een modeshow houden om te laten zien hoe de kleding staat." waren de mannen ver in de meerderheid. Er was één vrouw, die 40 keer bloed had gegeven. Voor iedereen was er trouwens een leuke verrassing. „Je hoort zelden iemand zeggen Bij Corrin's Mode werd de nieuwe wintercollectie geshowd. 'ik ben donor'. Bescheidenheid De bloeddonors op een rijtje: vlnr J. Boelman, wethouder De Ke- is hun kenmerk", liet de voorzit- ijzer die de erepenningen overhandigde, J. Wisse, C. van Asperen (80 ter in zijn slotwoord weten. keer bloed gegeven) en G. Helmendach. Voorste rij: P. Winterswijk, Voor inlichtingen of aanmelden mevrouw A. de Mare (40 keer als enige vrouw), M. van de Burgh en kan men bellen J. Provoost (allen voor 60 keer bloedgeven). telefoon 078-6522222. FOTO: PIET DAVIDSE FOTO: PIET DAVIDSE

Scheldebode | 1997 | | pagina 21