Lokale favorieten bij motorcross F Een gratis middag Laser Action Korfbalinterland Seolto Nederlands kampioenschap sneldammen in De Roompot Dubbelconcert in de Walk-Inn Tuinfeest GEVONDEN EN VERMISTE DIEKEN Dierenasiel houdt open dag BURO VOOR RECHTSHULP Internationale Ronde van Midden-Zeeland met record aantal deelnemers Studiebeurs bij ziekte SCHELDEBODE VAN DINSDAG 23 MEI 1995 Ook kwalitatief steekt het deelnemersveld goed in el kaar. Als internationale toppers komen aan het ver trek de winnaar van de Amstel Gold Race en Luik- Bastenaken-Luik Mauro Gianetti, diens Italiaanse landgenoten Franco Ballerini en Adriano Baffi, de Belg Johan Museeuw en de rassprinter uit de ploeg van Jan Raas Djamolidin Abdoesjaparov. Daarnaast zijn een flink aantal Nederlandse renners van de par tij. Draadje Solexraces Route Jubileumnummer 307 dag 25 mei, Hemelvaartsdag, Circuit aan de Engeiandweg werd vernieuwd houdt motorsportvereniging de Uitlaat, een nationale motocross op het Sloehavencircuit aan de Engeiandweg. Gereden wordt in de klassen nationaal 125cc, 250/500cc, Viertakten en Quads. Alle wedstrijden tellen mee voor het Nederlands Kampioenschap. In voorbereiding op het seizoen is er volop ge werkt op het Sloehavencircuit. De baan werd op diverse punten verlegd zodat een nog optimalere balans gevonden is tussen de snelle en langzame re circuitdelen. De reacties van de eigen rijders zijn tot op heden enthousiast, op Hemelvaartsdag zullen ook de nationale coureurs kennis maken met het vernieuwde circuit. Donderdagmorgen vanaf 10.00 uur worden de trainingen afgewerkt, het wedstrijdprogramma vangt aan om ongeveer 12.30 uur en de prijsuit reiking staat om 17.15 uur op het programma. Het spits wordt afgebeten door de 125cc rijders. Deze klasse kent altijd grote deelname met elk jaar weer nieuwe beloftevolle rijders, veelal net overgestapt uit de jeugdcategorieën. Jonge rij ders derhalve, onervaren met allen hetzelfde doel voor ogen namelijk zo snel als mogelijk promove ren naar de seniorklasse. Kanshebbers in deze klasse zijn George Strik uit Mill, Gerard Zundorf uit Bergschen Hoek, Roche Mezenberg uit Ven horst en Arno Ruttinger uit Goes. Vorig jaar nog miste Arno op een haar de promitie naar de se niorklasse, dit jaar behoort de jonge coureur uit Goes tot de absolute top in deze klasse. Een opvallende klasse tussen al het tweewieler- geweld is de vierwielige Quad-klasse. In deze klasse, vooral bekend geworden door de Veronica strandrace in Scheveningen, wordt dit jaar ge streden om de erfenis van kampioen Wil van der Laan, jarenlang animator en alleenheerser in de Quad-klasse. René v.d. Velde, Karei Overes en Alex Brusselers hebben in het verleden getoond het dichtst bij Wil in de buurt te kunnen blijven. Derhalve lijkt de strijd om de ereplaatsen uitge vochten te gaan worden tussen genoemd drietal. Het grootste deelnemersveld mag worden ver wacht in de Viertakt-klasse. Nadat 25 jaar gele den de 2-takt machines van o.a. BSA en Norton leek het voorgoed gedaan met de viertakt-moto- ren. Een grote slag voor menig motorliefhebber die de viertakt-roffel beter wist te waarderen dan het hoogtoerige gejank van de tweetakt. Toch zijn in de jaren '90 de viertakten weer helemaal terug. In 1993 werd de Belgische coureur Jacky Martens nog Wereldkampioen Motocross 500cc op een KTM viertakt-machine. Ook op nationaal niveau blijft de belangstelling voor de viertakten groeiende. De startlijst vermeldt gerenommeerde namen van o.a. Ton van Grinsven uit Heeswijk Dinther, (meervoudig) Nederlands kampioen en tevens voormalig winnaar van de Motor Strand- cross Vlissingen. Overige kanshebbers in deze klasse zijn Erik Davids uit Holten en Albert Mel- lendijk uit Deume. Het echte vuurwerk, pure snelheid en spectacu laire jumps worden verwacht in de gecombineer de 250/500cc klasse. Ondanks de kleinere cylinderinhoud zijn het voornamelijk de 250cc-rij- ders die de toon aangeven in dit gecombineerde veld. Uit eigen gelederen is Richard Leeu- wenstein de grote favoriet voor een ereplaats. Na een ietwat te genvallend seizoen vorig jaar is Richard dit jaar weer helemaal terug op het oude niveau. Bij de laatste clubwedstrijden was hij onstuitbaar en ook bij de nationale wedstrijden worden de re sultaten met de week beter. Op zijn thuis-circuit lijkt een plaats bij de eerste vijf dan ook zeker haalbaar. Ook de overige Zeeuwse deelnemers zijn zeker niet kansloos. Erik Polderman uit Vlis singen is er op gebrand zijn wisselvallige sei zoensopening af te sluiten met een klinkend re sultaat. Ook met Thomas Adriaanse moet terdege reke ning gehouden worden. Deze jonge Middelburgse 500cc-coureur eindigde dit seizoen op nationaal niveau reeds meerdere malen bij de eerste 10. De concurrentie van buiten de provincie is echter groot. Kanshebbers zijn Jamo van Krimpen uit Nieuw Lekkerland en Chris van Groen uit Half weg. Italiaanse vedetten aan de start GOES - De profronde door Midden-Zeeland krijgt za terdag een goede bezetting. In tegenstelling met vorig jaar toen maar 94 renners van start gingen. Dit keer verwacht men dat 180 deelnemers zich melden op de Grote Markt in Goes, waar het geneutraliseerd vertrek plaats vindt om 11.30 uur. Negentien ploegen, met een maximale bezetting van tien man, gaan zich daar op stellen voor de 207 kilometer lange tocht over Zuid- Beveland, Walcheren en Schouwen-Duiveland. Voor de TVM-ploeg acteren on der andere de winnaar van vo rig jaar Maarten den Bakker, de weer op drift geraakte Jelle Nij- dam, Rob Harmeling, Tristan Hoffman, Servais Knaven en Jeroen Blijlevens, die tijdens het voorseizoen ook meerdere keren van zich deed spreken. De Novell ploeg van Jan Raas telt behalve Abdoesjaparov in de gelederen onze landgenoten Rob Mulders, Henk Vogels en Leon van Bon, alsmede de Belg Alain van den Bossche. Ook een Zeeuw gaat zich trachten waar te maken in eigen streek. Na melijk Johnny van Cadsand, die als debuterende beroepsrenner zijn opwachting maakt in de Belgische formatie Asfra. Daar van maken ook deel uit de Ne derlanders Michel Zanoli, Tom Cordes, Raymond Meijs en Theo Akkermans. 1 De meute trekt ook dit jaar weer over de Stormvloedkering naar Schouwen-Duiveland. De voorzitter van het organise rend comité Piet Louwerse kon zich tijdens de persconferentie in 'De Roompot' te Kamperland dan ook in de handen wrijven over de bezetting van het groot ste wielerevenement in Zee land. „Wij kunnen een deelne mersveld presenteren van we reldklasse", liet hij enthousiast weten. Daar zag het zeker nog niet naar uit eind november van het vorige jaar, toen een voormalige hoofdsponsor besloot af te ha ken. De profronde kwam toen aan een zijden draadje te han gen. Maar de CZ-groep zorg verzekeringen, die als nieuwe hoofdsponsor optreedt samen met keten van Golff Super markten werden redders in de nood. Ook Autobedrijf Van Strien, Den Exter Metaal en Roompot Recreatie zijn belang rijke steun verleners. Daarnaast kan de Zeeuwse Ronde rekenen op heel wat financiële injecties van andere Zeeuwse bedrijven. Louwerse: „Voor de komende drie jaar denken we trouwens goed te zitten wat betreft het voortbestaan van de Ronde en uiteraard steekt ons dat een hart onder de riem. Natuurlijk blijven we ook mik ken om in een hogere categorie te geraken, van de derde naar de tweede, iets wat we opnieuw gaan aankaarten bij de UCI. Nu er een nieuwe structuur op komst is bij de internationale wielerbond (in 1996 bestaan er bijvoorbeeld plannen om in een aantal wedstrijden profs en amateurs samen te laten rijden) foto peter huls zit promotie voor de Zeeuwse Ronde er wellicht in. Gerrie van Gerwen van de Stichting be roepsrenners liet dit al door schemeren. Tijdens de 36e editie van de Ronde van Midden-Zeeland (er wordt voor de 22e keer met profs gereden) kunnen de wie- Iersupporters zeker weer aan hun trekken komen. Onderweg maar vooral op het Bergweg- parcours in Goes, waar vier doorkomsten staan gepland en waar ook de finish ligt, die om ongeveer 16.40 uur bereikt wordt. Op de Bergweg worden vanaf 12.00 uur Solexraces ge houden en de muziekvereniging Mozart uit Yerseke zorgt daar voor de muzikale omlijsting, terwijl speaker Cees Maas het publiek op de hoogte houdt van het wedstrijdverloop. Na de vliegende start op de Goese straatweg trekt het wie- lerpeloton via 's-Gravenpolder, Kwadendamme, Heinkenszand en 's-Heerenhoek naar Walche ren, waar Middelburg wordt bereikt om 12.39 uur en Vlissin gen om 12.47 uur. Tijdens de route over Walcheren passeert men verder Zoutelande.West- kapelle, Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder. Over de Stormvloedkering bereikt men Schouwen Duiveland (Burgh Haamstede, Renesse en Zierik- zee). Over de Zeelandbrug keert de karavaan terug op Zuid-Be veland. Doorkomsten in Goes achtereenvolgens om 15.20, 16.05,16.17 en 16.28 uur, waar na de finish volgt om 16.40 uur. De laatste 70 kilometer zijn dus voor het publiek bijzonder inte ressant. Tijdens de lussen die men maakt in de slotfase zijn er pas sages in Kapelle, Yerseke, We- meldinge en bij Kattendijke. De grote reclame-karavaan die de renners vooraf gaat vertrekt om 9.30 uur vanuit Goes. S-GRAVENPOLDER - Voor de eerste keer zal het Nederlands kampioenschap sneldammen in Zeeland worden. Op zaterdag 10 juni komen 176 speelsters en spelers in actie tijdens deze krachtmeting in het recreatie centrum 'De Roompot' te Kam perland. Onder hen Daniëlla de Vos uit Tholen, die vorig jaar verras send de nationale titel in de wacht sleepte bij de vrouwen. Van Zeeuwse zijde zijn van de partij de provinciale kampioe nen sneldammen Johnny de Leeuw, Paul Willemse, Jeanine van der Horst en bij de jeugd komen in actie: Rombout Kous emaker (junior), Ching Hei Chong (aspirant) en Jantien van Gorsel (pupil). Er wordt gespeeld in zeven ca tegorieën. De hoofdklas zal be staan uit 32 spelers (vier groe pen van acht) waaronder de Goesenaar Johnny de Leeuw, die al veertien Zeeuwse titels op zijn naam heeft staan. Verder zijn er categorieën gevormd van le en 2e klassers (mannen se nioren), een groep voor vrou wen en drie jeugdgroepen. Het toernooi in Kamperland begint om 11.30 uur. De KNDB heeft de organisatie van dit damevenement toege wezen aan de Zeeuwse Dam- bond die 70 jaar bestaat. Tijdens de voorjaarsvergade ring van de ZDB in het Dorps huis te 's-Gravenpolder liet voorzitter Cees Rijk weten dat er alles aan gedaan zal worden om de titelstrijd in Kamperland vlot te doen verlopen. Rijk: „Te meer omdat zo'n happening na tuurlijk ook grote propagandi stische waarde heeft voor de damsport in Zeeland." De Zeeuwse Dambond telt mo menteel 290 leden, verdeeld over twaalf verenigingen. De grootste club is PWG 's-Gra- venpolder met 61 leden. Als tweede staat genoteerd De Een dracht uit Tholen, waar 50 lief hebbers zich buigen over het bord met de honderd ruiten. Het ligt in de bedoeling om in de eerste week van oktober van start te gaan met de Zeeuwse clubcompetitie. In de hoofdklas komen uit: Aagtekerke 1, BDV 1 (Bergen op Zoom), Middel burg 1, PWG 's-Gravenpolder 2 en 3, Aris de Heer 1 (Souburg), Lammerenburg 1 en 2, Zierik- zee 1 en De Eendracht 2 (Tho len). De strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Zee land voor diverse categorieën begint waarschijnlijk op 23 september. Voor de hoofdklas hebben zich aangemeld de vol gende dertien spelers: Johnny de Leeuw, Nico de Winter, Jan van der Beek, Erwin Hamers, Dennis de Rooy, Arjo Kousema ker, Danny de Jager, Jaap Veer- hoek (allen van PWG 's-Gra- venpolder), Jaap de Jonge, Cees de Jonge, Daaf Kasse en Piet Nieuwenhuizen van Middel burg en Aart Walraven (Zierik- zee). Tijdens de bijeenkomst, die langdurige discussies opleverde over allerlei zaken binnen de Zeeuwse Dambond, werden de bestuursleden Cees Rijk (voor zitter) en Danny de Jager (alge meen adjunct) herbenoemd. VLISSINGEN Een van de acties uit het jubileumnummer van De Scheldebode was een middagje gratis laser-shooten bij Laser Action aan de Voltaweg. De middag werd geheel verzorgd door Cosmo, met instructie, spel en consumpties. De deelnemers poseren hier voor aanvang aan het spel met hun laserpistool in de aanslag. foto harry de lange VLISSINGEN In jongeren centrum de Walk-Inn aan de Minister Lelystraat 4 treden vrijdag 26 mei twee rockforma ties op. De concerten beginnen om 20.30 uur en de entree be draagt vijf gulden. Als eerste treedt de Souburgse band 4AD voor het voetlicht. Deze band die in september van het vorig jaar werd opgericht door Koen van Soelen, Jeroen de Bree en Aljo Vervorst laat vooral eigen nummers horen in een rock/grunge stijl. Op hun cover-repertoire staan nummers van Nirvana en Rage Against The Machine. Als twee de band is de lokale formatie Kozmik te horen en te zien. Kozmik is net als 4AD een jon ge band (februari '94) en be staat uit Henk Cabenda, Harry Stelwagen, Onno Hoogesteger en Jack Smits. Kozmik. Ook Kozmik brengt voorname- invloeden van rock, blues en la- lijk eigen werk ten gehore met tin. Met verbazing heb ik kennis ge nomen uit U uitgave Scheldebo de van 26-04-95 van het mani puleren met jaargangen om tot 100" jaargang te komen. Het was zeker de wens van de ge dachte zonder enige controle Uwerzijds. De eerste grondregel van de journalistiek is te con troleren van informatiebronnen en niet het werk door anderen te laten doen. Bij de periode 1935 - 1945 slaat U volledig de plank mis en zo doende kwam U met veronder stellingen aan een gesloten pe riode. In Jan. '35 werd Wege- lings Nieuwsblad opgenomen in Zeeuws Niewsblad. De uitgever was toen dhr. C.L. Koster van NV Zeeuws Nieuwsblad i.o.. Dhr. Wegeling was de drukker, en had met de uitgave niets meer te doen. Weliswaar werd jaargang 41 aangehouden. Per 1 juni '36 gaat de NV Zeeuws Nieuwsblad i.o. over in de de NV Zeeuwse Uitgevers Mij met als eigenaren C.L. Koster en P. Hartman. De jaargang 42° werd doorgezet. 10 mei '40 (46° jaar gang) is Dhr. Koster met de uit gave gestopt daat hij niet voor de bezetter wilde drukken en zich onder Duitse censuur zou moeten stellen. Naar later bleek als enigste Uitgever zie uitgave 4 blz. 568/569 van Dr. L. de Jong Het Koningkrijk der Ne derlanden in de tweede wereld oorlog Mei '40 - mrt '41 en uitgave Zeeland '40 - '45 van L.W. de Bree deel 1 blz 193-194). Waar haalt u de jaar gangen n° 47, 48, 49, 50 van daan?? Ik vraag U in de nagedachtenis van mijn vader dat U dit alles rectificeerd en deze manipula tie en onzin terugdraait. Had U zelf de moeite genomen om verder bij het Zeeuwse Do cumentatie Centrum te infor meren dan ware deze brief waarschijnlijk overbodig ge weest. L.P.J. Koster Van Dishoeckstraat 138 Vlissingen. Naschrift van de redactie: In derdaad hebben wij ons vergist bij het noemen van Wegeling als uitgever van het Zeeuws Nieuwsblad, de voorloper van VLISSINGEN Korfbalvereniging Seolto viert het vijfen twintig jarig bestaan met een wedstrijd tussen de beste spelers van Zeeland en die van Vlaanderen. De wedstrijd wordt ge speeld op zaterdag 27 mei op het korfbalveld achter de grote speeltuin in Paauwenburg. Dergelijke wedstrijden zijn in het verleden al meerdere keren gespeeld en telkens blijkt weer dat dat attractief korfbal ople vert. De jeugd treedt als eerste aan, om 17 uur. De senioren ko men in de avonduren in actie, tussen 19 en 20.15 uur. de huidige Scheldebode. Dit had 'NV Zeeuws Nieuwsblad in oprichting' moeten zijn. Met betrekking tot de jaargang blijven wij bij onze visie dat De Scheldebode op dit moment in de honderdste jaargang zit. De eerste uitgave van de voorgan ger van De Scheldebode ver scheen in 1896, voor zover wij dat hebben kunnen nagaan in het Zeeuws Documentatie Cen trum, dat helaas niet over alle jaargangen beschikt. De hon derd jaar wordt in 1996 volge- maakt en dit jaar beleeft De Scheldebode de honderdste jaargang, ongeacht het feit dat in de oorlogsjaren het weekblad enige jaren niet verscheen. Nog even voor de duidelijkheid: de naam Scheldebode wordt pas vanaf eind mei 1945 gehan teerd. VLISSINGEN The Mis sions to seamen houdt zaterdag 27 mei het jaarlijkse tuinfeest op de raparatiewerd Schelde- poort. De hele middag zijn er vermakelijkheden. Voor de mu zikale omlijsting zorgt brass band Onda uit Middelburg. Gedeputeerde Bruinooge ver richt om 13.30 uur de officiële opening van het tuinfeest. Daarna zijn er activiteiten zoals ringrijden op de fiets, verkoop van zelfgemaakte jams en chut neys, kinderspelen en een lote rij. Ook zijn er optredens van de North Sea Square Dancers en de Blue Spirit Showband.Om 16 uur is er een Parachutisten show. Om 17.30 is het afgelo pen. MIDDELBURG Het Dierenasiel aan de Oostperkweg houdt zaterdag 27 mei een open dag, omdat het de 'week van het huisdier' is. De medewerkers van het asiel willen mensen een kijkje achter de schermen van het asielwerk laten nemen en ze zo overtui gen van het nut van het asielwerk. Medewerkers van het asiel ontfermen zich wekelijks over dieren zonder baasje. In de meeste gevallen lukt het om een nieuwe baas te vinden. Het asiel is tijdens de open dag geopend van 10.30 tot 16 uur. Om 11 uur wordt het nieuwe kattenverblijf geopend. De die renarts is vanaf 13.30 uur aanwezig om meegebrachte huisdie ren te keurenen om 14.30 uur is er een demonstratie flyball. De hele dag zijn er stands met informatie en wordt er een rom melmarkt gehouden. DONDERDAG 25 MEI 7.05-13.00 Gered Zeeland, eenpro gramma over de natuur in Zeeland met reportages en gesprekken over Zeeuwse natuurgebieden. 13.05-18.00 Gevarieerd programma met muziek, tips, sport, nieuws en ac tualiteiten. 18.05-21.00 Songefstival vooraf. De aanloop naar het Neder lands songfestival van de regionale omroepen. 21.05-23.00 Het Neder landse songfestival 1995 rechtstreeks vanuit Vredenburg in Utrecht. Deelne mer voor Zeeland is Peter Adriaanse. VRIJDAG 26 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.00 Muziek. 10.05 Die's nog van d'n oorlog. Vandaag de heer Van Aalst uit Middelburg. 11.05 Muziek. 12.05- 13.00 Middageditie met o.a. Het fort Zelandia, over de Zeeuwse burger en zijn bestuur. 16.00 UIT-gaanstips voor het weekeinde. 17.05-18.00 Avonde ditie met o.a. Zeeuws Diep, Zeeuwse opinileiders bespreken de actualiteit. Vandaag met Pieter van Eek, Wies Sa- man en Tjeu Strous. ZATERDAG 27 MEI 10.03-13.00 'Dag Week' Programma voor de vrije zaterdag met het Zeeuw se weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, de passie van..., een boekbespreking, culinaire tip van de chefkok en muziek. 13.34- 18.00 Omroep Zeeland Sport: uitsla gen, reportages, commentaren. ZONDAG 28 MEI 10.02 De Tijdmachine vandaag: een wandeling door St. Maartensdijk. 11.02 De Zeeuwse Lucht. Vandaag operettevereniging Papilion uit Mid delburg. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog. Vandaag de heer Van den Branden uit Clinge. 14.00 Omroep Zeeland Sport. 14.25-14.30; 15.25- 15.30 en 16.25-16.30 Omroep Zee land Sport in Langs de Lijn. 17.05- 18.00 Omroep Zeeland Sport, uitsla gen, reportages en commentaren. MAANDAG 29 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek. 10.05 De Tijdmachine, vandaag: Bruintjeskreek, eendenkooi en de hollestelle op St. Philipsland. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middag editie met o.a. het spelletje Wegwies. 16.03 Sportmeneer, het diepere we zen van de sport. 17.05-18.00 Avond editie met o.a. zegt u het maar. DINSDAG 30 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek. 10.05 Oogappels en muilperen, programma over opvoe ding en onderwijs. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. gast van de week. 16.03 Gefeliciteerd Verzoekplaten en gelukwensen. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. WOENSDAG 31 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek. 10.05 Zeeuwse streken. 11.04 Muziek. 12.05-13.00 Middag editie met o.a. gast en reportage. 16.03 Het kanaal door Zeeland, pro gramma over kunst en cultuur in de provincie. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. !V Mevrouw Z. kwam langs op ons spreekuur met een vraag over de studiefinacniering van haar zoon, die plotseling ernstig ziek was geworden. Had hij nog recht op studiefinanciering In geval van ziekte hoeft een student niet met onmiddellijke ingang zijn studiefinanciering op te zeggen. Als iemand zijn studie wegens ziekte onderbreekt, behoudt hij na de beëindi ging van zijn studie-activiteiten nog twee maanden recht op studiefinanciering. De student moet gedurende deze twee ex tra maanden wel bij een onderwijsinstelling ingeschreven staan. Een voorbeeld: een student moet wegens ziekte op 15 oktober 1994 stoppen met studeren. Hij heeft dan tot en met december 1994 recht op studiefinanciering, mits hij tijdens deze periode bij zijn onderwijsinstelling ingeschreven blijft staan. Schrijft hij zich echter op 15 oktober uit, dan vervalt zijn recht op stu diefinanciering met ingang van 1 november 1994. In beide ge vallen moet de student zelf de beëindiging van zijn studiefi nanciering doorgeven door middel van vraag 4 op het formu lier 'Wijzigingen student'. De reden van de studie-onderbre king hoeft niet op het Wijzigingsformulier ingevuld te worden. Hervatting van de studie na ziekte Als een student zijn studie na de ziekte wil hervatten, dan heeft hij recht op studiefinacniering met ingang van de eerste kalendermaand die weer geheel aan daadwerkelijke studie is gewijd. Bijvoorbeeld: een student hervat zijn studie op 15 februari 1995. Hij heeft dan met ingang van 1 maart 1995 weer recht op studiefinanciering. Voorwaarde is dat hij vóór 1 maart 1995 een Wijzigingsformulier instuurt. Het overgangsrecht geldt voor studenten die hun studie vóór 1 augustus 1991 begonnen. Als zij hun studie niet onderbreken behouden zij na hun 27ste het recht op een basisbeurs en een eventuele aanvullende financiering. Een student die wegens ziekte zijn studie heeft moeten onderbreken kan dit over gangsrecht behouden als hij direct na zijn genezing weer de zelfde studie hervat. Als hij op het punt staat de studie weer op te pakken, kan de student het beste zo spoedig mogelijk contact op te nemen met een steunpunt. Op het steunpunt levert hij een formulier 'Wijzigingen stu dent' in tezamen met een medische verklaring. Uit de medi sche verklaring moet blijken in welke periode de scholier of student ziek was. Als de hervatting van de studie direct op de ziekteperiode aansluit, kan het overgangsrecht vervolgens via het steunpunt geregeld worden. Voortgangscontrole De studievoortgangscontrole blijft bij ziekte van kracht; bij onvoldoende studiepunten wordt de beurs dus omgezet in een rentedragende lening. Als de student onderwijs volgt aan een instelling die op grond van de Wet op Hoger en Wetenschappelijk Onderwijs (WHW) is bekostigd, kan hij een beroep doen op het auditorenfonds van zijn onderwijsinstelling. Volgt de student onderwijs aan een instelling die niet op grond van de WHW is bekostigd, dan kan hij bij de Informatie Beheer Groep door middel van een bezwaarschrift een beroep doen op de hardheidsclausule. Dit bezwaarschrift kan uiterlijk zes we ken na het bericht over de omzetting naar rentedragende le ning ingediend worden. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleding van dit artikel of andere vragen van ju ridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons buro: in Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00- 12.00 uur via 01180-37120. In Vlissingen, „Open Hof", A. Go- gelweg 59, iedere dinsdag 9.00-11.00 uur.

Scheldebode | 1995 | | pagina 7