HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN PÜ9| Wandelen op Landgoed Ter Hooge Avondvierdaagse voor fietsers Concert in Veere Met Uw weekblad dagje naar Brussel Open huis bij Scaldis Squares Roomstel\ J.P.A. ROSSEL Installatie Adviesraad omroep Betaalbare modieuze damesmode Vier dagen goedkoop op reis met het gezin Oudstrijders in Vlissingen Rommelmarkt WIEBIJDEPINKEN WIL GAAN WINKELEN GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEB0DE M V 301 VLISSINGEN - Zaterdag 28 mei wordt in Vlis- singen de vijfde Anglo-Dutch Contest gehouden. Liefhebbers van showbands kunnen daar hun hart ophalen aan de verrichtingen van negentien drum korpsen uit Engeland en Nederland. TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN- REPARATIE verlovingsringen Juwelier Van der Maden (ook in de grote maten) maat 38 t/m 52 WNGEVIEIE57 MIDDELÜUR6 TELEFOON 35215 (Hoek Langeviele-Geere) MIDDELBURG - Zaterdag 28 mei is de Middel burgse Vischmarkt het decor voor een derde we reldmarkt van Tear Fund. Met de opbrengst van deze markt, wordt in Nepal een technische school gebouwd. DE SCHELDERODE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 31e JAARGANG - OPLAGE 42.465 EX. WOENSDAG 25 MEI 1983 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Showen muziek bij Anglo-Dutch Contest De eerste Anglo-Dutch kontest werd vijf jaar geleden gehou den in Eemnes. Dit concours werd zo'n succes, dat besloten werd er een jaarlijks terugkerend gebeuren van te maken. De wed strijden staan nog altijd volop in de belangstelling, er komen steeds toch weer ongeveer vijftienhonderd bezoekers. Dit jaar hebben de Culturele Raad Vlissingen en Showkorps Oranje Nassau de organisatie in handen genemen. Pogingen om het aantal deelnemende korpsen uit te breiden, zijn mislukt, onder meer door de economische toestand, maar ook door problemen van interne aard bij Britse showbands. Het concours in Vlissingen begint om halfelf, waarna de deelnemende korpsen gedu rende een programma van zes uur van zich laten horen en zien. Om halfacht begint dan de finale. De Beatrixband uit Hilversum, die al drie maal de wedstrijden gewonnen heeft, moet dit jaar wegens verplich tingen elders 's avonds verstek laten gaan. Wel doen zij mee aan de voorronden. Uit Zeeland zijn drie show bands van de partij. Naast Oranje Nassau uit Vlissingen, zijn dit Excelsior uit Goes en Juliana Middelburg. Engeland is vertegenwoordigd met vijf korpsen, waaronder The May flower Corps uit Billericay, dat bekend is van vorige Ang- COLIJNSPLAAT - De squaredansvereniging Scaldis Squares houdt op zaterdag 28 mei een open huis in het dorpshuis in Colijnsplaat. Om acht uur begint een demon stratie van deze dansvorm. Het squaredansen is komen overwaaien uit Amerika. Er wordt gedanst met vier paren die een vierkant vormen. De muziek waarop gedanst wordt heeft over het algemeen een snel en opgewekt ritme en is gebaseerd op country- en wes- ternmuziek. De kleding is aangepast aan de zogenaamde old-time stijl. (ADVERTENTIE! 3 dig j"v. Ti KI W«KBLAD WAA* £«M»XX* GAAT ZIT UN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 22.383, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 22.082, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10, Vlissingen; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. lo-Dutch Contests en The An chormen Drum and Bugle Corps uit Eiland. De drumkorpsen brengen veel meer dan alleen muziek, al is ook die al erg opvallend en worden er instrumenten bij gebruikt, die men misschien niet zo gauw zou verwachten bij een muziekkorps. Hun op treden is een complete show, vaak met vlaggengroepen en beslist geen statisch gebeuren. De verschillende groepen hebben echt naar deze wed strijd toegewerkt en komen allemaal met een heel nieuw programma. Oranje Nassau is pas in 1981 de nieuwe richting van Drum Corps ingeslagen en voor hun is dit de eerste wed strijd op dit gebied. Het pro gramma dat zij brengen heet Stars on T.V. met nummers als: Dallas, Falcon Crest en Dy nasty. De showband Juliana Middelburg heeft dit jaar Franz von Suppé en George Gershwin centraal staan in de show, die de naam meekreeg „Eye to eye with the crowd". De D.I.O. All Girl Band uit Dordrecht moet het als enige geheel uit vrouwen bestaan formatie vaak in de strijd om erkenning tegen de mannen opnemen. De band die bestaat uit vijftig leden, brengt onder meer thema's uit bekende Ja mes Bond films en een medley van Louis Armstrong. The Anglo-Dutch Contest wordt gehouden in het sport park Irislaan. De toegangs prijs bedraagt voor de hele dag twaalf gulden. Wie alleen de voorronde of alleen de fina le wil zien, betaalt zeven gul den vijftig. Kaarten kunnen gereserveerd worden bij de Culturele Raad in Vlissingen, telefoon 01184-14928. Het shoivelement wordt niet vergeten MIDDELBURG - Vanaf donderdag 26 mei kunnen be gunstigers van de Stichting het Zeeuwse Landschap gaan wandelen op het Landgoed Ter Hooge in Middelburg. Ter Hooge is op 1 januari 1979 in beheer gekomen bij de Stichting Zeeuws Landschap. Sinsdien heeft de stichting het Landgoed een flinke opknap beurt gegeven en heeft zij een (ADVERTF.NTTF.l Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen beheersplan voor de komende twaalf jaar opgesteld. Het Landgoed is nog nooit openge steld geweest voor het publiek. Door de stichtng is onderzocht of openstelling mogelijk was zonder dat de waarden van het Landgoed worden aangetast. Omdat gebleken is, dat open stelling wel mogelijk is, maar dat hierbij voorzichtigheid ge boden is, heeft men besloten alleen voor begunstigers van de stichtng het landgoed open te stellen. Er is een wandel route uitgezet, die zo is samen gesteld dat de meest gevoelige delen van het landgoed wor den ontzien en dat de privacy van de bewoners op het land goed gewaarborgd is. De officiële openstelling is om halfvier en wordt verricht door mevrouw Maris-Koster, de gedeputeerde die belast is met de natuurbescherming in Zeeland. MIDDELBURG - Op woensdag 25 mei om drie uur installeert drs. Minne Dijk stra, lid van de Raad van be heer van de NOS, de Advies raad Omroep Zeeland. De in stallatie vindt plaats in de Statenzaal in de Abdij in Mid delburg. De raad wordt het adviesorgaan voor Omroep Zeeland. (ADVERTENTIE) h Flamingo Uit voorraad leverbaar direkl gegraveerd zilveren vriendschapsdagen v a. 58.- p. paar gouden 178.- p. paar MIDDELBURG - Ook dit jaar houdt Terre des Hommes, het hulpfonds voor kinderen in de derde wereld weer een fietsavondvierdaagse in sa menwerking met de EFNB. De start is op de markt in Middelburg tussen zes en ze ven uur op de avonden van maandag 30 mei tot en met donderdag 2 juni. De kosten bedragen voor volwassenen zes gulden, kinderen betalen de helft. Wie alleen één avond mee wil doen betaalt twee gul den. De af te leggen afstand is steeds ongeveer vijfentwintig kilometer. De opbrengst is bestemd voor een revalidatiecentrum voor poliopatiëntjes in Bolivia, dat geleid wordt door mensen uit Vlissingen. VLISSINGEN - Het college van B. en W. van Vlissingen ontvangt op vrijdag 27 mei een groep van ongeveer twintig oudstrijders van het Royal British Legion Scotland met hun dames. De officiële ont vangst is om kwart over elf in het stadhuis. De oudstrijders zijn hier op uitnodiging van het Nationaal Verbond Belgische Oorlogs kruizen. Ze waren onder meer betrokken bij de landingen in Vlissingen en Westkapelle in 1944. Voorafgaande aan de ont vangst, wordt om elf uur een krans gelegd bij het landings monument aan de Comman- doweg. Het Commandement Maritieme Middelen Schelde zorgt hier voor een erewacht. Later wordt nog een bezoek gebracht aan Westkapelle. (ADVERTENTIE! Actie Tear Fund Middelburg voor technische school Nepal Na een aarzelend begin verleden jaar, toen Tear Fund voor het eerst een dergelijke markt hield achter de Hofpleinkerk, heeft men het dit jaar groots aangepakt. De Vischmarkt, het be kende terrein voor kunst-, antiek- en rommelmarkten, biedt volop ruimte aan de kramen van Tear Fund. Er zijn kramen met informatie over het werk dat Tear Fund in de tien jaar van hun bestaan in de derde wereld gedaan heeft. Informatie door mid del van folders, maar ook door het vertonen van dia's. Speciale aandacht is er daarbij voor het Nepal-project. Daarnaast vindt men er allerlei artikelen uit de Tear Craft winkel. Door het maken van deze sier- en gebruiksvoorwerpen, kunnen invalide mensen uit de derde wereld, in hun eigen be staan voorzien. Er is een ruime keuze uit allerlei handge maakte spullen, zoals tapijten, houtsnijwerk, gevlochten mandjes en dergelijke. Ook zijn er tijdens de markt pot tenbakkers, wevers en spin ners aan het werk. Voor de kinderen zijn er verschillende keren per dag poppenkast voorstellingen. Ze kunnen ook meedoen aan allerlei spelen, waarmee vaak leuke prijsjes te winnen zijn en ook de kin derboerderij is vertegenwoor digd door middel van geiten en schapen. De rommelmarkt ontbreekt ook niet. Er zijn een aantal snuffelkramen met tweede hands spulletjes, kleding en boeken. Ook zijn er nieuwe handgemaakte kin- derkleertjes verkrijgbaar. Om even uit te blazen is er een ter rasje ingericht waar men kof fie en frisdrank kan gebruiken en versgebakken wafels. Voor de muziek wordt gezorgd door de countryband Stable Com panion en de zanger en gitarist Jim Denton, die de hele dag aanwezig zijn. De markt wordt gecompleteerd met een expositie van werken van het schildersechtpaar Nico en Elly van Zuilen. „We hebben er hard aan ge werkt, om de markt voor iedereen zo aantrekkelijk mo gelijk te maken", vertelt Jo- han Kasse, één van de enthou siaste organisators. „We heb ben gelukkig een flink aantal vrijwillige medewerkers, die de hele dag helpen. Onder meer zijn dat de leerlingen van de Klarenbeek L.T.S. in Middelburg. Deze school werkt wel vaker mee aan ver schillende acties en omdat het hier ging om de bouw van een soortgelijke school in Nepal, waren ze ook dit keer direct bereid. Nepal is één van de armste landen ter wereld. Het gebied waar deze school ge bouwd wordt, is erg onher bergzaam en zeer dun bevolkt. De jongeren die naar school willen, moeten hiervoor naar de grote stad en als ze dan klaar zijn met hun studie, zijn ze daar gewend geraakt en de meesten keren dan niet meer terug naar hun geboorte plaats. Juist daarom is het zo belangrijk dat er in dit gebied een mogelijkheid tot scholing komt, zodat de jongeren daar een opleiding kunnen volgen en hierna in hun eigen streek aan het werk kunnen gaan, om hier wat op te bouwen. Op deze manier helpen we niet al leen die jongens, maar de hele bevolking van dat gebied. In middels is al begonnen met de bouw van de school, maar er is nog heel wat nodig, om alle plannen uit te voeren". Johan Kasse vertelt enthousiast over het werk van Tear Fund, een organisatie die zich bezig houdt met praktische hulp in een groot aantal landen. De organisatie is internationaal en op evangelische basis. Jo han: „Dat betekent natuurlijk niet, dat we alleen mensen helpen, die het christelijke ge loof aanhangen. Tear Fund helpt echt iedereen. Wat wij willen is de mensen een beetje hoop geven, voor vandaag: in de vorm van voedselhulp, hulp bij rampen, medische hulp, maar ook hoop voor de toe komst. We hebben in Neder land zo'n vijftig werkgroepen, die zich bezighouden met ac ties voor de verschillende pro jecten, maar ook met de ver spreiding van algemene infor matie. We willen de mensen hier bewust maken van hun opdracht ten opzichte van de mensen die het zoveel slechter hebben dan wij. De hulp aan die mensen moet geen kwestie zijn van liefdadigheid, maar iets vanzelfsprekends, ze heb ben er recht op, dat wij onze rijkdom met hun delen". Wie meer informatie over Tear Fund wil hebben, kan hiervoor terecht op de markt in Middelburg of kan een briefje schrijven naar Tear Fund, Postbus 80, 3958 ZV Amerongen. j£iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii!iiiii!iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiin immuun ii mm mi milium mm ii iiiiiiiiiu VEERE - Zaterdag 28 mei treden het Westkapelse da- meskoor en het Middelburgs mannenkoor op in de Grote Kerk in Veere. Het concert begint om acht uur. Het Westkapels dameskoor is geheel in Walcherse dracht gestoken. Zij treden driemaal op. Het programma begint met het Zeeuws Volkslied, maar ook Zomer in 1 Zeeland en het Chor der Zigeunerinnen van Verdi staan op het programma. Het Middelburgs mannenkoor staat onder leiding van Han Beekman. Voor dit optreden heb- ben zij een licht programma samengesteld met onder meer Tabak ist mein leben, Poor lonesome cowboy en Deep River. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk, dagelijks van 1 tien tot vijf uur en op de avond van het concert. Ze kosten E acht gulden. ÜllllllllllllllllllllllllllliUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllHI? VlissingenGoes - A.s. zaterdag maken wij in samen werking met reisbureau AMZ een dagtocht naar Brussel. Voor slechts f 22,50 bent U uit en thuis en krijgt U een rondrit door de Belgische hoofdstad aangeboden. Infor meer op onze kantoren aan de Torenstraat 5 te Vlissingen en aan de Klokstraat 1 te Goes of er nog plaatskaarten beschikbaar zijn. U kunt ook boeken bij AMZ op het Damplein in Middelburg. Op 1 juni begint de periode waarin onze lezers gebruik kunnen maken van de goedko pe gezinstoerkaart van de Ne derlandse Spoorwegen. Deze gezinskaart kost slechts 136,en biedt de mogelijkheid om voor weinig geld een flink stuk van Nederland te zien. De kaart maakt het mogelijk dat het gezin (kinderen tot en met achttien jaar) in een periode van negen dagen vier dagen onbeperkt mag reizen in ge heel Nederland. Men mag in- en uitstappen op elk willekeu rig NS-station. De gezinskaart moet men gebruiken vóór 31 augustus. Omdat men vier dagen in een periode van negen dagen moet 'prikken', is het bijvoorbeeld ook mogelijk om gedurende twee achtereenvolgende weekenden op stap te gaan. Begeleiding door een van de ouders is verplicht; het gezin mag ook een hond mag neene- men. Degenen die tussen 30 mei en 3 juni zo'n gezinstoerkaart bij ons kopen - dat kan op on ze kantoren Torenstraat 5 te Vlissingen, Klokstraat 1 te Goes, Zuivelstraat 26 te Ber gen op Zoom, Molenstraat 45 te Roosendaal, Markt 28 te Etten-Leur, Nieuwe Ginne- kenstraat 41 te Breda en Arendstraat 14 te Oosterhout - krijgen iets cadeau. Voor elk gezinslid krijgt de koper van de gezinskaart een gratis toe gangskaart voor een leuke at tractie. Het gezin mag kiezen uit Het Evoluon te Eindhoven, het Dolfinarium te Harder wijk, een rondvaart in Am sterdam, een rondvaart in Rotterdam en een bezoek aan het veenmuseumdorp Barger- compascum. Begin augustus volgt onze derde en tevens laatste ver koopperiode. 64-34

Scheldebode | 1983 | | pagina 1