als het om sparen gaat 19 BAAYENS GEENSE DO .DE SCHOUT VAN YERSEKE' schippersknecht boekhandel van der peyl YERSEKE lUfeQPTIEl De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE ZEISS ADVERTENTIES C. L. PRONK I 2,30 firma Bom-Pikaar Brandstoffenbijslag KAPELLE-BIEZELINGE MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht wm Feike Asma keurde nieuw kerkorgel. Vandaag zal orgelbouwer M. K. Kop- pejan uit Ederveen het orgel voor de nieuwe kerk van de Yersekse Geref. Gemeente, dat klaar is, opleveren aan het kerkbestuur. Woensdagmiddag j.l. heeft de bekende Haagse organist Fei ke Asma de eindkeuring van het in strument verricht. De orgelbouwer had hem verzocht zijn oordeel over het nieu we orgel te geven. Feike Asma be schreef het als een buitengewoon mooi en goed orgel, waar een prachtige war me klank in zit en het geheel uit prima materiaal bestaat, in tegenstelling tot de moderne kerkorgels met een wat harde klank. Het nieuwe orgel heeft een elektrisch-pneumatische aandrijving en telt twee klavieren op een losse speeltafel beneden. Er zijn zeventien honderd pijpen in gebouwd. Het front is meer dan zes meter hoog en past ge heel in de stijl van de moderne opgezette kerk. Hiermede heeft de Geref. Gemeen te van Yerseke thans een waardevol bezit. De B-junioren wonnen met 20 van Hansweertse Boys B I. Zaterdag staat Yerseke I voor een zware opgave, het moet de returnwed strijd tegen Rillandia spelen. Yerseke II ontvangt het sterke Kloetinge. De B- junioren moeten naar Wemeldinge. Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte dezer da gen een uitstapje naar haar zusterver eniging te Yerseke, voor het houden van een gecombineerde vergadering. Deze avond stond onder leiding van mevr. De Rijke, presidente van de afd. Yerseke. Door de Iglo fabrieken werd een voor lichtingsavond verzorgd over diepvries- produkten. Nadat een tweetal films wa ren vertoond, werd de dames uitgelegd wat er allemaal met diepvriesprodukten kan worden gedaan en hoe ze het best kunnen worden gebruikt. De aanwezi gen werden tenslotte nog getrakteerd op een nieuw produkt, n.l. de visstick. Aanvaring. In de buitenhaven kwamen het Ne derlandse motorschip ,,Johan Alexan der" en het Belgische motorschip ,,Ar- mand" met elkaar in aanvaring. De Jo- han Alexander werd daarbij beschadigd. Gevonden voorwerpen. Gevonden een sjaal een portemonnaie en een zakmes. Inlichtingen ter gemeen tesecretarie van Wemeldinge. Benoeming. Met ingang van 1 januari 1965 is be noemd tot onderwijzer aan de Prinses Beatrixschool school voor onderwiis polder liggen, en de dienst van tien voor elf vanuit Perkpolder komt dan te ver vallen. Zondagmorgen vertrekt de eer ste boot om tien voor half twaalf van uit Perkpolder. De stremming zal zoveel korter als mogelijk en langer als nood zakelijk blijkt te zijn, duren. Verkoop. De notarissen W. P. de Nooyer te Heinkenszand en H. W. A. Steenpoorte alhier hebben vorige week donderdag publiek verkocht de woning Burg. Vo gelaarstraat 27, eigendom van de erven A. Penne-Verburg. Met 21.600,was mevr. de wed. Duindam de hoogste in- schrijfster. Koper werd dhr. W. Martens te 's Heerenhoek voor 25.400, Inzameling. De collecte voor de anti-hongeraktie N.O.V.I.B. heeft in de gemeente Krui- ningen 598,85 opgebracht. Afscheidsavond. De oud-vierdeklassers van de Ulo school, die dit jaar het fel begeerde pa pier ontvingen, hebben vrijdagavond of ficiéél afscheid genomen van alles wat met de schone schooltijd verband hield. De avond werd geopend door de voor zitter van de schoolclub. Voorts felici teerde het hoofd van de school, dhr. Nietfeld, zijn oud-leerlingen met het be halen van het diploma. Hg wees er op welke mogelijkheden er nu openstaan. Namens de oudercommissie sprak de voorzitter, dhr. v. d. Berg, die ook elke geslaagde een boekwerkje overhandig de. Daarna lieten de leerlingen die de school thans bevolken, zien wat zij op ontspanningsgebied presteren. En dat was niet weinig. Er werd toneelgespeeld gelse, 10 Oostenrijkse, 1 Deens en 10 Poolse. In de maand oktober passeerden er 187 schepen meer dan in de maand september. Stremming. Maandag was van 7 uur tot ca. 16.30 uur het kanaal door Zuid-Beveland voor alle scheepvaart gestremd. Door drie drijvende bokken, de „Arend", „Grutto" en „Condor" werden zinkers over de bodem van het kanaal gelegd ter hoog te van de Zanddijk. Voor dit doel was er door een baggermolen een sleuf van 2,5 meter in de bodem van het kanaal ge graven, waar de zinkers ingelegd moes ten worden. Naast elkaar werden de buizen, één voor de watertoevoer van de waterleidingmaatschappij Zuid-Be veland" en één voor de gastoevoer van de N.V. Nederlandse Gasunie, welke twee maatschappijen voor dit karwei samenwerkten, in de sleuf gelegd. Hoe wel er tussen deze werkzaamheden door nog ehkele schepen konden passeren, la gen er vele schepen te wachten. Vrijwel de gehele nacht hebben de drie sluizen geschut, zodat 's morgens de situatie weer normaal was. Voetbal. Door een 30 overwinning van het eerste elftal van v.v. Hansweertse Boys tegen Robur I uit Goes en door een 32 zege van het tweede op „Patrijzen H in 's-Heerenhoek, zijn de resultaten van afgelopen zondag niet slecht te noe men. Beide elftallen bleven hierdoor tot de kopgroep van hun afdeling behoren. Vrijwel de gehele wedstrijd waren de oranjehemden in de meerderheid, hoe wel de gastheren zich niet gauw ge- tig. De stoffelijke resten zullen naar het militaire kerkhof in IJsselstein worden overgebracht; na identificatie zullen ze waarschijnlijk daar worden herbegra ven, tenzij de familie in Duitsland prijs stelt op een herbegrafenis in dat land. De leeftijd van de gesneuvelden werd geschat op 17 19 jaar. Op de stoffe lijke overschotten werden nog enige be zittingen aangetroffen. De parachutis ten lagen in het land van de landbouwer Damme uit Woensdrecht. De opgravin gen, door vijf leden van genoemd de tachement, staan onder leiding van de vaandrig R. Hoitink. EEN ECHTE VERBETERING ontspiegelde brilleglazen geslepen in een marwitz montuur De beste bx*il voor uw ogen MAAKT DIE VOOR U Speciaalzaak in de betere optiek Fondsleverancier Aan huis te ontbieden Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der stervenden, in het ziekenhuis St. Joanna te Goes, onze ge liefde broeder, zwager en oom GILLES VAN DEN DRIES op de leeftijd van ruim 66 jaar Uit aller naam: B. VOET VAN DEN DRIES Yerseke, 7 november '64 Damstraat 68 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 10 november Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde broeder, zwager en oom GERARD WTLLEBOER betuigen wij u onze harte lijke dank Fam. WILLEBOER Kruiningen, november 1964 VERKOPING TE YERSEKE Notaris H. W. A. Steen poorte te Kruiningen is voornemens ten verzoeke van de erven van mevrouw N. J. de Rijke-Dees op vrij dag 27 november 1964 des avonds 7.30 uur in het ho tel „Nolet" te Yerseke, Le pelstraat, in het openbaar te ver kopen: HET WOONHUIS MET SCHUURTJE, ERF EN TUIN aan de Beatrix- straat 7 te Yerseke, groot 1 are 53 centi aren Dadelijk te aanvaarden na betaling van de kooppennin gen, behoudens toestemming van B. en W. Eozichtiging op 18 en 24 november van 24 uur Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader J. VAN DER LINDE betuigen wij onze hartelij ke dank Namens de familie VAN DER LINDE Haamstede, 12 nov. 1964 uii voorraad leverbaar pracht jongensboek, wat ook veel ouderen met plezier zullen lezen voor YE 180,gevraagd tegen 23 november of eerder bij EMMASTRAAT 12 - YERSEKE Goed loon plus premie zaadvisserij Zich melden voormiddags of 's avonds na 6 uur Over het tijdvak 1 december 1964 tot en met 28 fe bruari 1965 zal aan de inwoners der gemeente Krui ningen van 65 jaar en ouder een brandstoffenbijslag worden verleend. Voor deze bijslag komen in aanmerking: a. hoofden van gezinnen, wier inkomen minder be draagt dan 3350,per jaar; b. alleenstaanden, wier inkomen minder bedraagt dan 2350 per jaar. Zij, die menen voor deze bijslag in aanmerking te ko men, kunnen hiertoe een verzoek indienen. Aanvraag formulieren worden verkrijgbaar gesteld: op de gemeentesecretarie op maandag 16 november 1964, des voormiddags van 10.00 tot 10.30 uur; in het verenigingsgebouw „Kaj Munk" te Hansweert op maandag 16 november 1964. des namiddags van 3.00 tot 3.30 uur. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Zoekt u een Sint-Nicolaas cadeautje? Dan naar Dro gisterij Kooman. U slaagt er voor iedere beurs en voor iedere leeftijd. - Telef. 221, Wemeldinge. Voor al uw geneesmiddelen, verband en verplegingsarti- kelen naar Drogisterij Koo man, Tel. 221, Wemeldinge. Te koop gevraagd: Antiek, o.a. kabinetten, bureaus, se cretaires, ladenkastjes, ko peren doofpotten en ketels, muurtegels en tableaus. Sinke, Vierstraat 13, Yer seke. Zaalberg zuiver wollen on derdekens zijn ideaal voor reumalrjders enz. Probeer het eens en u wilt ze niet meer missen! Deze dekens geven een behaaglijke en natuurlijke warmte, er is niets beter dan zuiver wol. Wol is niet te vervangen! Verkrijgbaar bij Textielhan del Snoep-v. Willigen. Met gratis Zilverzegels! Voor St.-Nicolaas ontvingen wij een geheel nieuwe col lectie schemerlampen, luxe koperwaren, serviezen en houten artikelen. - Boo- gerts Geschenkenhuis, Tel. 482, Kruiningen. Onze collectie dekens is ook dit seizoen weer bijzon der groot. U kunt kiezen uit fibrenka, draion en zui ver wollen dekens. Alles in de nieuwste dessins en kleu ren ook voor wieg en kin derledikant. En denkt uook aan onze grote sortering plaids, voor bank, auto of .divanbed? Met gratis Zil verzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop: 2 fauteuils, kloos tertafel en dressoir, gotisch eiken. - M. van Stee, Van Tienhovenstraat 19, Yerseke Mooie jonge konijnen te koop. - Huub Koster, Meu- lemeeserstraat 10, Yerseke. Tel. 632. Jaspers© altijd voordeliger in lies-, knie- en kaplaar zen klomppsokken, klom pen en pantoffels. Pakjes van Jantzen en Bleyle in het sportieve en geklede genre. U kunt nu nog kiezen uit een zeer gro te collectie die afgestemd is op de modieuze vrouw. Pakjes en japonnen waar een wereldmerk op staat, garanderen u een volmaak te pasvorm en blijvende ele gance. - Van IJsseldijk- Snoep. Schiesser ondergoed munt uit in kwaliteit. Prachtige pasvorm, waar u uw man of zoon mee verwent. Voor radig in hemd met korte mouw en in singlet model. Broekjes hebben wij in slip model, broekje met korte pijp en de normale lange broek. Het ondergoed met 2 jaar garantie! - Van IJs- seldijk-Snoep. Nieuw! Knopen met bijpas sende garnering en een groot assortiment in de nieuwe modekleuren. Ook voor herenkleding hebben wij ze voorradig. - A. C. Baay. B. Sinkelaan 20, Yer seke. Jasperse altijd voordeliger! Lonneker werkkleding, over alls, keper- en Simson broe ken, manchesterbroeken. Pracht baddoeken, theedoe ken, lakens en slopen, fla nellen lakens en dames- en herenpyama's. Wij ontvingen weer een zen ding truitjes en vesten van ons modehuis Bruestle uit München. Een merk met wereldreputatie en een keur van modellen en kwaliteiten vindt u bij Van IJsseldijk- Snoep. Laat uw kleding door Quick Shop reinigen, het komt al les als nieuw terug. Als ex tra reclame: 3 stuks bren gen, slechts 2 stuks beta len! Depot voor Yerseke: Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Voor de baby: Leuke jurk jes, overgooiertjes, truitjes, broekjes, echt iets aparts, vindt u in onze winkel in ruime sortering. - J. de Neef, Daniëlstraat 12. We meldinge. Stem sokken hebben wij nu in speciale lengtes. Ook de befaamde kniekous is weer voorradig in dikke en dun ne kwaliteiten. - Van IJssel-' dijk-Snoep. Deze week speciale aanbie ding in prachtige gewat teerde nylon dusters. Koop ze nu alvast, dan hebt u straks een héél welkom St.- Nicolaascadeau voor één van uw huisgenoten. Met gratis Zilverzegels- Tex tielhandel Snoep-van Willi gere Ook wij geven bonnen! Bij aankoop van 5,aan boodschappen ontvangt u een waardebon. Dus hoe meer u besteedt, des te meer bonnen daarvoor ontvangt u waardevolle artikelen. In leveren op 4 en 5 .december. Kopen bij de Spar is sparen bij de koop! - Ant. v. d. Maale, Wemeldinge. Flesopener-kurketrekker. Voor slechts 3,— een bij zonder leuk en nuttig ca deau. Zie onze etalage! Sigarenmagazijn Kole, Nrd.- zandstraat 11, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 55 et. Lever 65 ct. Comedbeef 52 ct. Echte bot.worst 28 ct. Rook vlees 63 ct. Palingworst 49 ct. Snijworst 45 ct. Parij- zer 35 ct. p. 100 g. VV kaas 1,60 p. 500 g. Oude witte kaas 38 ct. Oude k. kaas 40 ct. p. 100 g. Lunchkaasjes 1,60. Edammers 2,95. Knakworst p. pot 89 ct. Wener worst p. pot 1,15. Diepvries kip 3,48 p. kg. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen! Probeer ze eens een keer en u gaat ook tot onze vaste klanten kring behoren. Prettige pas vorm, modieuze kleuren en een fantastische kwaliteit, dat is de Elbeo kous. - Van IJssel dijk-Snoep. de Wijngaardstraat Prachtige kachels, moderne convectors èndegelijke wasmachines! - P. C. van Oosten, tel. 347, Yerseke. Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Choc, beestjes (De Heer) 200 g 89 ct. Echte choc. 49 ct. IJscups 45 ct. Rumbo nen 38 ct. Bonbons 52 ct. Kersenbonbons 69 ct. Sinas- staafjes 38 ct. Nogatblokjes 45 ct. p. 100 g. Zeeuwse rondjes 64 ct. Pindakoekjes 64 ct. Kransjes 64 ct. Wit speculaas 64 ct. Bruin spe culaas 47 ct. Paul K. koek jes 79 ct. p. 250 g. Cacao 39 ct. p. 100 g. Jasperse altijd voordeliger: 1 fles Jus d' Orange nu 1,50. 1 fles vruchtenwijn van 1,35 voor 98 ct. 1 l.- blik appelmoes 55 ct. 1 kg Siamrijst 89 ct. 1 l.-blik erwten (fijn) 87 ct. 1 l.-blik spercibonen 68 ct. 1 pak speculaas 85 ct. 1 pak VN thee 67 ct. 2 blik soep groente 44 ct. 1 blik soep- ballen 49 ct. 1 l.-blik nasi 1,39. 1 pot abrikozen op sap 89 ct. 1 blik comed beef van 1,40 voor 1,25 Nieuwe zwarte helanca da mespantalons. Pracht kwa liteit en buitengewoon mooie coupe en afwerking. Tot in de grootste maten voorra dig. Ook mooie pantalons in groen, rood, marine en fijne ruitjes. Voor de kin deren nieuwe mouse-crèpe helanca broeken. Zeer ster ke kwaliteit. Met gratis Zilverzegels- Textielhan del Snoep-van Willigen. "Voor Gero cassettes Zilduro en Zilmeta, lepelrekken, taart vorkjes, gebakschep pen compoteschalen naar Boogerts Geschenkenhuis, Kruiningen, tel. 482. Dames, onze reclame in wol duurt nog steeds voort! Denk er aan, dat u geen 10 bol hoeft te nemen, maar ook 5 bol kunt kopen. U krijgt dan bij aankoop van 5 bol, 1 cadeau! - Van IJs- seldijk-Snoep. Voor baby Teddy luiers, Teddy onderleggers, baby truitjes, hemdjes en trap pelzakken, ook met bijpas send jasje. Woll. wieg- en ledikantdekens. Commode dek- en baddoeken. Luier- tassen en schootkussens en babywol m. gratis breipa- troon. - A. C. Baay, B. Sin kelaan 20, Yerseke. U kent natuurlijk van Kijo de bekende interlock en badstof hemdjes en broek jes, de schattige tricot en badstof pyama's en slob- overgooiers. Nu ontvingen wij zojuist van dit overbe kende merk nieuwste dra- Ion baby- en kleutertruitjes. Voor uw kinderen of klein kinderen een snoezig en heel praktisch St.-Nicolaas- cadeau! Zie etalage! Met gratis Zilverzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Te koop emaille wasmachi ne met wringer en roestvrij stalen kuip in z.g.s. Noord zandstraat 33, Yerseke. ding van de resultaten van de voorron de in Beekbergen 1.1., 18 jeugdturners uit Nederland zijn uitgenodigd, w.o. ook Jan Mol en Alex Knip, welke 13 de- cemer te Zutphen wordt gehouden. YersekeKrabbendijke 5—1. Yerseke I behaalde een grote over winning op Krabbendijke; vier doelpun ten van Henk Christiaanse en één van Theo Nolet zorgden voor een 51 sco re. Yerseke H, spelend met tien man, verloor met 40 van Krabbendkrje II. 0; J. KarelseG. Klap 01; J. v. Oos tenG. Vos 10; M. van GastelJ. Steutel 01C. J. de Mey-P. Boone 01; W. A. VerbeekD. Joziasse Y2-Y2 Veerdienst gestremd. In verband met de jaarlgks te ver richten onderhoudswerkzaamheden zal de veerdienst KruiningenPerkpolder het komende weekeinde tijdelijk zgn ge stremd. Zaterdagavond om tien voor half elf vertrekt de laatste boot uit Kruiningen. Deze boot blijft in Perk- ton; tevens 143 ledige motorschepen van 137.785 ton en 15 ledige sleepschepen van 21.123 ton, alle van België. Naar België passeerden er 774 geladen motor schepen van 539.584 ton, 63 geladen sleepschepen van 93.639 ton, 76 ledige motorschepen van 66.033 ton en 4 ledi ge sleepschepen van 4.738 ton, alle even eens behorende tot de rijnvaart. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 4.639 Nederlandse, 2.334 Belgische, 395 Duitse, 401 Fran se 313 Zwitserse, 3 Luxemburgse, 2 En- oorlog zijn gesneuveld. Personeel van het 402e gravendienst-detachement van de Koninklijke Landmacht is met deze opgravingswerkzaamheden belast. Ter plaatse werden ook verschillende hand granaten en ander oorlogstuig aange troffen, waarover de mijnopruimings- dienst zich zal ontfermen. In hetzelfde gebied moeten nog drie stoffelijke over schotten begraven liggen, die spoedig zullen worden opgegraven. Totaal schat men het aantal nog op te graven ge sneuvelden rond de* Kreekrak op der problemen. üok zal men in dit seizoen wederom een filmavond organiseren. Dertig jaar predikant. Woensdag was het dertig jaar ge leden dat Ds. J. van Dijken uit Bieze- linge werd bevestigd als predikant bij de Chr. Geref. Kerk. Ds. van Dijken, die op 15 december 1902 te Den Boer (G.) werd geboren, studeerde aan de theologische hogeschool van de Chr.

Scheldebode | 1964 | | pagina 6