ze op straat herkend. Dat wil zeggen, in hun eigen regio, op de Utrechtse Heuvelrug. Hartstikke leuk, vinden Karin Loenen (58, links) en Debora van Soest-Vlaanderen (53). In hun witte overall zijn ze ook nau welijks te missen. De vrouwen, ook echt elkaars buren, begonnen vorig jaar met het aannemen van klussen; schilderen, schoonmaakwerk, behangen en sjouwen. Hun bedrijf kon natuurlijk maar één naam krijgen: Buurvrouw Buurvrouw. Samen sauzen ze kantoorgebouwen, schilderen woonkamers en monteren ze meubels. De twee zijn populair bij oudere dames; vanwege de gezelligheid, maar wat ook meespeelt: de klussende vrouwen laten alles weer netjes achter. Bij hun mannelij ke collega's blijkt dat lang niet zo vanzelf sprekend. Karin: „Eigenlijk best erg, hè? Niet dat het ons verbaast hoor, ha ha. En wij doen er ons voordeel mee.'' Twee gezellige vrouwen die netjes wer ken: samengevat zijn het de belangrijkste redenen dat Buurvrouw Buurvrouw voor klussen worden gevraagd. Vorig jaar nog namen ze een appartementencomplex onder handen. Oergezellig, die kletsende klussers, vonden bewoners. En spectaculair, want twee vrouwelijke schilders in het trap gat op enorme ladders zie je niet elke dag. Sinds kort vervoeren ze ook kantoor meubilair. Debora: ,,Voor een groot inter nationaal bedrijf in technische onderdelen zijn we ingeschakeld om bij hun werk nemers thuiswerkplekken te bezorgen en te monteren, door heel Nederland. Loodzware bureaus die vaak naar de zolder moeten. Gelukkig hebben we spierballen.'' Karin: ,,Helaas missen we ook iets: richting gevoel. Onze route kan vaak efficiënter. Lekker cliché, maar we kunnen er zelf wel om lachen.'' Voor sommige werknemers is het een verrassing als er twee vrouwen voor de deur staan. Debora: ,,Nederlandse mannen kijken vaak verbaasd, maar vinden het denk ik ook wel stoer. Terwijl de werk nemers uit andere culturen ons vaak te hulp schieten. Die kunnen ons gesjouw met bureaus maar moeilijk aanzien. Grappig, dat verschil.'' Karin: ,,We hebben ook weleens een klant gehad die zichtbaar schrok dat we geen kerels waren. Hij liet ons binnen, maar keek ons niet meer aan. Ik denk dat hij zich opgelaten voelde. Debora: ,,We kregen niet eens koffie! Ik had eerlijk gezegd gedacht dat we in Nederland wat geëmancipeerder waren. Best triest, maar voor ons pakt het goed uit, nu vallen we tenminste op.'' Of ze ook vervelender ervaringen heb ben? Karin: ,,Heel af en toe krijgen we rare belletjes. Bijvoorbeeld ofwe ook 's avonds klussen, en daarbij 'andere diensten' aan bieden. Mafkezen.'' Karin Loenen en Debora van Soest-Vlaanderen van Buurvrouw Buurvrouw, klusbedrijf uit Austerlitz 18 Soms worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 98