'Bij een vrouw in de auto stappen vinden veel mensen toch veiliger' Madelon Gütlich Precies een jaar geleden werd ze opgericht: Staxi Lady. Een Amsterdams taxibedrijf met uitsluitend vrouwelijke chauffeurs. Madelon Gütlich (54) is een van hen. Staxi Lady is een taxibedrijf waar iedereen welkom is, maar de chauffeurs uitsluitend vrouwen zijn. Madelon begrijpt de formule wel: ,,Niets ten nadele van mannen, maar er is gewoon een verschil. Een auto is een klei ne, intieme ruimte. Die delen sommige vrouwen nu eenmaal liever niet met een onbekende man.'' De vrouw achter Staxi Lady is Hakima El Allaoui (38), mede-eigenaar van moeder bedrijf Staxi. Omdat veel vrouwen zich in het openbaar vervoer niet prettig voelen - wat ook voor haarzelf geldt - richtte Hakima El Allaoui deze speciale taxi dienst op. Ze zocht vrouwelijke chauffeurs en bestelde roze daklichten. Madelon: ,,Naast vrouwen zijn onze klanten vooral ook oudere mensen. Zeker 's avonds voelen die zich blijkbaar veiliger bij een vrouw. Ook opvallend veel homo seksuelen, transgenders en dragqueens weten ons te vinden. Als je je kwetsbaar voelt is het toch fijn dat je deze taxi kunt nemen?'' Ze vervolgt: „Vrouwen zijn misschien ook wat losser. En we voelen iemand mak kelijk aan. Ik bracht laatst een klant met haar twee katten naar Kopenhagen. Hup, banken plat, dekentjes erop, ik had zelfs een kattenbak meegenomen. Of een man nelijke chauffeur dat ook zou doen? Geen idee, maar ik vind het leuk met zoiets re kening te houden.'' Er zijn ook moeders die Staxi Lady boe ken voor hun kinderen; om ze naar school te brengen, voor een kinderfeestje of naar de bioscoop. Zo'n wagen volgeladen met zingende grietjes: helemaal leuk, zegt Madelon. ,,Vaak stuur ik de moeder nog een fotootje met die meiden, dat zou ik zelf ook fijn vinden.'' Groepjes vriendinnen die een avond gaan stappen, rijdt ze ook vaak. ,,Zeker met een wijntje op worden ze liever door een vrouw thuisgebracht. Eenmaal neergeploft trappen ze lekker hun hoge hakken uit en dan moet er altijd wel iemand plassen. 'Tegen een man zou ik dat nooit zeggen', is het dan. Geen punt, dan stop ik toch even? Krijgen ze nog een papieren zak doekje van me ook.'' van Staxi Lady, taxibedrijf uit Amsterdam ZATERDAG 6 MAART 2021 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97