Deze Ferrari kan iedereen bouwen' Ik hou van lugubere dingen' FUN SPUL 'Beter dan een pan met antiaanbaklaag' 'Hiermee spuit ik lak op mijn helm' 'We slijpen onze schaatsen zelf' De favoriete hebbedingen van schaatser Itzhak de Laat (26). Dit jaar won hij twee keer brons op het EK Shorttrack, drie keer zilver op het NK en goud met het team bij het EK. Hij doet dit weekend mee aan het WK Shorttrack in Dordrecht. Auto in 3D-ontwerp Lego ,,Dit kunstboek heb ik gekregen van een goede vriend van mijn ouders. Ik kijk er vaak in, om inspiratie op te doen voor mijn helmontwerpen. Ik luister graag naar heavy metal, hou van skulls en dergelijke lugu bere dingen; de artstyle van Giger past daarbij. Hij heeft het iconische monster voor de horrorfilm Alien uit 1979 gemaakt, daar kende ik hem van. Ik vind zijn werk heel vet.'' ,,Een slijpblok, officieel slijptafel, is de backbone van je schaats- carrière. Die heb ik bij elk sport- uitstapje bij me. Shorttrack-schaat sen hebben meer kromming dan gewone schaatsen. Op deze slijp- tafel zitten speciale klemmen die de schaats vastzetten, zodat die kromming beter behouden blijft. Iedere schaatser heeft z'n eigen slijptechniek en doet het zelf. Anderen vertrouwen we niet en de assistent-coach gaat echt geen tien paar schaatsen voor het hele team slijpen." ,,Op de computer ontwerp ik beelden die ik op mijn helmen spuit. Voor die airbrushtechniek heb ik een goede compressor nodig, zeker als ik ga lakken. Dan gebruik ik een grotere spuitmond, omdat ik er in één keer veel lak op moet spuiten. Dit seizoen heb ik een Medusa-hoofd op mijn helm gemaakt. Ik vind het beeld stoer, monsterachtig en sexy, maar het is vooral bedoeld om te winnen door mijn vijanden te verstenen, net zoals de mythische figuur Medusa deed.'' Boek H.R. Giger Wokpan Demeyere ,,Dit is een wokpan van goede kwaliteit, beter dan zo'n goedkoop pannetje met antiaanbaklaag. Ik ben geen sterrenkok, maar ik kan wel goed koken. Mijn vriendin en ik doen het fiftyfifty, gezellig om en om. Ik heb het voordeel dat ik alles kan eten en niet aankom, maar ik let wel op gezonde voeding. Onlangs ontdekte ik speltnoedels. Bij gewone bami ben ik na een half bord wel uitgegeten, hiervan eet ik mijn bord tot de laatste hap leeg.'' Airbrush compressor HBM AS 48 A ,,Ik vind het chill om auto's van lego op mijn laptop te ontwerpen. Het is een ontspannend tijdverdrijf, want vaak zit ik na een wedstrijd toch maar wat te niksen in mijn hotel kamer. Met het ontwerp via een 3D-programma ben ik gauw zo'n twee weken bezig. Dan bestel ik de onderdelen en zet hem in elkaar. Deze Ferrari kan iedereen zelf bouwen, die heb ik ook. Maar ik maak ook mijn eigen versies.'' TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG Slijptafel CBC Pro ZATERDAG 6 MAART 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95