Voor u geproefd Duitse wijnen 5 27 Weingut Pfannebecker 2019, Weinressort Freisenheim 2019, Weissburgunder, Pfalz. ProefWijn, €8,95 Duitsland wordt al Pinot Paradise genoemd, omdat wijn van de pinot- druif steeds gewilder is Helaas is een trip naar Duitsland nog niet mogelijk, maar je kunt al wel de vakantiesfeer van ons buurland oproepen. Wijnkenner Harold Hamersma neemt ons graag mee naar 'Pinot Paradise' en selecteert de tien beste van het moment. ie Duitsland zegt, zegt riesling. Niet verwonder lijk. De druif die onze oosterburen zelf Die Königin der Trauben noemen, zag de laatste jaren de rode loper zelfs nog wat verder uitgerold worden. Inmiddels bestaat bijna een kwart van het totale Duitse wijngaard areaal uit riesling. Een populariteit die zij mede dankt aan haar unieke karaktereigenschappen. Wit van deze druif is van nature lager in alcohol, verlangt veelal geen eikenhout om toch smakelijk te zijn en is gastronomisch breed inzet baar. Zodoende ga ik mij ook niet te buiten aan majesteits- Die Weinmacher 2017, Weingut Brüder Dr. Becker 2018, 'De riesling wordt door de Duitsers zelf 'Die Königin der Trauben' genoemd' schennis, te meer omdat ik zelf ook dol op haar ben. Pinot Gebeurt er dan niets met die overige 80 procent aan wijn gaarden? Nou en of. En met meer enthousiasme dan ooit. Want inmiddels blijkt Die Königin der Trauben in het 'Pinot Paradise' te vertoeven, zoals sommig boeren Duits land tegenwoordig betitelen. Zij maken met pinot blanc en pinot gris voor wit en pinot noir voor rood steeds gewildere wijnen. Met dank aan een 'terroir' waar riesling wat minder op aardt maar waar juist de pinot-druiven zich zo op thuisvoelen. En laat u vooral niet af schrikken door hun Duitse aliassen weiss(er)burgunder, grau(er)burgunder en spat- burgunder. De wijn smaakt er niet minder om. Zum Wohl! Na de verleidingen van het paradijs kan een ap pel altijd nog. Weingut J. Neus 2018, Stefan Winter2020, Weinhaus Bettina Schumann 2018, Gustavs 2019, Chapeau! 2019, Baron von Maydell 2016, Spatburgunder, Baden. PLUS, €7,99 GO ZATERDAG 6 MAART 2021 Weissburgunder, Rheinhessen (biolo gisch). Grapedistrict, €11,49 Weissburgunder die van wanten weet. Vol van energie. Bol van sap. Frisse peer. Perzik. Citrus. Beschei den zuren. Twijfelende rokerigheid. Aanleunende bitters. Ook de pure plantenfans komen aan hun trekken: Max maakt zijn wijn vegan friendly. w Puur, eerlijk en fris. Goede droge witte. Perentaartje uit de koelkast. Citroensnippers voor wat extra frissigheid, meloenschaafsel en een bolletje grapefruitijs met amandel snippers. Proosten met de oosterburen {inhuïtM Spatburgunder 'Edition Charactère', Pfalz. Mitra drankenspeciaalzaken, €9,99 Het karakter komt onder andere van de opvoeding op eikenhouten vaten. En ver der van een patente 2017 oogst. In combinatie leverde een en ander een zwoele, rijpe, notige Rotwein op. Met zoete pruimen, kersen, herfsttinten en zachte zuren. Spatburgunder, Rheinhessen (biologisch-dynamisch). Dokter Maler, €11,75 Mooi biodynamisch bedrijf. Valt in de smaak bij de som- melier van Noma in Kopen hagen die in de kelder een vaatje voor privégebruik heeft staan. Zal niet deze basisspatburgunder zijn, maar toch. Pruimenjam, ker- senzuren, zwarte bessen, snufje specerij. rFANN KHKC KH Spatburgunder 'Muschel- kalk', Rheinhessen. Winter berg Wijnen, €12,95 Een onverwachte cassis- sensatie. Bedauwd. Fris. Ondanks het hete jaar 2018. Koel en geconcentreerd. Bramengebakje uit de koel vitrine. Vanuit de schaduw fluiten wat blufferige rode besjes een pepertje na. Nog indrukwekkender dan de 2017 die zich vorig jaar ook al zo fraai presenteerde. Weissburgunder, Rhein- hessen. Les Généreux, €8,95 Winter is coming. Koel en knisperend als vers gevallen sneeuw. En dat smaakt het hele jaar door. Strak wit fruit, witte peper, citrus. SCHU r-IA/lll au'K VOM BERC Grauburgunder 'Famose Schose', Kaiserstuhl. Wine Roses, €12,95 Geniet van wit uit het mooiste deel van Baden, ook nog eens fameus om zijn grauburgunder. Straalt van het zonnige gele fruit: peer, perzik, appel, milde grapefruit- bitters en een aange name rokerigheid. Grauburgunder, Rhein- hessen (biologisch-dyna- misch). Ekoplaza, €9,99 Grauburgunder maar allesbehalve vijftig tinten grijs. Rijpe appel, perzik, gele pruim. Klinkt zacht en mild maar heeft veel bite, kracht en kwinke- lende mineralen. Grauburgunder, Rhein- hessen. Jumbo, €9,99 Peer, perzik, goede zuren. Stevig, sappig, soepel. Veel sap. Klein vetje. Aangename, zui vere wijn met een lekker kiezelende afdronk. Score in De Grote Hamersma 8,5. Lichte, geheel tot uw beschikking zijnde spat- burgunder. Op dronk, rijp en klaar om kip of kwar tel terzijde te staan. Zacht bessig fruit, lichte pruim, kaneelkruimeltje, niet te zoet, en slank voor een Duitser. Waar voor je geld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 75