Saskia Noort Intimidatie van de vrouw met mening Zo doen zij dat De stadswolf van Central Park valt geen schapen aan VEEL GEDEELD Knaagdieren en vogels zijn hun prooi, maar katten en honden zijn ook niet veilig Deze anoniemen zijn gewoon als de dood voor je en verteerd door afgunst Wijdbeens protest 12 Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. Vrouwen met een mening zijn zeikwijven, die zich wentelen in de slachtofferrol, waarschijnlijk altijd ongesteld of in de overgang, hongerend naar aandacht, sowieso dom, hun pilletje verge ten, hysterisch, vervuld van mannenhaat, en al tijd te lelijk, te oud, te dik of te dun om te neuken. Dit is een hele korte samenvatting van wat een vrouw met een me ning vrijwel dagelijks naar haar hoofd krijgt, en Sigrid Kaag in het bijzonder. Sigrid is zeg maar de nieuwe Femke, of Sylvana. Alles is haar schuld, ze moet kapot en om dit te be werkstelligen is alle haat geoorloofd. De gretigheid waar mee de woede wordt uitgestort, de wellust van de twitter- menners, de hijgerigheid van de anoniemen, wie ooit zo'n tsunami van haat over zich heen kreeg, weet hoe het voelt: alsof je in groot gevaar verkeert. En dat is ook precies de be doeling. Je moet weg, koste wat kost, en waarom precies weet niemand meer. In Nederland slaan we alarm voor een wolf die vanuit Duitsland opeens met zijn familie op de Veluwe wordt gesignaleerd. In New York worden de inwoners nu ook gewaarschuwd, want er huist een prairiewolf in Central Park. Het beest is de afgelopen weken meermaals gezien. Hij is overigens ongevaarlijk. KARLIJN VAN HOUWELINGEN NEW YORK Op videobeelden is te zien dat een hondachtig dier op een drafje door het donkere, besneeuwde park rent, rond een vijver vlakbij Fifth Ave nue. De prairiewolf houdt nog even halt om naar de filmende toeschouwer te kijken. Hij of zij liet zich la ter zelfs fotograferen, lui erend in de sneeuw. Prairiewolven - ook wel coyotes genoemd - zijn een maatje kleiner dan de wol ven die zich op de Veluwe hebben gevestigd. Vermoe delijk bereikten ze in de ja ren 30 van de vorige eeuw de Amerikaanse kustgebie den rond New York. Ze eten meestal kleine prooien als vogels en knaagdieren, maar katten en kleine stadshond- jes zijn ook niet veilig, en vuilnis is geliefd voedsel. Coyotes duiken sinds de ja ren negentig wel vaker op in New York City. Vorig jaar telde de afdeling parkbeheer van de stad bijvoorbeeld 34 waarnemingen van prai- riewolven in Central Park. Het zou de afgelopen weken steeds om hetzelfde beest gaan, maar helemaal zeker is dat niet. Of deze coyote er daad werkelijk voor gekozen heeft om in het park te gaan wonen, is ook onduidelijk. Het is mogelijk, speculeren kenners in lokale media, dat de prairiewolf door de stra ten van Manhattan trekt om in Central Park op jacht te gaan. Jaren geleden werd de achtervolging ingezet zodra zo'n prairiewolf zich in de betonjungle van New York waagde. Zo'n dier werd ge vangen en buiten de stads grenzen weer losgelaten. Maar het stadbestuur laat de wilde inwoners nu zoveel mogelijk met rust en maant juist mensen om zich aan te passen. Afstand houden, zo luidt nu het advies. Indien nodig lawaai maken en met de armen zwaaien, maar geen paniek - prairiewolven zijn er normaal gesproken niet op uit mensen aan te vallen. En het voordeel van wild in de stad: met boze boeren van wie de schapen ten prooi vallen aan het roofdier hoeft New York geen rekening te houden. Eergisteren maakte ik een wandeling met een vrouwe lijke collega die gevraagd was een column voor een krant te schrijven en zij vroeg me of ik nog adviezen had. 'Nou', ant woordde ik, 'bereid je voor op karrenvrachten virtuele stront. Op hartkloppingen vanaf het moment dat je co lumn online staat. Slapeloze nachten na het inleveren. Mijd je sociale media de da gen en de nachten rondom verschijnen. Je bent een vrouw die gelezen en ge hoord wordt, een vrouw met macht. Aan jou zal daarom niets goed zijn. Je bent te geil of te kil, je praat niet maar kakelt, je tieten hangen, zijn te groot of te klein in je te sexy jurk, je hebt te veel rimpels of an ders te veel botox. Ze zullen je dingen uitleggen en je ar rogant vinden als je niet rea geert. Je meisje of belegen wijf noemen, al naar gelang ze vermoeden waar je kwetsbaarheid ligt. Ze zul len je hacken en rapporteren en er komt een dag dat je wenste dat je deze column nooit had aangenomen. Op die dag, bedenk dan dat het niet over jou gaat. Dat deze anoniemen ge woon als de dood voor je zijn en verteerd worden door afgunst. Hoe kut jij je ook voelt, hij of zij voelt zich kutter. Stel je die brandende, alles verterende woede eens voor, die zich in zijn of haar slokdarm nestelt, de inktzwarte gedachten, het altijd ge spannen lijf, de diepe eenzaamheid. Mislukking, ze moeten het op iemand projecteren. En daar kom jij keihard voorbij gestreefd. Het ideale canvas voor hun angstige gal.' Mijn collega appte een dag later dat ze toch afzag van de column. Dat vond ik jammer, want hier gaat een geweldige columnist verloren. Ik hoopte maar dat het niet kwam door mijn zwartgallige verhaal over de intimidatie die ons vrou wen met meningen ten deel valt en appte dat het uiteinde lijk went en je niet meer raakt. 'Op een dag heb je de olifan tenhuid, die je altijd voorwendde. Dan ben je ineens een kil, afstandelijk ijskonijn, maar wel eentje die tot groot voor beeld kan dienen voor een nieuwe generatie vrouwen, door niet te buigen voor dagelijkse seksistische intimidatie.' 'Nee, bedankt,' appte ze terug. Mina Bonakdar (links) en Elena Buscaino hebben genoeg van die wijdbeens zittende mannen, die geen rekening houden met hun vrouwelijke medepassagiers in de U-Bahn van Berlijn. Dus besloten ze tot een wijdbeens protest 'Stop spreading'. Of het feministische protest iets uithaalt, is de grote vraag. foto stephanie loos/afp ZATERDAG 6 MAART 2021 GO FOTO TWITTER/@BENYS_LOOKBOOK lïjvipmo/i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60