hier helemaal geen filters nodig' 'Ik doe ook lezingen met Marco Verhoeff. Hij het praatje, ik de foto's. Dat zijn toch leuke dingen' 5 Nou, ik kreeg gelijk antwoord. La ter ben ik RTL er nog bij gaan doen. Alleen hadden die breed beeld, dat was even puzzelen." Indertijd werkte de Kapellenaar nog als stralingscontroleur bij de kerncentrale. „Onderweg zag ik dan altijd wel wat moois. Of ik reed even wat verder, want op den duur wist je precies waar je moest zijn als het had geregend of als het juist al dagen droog was. Maar dat werd ook haasten. Thuiskomen, snel achter de computer, snel alles uploaden en doorsturen. Dan be gon ik laat aan mijn eten, zeg maar." Het voelt een beetje alsof Bou- wens een carrière als fotograaf heeft misgelopen. ,,Als ik terug denk, dan heb ik misschien wel mijn roeping gemist. Als kind liep ik altijd al te klooien met een ca meraatje. Zo'n Olympiaatje, met een rolletje nog. Later kocht ik een Praktica, mijn eerste spiegelreflex. Maar ja, mijn vader had een bak kerij op Borssele en ik was de oudste, dus ik moest de tent over nemen. Wat later dan ook weer anders gelopen is. Maar ja, zo gaat dat. Dingen lopen zoals ze lopen." Weerfotografie als hobby is voor Bouwens gelukkig even waardevol. ,,Ik krijg leuke reacties, uit het hele land. En ik doe lezin gen met Marco Verhoeff. Hij het praatje, ik de foto's. Dat zijn toch leuke dingen. Maar Piet heeft ge lijk hoor: met Jos Broeke was het allemaal veel makkelijker. En die nieuwelingen sturen soms wel vijftig foto's per dag in. Je ziet ze de hele provincie door crossen. Ik geniet daar wel van, ik ben be nieuwd hoe lang ze het volhou den. En ze houden je scherp." Bouwens denkt niet in termen van concurrentie. ,,We komen el kaar ook wel tegen hoor. Ik weet nog wel, zo'n dag dat de zon heel mooi opkwam, dat ik snel naar de weeltjes reed. Ik was even bezig en ineens komt daar iemand met gierende banden aanrijden. Haha, daar heb je Piet. En Ria kom ik ook geregeld tegen op de boule vard. Dan heb ik al foto's gemaakt bij het Windorgel en dan moet zij nog, op het strand. Dat is dan best gezellig hoor, maar dan maak ik ook maar even geen foto's meer. En verrek: 's avonds zat ik bij de NOS en zij bij RTL!" Regenboog Eén van de mensen die de wereld van Zeeuwse weerfotografen eens goed heeft opgeschud, is Erica van Leeuwen. De Kloetingse stuurde vier jaar geleden haar eerste weer- foto in, van een regenboog in de polder vlak bij haar huis. ,,En 's avonds zaten we naar het nieuws te kijken en prompt komt daar mijn foto in beeld. Dat is zo raar!" Inmiddels is het geen zeld zaamheid meer. En Van Leeuwen (61) doet het allemaal met haar mobieltje. ,,Wel de nieuwste iPhone, maar toch. Het hoeft alle maal niet zo ingewikkeld te zijn. Eigenlijk maak ik gewoon overal foto's van. Vaak nog in mijn eigen tuin ook. De was die wappert, de bloemetjes die uitkomen, mijn Blond-serviesje in de zon. Of mijn man die het gras maait." Ze laat een foto zien van de letters 'Saharazand' die ze met haar vin ger op de achterruit van haar auto schreef. ,,Zelfs deze kwam bij SBS6. Leuk hè?" Meestal ziet ze het zelf niet eens. ,,Dan krijg ik een berichtje: je was weer bij de NOS, hoor! Of ze vragen in het dorp aan mijn man: was je weer lekker je gras aan het maaien? We gaan 's avonds na het eten vaak nog even samen op pad, lekker een rondje door Goes lopen ofzo. En in het weekend naar het strand. Dan hobbelt hij soms wel een beetje achter me aan hoor. Of ik zeg dat- ie even vooruit moet lopen, zodat ik een foto kan maken. En dan ziet heel Nederland 's avonds zijn rug, haha. We lachen erom." Het gaat Van Leeuwen niet om het scoren. ,,Het is voor mij puur plezier. Ik maak niet alleen maar foto's, ik kijk ook echt om me heen. Ik geniet, want ik vind dat we ontzettend boffen om hier te wonen. Weet je, het is eigenlijk heel gemakkelijk om in Zeeland mooie weerfoto's te maken. Al denk ik er ook echt wel over na. Als het waait, laat ik iets van be weging zien. En ik hou van regen plassen, met reflectie erin. Soms zie ik iets van veraf en dan weet ik al: dit is er eentje voor vanavond." Dankbaar Aan bewerken doet Van Leeuwen niet, ze mailt de foto's zo door naar de redactie. ,,Dat is natuurlijk ook zo handig met zo'n mobieltje. En Zeeland heeft helemaal geen filters nodig. Het is hier zo mooi. Het is eigenlijk dankzij corona dat ik nu tijd heb om dat nog meer in te zien dan ik al deed. Dat God dit allemaal zo geschapen heeft. Ik ben gewoon zo dankbaar dat wij dit allemaal van Hem mogen zien." Word je de nieuwe Ria Brasser, vragen veel mensen. ,,Haha, wel nee. Ik doe maar wat. En ik geniet evengoed van haar foto's en die van de anderen. En als ik dan hoor van mensen dat ik Zeeland zo goed op de kaart zet, terwijl het me eigenlijk zo weinig moeite kost, nou, dan denk ik: wat heer lijk toch om zo mijn bijdrage te mogen leveren. En ja, stiekem is het toch ook wel leuk hoor, om je naam in beeld te zien." GO ZATERDAG 6 MAART 2021 En zo kijkt heel Nederland mee in het park aan de Oostwal in Goes. FOTO ERICA VAN LEEUWEN Reflecties zijn Erica's speciali teit. Deze foto kwam dan ook gelijk op televi sie. FOTO RUBEN OREEL Eén van de nieuwelingen is Erica van Leeuwen. Zij maakt haar foto's gewoon met haar mobieltje. „Vaak nog in mijn eigen tuin ook." foto ruben oreel Al'I I I I t'Atll BOIJV.'I M' Paul Bouwens Paul Bouwens aan het werk in de Kapelse Moer. foto ruben oreel Weerman Marco Verhoeff bij een foto van Paul Bouwens. FOTO PAUL BOUWENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53