Zeeuwse weerfotografen halen het journaal i i'm-'M Ww. fH, 3 ■M Ze zijn misschien wel beroemder dan welke Zeeuw dan ook. Toch weten er maar weinig wie schuilgaan achter de namen die dagelijks op hun beeldscherm te zien zijn. Wie zijn toch de weerfotografen die steeds maar het journaal halen met hun Zeeuwse wolkenplaatjes? 'Het is voor mij echt een zekere vorm van rouwverwerking geweest' et is vrijdagoch tend 26 februari. Vanaf het balkon van Ria Brasser is een strakblauwe hemel te zien boven de velden achter de A58. In de verte licht Vlissingen-Oost op als een bun del goud. Dit wordt een stralende dag. Toch staat Brasser nog niet te trappelen om naar buiten te gaan. ,,Al dat blauw... Ik ben meer van de wolkjes, eej." Ria Brasser (72) is de koningin van de Zeeuwse weerfotografie. Ze begon ermee in 2004, toen zij en haar man Bart gingen over winteren in Benidorm. ,,Ik dacht: ik moet iets te doen hebben. Ik maakte zo eens wat fotootjes en dat zag er eigenlijk heel leuk uit. Ik dacht: ik stuur ze in. Welke foto als eerste het journaal haalde, weet ik niet meer. Wel weet ik nog dat het bij Peter Timofeeff was. Ik was wel trots, ja." Het was ook de tijd dat haar oudste dochter Diana ziek werd. Een tweede hartstilstand, in 2006, overleefde zij niet. Ze was pas 37. ,,Ik was er kapot van. Wij allebei. Maar Bart zei: kom op, we gaan naar buiten. Het leven ging door. En ik ging door met foto's maken. Het was voor mij een manier om mijn gedachten te verzetten." Er ging geen week voorbij of de naam van Ria Brasser kwam wel ergens in beeld. ,,Mensen zeiden dat ze het meteen zagen: dat is er een van Ria! Toch die wolkjes eej. Dat sloeg gewoon aan. Zeker als Nicolien Kroon werkte, dan wist je: ik kom erop. In die tijd zat ik om negen uur op de fiets. Het was echt een manier van leven. Een rondje fietsen, overal foto's maken en thuis achter de computer om ze GO ZATERDAG 6 MAART 2021 Ria Brasser met op haar laptop één van haar persoonlijke fa vorieten, bij de molen in Koudekerke. foto ruben oreel Weerfoto van Ria Brasser op televisie, fotoriabrasser wolken... Dat is er een van Ria!' WENDY WAGENMAKERS Ria Brasser LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51