De Bonte in zijn sas bij 'Kloetinge van België' II ZEELAND 13 Een heel groot sportief succes is zijn overstap naar Essen, op nog geen twintig minuten rijden van zijn woonplaats Hoogerheide, nog niet geworden. Door het co ronavirus kwam de 28-jarige spits pas tot vijf wedstrijden en dus kon de focus al vrij snel op volgend seizoen. ,,Er was inte resse van hoger spelende Belgi sche clubs, maar ik heb hier nog zo weinig wedstrijden gespeeld. De club wil hogerop, daar wil ik deel van uitmaken." En dat hij daar in België, bij Ex celsior Essen, goed op zijn plek zit, is eigenlijk niet zo gek. Want de club doet hem in veel dingen denken aan zijn tijd bij Kloe tinge. ,,Qua sfeer en beleving is het hier anders dan in Neder land. Er wordt vuurwerk afgesto ken, fans staan te zingen en de supporters van de tegenstander komen gewoon met een bus naar de wedstrijd. Het leeft veel meer, als je wint staat iedereen voor de fans te dansen. Bij Kloetinge merkte je dat familiegevoel ook." Hij noemt zijn club dan ook niet voor niks 'het Kloetinge van België'. Want de club uit de pro vinciale derde klasse is net zo ambitieus als de Bevelandse eer steklasser. „Het is een relatief kleine club, maar zit enorm in de lift. Vorig seizoen zijn ze gepro moveerd en ze willen verder om hoog. Dat merk je aan alles." Het Zeeuwse voetbal De Bonte groeide op in Woens- drecht, speelde in de jeugd van RBC Roosendaal en kwam via Halsteren terecht in Zee land. Bij Goes maakte hij voor het eerst kennis met het 1 Zeeuwse voetbal. „Ik was toen negentien of twintig en heel blij met die kans. Een nieuwe ervaring, veel goede voetballers bij el kaar. Dat was heel leerzaam." Hoe dat precies ging, werd hem later verteld. „Met Halsteren speelden we al tijd tegen RCS, toen Dennis de Nooijer daar nog zat. Via hem en Rob Vergouwen kwam ik bij Goes, waar Gé- rard de Nooijer trainer was. Zo is het volgens mij ge gaan." Na twee jaar in het rood, verspreid over twee perio- des, stapte De Bonte over naar Kloetinge. Met een aantal jon gens van die club heeft hij nog contact. ,,Julius Bliek spreek ik nog en ook met Matthew Len- tink en Roy Mulder heb ik nog contact. De band met supporters is ook nog goed." Hij volgt zijn oude club nog op de voet. Hoe kijkt hij naar de hui dige ontwikkelen op het Wesse- lopark? ,,Ze zijn goed aan de weg aan het timmeren. Qua sponso ren, spelers, maar ook de accom modatie. Dat is de kracht van Kloetinge. Ze focussen niet al leen op het eerste elftal, maar op heel de vereniging. Ze hebben echt een plan, ook met de jeugd." Het leeft veel meer, als je wint staat iedereen voor de fans te dansen Stiekem had hij dat best mee willen maken, erkent hij. ,,Na- tuurlijk had ik graag langer bij Kloetinge gespeeld, zeker als je daar nu op terugkijkt. Maar Hal steren ging toen misschien derde divisie spelen." Hij weet als geen ander hoe ze bij Kloetinge hun keren naar die hoofdklasse. ,,Het moet toch een keer gebeuren? Ze doen er alles voor en ik hoop echt dat ze het nu gaat lukken. Daar horen ze ook thuis." Maar nu speelt de Brabander in België. Bij de zuiderburen heeft De Bonte het zo goed naar zijn zin, dat hij komend seizoen ook als jeugdtrainer van de JO17 op het veld staat. Het gaf hem een extra reden om te blijven. „Via de club kan ik mijn TC3 halen. Voordat ik zelf train kan ik trai ning geven, want voorlopig wil ik het graag nog combine ren." Maar daarna ziet hi] het maal voor zich. „Ik wil zo lang mo gelijk 'in dit we reldje ac- tiefblij- ven, dus als ik stop, wil ik graag trai ner wor den. Dat is ten minste de be- doe ling." DEREVSTAH ringen irfrouwd Van der Sluijs. „We zijn een grote vereniging, maar benaderen bij voorbeeld geen jeugdspelers uit de regio, ook al hebben zij een toe gevoegde waarde. Als ze zichzelf aanmelden, is het een ander ver haal. Dan krijgen we te horen: waarom moet Zeelandia nou Vijf spelers bij een dorpsvereniging weghalen vind ik wel een beetje gênant weer die leuke speler bij VCK weghalen? Dat beeld is er en ik begrijp het senti ment, maar het is geen te rechte weergave." Terug naar het vertrekkende kwintet. Hoe gaat De Meeuwen dat probleem oplossen? „Je moet gewoon intern verder", reageert Roelse. „We hebben vorig jaar de onder-19 opgeheven en die jeugd verdeeld over het tweede en derde elftal. Zo kunnen zij vooral fysiek wen nen aan het seniorenvoetbal. We hebben geen constante aanvoer van talentvolle jongeren, maar gaan kijken wie de stap naar de eerste selectie kun nen zetten. En mochten er jongens van buitenaf be langstelling hebben, mo gen ze altijd bellen." Op sportpark Veerse Poort ontstaat juist een luxeprobleem, waar trainer Nick Corré vanaf seizoen 2021-2022 een blik spelers open kan trek ken. „Dat gunnen we hem ook", zegt Van der Sluijs. „Nick heeft samen met zijn staf heel goed werk geleverd en een positieve sfeer gecre ëerd. Dat heeft ertoe ge leid dat spelers zijn gaan informeren. Nu kan hij daar de vruchten van pluk ken. Dat is hem van harte ge gund." zaterdag 6 maart 2021 GO Jarenlang maakte hij zijn doel punten op de Zeeuwse velden. Eerst bij Goes, later bij Kloe tinge. Daarna keerde Tom de Bonte terug naar Brabant en kwam hij via Halsteren terecht in België. Bij Excelsior Essen is de aanvaller volgend seizoen niet alleen speler, maar staat hij ook als jeugdtrainer op het veld. Daniël Wissel Essen Tom de Bonte in het shirt van Kloetinge. FOTO RON QUINTEN - Tom de Bonte ESTERPUT1, RESTAURANT I (luxe)probleem - Jan Roelse, Bestuurslid De Meeuwen Yannick van de Woestijne in 2013 als speler van Zeelan dia Middelburg. Komende zomer keert de speler van De Meeuwen terug bij die Club. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41