9 KOFFIEÏRUUK zaterdag 6 maart 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Een verslaggever en foto graaf tekenen ze elke week op. Tekst Sheila van Doorsselaer en foto Peter Nicolai Catelijne Quaak (47) Barista op locatie Locatie: Grote Markt, Hulst Tijdstip: 12.15 uur Elke maandag en donderdag gaat pre cies om 08.00 uur 'de klep open'. Tij dens de markten op de Grote Markt in Hulst verkoopt Catelijne Quaak vanuit haar Koffie Truuk samen met haar zus An- nechien (verwen)koffies, thee en zoetig heden. De gezellige babbels en de luiste rende oren zijn helemaal gratis. De Koffie Truuk stond altijd op allerlei evenementen, maar nu alles op zijn gat ligt, zijn de markten een mooie vervan- ging. Catelijne (47) uit Vogelwaarde kent haar pappenheimers inmiddels. De eerste vaste klanten staan vaak al aan de kraam als de koffie nog niet doorgelopen is. ,,Ze zouden echt het liefst elke dag langsko men. Voor koffie, maar ook zeker voor een praatje. Ze komen vertellen over hun dag, vertellen ons verhalen over vroeger. Vooral de wat oudere mensen zien tegenwoordig minder mensen en met ons komen klet sen, is een lichtpuntje in hun dag. In de onze ook, wij vinden dat ook heel gezellig en waardevol." Sinds corona ziet Catelijne dat de markt een opleving heeft. ,,We zien meer jonge ren, meer gezinnetjes." Zo tegen en uur of 10.00, koffietijd, is het weer spitsuur aan de Koffie Truuk. ,,Veel klanten nemen onze Truuk op in hun rondje wandelen." Beetje dubbel Als de evenementen weer gehouden kun nen worden, zal de Koffie Truuk daar weer de klep openen. Catelijne: ,,Het is een beetje dubbel. Wij willen natuurlijk ook dat de cafés en de terrassen terug open gaan. Maar ik zal de markt en de mensen ook wel erg missen." GO VAN DE STRAAT Tel 0031 651793209 kotfieiruekfzeelsndnet.nl www.koffiet ruuk,nl Babbelt e is lichtpunt e in hun daa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37