Arne Slot boetseert al volop aan het nieuwe Feyenoord II 19 kielzog van Ronald Koeman bij FC Barcelona Koeman staat bij kandidaten niet ter discussie Dat heeft Feyenoord weer. Kijkt de technische leiding eens wat verder vooruit, door aanvallende middenvelder Francesco Anto- nucci alvast voor komend seizoen te contracteren, komt er een trai ner die zweert bij een middenveld met de punt naar voren. Op die positie, met twee defensieve pionnen in hun rug, speelden bij AZ onder het bewind van Arne Slot spelers als Guus Til, Dani de Wit en Calvin Stengs. Mannen die keer op keer loopacties maakten in de diepte zonder bal. Antonucci, nu nog een seizoen gestald bij Volendam, is een tech nisch zeer verfijnde voetballer, maar doorgaans niet iemand van dergelijke loopacties. En dus viel de naam van de 21-jarige Belg de laatste weken alweer in de Kuip als 'bespreekgeval'. Zoals Arne Slot en technisch directeur Frank Arnesen het nieuwe Feyenoord toch al in elkaar aan het boetseren zijn. Slot schuift reeds aan bij spe lers en polst zelf ook eventuele nieuwe aanwinsten. Ik heb liever dat er vier man tegelijk diep gaan, dan helemaal niemand Dat Slot al uitvoerig gesprekken met spelers van Feyenoord voert, daar heeft Dick Advocaat geen problemen mee. Ook niet nu er door de mindere resultaten bij be paalde spelers een situatie van 'af tellen naar Slot' kan ontstaan. ,,Al- les gaat in overleg'', zegt de hui dige trainer. ,,Het gaat zoals het hoort.'' Feyenoord moet na de zomer 'Slot-voetbal' gaan spelen. Die gaf vaker aan dat hij het mooi vindt als een team de signatuur van een trainer draagt. Zoals dat volgens hem bijvoorbeeld bij Peter Bosz het geval is. Of bij het Manchester City van Pep Guardiola, waar Slot al vaak van zei dat die ploeg het voetbal speelt dat hem enorm aanspreekt. Als trainer van Cambuur startte Slot met het aanleggen van een mediatheek. Hij verzamelde beel den van verschillende speelwij zen en actualiseert die bestanden voortdurend. Hij haalde in VI ooit Arrigo Sacchi aan. Die had gezegd dat voetbal volgens een bepaald script verloopt, maar dat er bin nen dat script veel vrijheid moest zijn om dat in te vullen. ,,Ik heb geen seconde de illusie dat ik spe lers individueel beter kan maken'', zei Slot. ,,Maar het team kan een individu wél beter tot zijn recht laten komen. En daar komt de trainer om de hoek kijken.'' Bij AZ werkte hij aan voetbal met veel lopende mensen en veel balbezit op de helft van de tegen stander. Slot zei dat de tegenstan ders naar naar adem moesten hap pen, ze moesten fysiek en mentaal gebroken worden door het ener gieke spel van zijn ploeg. ,,Ik heb nog liever dat er op een bepaald moment vier spelers tegelijkertijd diep gaan dan helemaal nie mand'', zei hij daar eens over. Die middenvelders heeft Fey- enoord nu niet of nauwelijks. Jens Toornstra speelde vaak zo, maar in de Kuip constateren ze dat de 31- jarige middenvelder inmiddels op z'n best is als hij dichter voor de defensie speelt. Orkun Kök^ü komt ook het liefst naar de bal toe. Joao Teixeira werd gehaald omdat er geen diepgang op het midden veld van Feyenoord was, dus die moet het kunnen. Maar de Portu gees heeft duidelijk moeite om weer snel om te schakelen. Bij AZ zocht Slot ook naarstig naar 'een exceptioneel snelle bui tenspeler met diepgang'. Die spe ler heeft Feyenoord wel, met de Duitser Christian Conteh, of de Senegalees Aliou Bandé. Slot moet de puzzel, zonder iets te besteden te hebben, beetje bij beetje in elkaar laten vallen. Ook het nieuwe Feyenoord moet het hebben van slimme huurcon- structies of transfervrije spelers. Normaal gesproken keert Eric Botteghin niet meer terug na de zomer, net als huurling Uros Spa- jic. Steven Berghuis is voor slechts vier miljoen euro op te halen. Rid- geciano Haps, die deze zomer 28 jaar wordt, staat open voor een transfer, zoals Feyenoord ook mee zal werken als Nicolai J0rgensen ergens anders kan tekenen. En oh ja, Lucas Pratto vertrekt ook. MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord - VVV les aan te grijpen wat verboden is. Messi heeft al vijf of zes keer klap pen gehad in wedstrijden. Zonder publiek hoor je letterlijk wat te genstanders tegen elkaar zeggen. Als Leo de bal krijgt hoor je: 'Maak een overtreding! Schop hem neer!' Maar dat lukt dan niet en vervol gens sla^n ze hem neer. Gewoon zo, met de vlakke hand. In Neder land zou dat altijd rood zijn. In Spanje? Geel. En daarna spelen we door. Ergens is dat ook mooi, het alles willen doen om te winnen.'' In de hectiek van de snelkook pan probeert Koeman toch rust uit te stralen. ,,Dat vind ik het knappe nu ik er zelf middenin zit: Ronald is altijd kalm en rustig gebleven naar de groep, ook in de moeilijk ste fases van dit seizoen, met ook allerlei randzaken en politiek erbij. Ook de topspelers zie je met aan dacht luisteren bij besprekingen. Als ik assistent ben bij een club, let ik daar altijd op: hoe spelers kijken als de hoofdtrainer praat. Er waren ook clubs bij waar geroutineerde spelers dachten: het zal wel.'' Koeman en Schreuder zullen snel weten of het ook tot een tweede Bar^a-jaar komt. Zondag zijn de belangrijke presidentsver kiezingen bij de club. ,,Toen we begonnen zei Ronald, een tikje gekscherend: 'We moeten het in elk geval volhouden totdat er weer publiek bij mag.' Want dat is ei genlijk het enige wat nu ont breekt: je wilt ook voelen hoe het is met 100.000 man op de tribune in Camp Nou.'' VERKIEZINGEN zaterdag 6 maart 2021 Dick Advocaat moet de ko mende weken nog alle zeilen bijzetten om zijn opvolger Arne Slot straks aan een ticket voor Europees voetbal te helpen. Maar op de achtergrond knut selt Slot zelf al aan een nieuw Feyenoord. Mikos Gouka Rotterdam - Arne Slot Ga naar de app of de website V y van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Bijna 110.000 socio's van FC Barcelona mogen morgen kie zen wie de komende vijf jaar hun nieuwe voorzitter zal zijn. Ronald Koeman kan voorals nog gerust zijn; geen van de drie kandidaten overweegt een onmiddellijke trainerswissel. Edwin Winkels Barcelona Joan Laporta (58), die tussen 2003 en 2010 al de preses van de club was, is de grote favoriet voor de winst. In een interview met de krant Sport onderstreepte ook hij nog eens zijn respect voor de Nederlandse coach. „Koeman is een grote uit de geschiedenis van de club en doet het zo goed mogelijk als hij kan. Mijn ervaring zegt dat het belangrijk is om ver trouwen te geven, daarvan hebben we voorbeelden uit het recente verle den." Net als de andere twee kandidaten, ondernemer Victor Font (48) en advo caat Toni Freixa (52), heeft de 58-jarige Laporta wel een plan klaar om een nieuwe techni sche directeur aan te stellen. Na verkiezingen gaat doorgaans de hele leiding van de club op de schop. Jordi Cruijff wordt ge noemd als een van de kandida ten, samen met oud-speler Xavi. In zijn columns in Sport is Cruijff de laatste maanden steeds een pleitbezorger van het werk van Koeman (foto) geweest. De socio's, van wie er 22.000 al per post hebben gestemd, zullen vooral ook kijken welke kandidaat de club uit de financiële en be stuurlijke misère kan halen. Laporta lukte dat in 2003, maar de opgave is nu veel zwaarder, met een kortetermijnschuld van 730 miljoen euro. De nieuwe preses zal met banken en andere schuldeisers moeten onderhan delen en zal in de torenhoge spe lerssalarissen moeten snijden. Zo bezien zou het ook moeilijk te verklaren zijn dat een trainer wordt ontslagen en zijn doorlo pende contract afgekocht zou moeten worden. Arne Slot overlegt al vaak met Frank Arnesen. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19