14 ZEELAND FC DEN BOSCH OVERNAMEPERIKELEN De nood is hoog bij FC Den Bosch. De voetbalclub moet worden overgenomen om het eigen voortbestaan te garanderen. Maar wie trekt er aan het langste eind: de Amerikaanse Pacific Media Group, een groep van regionale ondernemers of toch nog Wesley Sneijder? In stadion De Vliert weten ze het al veel langer. Op eigen kracht gaat het nood lijdende FC Den Bosch het uiteindelijk niet redden. De club is al langer op zoek naar een overnamepartner om de toekomst veilig te stellen. Toch zal het nor maal gesproken nog zeker anderhalve week duren voordat de aandeelhouders van FC Den Bosch eruit zijn met welke van de hui dige drie kandidaten ze in zee gaan. Dat heeft verschillende oorzaken. Allereerst dient op dinsdag 9 maart bij de rechtbank in Den Bosch de rechtszaak die voormalig financier Kakhi Jordania tegen de voetbalclub heeft aangespannen. De Geor giër eist twee miljoen van FC Den Bosch, de voetbalclub wil juist enkele tonnen van de oud-suikeroom. Uitspraak Een uitspraak valt die dag zeker nog niet verwachten, integendeel: die laat normaal gesproken nog minstens een week of zes op zich wachten. Maar de zitting zou wel een indicatie kunnen geven welke kant het op gaat met de rechtszaak. Als FC Den Bosch aan de winnende hand lijkt, kan dat voor de geïnteresseerde over namepartijen reden zijn om de onderhan- delingen door te zetten. Lijkt Jordania over de beste papieren te beschikken, dan zou den die onderhandelingen juist afgebroken kunnen worden. Alle drie de partijen zijn nog met FC Den Bosch in gesprek, maar met geen van drie ligt er al een akkoord. Na de laatste onder handelingsronde zijn de voetbalclub en zijn gesprekspartners elk met een dosis huis werk naar huis gegaan. Hierover zometeen meer. Pole position De Pacific Media Group (PMG) ligt nog al tijd op pole position. De Amerikanen heb ben een concreet plan ingediend met een bijbehorend bod van anderhalf miljoen euro. Bovendien hebben zij aangegeven de komende vier jaar elk jaar nog een substan tieel bedrag te willen investeren in de voet balclub. De aandeelhouders van FC Den Bosch hadden wellicht al 'ja' tegen dit plan gezegd, ware het niet dat ze nog meer infor matie van PMG nodig hebben. Dan gaat het met name om de herkomst van het geld waarmee de Amerikanen FC Den Bosch willen betalen. Daar wil de KNVB bij een buitenlandse partij immers duidelijkheid over, zo weet FC Den Bosch maar al te goed na het echec met J ordania van twee jaar geleden. Die deal ging niet door omdat de licentiecommissie van de KNVB twijfels had over de Russische olie roebels van Jordania. Op de extra informatie van PMG zit FC Den Bosch nu te wachten. Naar verluidt wa ren de Amerikanen uiterst verbaasd over de manier waarop ze hun financiële doopceel moeten lichten van de Nederlandse voet balbond. Dat gaat een stuk verder dan in de andere vijf Europese landen waar PMG al voetbalclubs overnam, zoals KV Oostende in België en AS Nancy in Frankrijk. Als de deal met PMG doorgaat heeft dat voor FC Den Bosch als voordeel dat de club zijn huidige schuldenlast van dik anderhalf miljoen euro kan aflossen en daarnaast kan investeren in de toekomst. De club heeft te genover PMG al benadrukt geen handels huis te willen worden en dat de eigen jeugdopleiding in stand moet blijven. Wesley Sneijder Het huiswerk dat Wesley Sneijder (foto) en de groep van regionale investeerders heeft meegekregen is van een hele andere orde. Beiden hebben van de voetbalclub te horen gekregen dat ze met een concreter plan moeten terugkomen dan er nu ligt. Sneijder bood een symbolisch bedrag van één euro, maar daar lost FC Den Bosch zijn schulden natuurlijk niet mee af. De record international en zijn Udense zakenpartner Ebert Dollevoet hebben aangegeven de ko mende vier weken wel een rondje te willen maken langs de schuldeisers van FC Den Bosch om te praten over hun toekomstplan nen, maar zolang wil de voetbalclub eigen lijk niet wachten. In de plannen van Sneijder en Dollevoet moet het geld vooral verdiend worden in de toekomst. FC Den Bosch zou dan garen moeten spinnen bij het sportieve netwerk van de oud-voetballer en bij de commerci ële kwaliteiten van de Udense ondernemer. Een avontuur, noemen ingewijden het, Een avontuur. Zo noemen ingewijden het plan van recordinternational Wesley Sneijder, die 1 euro bood voor FC Den Bosch waar de Bossche aandeelhouders wellicht voor zouden kiezen - zeker gezien de uit straling van Sneijder - als de financiële situ atie van de voetbalclub minder precair zou zijn. Ook het plan van de regionale investeer ders is nog niet met gejuich ontvangen door FC Den Bosch. Hun bod bedraagt op dit moment nog geen miljoen euro en in het plan is niets opgenomen over nieuwe inves teringen in de toekomst. Veel verder dan het deels aflossen van de huidige schuldenlast komt FC Den Bosch daar niet mee. De re gionale investeerders zelf willen tot dusver nog niet naar buiten treden. Naar verluidt gaat het om een groep van zeven onderne mers uit Den Bosch en directe omgeving, van wie een deel zelf al aandeelhouder is van de voetbalclub. Allemaal afhaken Hoe dan ook, het besluit over de overname van FC Den Bosch laat nog altijd op zich wachten. En dan kan het natuurlijk ook nog dat de club er met geen enkele van de hui dige drie kandidaten uitkomt, of dat die al lemaal nog afhaken. In dat geval zal de zoek tocht van de clubleiding naar een nieuwe eigenaar gewoon verdergaan. Uit pure noodzaak. Want een tijdje kan FC Den Bosch de eindjes zelf nog wel aan elkaar knopen, maar dat moet zeker niet te lang duren. zaterdag 6 maart 2021 VL óepostBode Rollen in stadion De Vliert straks Amerikaanse dollars of wordt Wesley Sneijder er de technische baas? foto peter van gogh/pro shots Amerikaanse zekerheid of avontuur met Wesley Sneijder? Jan Martens Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 135