Mijn man vindt dat ik oeter geen wijntje kan drinken met de juf van mijn zoon Moet ik weer iets zeggen van die spelfouten? JOOST MAG 'T WETEN Denkt u, beste lezer, wat ik denk? En wat de echtgenoot van onze inzendster misschien ook denkt? Datgene namelijk dat door Lord Alfred Douglas zo geheimvol 'the love that dare not speak its name' werd genoemd. Het gedicht waaruit deze versregel stamt, stond aan het begin van de liefde tussen Douglas en de schrijver Oscar Wilde. Een liefde die voor Wilde zes jaar later eindigde in de gevangenis Reading Goal. Omdat the love that dare not speak its name in Engeland bij wet verboden was. Tot begin jaren 50 van de vorige eeuw trou wens. Maar misschien is van dit alles geen sprake in de vriendschap van onze inzendster en de onderwijzeres. Dan vergeten we het bovenstaande en gaan we op zoek naar jaloerse ouders. Jaloezie beheerst de wereld, althans volgens mijn moeder. Die in wijze uitspraken nauwelijks onderdeed voor Oscar Wilde. „Mensen die onbeleefd zijn tegen dienstmeisjes, zijn altijd slechte minis ters", om er een te noemen. „Wie geen hersens heeft, moet benen hebben", is een andere. Zou het werkelijk zo zijn? Ouders die jaloers zijn op een moeder bij wie de juf weieens een wijntje drinkt. Het is moeilijk te geloven. Maar dat laat slechts de mogelijkheid open dat niet zij maar onze echtgenoot zelf jaloers is. Waarom? I dare not give the reason. leerde als zaligmakend. Dus bij u en mij staan 'jij wordt' met een t maar 'word jij' zonder t hoog in het vaandel. Het is immers ook: jij werkt met een t maar 'werk jij' zonder t. Geheel in lijn met het vers van Willem Wilmink: Want worden is als werken Let op wat ik u zing Wie dat niet op wil merken Blijft een verschoppeling Deze generatie heeft alles wat wij ooit leerden in een apparaatje zitten. Rekenen, spelling alsmede Bali, Lombok, Soemba, Soembawa, Flores en Timor. Wij triomferen pas als de spellingcorrectie de juf in de steek laat. Want 'jouw' en 'jou' zijn correcte Nederlandse woorden. Het is een triomf op het kerkhof. Lagere school, middelbare en kweekschool zijn u bij deze juf in machteloosheid voorgegaan. Dus laat zitten want dit is niet meer te winnen. Zij zal andere pedagogische kwaliteiten hebben. Ik heb deze strijd opgegeven toen een 14-jarig neefje elk sommetje sneller uit zijn mobiel haalde dan ik het kon uit rekenen. „Op jouw leeftijd sprak ik al aardig Frans", was mijn laatste troef. Hij typte wat in en zei: „Trés bon oncle." „Trés bien mon oncle", verbeterde ik sikkeneurig. „Reken ik ook goed", zei hij vrolijk. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik begin bevriend te raken met de juf van mijn 7-jarige zoon. Laatst hebben we bij ons thuis een wijntje gedronken en ik merk dat we veel raakvlakken hebben. Ik wilde haar volgen op Instagram, maar mijn man vindt dat niet zo'n goed idee. Hij vindt ook de zich ontwikkelende vriendschap niet zo handig, omdat dat scheve ogen zou kunnen geven bij andere ouders. Wat raadt u mij aan? Mijn dochter zit in groep 7. Haar juf maakt vaak taalfouten in haar mailtjes. Na weer een bericht vol d- en t-fouten, attendeerde ik haar hierop, telefonisch. Ze zei: 'Dat soort dingen vind ik zó moeilijk.' Onlangs schreef ze in een online presentatie voor de leerlingen 'jou huiskamer'. Ik kan haar toch niet weer bellen? Iedere generatie beschouwt wat hij op school Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 123