'Ik ben niet ban meer, wej voorzichtig. Af en toe zie ik mensen, maar alleen buiten' -mm m m Nee, de laatste van zijn 'corona kronieken' is zeker nog niet verschenen. Noch ontbreekt het hem aan inspiratie, na een jaar lang, zes dagen per week tikken over zijn gezin in coronatijd. 'Volgens voorzichtige voorspellingen moet het ergens na de zomer gebeurd zijn met de crisis', schrijft hij in zijn bundel. 'Maar wat zijn voorspellingen nog waard? Hebben we juist het afgelopen jaar niet geleerd dat ons leven onvoorspelbaarder dan ooit is geworden? Ik probeer dan ook niet meer ver vooruit te kijken. Morgen is in deze gekke wereld al een heel eind.' Dat er nu een bundel van verschijnt, was nooit het plan. Ondanks een lange carrière in de journalistiek - Poorthuis (64) was on der meer hoofdredacteur van HP/De Tijd en adjunct-hoofdredacteur van Vrij Nederland, De Pers en Het Parool - had hij nog nooit geschreven over zijn eigen leven. ,,Nu vond ik de journalistieke aanleiding zo groot, dat het logisch leek het wel te doen. Het is mijn beroep te schrijven over wat er gebeurt in de wereld.'' En kijk: ontzettend veel men sen bleken dat te lezen. Het is een tijdsdocument geworden, constateert Poorthuis nu. Over de eerste angst voor het onbekende. De scholen- *A?1-?3?Gh3 sluiting. Online vergaderingen, mond kapjes en worstelende middenstanders. Maar ook de veerkracht van zijn vier kinde ren. ,,Toen de pandemie net uitbrak durfden we geen fietsknopje op de lantaarnpaal meer aan te raken. Het virus kon overal zijn. Het was zoveel enger dan het nu was.'' Zijn eerste column verscheen op 14 maart 2020. ,,Het virus was net een week in Nederland. Ik heb astmatische bronchitis; mijn longen zijn elf jaar ouder dan ik ben, zegt de arts. Meerdere keren per jaar krijg ik longontsteking, ik ben gevoelig voor alles wat van buiten komt. Precies voor dit virus, dus. In overleg met mijn collega's besloot ik die dag naar huis te gaan. Ik voelde me on veilig. We zagen de beelden van de zieken huizen in Brabant, waar de ic's overliepen. De redactie van een krant is een bijenkorf van mensen uit alle windstreken, die voort durend aan- en afreizen en met mensen praten, want dat is ons beroep. Eén ding was duidelijk: oudere mensen zijn een gro ter en sneller doelwit voor het virus. Dus 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 108