'Mijn huwelijk is voorbij als mijn man dit ontdekt' BV DE LIEFDE Marieke (49) wilde Barbara (34) koppelen aan haar stiefzoon, maar werd zelf verliefd op haar. ,,Wat mij is gebeurd had ik me nooit kunnen voorstellen. Ik ben verliefd op Barbara, een 15 jaar jongere vrouw. Ik ben getrouwd, heb twee kinderen en een brave baan bij de gemeente. 'Jij bent de hoek steen van de samenleving', zeggen men sen weleens tegen me. Huisje, boompje beestje, maar mijn leven begint op een rekenformule te lijken. Ik was 35 toen ik verliefd werd op een man van 50. Hij is dus precies evenveel ouder als mijn geheime geliefde jonger is. Binnenkort word ik 50, Ronald is 65. Ons leeftijdsverschil is nooit een probleem geweest. Ronald is jeugdig en vol energie, nog steeds, maar toch ontbrak er in mijn onderbewuste blijkbaar iets aan mijn lief desleven. Kerst 2019 nodigde ik Barbara uit voor het diner. Ik kende haar van de sport school, waar we altijd enorm veel lol had den. Ik hoopte stiekem dat het iets zou kunnen worden tussen haar en de zoon van Ronald. Barbara had verteld dat ze op zoek was naar een relatie, en hij was single. Het werd een geweldige avond, maar een klik met mijn stiefzoon had ze niet. Toen de sportscholen dicht moesten vanwege corona huilde Barbara, omdat ze mij dan niet meer zou zien. Dat vond ik een beetje overdreven. We besloten samen buiten te sporten. Zij kreeg op straat veel aandacht van mannen. Ik moedigde haar aan en adviseerde om door te gaan met een scharrel met wie ze een tijdje wat had. Ze vertelde dat ze twij felde, omdat ze iemand anders leuker vond. Een paar ontmoetingen later op een terras- je met een fles wijn kwam het hoge woord eruit: 'Diegene ben jij'. Ik viel bijna van mijn stoel van schrik. Het was nooit in mijn hoofd opgekomen. Ik vond haar leuk, dat wel, maar verliefd? Een paar dagen later ging ik bij haar langs. Er kwam toen een enorme liefdes verklaring. Ik vertelde het aan Ronald, die wilde dat ik het contact verbrak. Dat heb ik toen ook gedaan. Ik maakte Barbara duide lijk dat ik bij mijn gezin wil blijven en dat ik haar echt heel leuk vond, maar de liefde niet kon beantwoorden. We kwamen elkaar toch weer tegen toen we weer naar de sportschool konden. Na afloop dronken we samen vaak iets. Ze bleef maar toenadering zoeken. Ik zei dat ik het veel te ingewikkeld vond en verbrak het contact weer. We zaten nog wel in gezamenlijke appgroepjes, waardoor hele maal met elkaar breken lastig was. Op een dag liet ik me toch verleiden om samen te lunchen. Bij het afscheid zoenden we elkaar. Via de app verbrak ik kort daarna het contact, want tegenover Ronald voelde ik me schuldig. Het voelde fout hem te bedonderen. Ik weet zeker dat als hij zou weten wat er tussen ons gebeurde, hij ons huwelijk zou verbreken. Jammer, want het zou een mooie aanvulling kunnen zijn op onze relatie. Wat is het verschil ofje met iemand gaat sporten en wat eten of dat je met iemand vrijt? Onlangs appte Barbara dat ze iets per soonlijks wilde vertellen. Ik ging bij haar langs en ze vertelde dat ze naar het buiten land gaat verhuizen. Op dat moment heb ik me helemaal aan haar overgegeven. We hadden beiden nooit eerder met een vrouw gevreeën. Het was heerlijk, zacht en over weldigend spannend. Ik hoop dat het bij die ene keer blijft, maar verlang nog wel naar haar. Ik voel me 35, of nog jonger. Ik ben er vol van.'' TEKST EDITH ANDRIESSE ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Marieke en Ronald zijn bekend bij de redactie. Wil je ook (anoniem) praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 6 MAART 2021 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105