Afrika Amerika Voordeelweek Vandaag een extra bijlage Talentscout Basja Chanowski Walcheren Vereniging kan niet zonder vrijwilligers 'Ik heb geen recept voor winst in The Voice Het was een emotioneel moment voor zoon Frank. Hij strooide gisteren de as van zijn overleden vader Patrick Churchill uit op Uncle Beach in Vlissingen. Daarmee ging de laatste wens van de Engelse commando, die op 1 november 1944 op dat strand landde om de stad te bevrijden, in vervulling. zeeland4 Sinds begin dit jaar moeten alle melkveehouders in Nederland fos faatrechten hebben voor hun koeien, waarin vastligt hoeveel mest mag worden geproduceerd. De Europese Commissie had Ne derland toestemming gegeven om fosfaatrechten uit te delen aan 17.800 melkveebedrijven, maar dat aantal is fors overschreden. Dit voorjaar bleek dat ruim 22.000 boerderijen de rechten hadden gekregen. Ook duizenden vleesveebedrijven kregen ten on rechte en in strijd met Brusselse afspraken fosfaatrechten. Een deel van de vleesveehouders verkocht de rechten door aan melkveeboe- ren, wat hun goudgeld opleverde. Ondertussen overschreed Neder land het plafond voor fosfaatrech ten, tot woede van Brussel. Door het geblunder heeft minis ter Schouten geen mogelijkheden meer om boeren die door het stel sel in de problemen zijn gekomen te helpen met extra fosfaatrechten. „Er valt niks meer uit te delen", be vestigt een Brusselse bron. Schouten is al maanden bezig om de onterecht uitgedeelde fos faatrechten terug te halen bij de vleesveeboeren. De teruggehaalde rechten komen niet beschikbaar voor gedupeerde melkveeboeren, zegt ze. Honderden melkveehou ders hebben minder rechten ge kregen dan ze nodig hebben. Het gaat vaak om jonge ondernemers die net een nieuwe, dure stal heb ben gebouwd. Deze stallen staan nu grotendeels leeg, met alle fi nanciële gevolgen van dien.P5 Nieuwsmedia Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl sleutel '"foesdnh--,, P24&25 Churchill terug op Uncle Beach FOTO RUBEN OREEL Mestblunder kost boeren de kop Minister Carola Schouten van Landbouw heeft grote fouten gemaakt bij de verdeling van mestrechten onder veehou ders. Honderden melkveeboe- ren vrezen kopje-onder te gaan. Joris Gerritsen Peter Winterman Den Haag vrijdag 2 november 2018 Op steeds meer plekken zon. Af en toe 11°C een bui. pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Boek nu Afrika Amerika met extra korting Zuid-Afrika, Costa Rica of toch Amerika? Boek nu met korting een van onze tgroeps- en privéreizen naar Afrika en Amerika. Vertrekken t/m oktober 2019. Boek vóór 7 november. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1