O CD 10 ZE Masters-titels voor De Koster en Agten Abali in voorlopige selectie Oranje 017 Eric Vanderaerden bij Leve de Koers! Esther van der Heijden leed aan obesitas. Ze ging de strijd aan, halveerde in gewicht en ging hardlopen. KUSTMARATHON NIEUW LEVEN Hardy Versteegen, Jens de Koster en Karlijn Agten waren afgelopen weekend de grootste winnaars in de uitgestelde finales van de Dis- tricts Masters Zeeland. Versteegen had dank zij de opgave van Björn Klaassen zondag ge noeg aan een zege op Mart Flikweert om de B- categorie (2.0-2.9999) op zijn naam te schrij ven. De Koster was in de C-categorie (3.0- 3-9999) in een eenzijdige finale te sterk voor Maxime van Eenennaam: 6-2 6-1. Bij de vrou wen was de C-categorie de hoogste klasse waarin gespeeld werd. Karlijn Agten rekende daarin af met Claire van Damme: 6-4 7-6. De Masters werden eigenlijk vorige week al ge speeld op het tennispark van TV de Goese Maan, maar door de weersomstandigheden werden de finales waar mogelijk verplaatst. Ilham Abali is door KNVB-coach Robert de Pauw opgenomen in de voorlopige selectie voor speelsters onder 17 jaar. De oud-speelster van JVOZ, die deze zomer de overstap maakte naar het belofteteam van ADO Den Haag, be hoort nu tot een voorlopige selectie van 26 speelsters. Op 8 oktober wordt de definitieve groep van 20 meisjes bekendgemaakt, die op 17 oktober aan de eerste kwalificatieronde voor het EK beginnen. Oranje onder 17 hoopt zich te plaatsen voor het EK, dat van 5 tot en met 17 mei 2019 plaatsvindt in Bulgarije. De eerste kwalificatieronde wordt in eigen land afgewerkt. Nederland zit in een poule met Ge orgië, Letland en Zweden. Goethem Op vrijdag 8 februari 2019 wordt bij Porgy Bess in Terneuzen de zesde editie van de wie- Ieravond Leve de Koers! gehouden. De organi satie kiest ieder jaar een thema en dat is tij dens de zesde editie de zoektocht naar de echte Flandrien. Naast presentator Rik Van- walleghem komen onder anderen de oud renners Eric Vanderaerden (winnaar Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix), Edwig van Hooydonck (twee keer winnaar van de Ronde van Vlaanderen) en Ludo Dierckxsens (die pas op zijn dertigste prof werd) naar Ter- neuzen. De kaartverkoop is dit weekend ge start en loopt via Porgy Bess en Boekhandel Van de Sande. Kaarten voor Leve de Koers! kosten 17,50 euro. Zouwen Wanty Een maagverkleining, 85 kilo af vallen en daarna trainen voor de zwaarste marathon van Neder land. Esther van der Heijden (46) hoopt zaterdag voordat de klok van Zoutelande 18.00 uur slaat te finishen in de Kustma- rathon. „Veel mensen verklaren me voor gek, maar als ik me er gens in vastbijt laat ik niet meer los." Woensdagavond, 17.30 uur. Het is een halfuur voor de start van de laatste lange trainings loop voor de Kustmarathon. Honderdvijftig hardlopers wis selen nog wat tips uit op het parkeerterrein bij voetbalclub De Meeuwen in Zoutelande. Es ther van der Heijden is er ook bij. Voor de tiende keer komt ze vanuit Tilburg naar de Wal- cherse kust om te trainen en zichzelf klaar te stomen voor de Zeeuwse tocht der tochten. Ook vanavond staat de Brabantse te popelen om duinen te overwin nen, dat vervelende mulle zand te vervloeken en tegen de wind op te boksen op de dijken. Een loodzware beproeving. Maar de grootste zege heeft Van der Heijden al lang en breed binnen. Een overwinning op zichzelf. 170 kilo „Ja, ik ben heel veel afgevallen vertelt ze vlak voor de training. „Hoeveel? Op m'n 'hoogtepunt' woog ik 166 kilo. Nu schommelt het tussen de 80 en 82." Van der Heijden praat honderduit over haar afvalrace. „Ik heb een maag verkleining (gastric bypass) gehad en ben daarna veel gaan sporten. Het belangrijkste dat ik heb ge leerd is jezelf elke keer doelen te stellen. En nu heb ik dit doel. Ik wil de marathon blessurevrij uit lopen, binnen 6 uur." Samen met Henk Kortlever uit Zierikzee vormt ze vandaag het langzaamste 'groepje' tijdens de trainingsloop, die minimaal twee uur duurt. „Meestal blijven we met z'n tweeën over. We hebben veel steun aan elkaar en slepen el kaar er doorheen." Henk knikt be vestigend, terwijl we de dijk van Westkapelle naderen. „Ze heeft me de afgelopen weken af en toe gek ge-appt", zegt hij lachend. „Ze wil alles weten. Over het parcours, over de start, over waar we het strand opgaan. We hebben de start zelfs een keer geoefend. Liepen we de eerste tien kilometer van het parkoers alvast." Esther vult aan, terwijl haar hartslag oploopt tij dens weer een pittige klim: „Ik Op m'n 'hoogtepunt' woog ik 166 kilo. Np schommelt het rói de 80 woensdag 3 oktober 2018 GO TENNIS VOETBAL WIELRENNEN In deze krant stond gisteren per abuis ver meld dat Kustmarathonloopster Hinke Schokker (34) de 100 kilometer van Winscho ten in een winnende tijd van 8.34 uur liep. Dit moest 8 uur en 34 seconden zijn. Daarmee zit ze relatief dicht bij het nationale record van Le- onie Ton (7:54.55) uit Zierikzee. De Kriekeloop in Clinge, die gepland stond voor 15 december, is gecanceld vanwege een gebrek aan vrijwilligers bij VV Clinge. SSPZVL tracht nu een andere organisatie te vinden. Wielrenner Brian van Goe them uit Sluiskil is gisteren als vijftigste gefi- nished in de Belgische koers Binche- Chimay-Binche. Danny van Poppel won voor Lampaert en Naesen. De voetbal wedstrijd tegen FC Axel bete kende zaterdag voor MZC'11- trainer Arie van der Zouwen zijn honderste als trainer van een Zeeuwse club. Een feest werd het niet, want de mijl paal ging ge paard met een 4-0-nederlaag. I Drie ploegge noten van wiel renner Marco Minnaard uit wemeldinge hebben hun contract ver lengd bij Wanty-Groupe- Gobert. Dat zijn Wesley Kreder, de Belg Kevin van Melsen en de Fransman Fabien Doubey. O CL I k woog 166 kg nu loop ik de zwaarste marathon van Nederland' Ilham Abali in JVOZ-shirt. FOTO RUBEN OREEL Esther van der Heijden Maurice Steketee Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42