NYNKE DE JONG Paniek op Lombok door weer een zware aardbeving 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vóHnspiratie weer thuiskomt of bel 088-0885 886 Column Onduidelijk is of er opnieuw slachtoffers zijn gevallen. Het do dencijfer van de vorige bevingen stond gisteravond op 319. Zo'n 270.000 mensen hebben hun huis moeten verlaten. In totaal zijn 70.000 woningen, 470 scholen en 65 moskeeën verwoest. Een over levende werd gevonden in de ver woeste moskee van het dorp La ding-Lading die symbool staat voor de aardschok. Er staan nog altijd veel sandalen bij het ge bouw wat erop wijst dat er veel mensen binnen waren. De auto riteiten proberen door gesprek ken met omwonenden nog steeds te achterhalen wie er ontbreken. Gisteren werden vier lichamen uit het puin gehaald. Inwoners vrezen ondertussen voor naschokken. In totaal zijn er meer dan 350 geteld. „Ik schrik me al dood als de deur hard dicht slaat", zei een 29-jarige man uit Pemenang. „We durven het huis eigenlijk niet te betreden. We gaan snel naar binnen om iets te pakken, om vervolgens snel weer naar buiten te rennen." Luidsprekers De autoriteiten gebruikten luid sprekers om inwoners tot kalmte te manen. „Dit is maar een na schok. Het zal snel voorbij zijn." Het Indonesische Rode Kruis heeft inmiddels tien ambulante klinieken ingericht aan de noord kant van Lombok. Daar is ook be gonnen met de opvang van ge traumatiseerde mensen. Dorpen zijn bijna geheel weggevaagd. „We hebben dorpen bezocht waarvan alle huizen waren inge stort, de wegen opengescheurd en bruggen onbegaanbaar", aldus Afrin Hadi van het Rode Kruis. Desondanks willen veel boeren blijven om hun vee. En ineens is Wybren van Haga weer in het nieuws. Het VVD-kamerlid dat on danks huisjesmelkpraktijken toch Kamerlid mocht blijven, maar dan wel afstand moest doen van zijn huisjesmelkzaken. Het blijkt nu dat hij dat helemaal niet heeft ge daan. Hij blijkt achter de schermen zelf nog te onderhandelen met huurders. aan zichzelf houden? Waarschijnlijk niet. Want hij is inmiddels Kamerlid 76 gewor den. Hét Kamerlid dat de coalitie aan een meerderheid in de Tweede Kamer helpt. De VVD kan hem niet aan de kant zetten. Wie weet wil hij dan zijn Kamerzetel niet op geven, en zijn de kabi- netspartijen hun meer derheid kwijt. Van Haga kan de boel aan het wankelen bren gen. En dat is een prachtige positie voor een Kamer lid. Het schijnt dat hij de laatste tijd mopperde dat hij te weinig te doen kreeg. Men had hem wat kleine portefeuilles gegeven, en het leek erop alsof de WD hem op een zijspoor probeerde te zet ten. Maar Wybren van Haga kan bij Klaas Dijkhoff vragen wat hij wil. De VVD moet wel naar hem luisteren. Want ze kun nen zijn zetel niet missen. Om de film Dirty Dancing vrijelijk te citeren: nobody puts het zesenzeventigste Kamerlid in the corner. Ineens kun je als on bekende backben- cher het verschil maken. Ad Kop- pejan was al tijd al een steady CDA-po- liticus, maar hij was in een keer landelijk bekend toen hij samen met Kathleen Ferrier twijfelde of hij het coalitieakkoord met WD en PW wel kon steunen. Koppejan zal het ongetwijfeld niet voor die aandacht hebben gedaan, maar voor Van Haga, kersvers Kamer lid, is dit natuurlijk een heerlijke positie. Meteen aandacht! Meteen macht! Misschien lopen de ge moederen zo hoog op dat er zo lang vergaderd moet worden dat hij zijn eigen 'nacht van' krijgt. De nacht van Van Haga. Dat geeft je toch meteen een plek in het NOS jaaroverzicht. De WD kan natuurlijk abso luut niet door met een Kamerlid dat de huurregels zo aan zijn laars lapt. Helemaal als hij - na op de vingers te zijn getikt - er gewoon mee doorgaat. Maar hoe komen ze van hem af? Wybren zit in een prinsheerlijke positie. De nacht lonkt. Hoe komen ze van hem af? Wybren zit in een prinsheerlijke positie Rondreis Mystiek Peru Zeecruise Per MS Monarch vrijdag 10 augustus 2018 GO @Nynke Nummer 76 Het Indonesische eiland Lom bok is gisteren voor de derde keer in korte tijd opgeschrikt door een zware aardbeving met een kracht van 6,2. Men sen renden in paniek de straat op toen door eerdere schok ken verzwakte gebouwen in stortten. Bob van Huët Rotterdam/Mataram Kijk op onze site bij /video Inwoners Lombok zijn radeloos na weer nieuwe beving Zou hij nu de eer Kras.nl/54999 Kras.nl/46051 Kras.nl/curacao-cruises Kras.nl/36069 Kras.nl/25296 Prijzen per persoon o.biv.^personen exclusief «|ej-vi<jebijd^age (cruise), resej Autovakantie Zomer op Ameland Fietsvakantie Langs de Bodensee Rondreis Zuidelijke Parels Thailand Inel. unieke fietstocht in Bangkok Verblijf in jungle van Khao Sok Klantbeoordeling 8,6 4-sterrenhotelaan de westkust Wandel naar duinen, zee en strand Klantbeoordeling 8,2 Busreis, ontbijt, dineren reisleiding Nu 50% korting op de fietshuur! Klantbeoordeling 8,3 Scherpe Last Minute aanbieding! All Inclusive cruisen, incl. fooien Verlengen op Curagao mogelijk Maak kennis met de Incacultuur Natuur, steden en Machu Picchu Klantbeoordeling 8,8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6