Thomas: We moeten weer 100 18 De Rotterdammers beleven tegen AS Trencin Kort Maduro stopt als voetballer Hedwiges Maduro (foto) heeft zijn voetbal loopbaan beëindigd. Dat meldt de achttien- voudig international op Twitter. Maduro zat zonder club nadat zijn contract bij het Cy priotische Omonia Nicosia deze zomer was afgelopen. „Ik dank God, mijn familie, coa ches, ploeggenoten, fans, dokters en alle mensen die altijd in me hebben geloofd", al dus de 33-jarige voetballer. „Zonder jullie zou ik niet de persoon zijn die ik nu ben. Ik dank jullie allemaal nu ik ben gestopt als voetballer." Brands actief met Everton Marcel Brands, technisch directeur bij Ever- ton, heeft op Deadline Day in Engeland drie spelers op de laatste dag gehaald: André Go- mes, Yerry Mina (beiden FC Barcelona) en Bernard (Sjachtar Donetsk). Daarmee haalde Brands voor elke linie versterking. Mina is verdediger, Gomes middenvelder en Bernard kan voorin uit de voeten. Eerder trok de ex-PSV'er al Lucas Digne en Richar- lison aan. Veerman gaat naar Duitsland Henk Veerman (foto) gaat in Duitsland voetballen. De 27-jarige aanvaller heeft een akkoord bereikt over een driejarig contract met 1. FC St. Pauli, dat uitkomt in de tweede Bundesliga. „Iedereen weet dat Henk door meerdere clubs werd begeerd. Uiteindelijk zijn we met FC St. Pauli tot overeenstem ming gekomen", aldus Gerry Hamstra, tech nisch manager van sc Heerenveen. Flitsen Kalinic Prijs Sluiting Feyenoord sloeg gisteren een modderfiguur op bezoek bij AS Trencin. Vorig seizoen begon de club het Europese seizoen met een 0-4 nederlaag tegen Manchester City. Maar de 4-0 tegen de nummer 5 van Slowakije komt harder aan. Alsof het al niet warm genoeg was in Zilina dirigeerde Trencin-coach Ricardo Moniz zijn elftal nog maar eens vrolijk naar voren, gister avond, in de slotfase van het duel met Feyenoord. De Slowaken had den de Rotterdammers tot dan toe zo ongeveer alle hoeken van het kunstgrasveld laten zien. Maar de Nederlandse trainer - voetbalschoenen om de voeten ge bonden - vond kennelijk dat de pandoering voor zijn landgenoten nog wel een tikkeltje meer cachet mocht krijgen. Die ellende bleef Feyenoord bespaard toen bij 4-0 het laatste fluitsignaal klonk. Al maakte dat de wanvertoning van de ploeg van Giovanni van Bronck- horst er niet minder beschamend op. Je kunt er natuurlijk allerlei theo rieën op loslaten waarom het Ne derlandse voetbal zo in verval is ge raakt. Dat het grote geld in Enge land en Spanje ervoor heeft gezorgd dat een iets bovengemiddelde Bul gaar 'onze' eredivisie tegenwoordig al laat voor wat die is. En dat jonge Nederlandse talenten op hun beurt al de grens overtrekken voordat ze überhaupt iets hebben laten zien. Maar voetbal begint met instelling. Met de échte wil om er, ook tegen een mindere tegenstander, alles van te maken. En juist daarin zette Feyenoord zichzelf en de rest van Nederland gisteren te kijk in Zilina. „We hebben op agressiviteit ge wonnen", bevestigde oud-Feyen- oorder Joey Sleegers (24). Het is verleidelijk om Sven van Beek daarvoor als hoofschuldige aan te wijzen, de verdediger die aan twee van de vier Slowaakse doel punten schuld had en geen beste avond kende. Justin Bijlow, uitblin ker in de gewonnen Johan Cruijff Schaal mocht zich de 2-0 aanreke nen. En rechtsback Bart Nieuw koop had ook zijn dag niet tegen AS Trencin, begrotingtechnisch van het niveau TOP Oss. Maar wie wel? Sofyan Amrabat, bij FC Utrecht juist zo'n levende bron van agressiviteit, was een van de hoofdschuldigen voor het feit dat het Rotterdamse middenveld vrijwel voortdurend werd overlo pen. Minstens zo alleszeggend: een enkel speldenprikje daargelaten, creëerde Feyenoord niets. Sleegers Onder aanvoering van Sleegers had AS Trencin de score in nog veel krachterige cijfers uit kunnen drukken. Dat vatte de machteloze avond nog wel het meest treffend samen voor de Rotterdammers. Zo feilloos verpakt door de woeste armgebaren van Moniz, kort voor dat de lijdensweg van Feyenoord ten einde was. Zo van: er kan nog meer bij. Uitdagen leek het bijna van de Nederlandse coach. Zijn collega Van Bronckhorst had vooraf nog aangegeven dat er, on danks de vele afwezigen, geen ex cuses zouden zijn voor een slecht resultaat. Die zochten hij en zijn spelers dan ook niet na afloop van de slechtste wedstrijd die Feyen oord onder zijn leiding speelde. „Want hier zijn geen excuses voor", weerklonk het uit de mond van aanvoerder Jordy Clasie. „Dit was Feyenoord-onwaardig." Verklaarbaar Nederland-onwaardig bovendien. Dat Feyenoord afgelopen seizoen, een treetje hoger in de Champions League, nog geen half vuistje kon maken tegen Manchester City, Na- poli en Sjachtar Donetsk zou je nog verklaarbaar kunnen noemen. Maar dat de Rotterdammers nu, door toedoen van een Slowaakse subtopper, al praktisch zijn uitge schakeld voor de groepsfase van de Quote van de dag 'Ik wil net zo graag Madrid verlaten als dat ik wil sterven' Ryan Thomas heeft net als een goo chelaar voor de camera staan jong leren met drie kiwi's. Het gifje zal na elke goal van Thomas op de soci ale media worden rondgeslingerd door PEC. Vorig seizoen gebeurde dat welgeteld één keer. Veel te wei nig, weet de spelmaker. „Naast het spel snel verplaatsen, is het tijd om egoïstischer te worden en meer te scoren. Ik schiet vaak niet zelf, om dat ik aan het team denk. Ik moet vaker doen wat ik vroeger in de ach tertuin deed: lekker dribbelen en zelf schieten. Ik mik niet op een aantal, want dan ga ik forceren. Dit onderdeel moet gewoon beter om mijn spel op de nextlevel te krijgen." „Dat zou kunnen. Clubs kijken misschien eerst naar rendement, omdat ze een middenvelder willen die vijf tot tien goals maakt. Ze kij ken niet naar het aantal intercepties of de passzuiverheid." „Ja, in alles wat ik deze zomer heb gedaan, hield ik rekening met de eerste training van PEC eind juni. Ik heb ook tegen mijn zaakwaarne mer gezegd dat hij me niet met transferperikelen moest storen en me alleen moest bellen als ik ergens moest tekenen." „Nee, echt niet. Hij appt wel hoe het gaat en zo, maar verder niet. Hij weet welke clubs ik zie zitten. Ik kon naar Rusland en China, maar die clubs heeft hij meteen afgewe zen. Als ik een stap maak, is dat niet voor geld. Ik maak alleen een trans fer voor het voetbal." vrijdag 10 augustus 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO 3 De Kroatische spits Nikola Kalinic, die wei gerde in te val len op het WK, verhuist van AC Milan naar Atlético Ma drid. De 30-ja- rige internatio nal tekende een contract voor drie jaar bij de Europa League-win naar. I Liefst zes spe lers van Real Madrid en de vertrokken Cristiano Ro- naldo (foto) maken kans op een prijs voor de beste doel man, verdedi ger, middenvel der en aanval ler van de CL. II. Ontluisterend KJ AS Trencin Fj Feyenoord Dennis van Bergen Zilina Het transfer- window in de Premier League ging gisteravond om 18.00 uur op slot. Clubs kun nen geen inko mende trans fers doen. Ne derland sluit op 31 augustus. Manchester City heeft zich kort voor het sluiten van de transfermarkt in Engeland ver sterkt met Daniël Arzani. De negentienjarige Australische buitenspeler komt over van Mel- bourne City. Manchester zal Arzani dit sei zoen nog verhuren. Aan welke club is nog niet bekend. Leander Dendoncker is speler van Wolver- hampton Wanderers. De 23-jarige verdedi ger/middenvelder maakt per direct de over stap van Anderlecht naar Wolves, dat uit komt in de Premier League. - Keeper Keylor Navas is niet van plan om Real te verlaten, ook niet na de komst van Courtois. Ryan Thomas zit tegen de ver wachting in nog steeds bij PEC Zwolle. De Nieuw-Zeelander be gint vanavond met zijn team aan een nieuw seizoen in de eredivi sie. Johan Inan Zwolle Heeft dit je in Zwolle gehouden? Had je nog verwacht het nieuwe seizoen met PEC Zwolle te be ginnen? Dan heeft hij je dus niet gebeld? Vorig jaar is na jouw contract-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18