O O) CD O Q. 15 Derdedivisionist Hoek verliest met 3-0 van de profs van TOP Oss. Trainer Dennis de Nooijer ziet tijdens het oefenduel goede zaken, maar ook verbeterpunten. HOEK OPEN DAG TOP OSS Doelpunt Debuut De uitslag? Die was zaterdag niet zo heel belangrijk. Hoek verloor op de Open Dag van TOP Oss met 3-0 van de Brabantse profclub, maar het had net zo goed 6-2 kunnen zijn. De derdedivisio nist deed een uur lang aardig mee tegen de club uit de Keuken Kampioen Divi sie, daarna ging de conditie een promi nente rol spelen. „We misten soms wat kracht", zei Dennis de Nooijer. „Dat ligt ook aan de tegenstander. Toch kunnen we wel tevreden zijn." De oud-prof bracht halverwege twee verse krachten in het veld, waar dat er bij TOP Oss tien waren. De profs, die een week eerder met 3-0 van ADO Den Haag wonnen, zijn al vier weken in trai ning, Hoek is pas een week enigszins compleet. Het krachtsverschil was daardoor duidelijk zichtbaar. De Nooijer: „Ik vind dat we het zeker in de eerste helft prima hebben gedaan. Maar we doen soms dingen die we nog niet beheersen, omdat we nog niet zo ver zijn. Als je nog niet de kracht en condi tie hebt die je wilt hebben, dan mislukt er aan de voorkant ook wel eens iets." De trainer doelde daarmee onder meer op wat zijn ploeg in aanvallend opzicht liet zien. Hoek kreeg via Ruben de Jager wel de eerste kans van de wed- Je ziet dat we kunnen opbouwen, dat we ploegen weg kunnen tikken strijd, maar creëerde daarna weinig meer. Rik Impens schoot na een actie naast, Reguillo Vandepitte mikte in de tweede helft hoog over. Die kans kwam wel voort uit een goede opbouw van Hoek, die begon bij doelman Jordi de Jonghe. Zo wil De Nooijer het graag zien. „Uit deze selectie kun je echt een goed elftal samenstellen", zei de trai ner. „Het is een intelligente groep. We moeten nu gaanjïnetunen en het langer volhouden." Binnen zijn selectie heeft hij een aantal spelers die zelf ook als trainer denken en veel met het spelletje bezig zijn. Eén van hen is Gert-Jan van Lei den, die na drie seizoenen bij ADO'20 is teruggekeerd naar Zeeland én Hoek. Van Leiden beschikt over het trainers diploma Uefa B en werkte afgelopen seizoen in de jeugdopleiding van Sparta. De lange verdediger (29) is een natuurlijke leider en in het veld daar door ook een verlengstuk voor De Nooijer. Volgende stappen „Er staat nu een goede selectie", be aamde ook Van Leiden na het duel in Oss. „Ook in de breedte zijn we sterk. Je ziet dat we kunnen opbouwen, dat we ploegen weg kunnen tikken en bin nen het aanvallen zijn we goed. Alleen moeten we binnen het verdedigen nog meer doen. We zijn soms echt alleen bezig met aanvallen, terwijl je dan al aan de volgende stappen moet denken. Als we de bal verliezen, wat dan? Hoe moet ik dan staan? Hoe kunnen we de tegenstander daar houden of een coun ter eruit halen. Dat vind ik wel belang rijk. We hebben nog drie weken om daaraan te werken en ook fitter te wor den." Hoek oefent morgen opnieuw, in en tegen Vlissingen. De Jager is dan ook weer van de partij. De spits, die deze zomer vertrok bij FC Twente, gaat deze week in gesprek met Hoek om te kijken wat de mogelijkheden zijn. De aanval ler uit Lewedorp zou zijn loopbaan in het betaalde voetbal graag een vervolg geven, alleen weet hij ook dat veel spelen na een jaar blessureleed mis schien nog wel veel belangrijker is. „Wij willen Ruben er graag bij", aldus De Nooijer. „Als beide partijen de in tentie hebben om langer met elkaar door te gaan, moet je niet te lang wach ten en met elkaar in gesprek gaan. Dat vindt Ruben zelf ook." KARAKTERISTIEK maandag 30 juli 2018 GO 2-2 Istvan Bakx (foto) was zater dag trefzeker namens Go Ahead Eagles. De Vlissinger bepaalde de eindstand in het oefenduel met Almere City FC op 2-2. Julius Bliek speelde niet. Het FC Dor drecht van trai ner Gérard de Nooijer en spits Siebe Schets won met 2-0 van FC Volen- dam. Schets viel in. Yarick Dorst heeft zijn offici euze debuut voor BW Ba- rendrecht niet winnend kunnen afsluiten. De tweededivisio nist speelde za terdag met 1-1 gelijk tegen zon- dag-derdedivisi- onist USV Her cules. Dorst, die deze zomer de overstap maakte van Bruse Boys naar Barendrecht, viel 25 minuten voor tijd in. De eindstand was toen al bereikt. Finetunen en niet alleen aan aanvallen denken Barry van der Hooft Oss - Gert-Jan van Leiden TOP Oss-Hoek 3-0 (1-0). 21. Koen van der Biezen 1-0, 61. Pa- trick N'Koyi 2-0, 63. Patrick N'Koyi 3-0. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch (46. Kim van den Bergh), Gert-Jan van Leiden, Thomas van Renterghem (59. Zinho Chergui); Reguillo Vandepitte, Rik Impens, Gianni Tiebosch (46. Jelle Klap), Jona than Constansia; Yves Nyemb (59. Gianni Tiebosch) en Ruben de Jager. <0 KlTTE-BOi assijm/mi Ruben de Jager (geel tenue) namens Hoek in actie tegen TOP Oss. foto peter van huijkelom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43