Nog altijd onduidelijk wie de eerste doelman wordt PSV verslaat ook Valencia en 12 Zolang extra versterking uitblijft, zijn de Rotterdammers nog te afhankelijk Na de 2-1 oefenzege op Levante kijkt Feyenoord uit naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal, zaterdag om 18.00 uur. Gerust op een goede afloop kunnen de Rotterdammers niet zijn. II psv Een uurtje eerder nog was hij on der een intens applaus van het veld gegaan, Jordy Clasie, de voetballer die het Feyenoord-gevoel zo tot in perfectie belichaamt. En ook nu, na de oefenwedstrijd tegen Levante, speelde de publieksheld zijn rol met verve. Ja, de 2-1 zege had hem goed gedaan. Zoals de ontvangst van het publiek hem eveneens bij zonder had bekoord. De midden velder was 'een happy iemand'. Het zijn de woorden die je van een 27-jarige voetballer verwacht. Wikken en wegen, je club positief verkopen. En toch, voor wie het ho ren wilde, zei Feyenoords verloren zoon ook iets wezenlijks: „Als er nog 'iets' bij komt is het mooi. Als dat niet het geval is, gaan we het met deze groep doen." Thema Tussen de regels door bekende Cla sie daarmee iets, wat zijn trainer Giovanni van Bronckhorst naar buiten toe weerlegt. En dat is dat het hopen op extra versterking op dit moment een thema is bij de Rotterdamse club. „Als er niemand gaat, is de selectie in principe rond", stelt de coach. De vraag is in hoeverre Van Bronckhorst écht zegt wat hij denkt. Zeker na wat hij gisteren ge zien heeft. Ja, Feyenoord scoorde fraai via Jens Toornstra en Steven Berghuis (geniaal voorwerk Robin van Persie). Maar wie de glans van de doelpunten wegdenkt, zag een elftal dat een helft lang pover en tempoloos voetbalde en hooguit gevaarlijk was tot 'de zestien'. Af stand nam de bekerhouder pas na- een topspeler op leeftijd, die juist de spreekwoordelijke kers op de taart zou moeten zijn? De nuance in de uitspraak van Van Bronckhorst zit in de term 'in principe'. Vanzelfsprekend wil hij met een nog sterkere groep de strijd aangaan met Ajax en PSV. Maar als geen ander kent de coach ook de beperkingen. Ajax trekt achteloos 30 miljoen uit om twee spelers te halen, terwijl PSV de se lectie eveneens de gewenste im puls kon geven. Feyenoord onder handelt op zijn beurt weken met Southampton of Jordy Clasie als jeblieft voor een seizoen te huur is. Hoe verdienstelijk de Haarlemmer gisteren ook speelde bij zijn terug keer; het geeft de verhoudingen tussen de topclubs in de essentie weer. Janmaat Vanzelfsprekend zou Feyenoord graag zien dat, naast Clasie, ook Daryl Janmaat en Leroy Fer van daag terugkeren in De Kuip. En die spelers zouden op hun beurt ver moedelijk nog willen ook. Punt is alleen: de mogelijkheden zijn er (nog) niet. Grote kans dus dat de Rotter dammers zaterdag, wanneer tegen PSV gestreden wordt om de Johan Cruijff Schaal, met de huidige groep aan het seizoen beginnen. Een niet heel geruststellend gege ven voor de fans. Het is voor hen en voor Feyenoord te hopen dat dit op 1 september, na het sluiten van de transfermarkt, anders is. Hoe 'happy' Clasie nu ook mag zijn in de Kuip. JONESOFBIJLOW dat Levante de complete ploeg had gewisseld. Nieuweling Yassin Ay- oub zat gisteren overigens nog ge blesseerd op de tribune. Hij heeft last van zijn lies, maar kan mogelijk volgende week wel spelen. Zonder Nicolai Jorgensen, die komende week weer volledig aan sluit, is Feyenoord puur afhankelijk van het duo Berghuis-Van Persie. Met hun uitstekende spel geven zij de Rotterdamse club de allure van een titelkandidaat. De kantteke ning: is het realistisch dat het lichaam van Van Persie, die vol gende week 35 wordt, dit maan denlang kan brengen? Anders ge zegd: is het niet riskant dat de Rot terdammers in hun missie (kampi oen worden) afhankelijk zijn van Als er nog iets bijkomt, is het mooi. Als dat niet het geval is, gaan we het met deze groep doen Dat PSV het nieuwe seizoen op een ervaren Nederlandse as zal gaan leunen, is na een kleine vijf weken voorbereiding wel duidelijk gewor den. Jeroen Zoet, Nick Viergever, Jorrit Hendrix en Luuk de Jong moeten het fundament onder het elftal van PSV-trainer Mark van Bommel vormen. De 27-jarige De Jong, een teamspeler pur sang, wilde daar na de oefenzege op Va lencia evenwel niet te veel de na druk op leggen. „Vergeet Lozano niet, die heeft ook veel ervaring", was het eerste wat De Jong zei. Smaakmaker Daarna noemde de spits nog een rits namen, maar het moge duide lijk zijn: PSV rekent iedereen dit seizoen op Lozano. Of het nu De Jong, de clubleiding of van Bommel is. Die laatste zei op het trainings kamp in Verbier al dat hij de Mexi caanse smaakmaker absoluut niet kwijt wil en dat PSV zelfs 'nee' kan zeggen tegen een bod van 40 of 50 miljoen euro. En Chucky zelf? Die maakte tegen Valencia zijn eerste minuten voor PSV dit seizoen, on der luid applaus. „Op dit moment blijf ik bij PSV, we zien wel wat er gaat gebeuren. Ik ben gelukkig in Eindhoven", zei hij bij Fox Sports. Lozano viel na 69 minuten in voor Donyell Malen, verder koos Van Bommel op één wijziging na maandag 30 juli 2018 GO Houvast Feyenoord Q Feyenoord Q Levante Dennis van Bergen Rotterdam Steven Berghuis bedankt Robin van Persie voor de fraaie assist bij de 2-0 van Feyenoord. Ook Jeremiah St. Juste (rechts) is opgetogen, foto pim ras -Jordy Clasie (27) U Valencia Voor PSV mag het spel om de knikkers beginnen, zeker nu Hirving Lozano terug is. De landskampioen sloot de voorbe reiding in stijl af met een fraaie zege op Valencia (2-1). Chris Ottens Eindhoven ROTTERDAM Trai ner Giovanni van Bronckhorst maakt deze week bekend wie zijn eerste doelman wordt. De keuze gaat tussen de erva ren Brad Jones (foto), die gis teren zijn eer ste duel weer speelde na zijn terug keer van het WK met Australië, en talent Justin Bijlow. Laatst genoemde beleefde een uitstekende voorbereiding. Ge zien het feit dat Jones gisteren tegen Levante de aanvoer dersband droeg, heeft het er schijn van Bronck horst in hem de nummer 1 ziet. Over de aan voerdersband ge sproken: ook daar over hakt de coach deze week de knoop door. Jordy Clasie lijkt de beste papie ren te hebben om dit seizoen de band om zijn arm te dragen. „Jordy is zeker een van de spelers die aanvoerder zou kun nen zijn", bevestigt Van Bronckhorst. „Deze week horen jullie wie mijn eerste aanvoerder is. En dat geldt ook voor de keeper."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40