2 Voor teleurstelling is geen plek bij Dumoulin, die na zo'n zware Giro nooit had Met zijn tweede plek in de Tour de France achter winnaar Geraint Thomas heeft Tom Dumoulin (27) opnieuw de Nederlandse wielergeschiedenis herschreven. Maar of hij ooit de Tour wint, blijft de vraag. „Ik besef dat het heel goed mogelijk is dat het nooit gebeurt." Held van de Tour: WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2018 DAAN HAKKENBERG Het is twaalf mi nuten over half acht wanneer Tom Dumoulin op de Champs- Élysées op het podium staat naast geletruidrager Geraint Tho mas, die zijn ploeggenoot Chris Froome aan de andere kant naast zich weet. Fotocamera's flitsen on ophoudelijk. Weer heeft Dumou lin een mijlpaal bereikt. Opnieuw herschrijft hij de Nederlandse wielergeschiedenis. Na zijn unieke Giro-zege vorig jaar is Dumoulin nu de eerste Nederlander op het Tourpodium sinds 1990. Een podiumplek waarvan Du moulin twee dagen eerder nog vreest dat hij 'm kwijt kan raken. Dumoulin is boos en gefrustreerd. Na tijdverlies in de laatste bergrit op Primoz Roglic komt zijn tweede plek in gevaar. Tot over maat van ramp is hij de volgende ochtend, de dag van de afsluitende tijdrit, zijn snelpak met regen- boogstrepen kwijt. Opnieuw pa niek. Een gepensioneerde naaister van de kledingsponsor van Sun web maakt in allerijl een compleet nieuw pak. Zijn zege in de tijdrit is een sterk staaltje veerkracht. Dumoulin her pakt zich op een manier zoals hij dat al vaker heeft gedaan. Denk aan zijn zilveren medaille in de olympische tijdrit, nadat hij een paar weken eerder in de Tour een polsbreuk heeft opgelopen. Of hoe Een etappe winnen en weer op het podium staan na zo'n Giro, ik had daar vooraf direct voor getekend hij in de Stelvio-etappe kakkend in de berm zit, maar weigert zijn roze trui op te geven en uiteindelijk de Giro wint. „Toen ik aan de tijdrit begon, heb ik geprobeerd elke ge dachte uit te bannen die me afkon leiden. De Tour was al een succes voor mij en mijn team. Maar om het af te maken met zo'n gestoorde dag was heel speciaal." Opnieuw wordt Dumoulin tweede. In de Giro is Froome be ter, nu Thomas. Maar voor teleur stelling is geen plek. „Als iemand mij na zo'n zware Giro verteld zou hebben dat ik een etappe zou win nen en weer op het podium zou staan, had ik daar direct voor gete kend. Thomas was in de vorm van zijn leven. Hij heeft geen enkele fout gemaakt, hij is nooit in de problemen gebracht. Door nie mand, ook niet door mij." „Natuurlijk. Maar voor deze Tour en de afgelopen Giro's die ik reed, maakte het geen verschil. Uitein delijk hangt het ook af van de be nen van de leider. In de Tour en Giro had Sky ook de sterkste ren ner. Je team kan nog zo sterk zijn, als je de benen niet hebt om de grote aanvallen in de laatste kilo meters te volgen, verlies je tijd." „In de toekomst wil ik een keer voor de winst gaan, dus moeten we kijken wat mogelijk is en waar we kunnen verbeteren. Maar nie mand had gedacht dat ik het zo goed zou doen in deze Tour. Inclu sief ikzelf." „Je weet inderdaad niet weet wat er de komende jaren gaat gebeu ren. Het is te makkelijk om te zeg gen: omdat ik elk jaar vooruitgang boek, win ik volgend jaar of het jaar daarna zeker de Tour. Zo mak kelijk is het niet. Ik besef heel goed dat het mogelijk is dat het nooit gebeurt. Dat dit mijn hoogtepunt was. Daarom geniet ik van dit mo ment." „Ik ben pas 27 jaar en vind mezelf te jong om elk jaar twee grote ron den te rijden. Waarschijnlijk rijd ik er volgend jaar één. De laatste twee jaar heb ik me gericht op de Giro en het zou een logische be slissing zijn om me volgend jaar te focussen op de Tour. Maar het hangt ook af van het parkoers. Als dat van de Tour absoluut niet bij me past en dat van de Giro wel, dan ga ik meer dan graag terug naar de Giro." skvyifj. maandag 30 juli 2018 GO Wat had hij het zwaar de laatste dagen, na zijn harde val in de zeven tiende etappe van woensdag. „Dit was een van de pijnlijkste en moei lijkste dagen die ik ooit heb gekend in mijn loopbaan", vertelde Sagan vrijdag na de laatste bergrit. Maar de Slowaak hield dapper vol tot aan Parijs en gaat met drie ritzeges en een groene trui naar huis. 'Ik kom ooit terug voor @daanhakkenberg Champs-Élysées -Tom Dumoulin (27) A Dumoulin snelt langs de Are de Triomphe. fotoanp Sky beschikt over een enorm budget en kan de beste renners kopen. Is dat een nadeel voor jou en je team? Deze Tour werd door jouw ploeg als een experiment benaderd. Wat moet er verbeteren om de Tour te kunnen winnen? Houd je er rekening mee dat de mogelijkheid op een Tourzege zich nooit meer aandient? Gezien de concurrentie en de opkomst van jonge renners als Egan Bernal. Je hebt altijd gezegd dat je ver liefd was op Italië en de Giro. Maar hoe groot is de kans dat je na deze ervaring volgend jaar vol ledig kiest voor de Tour? A Tom Dumoulin op het podium in Parijs met Geraint Thomas en Chris Froome (r). fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30