II 21 Als er een grote boot voorbijvaart, kunnen we over de golven springen of krabben, dus dat is fijn", zegt Sky- lar. Af en toe kijken de broer en zus naar de grote boten die voorbijvaren. Skylar: „Of als we het niet zien, roept mama naar ons dat er een aankomt. Dan gaan we direct het water in, want dan kunnen we over de golven springen." Hard zand Hun kleine broertje Maeson mag ook voorzichtig een beetje pootjebaden, maar alleen onder streng toezicht van zijn moeder en broer en zus. Maar eigenlijk kan de zee hem gesto len worden, want hij vindt het zand interessanter, aldus Skylar. „Hij gooit steeds zand op me", zegt ze lachend. Een hele middag in het water zijn Phoenix en Skylar ook niet altijd. „We vinden het ook leuk om een zandkasteel te maken of om te voet ballen", zegt Phoenix. Wat het fijnste is aan het Ritt- hemse strandje? Daar hoeft Skylar niet lang over na te denken: het zand. „Op veel stranden heb je zacht zand, maar hier kun je lekker op het harde zand zitten. Dat is veel fijner als je uit het water komt." Gruwelend: „Zacht zand blijft altijd zo aan je voeten kle ven." hoek. „Daar is het ook leuk, maar is het wel veel gesjouw met je spullen. Hier ga je de duin over en ben je bij je auto. En het is ook nog eens gratis parkeren." Issy's kinderen vermaken zich uit stekend. „Het leukste vinden we het water, we zwemmen veel", vertelt Phoenix. „Hier zitten geen kwallen ontvluchten", zegt Klaas. „In de tuin en op het strand is het nu te heet", vult zijn vrouw Ella aan. Ondanks het windje vinden de twee het te warm om in de volle zon te zitten. En dus hebben ze een parasol meegeno- men. Die is met flink wat touw aan de stoel van Ella geknoopt, want de dijk geeft (gelukkig) niet zomaar mee. Al een aantal dagen van dit seizoen heeft het echtpaar op de dijk doorge bracht. Ze vinden het er ideaal. Klaas: „Vroeger gingen we ook veel naar het strand, bijvoorbeeld met onze kinde ren. Maar sinds kort hebben we dit plekje ontdekt. Het is dichtbij huis; we zijn er zo. En het is hier rustig." Op een handdoek op het strand hoeft voor hen eigenlijk niet meer en deze plek is een goed alter natief, vertelt Ella. „Het scheelt ook gesjouw met spullen, want je hoeft geen duinovergang over. Je kunt de auto gewoon hier parkeren." Dat stemt het echtpaar blij. „Kijk", wijst Klaas naar de parkeerplaats een paar meter achter hem. „Daar staat -ie al." Klaas kent de zee, waar hij over uit kijkt, niet alleen als recreant. „Ik heb 44 jaar bij Rijkswaterstaat gewerkt. Toen voer ik hier heel vaak voor de kust om de dieptes op te meten." Overzicht Op het strand, een paar meter onder de zitplek van Klaas en Ella, stijgt de temperatuur weer. Ideaal voor de echte strandganger. Zo houdt Issy Batenburg (31) uit Middelburg met haar kinderen Phoenix (11), Skylar (9) en Maeson (2) een gezellig strand- middagje. Vanaf haar zitplek houdt ze haar kroost goed in de gaten. Het zijn de rust en de ruimte die haar aanspreken op het Ritthemse strand. „Je hebt hier veel overzicht, dat is wel zo fijn met de kinderen." Het gezin gaat ook wel eens op andere plekken naar het strand, bijvoorbeeld in Dis- maandag 30 juli 2018 GO A Skylar, Maeson en Phoenix (vlnr) vermaken zich in het water, fotos dirk jan gjeltema - Skylar (9) Hans en Nel van de Guchte „We komen hier ontzettend graag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21