OZCAN AKYOL 'Korting collectieve verzekering is geen misleiding klant' w OOK ÓNZE zot IS BEGONNEN! 971. 088 - 70 70 600 %l/ 'l* Italië - IJmuiden Grote kortinas actie TOPPE* VAN DE DAG 6 SUMMERSALE G Column De vrije pers heeft het zwaar te verduren in ons land. De Telegraaf en weekblad Panorama kregen te maken met mensen die het vermoedelijk niet eens zijn met de redactionele keu zes van deze media. Dat resulteerde in twee nachte lijke aanvallen op de bedrijfspan den, met een antitankwapen en een bestelbus die in de fik werd gestoken, waarbij gelukkig, in beide gevallen, geen slachtoffers vielen. Voor veel columnisten, duiders en journalisten is het leven so wieso niet altijd een dolle boel, weet ik uit eigen ervaring, omdat iedere observatie die als enigszins kwetsend wordt ervaren, resul teert in een eindeloze stroom aan bedreigingen op sociale media. Daarom moeten we de vrijheid van meningsuiting goed bewaken. Een dooddoener, zult u mis schien denken, maar sinds schrij ver Tommy Wieringa eerder deze week een grap over de aanslag op het pand van De Telegraaf maakte, tijdens een congres van De Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG), moet hij het in allerlei digitale media ontgelden. Hij zei over de aanval: 'Dat werd tijd.' Ik vond de opmerking niet ge slaagd, maar het hele idee van ex pressievrijheid is dat zulke dingen wél gezegd mogen worden, zolang er maar geen discriminatie, smaad, laster, belediging en wat dies meer zij plaatsvindt. Een gebrek aan empathie is niet strafbaar. is niet anders dan die van De Tele graaf Allebei mogen ze schrijven en roepen wat ze willen. Dat moeten ze naar harten- lust kunnen doen, een ieder op zijn eigen manier. Als we die lijn doortrek ken, mochten de burge meesters en wethouders in de zaal, die in een reflex begonnen te lachen en te klappen om de op merking, zonder rekening te hou den met de angsten die sommige medewerkers van De Telegraaf mo menteel voelen, ook hun gang gaan. Maar zo werkt het niet. Deze ge zagdragers zijn ervoor ons alle maal, zij moeten ons behoeden voor de oprispingen van barbaren die niet tegen vrije journalistiek kunnen. Door schaapachtig mee te bulderen, legitimeren ze het ge weld dat gericht is tegen media mensen. Misschien wordt De Telegraaf in die kringen niet vaak gelezen, maar dat is geen vrijbrief om me dewerkers van de krant het gevoel te geven dat ze er alleen voor staan. Ze dienen beschermd te worden, wat ze ook schrijven of doen. Een gebrek aan empathie is niet strafbaar „Er is genoeg keus uit alle verze keringen die op de markt zijn en in de praktijk kunnen alle men sen een collectieve verzekering afsluiten, zodat ze ook meeprofi teren", aldus Ruben Wenselaar. De bestuursvoorzitter van Menzis denkt dat de prijzen van gewone verzekeringen zonder korting en collectieve verzekerin gen met een voordeeltje nu nog dichter bij elkaar komen te liggen. Wenselaar is voorstander van het plan om verzekeraars duide lijk te laten aangeven op welke ba sis hun 'kloonpolis' is gebaseerd. „Wij zijn er al mee bezig om het aantal polissen terug te schroeven en duidelijker informatie te geven over de voorwaarden. Daar past dit besluit goed in." Peter Ruys van de website Zorgkiezer stelt dat de kortingen vooral in het leven zijn geroepen voor tussenpersonen, maar verze keraars zijn er al terughoudender mee geworden. „Bijna niemand biedt nog to procent korting." Voor de consument lijkt zo'n prijsvoordeel prettig, snapt Ruys. „Maar als het in de praktijk gaat om een nepkorting, dan moeten mensen zich daardoor dus niet blind laten maken. In het alge meen is het prijsverschil tussen collectief en individueel grofweg al verdwenen." Meer transparan tie juicht hij toe, maar de deskun- Kortingen bestaan vooral voor tussenpersonen dige vraagt zich af of mensen straks beter kunnen vergelijken. „Het ligt een stuk ingewikkelder dan: het zijn allemaal kloonpolis- sen, dus afschaffen." Er is volgens Ruys wel degelijk sprake van verschillen in dienst verlening voor bepaalde doel groepen. „De basisverzekering is nu eenmaal in de kern een polis waarop gevarieerd kan worden. Dus dit plan gaat niet voorkomen dat je geen appels met peren meer vergelijkt." IJ» -y j v Geldig t/m V 1 Mi 10%\ NOG MEER UIT ONS ASSORTIMENT 1Qo/o korting MET FLINKE KORTINGEN! Hft, S Kjik voor méér Summersale kortingenoponzejMebs^ reizen donderdag 28 juni 2018 GO @ÖzcanAkyol eid De vrijheid van Tommy Wieringa De fictieve korting die zorgver zekeraars bieden aan mensen met een collectieve basispolis, is niet misleidend. Dat vindt de topman van zorgverzekeraar Menzis. Edwin van der Aa Wageningen ZOMER SUMMERSALE Al v.a. korting J 12-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Ontdek bijzondere bestemmingen als Marseille, Barcelona Lissabon! De reis is incl. vliegreis per KLM, transfer, cruise o.b.v. volpension en fooien t.w.v. €110 p.p. U betaalt al snel €1299,- voor deze reis, bij ons is deze al te boeken vanaf €971,- per persoon! Riviercruise Hoogtepunten van de Rijn van £59 nu v.a. 323 Zonvakantie Hopps Hotel, Sicilië tot 10% korting nu v.a. 314 All Indusive Rondreis Hoogtepunten van Sicilië van £39 nu v.a. 575 Zonvakantie Perle d'Or, Aruba tot 10% korting nu v.a. 584 Semi All Incl. Cruise Canarische Eilanden van 869 nu v.a. '82 All Indusive Cruise Middellandse Zee van 729 nu v.a. 656 Rondreis Klassiek Roemenië van 389 nu v.a. 350 Rondreis Glimlach van Thailand van £88 nu v.a. 799 stipreizen.nl/crcneb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €25/€35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6