Smeekschr ■n Waar is het schaalmodel van de Prinses Juliana? Massaal op weg naar Concert at Sea 2 WILLEM VAN DAM Column DESTELLING Vandaag: Lachen om foute grap moet kunnen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KOMENDE MACHTEN HEULER EM WARM Binnenrotte wint van boulevard Freek interviewt Hella de Jonge Steven Ovaa wint award Suzuki KAPELLE Lange file door klapband truck Gratis een dagje naar Concert at Sea, dat buitenkansje laten ze in Zoutelande niet liggen. Met zeker acht bussen (en tientallen auto's) rijden de inwoners van het kust dorp vandaag naar de Brouwers- dam. En dat Zoutelande vertegen woordigd is, zullen de andere festi valbezoekers weten ook. De Zeeu wen zijn te herkennen aan speciaal gedrukte T-shirts Zoutelande - ver- blaffend mooi, Wij komen uit Zoute lande en dat is geen Blaf). „HetBlof- nummer Zoutelande heeft ons dorp een enorme boost gegeven", zegt Corrie Meijers die op persoon lijke titel twee bussen regelde en die in no-time vol kreeg met en thousiastelingen. „Met zoveel men sen uit je eigen dorp naar een festi val, dat is toch mooi? Er gaan kinde ren van zeven mee en de oudste die meegaat is bijna tachtig. Sommigen gaan voor het eerst naar een festi val. Het wordt superleuk." Volgens Concert at Sea-organisa- tor Lesley Grieten zijn de ruim 1600 kaarten die naar inwoners van Zou telande verstuurd allemaal online geactiveerd. „Of ze allemaal komen, is natuurlijk de vraag, maar we re kenen toch zeker op 1200 mensen uit Zoutelande." Blof presenteert op het festival zijn eigen bier onder de naam Zoutelande Blond. Na een tentoonstelling in IJzen- dijke in 2004 is het zogeheten werf- model uit beeld geraakt, aldus de website. Twee andere schaalmodel len, van de veerboten Koningin Be atrix (1993) en Prins Johan Friso (1997), staan momenteel in respec tievelijk het Visserijmuseum in Breskens en het MuZEEum in Vlis singen. De 'echte' Beatrix en Friso varen al 15 jaar in Italië als veerboot, dag en nacht bijna. De Prinses Juliana heeft in diezelfde periode maar een paar maanden daadwerkelijk dienst gedaan als veerboot. De rest van de tijd ligt de veerboot aan de kade. „Dat doet een schip geen goed, sommige dekken zijn zelfs bijna doorgeroest hebben we gezien daar", zegt Anders Hoendervanger van PSDnet.nl. Vorig jaar is beslag gelegd op de 'Juliana' door de Italiaanse autori teiten. De eigenaar/naamgever (Amedeo Matacena) van het schip is op de vlucht in Dubai, in Italië is hij veroordeeld voor corruptie en banden met de maffia. Wie weet waar het schaalmodel van de boot zich momenteel be vindt, kan contact opnemen met PSDnet.nl via de gelijknamige web site. 3,6 of 8 dagen ultra all- inclusive in Tirol We hebben het allemaal op school moeten leren: 1566, het 'smeekschrift der edelen'. In dat smeekschrift richtten zo'n 200 edellieden zich tot Filips II, de Spaanse vorst die toentertijd tevens over de Neder landen heerste, met het verzoek een eind te maken aan zijn onheb belijke gewoonte om iedere pro testant die op zijn pad kwam de kop af te hakken. hier over dezelfde Koning van His- panje, die wij om voor mij nog steeds onduidelijke redenen blij kens ons volkslied altijd hebben geëerd. Haalde niks uit, dat smeek schrift; Egmond en Hoorne wer den onthoofd en de Tachtigjarige Oorlog brak uit. Ja, en? Wacht even, ik wil eerst nog ver tellen, dat ik zelf ook eens aan een soort smeekschrift werkte. Als kortgebroekt jongetje ging ik langs de deuren met een handtekenin genlijst, waarin mijn vriendjes en ik de aanleg van een voetbalveldje in onze buurt bepleitten. Iedereen tekende, behalve de norse over buurman ('Scheer je weg, snotjon gen!') van 32rd. Het trapveldje kwam er nooit. voor een voetbalveldje, heb ik geen petitie voor welk goedbedoeld doel dan ook van mijn sierlijke sig natuur voorzien. Totdat ik vorige week op het internet op een op roep stuitte, om de president van de Verenigde Staten de les te lezen omdat hij emigrantenkindertjes uit de armen van hun ouders rukte om ze in kooien op te sluiten. Nog geen dag nadat ik braaf (en tegen beter weten in) mijn handteke ning had geplaatst, liet de mach tigste man van vooralsnog de machtigste natie op aarde weten, dat hij genadig toestond dat ou ders en kinderen weer werden herenigd. Hosanna, actievoeren helpt heel soms dus wél. Ach, had Filips II het 'smeek schrift der edelen' destijds maar niet in de papierversnipperaar ge stopt. Dan was ons waarschijnlijk tachtig jaar oorlog bespaard geble ven. Hosanna, actievoeren helpt heel soms dus wél HE JAMMER nou &at slennis grace D>E STERREN VAN bE HEMEL HEEFT GEZONGEN bij america's GOT talent.., donderdag 28 juni 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik voel me overal door camera's bespied 487 stemmen DOMBURG Binnenrotte Rotterdam heeft de Award Beste Openbare Ruimte 2018 gewonnen. Het heringe richte plein liet de twee andere genomineerden, Boulevard van Schagen in Domburg en Campus Uilenstede in Amstelveen, achter zich. Wel prees de jury Boulevard van Scha gen vanwege de 'vanzelf sprekende inrichting, die past bij de chique bad plaats Domburg' en de uitwerking die getuigt van vakmanschap. GOES Hella en Freek de Jonge zijn zaterdag in boekhan del De Koperen Tuin in Goes. Hella de Jonge (foto) wordt vanaf 15.00 uur door haar eega geïn terviewd over haar roman 'Hartschade'. Zij zal ook signeren. In 'Hartschade', dat is ge nomineerd voor de Opzij Literatuurprijs 2018, be schrijft Hella de Jonge haar ervaringen in het medische circuit nadat zij een hartaanval heeft ge kregen. OOST-SOUBURG Steven Ovaa van Ovaa Motors in Oost-Souburg is uitgeroepen tot de Su- zuki-technicus van het jaar. Ovaa vertegen woordigt Nederland vol gend jaar in de interna tionale finale. In de jaar lijkse De Technicus Van Het Jaar-verkiezing daagt Suzuki werkne mers en dealers uit het beste uit zichzelf te halen. Ovaa voerde in de finale in Vianen vier op drachten als beste uit. Een vrachtwagen heeft gisteren om 17.50 uur een klapband gehad op de A58 bij de Vlaketun- nel. Een rijstrook moest worden afgesloten waar door een lange file ont stond. De bandenresten kwamen op andere auto's terecht die lichte schade opliepen. De truck is geborgen. Nie mand raakte gewond. Zoutelande A Jorina met een Zoutelande Blond-biertje. Kijk voor updates, video's en foto's van Concert at Sea op www.pzc.nl 24 M A Het bewuste schaalmodel van de Prinses Juliana. fotopsdnet Het team van PSDnet, de web site die de herinnering aan de Provinciale Stoombootdiensten levend houdt, is op zoek naar het schaalmodel van de veer boot Prinses Juliana. Luc Oggel Vlissingen Hotel Taxacher 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet S Dagelijks lunch- en dinerbuffet Onbeperkt drankjes tussen 10-22 uur Vrij gebruik wellnessfaciliteiten Tip: bezoek Mozart-stad Salzburg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Voor een goed begrip: ik heb het Na het mislukken van mijn actie Eldridge Pentury

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2