Coutinho stapt uit schaduw Neymar 23 eerste uitschakeling ooit in de groepsfase bij een WK ■Lsi''/ Zweden plaatst zich met verve Zwitsers zonder franje verder Lineker droomt over VAR Snelste gele kaart ooit - >- Rustig als altijd probeerde Löw te analyseren waar het dit WK misgegaan is. Maar waar moest hij beginnen? Duitsland liep na de eerdere kanttekeningen van Hum mels tegen Zuid-Korea weliswaar iets minder als kip zonder kop naar voren, maar te redden viel de steeds onzekerder ogende Mannschaft dit WK niet meer. Iro nisch genoeg omdat de ploeg in zijn laatste duel helemaal geen ri sico meer durfde te nemen. En toen het dat in de slotfase wel moest vanwege de stand bij Mexico - Zweden, kreeg het nog een paar dodelijke counters om de oren ook. De zo luid bejubelde Traumtor van Toni Kroos tegen Zweden (2-1) bleek achteraf niet meer dan een stuiptrekking van een kampioens- ploeg die al zo lang met zichzelf worstelde. Sinds de herfst van 2017 dus, de periode waarin Duitsland zijn laatste vier kwalificatieduels overtuigend won - in een matige poule die veel problemen camou fleerde overigens. Maar daarna kwam de Weltmeis- ter in een neergaande spiraal te recht die Löw niet tijdig (h)er- kende. En dat zal hem de komende dagen zwaar worden aangerekend. Net als de manier waarop hij Mesut Özil en Ilkay Gündogan de hand boven het hoofd hield. Dat beide internationals voor het we reldkampioenschap poseerden met de Turkse president Erdogan leidde tot meer interne ellende dan de bondscoach wilde doen ge loven. Oefencampagne De oefencampagne voor dit WK, met vijf duels op een rij zonder overwinning, leverde toch al meer vragen dan antwoorden op. Löw had goud in handen met een aan bod van Duitse topspelers dat gro ter was dan ooit. De ideale mix tus sen de - verzadigde - wereldkam pioenen van 2014 en de aan stormde talenten die het land vo rig jaar de Confederations Cup be zorgden, heeft hij echter nooit kunnen vinden. Dat Löw voor de wedstrijd tegen Zuid-Korea zijn ploeg opnieuw flink wijzigde, was wat dat betreft ook veelzeggend. Op Matthias Ginther na gebruikte hij in Rus land al zijn veldspelers (20 man), maar Duitsland bleef een ploeg die achterin rammelde, creativiteit op het middenveld miste en voorin allesbehalve doortastend was. Een team dat nergens uitstraalde de wereldkampioen te zijn die het weer had willen worden. J Servië Brazilië Flitsend was het allemaal nog niet bij de Brazilianen, maar de 0-2 zege op Servië gaf het team wat het wilde: de groepswinst en daarmee Mexico in de achtste finales. Net als in de eerste duels met Zwitserland en Costa Rica begon Brazilië energiek, maar zakte de ploeg na een minuut of tien terug. Nu was het wegvallen van links back Marcelo de oorzaak. Hij moest naar de kant met wat zich liet aan zien als een rugblessure. Met zijn routine is Marcelo de natuurlijke leider van de Selegao en het was te zien dat het elftal van bondscoach Tite schrok van de aderlating. Be wust werd in de opbouw wat gas teruggenomen om de organisatie opnieuw neer te zetten. Waar steraanvallers Neymar en Gabriel Jesus op dit WK moeite hebben om zich los te weken van hun verdedigers, ontpopt Philippe Coutinho zich steeds meer als de grote leider van de Brazilianen. In de eerste twee duels was hij al be langrijk met twee goals, tegen Ser vië brak hij de wedstrijd open met een fraaie pass. Door het hart van de Servische defensie vond hij Paulinho, die doelman Stojkovic met een lobje klopte: 0-1. Na rust drong Servië, door de stand gedwongen, meer aan. On der meer door de nieuwbakken Ajacied Dusan Tadic kon spits Mi- trovic een paar keer gevaarlijk wor den. De Braziliaanse defensie on der leiding van doelman Alisson en centrale verdedigers Thiago Silva en Miranda, die nu de aan voerdersband droeg, week niet. Onder Tite klopt het defensief toch wel bij de Brazilianen: pas zes te- gengoals in 25 wedstrijden. Halverwege de tweede helft be sliste Thiago Silva het duel defini tief uit een afgemeten hoekschop van Neymar. JEKATERINENBURG Zweden heeft zich verrassend, maar over tuigend geplaatst voor de acht ste finales. De Scandinaviërs, die in de WK-kwalificatie het Neder lands elftal eronder hielden, ver sloegen koploper Mexico met 0-3. Dankzij de ruime zege eindigde de ploeg van bondscoach Janne An- dersson in poule F bovenaan met zes punten, evenveel als Mexico dat dankzij de sensationele nederlaag van Duitsland tegen Zuid-Korea (0-2) met de schrik vrij kwam en als nummer 2 doorgaat. De nummer 6 van de wereld speelde in de duels met Brazilië en Servië beduidend beter. Maar het optreden was genoeg voor een ont moeting met Zweden in de achtste finales. De Zwitsers moeten het dan wel zonder Stephan Lichtstei- ner en Fabian Schar doen. Zij kre gen hun tweede gele kaart. Doelmannen donderdag 28 juni 2018 GO Gary Lineker (57, foto), analyticus bij de Engelse BBC, droomde dat hij 's nachts van zijn bed werd gelicht en gearresteerd door een team videoscheidsrechters. „Ik heb denk ik een dagje vrij nodig", aldus Lineker. falende Duitsers f tv-, ija W-- -y y-r- r*iy' Philippe Coutinho neemt Brazi lië steeds meer bij de hand. De middenvelder was met een fraaie assist van grote waarde bij de 0-2 zege op Servië. In de achtste finale wacht Mexico. Joost de Jong Moskou 1 Mexico - Zweden 0-3 1 0-1 50. Augustinsson 0-2 62. Granqvist (pen) 0-3 74. Alvarez (e.d.) Opstellingen Ochoa Olsen Alvarez Lustig Salcedo Lindelof Moreno Granqvist Gallardo Augustinsson 65. Fabian Claesson Layün Larsson 89. Peralta 57. Svensson Herrera Ekdal Vela 80. Hiljemark Guardado Forsberg 75. Corona Toivonen Lozano Berg Hernandez 68. Thelin Scheidsrechter: Pitana (Arg) Toeschouwers: 31.000 NIZJNI NOVGOROD Zwitserland heeft zich met een 2-2 gelijkspel tegen Costa Rica bij de laatste zestien van het WK geschaard. I Zwitserland - Costa Rica 2-2 I 31. Dzemaili 1-0 1-1 56. Waston 88. Drmic 2-1 2-2 90+3. Ruiz Opstellingen Sommer Navas Lichtsteiner Gamboa Schar 90+3. Smith Akanji Acosta Rodriquez Gonzalez Shaqiri Waston 81. Lang Oviedo Behrami Colindres 60. Zakaria 81. Wallace Dzemaili Borges Xhaka Guzman Embolo 90+1. Azofeifa Gavranovic Ruiz 69. Drmic Campbell Scheidsrechter: Turpin (Fra) Toeschouwers: 43.319 Tunesië stelt in het duel met Panama door blessures alweer hun derde doelman tijdens dit WK op: Mathlouthi. Tijdens Mexico - Zweden trok de Argentijnse arbiter Néstor Pitana (foto) al na 13 seconden een gele kaart, de snelste ooit op een WK. De prent was voor de Mexicaan Jesüs Gallardo, na een overtreding op ex-PSV'er Ola Toivonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23