JA Minispion onzichtbaar Ontdek de wereld met Kras IJdelheid was fataal voor Slag om Arnhem Defensie koopt vandaag enkele tientallen Black Hornets, mini-he likopters die niet groter zijn dan een flinke libelle. Het toestel weegt slechts 18 gram en maakt minder lawaai dan een koelkast die aan slaat. Daardoor kunnen militairen hun doelen heel dicht naderen, zonder dat ze zeifin gevaar komen. De drones zijn vooral bedoeld voor militairen die verkenningen uitvoeren en inlichtingen verza- Wij kunnen een doel in de gaten houden terwijl zij ons niet kunnen zien melen, zoals bij de Luchtmobiele Brigade en het Korps Commando troepen. Nu hebben zij vooral ge avanceerde verrekijkers tot hun be schikking, maar daarmee moeten ze wel altijd direct zicht hebben op het doel. Met de mini-drone kun nen ze veilig vanachter een heuvel kijken hoe de situatie op het slag veld is. Zitten er bijvoorbeeld twee mannen met een pistool verstopt achter een ommuurde woning, of een heel peloton met zware wa pens? De landmacht is al vijfjaar bezig met de aanschaf van de mini-dro- nes, maar dankzij de extra miljoe nen euro's die dit kabinet heeft uit getrokken om te investeren in de krijgsmacht, komt de koop in een stroomversnelling. Vanmiddag wordt de deal met de fabrikant be klonken in de Oranje Kazerne in Schaarsbergen. Nederlandse militairen die de drone al hebben getest, zijn en thousiast. Het toestel maakt het werk niet alleen makkelijker, maar kan ook een levensredder zijn. „We kunnen veel veiliger werken, om dat wij een doel in de gaten kunnen houden terwijl ze ons onmogelijk kunnen zien", zegt commandant Jon van het Brigade Verkennings Eskadron. De Black Hornet is het derde on bemande toestel dat de landmacht in gebruik neemt. Er wordt al ge vlogen met twee Scan-Eagles. Die houden urenlang op grote hoogte een heel gebied in de gaten. Ook hebben verkenningseenheden 25 op afstand bestuurbare vliegtuig jes, de Raven. Die hebben een be reik van 7 kilometer. De Black Hor net kan 1,5 kilometer vliegen. Vanaf 2022 krijgt ook de lucht macht een eigen drone, de Reaper. De luchtmacht wil dit toestel in zetten voor verkenningsvluchten, al kunnen er ook bommen mee worden afgeworpen. Gooi je oude mobieltje nooit in de prullenbak Ga naar kras.nl of beio88-o885 886 Nieuwsmedia Eerst was er de schimmel, nu de mot. Het tijdperk van de buxus is voorlopig voorbij. De buxusmotten - en vooral de rupsen ervan - richten veel schade aan. Zoveel dat tuinliefhebbers zoals Toine Fassaert (I) en Eddy de Cooker uit Clinge de planten massaal weggooien. zeeland 2 O »P8 Legermissie veiliger door mini-drones Nederlandse militairen gaan binnenkort op pad met drones die zo klein en stil zijn dat ze de vijand ongemerkt tot op enkele meters in de gaten kunnen hou den. Raymond Boere Schaarsbergen - Commandant Jon P27 Daar komt de lente weer pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1