Klassenbaby's zijn een succes in het buite Uit&Thuis Ambassadeur: 'Beschuldiging in kwestie oud-spion Skripal schandalig' Walcheren Rapper Twan van Steenho ven (32) alias Big2 richt zich vooral op zijn solocarrière. In een drie kwartier durende tirade haalde de Russische ambassadeur in ons land gisteravond fel uit naar westerse landen, waaronder Neder land, die volgens hem 'blind' achter Groot-Brittannië aanlopen. „De be schuldigingen tegen Rusland zijn schandalig", zei ambassadeur Alexander Sjoelkin. „Deze landen willen de waarheid niet zien. Maar die waarheid zal snel komen." Sjoelkin reageerde daarmee op het speciaal overleg van de organi satie voor het verbod op chemische wapens (OPCW), gistermiddag in Den Haag. Rusland eiste daarin een onafhankelijk onderzoek naar de gifaanval, waaraan ook Russische onderzoekers zouden moeten mee doen. Zes landen stemden voor zo'n onderzoek, waaronder China en Iran. Maar vijftien landen, waar onder Nederland, stemden tegen. Gezond verstand „We vroegen onze westerse part ners hun gezond verstand te ge bruiken", zei Sjoelkin. „Maar de re actie was dat wij proberen de aan dacht af te leiden van onze zoge naamde daden. Terwijl wij meer dan elk ander land willen weten wat er is gebeurd. Want de slacht offers van deze aanslag waren twee Russische staatsburgers." De Britse premier May stelde op 12 maart, een week na de gifaanval op de oud-spion en zijn dochter, Deze landen vermommen zich als de advocaten van het internationaal recht dat Rusland achter de aanval zit. Nederland staat achter die theorie, stelde de Nederlandse vertegen woordiger bij de OPCW, Paul van den IJssel, gisteren. „We zijn volle dig solidair met Groot-Brittannië en steunen het Britse onderzoek. Het is zeer waarschijnlijk dat de Russische Federatie verantwoorde lijk is, er is geen geloofwaardige al ternatieve uitleg." Schending Sjoelkin noemt die stelling 'schan dalig'. „Deze landen vermommen zich als de advocaten van het inter nationaal recht, maar in werkelijk heid schenden ze dat recht juist." Volgens de Russen kunnen ook andere landen het gebruikte gas, Novitsjok, eenvoudig fabriceren. Bovendien heeft Rusland zijn arse naal aan chemische wapens in de voorbije jaren vernietigd, zoals in ternationaal afgesproken. Sjoelkin: „Ettelijke controles onderschrijven dat. Het is absurd dat landen nu stellen dat alleen wij hier achter kunnen zitten." De Russische ambassadeur refe reerde in zijn rede ook aan de 'harde leugens' rond de inval in Irak en de 'verwoestende' NAVO-bombarde- menten op onder meer Servië en Libië. „De ruïnes in die landen be- wijzen dat waar de NAVO optreedt, slechts dood en vernietiging over blijven." Nieuwsmedia P3 De Scheldeprijs, de Belgische wielerkoers die de renners van Ter- neuzen via een lange lus door Zeeland naar Schoten bij Antwerpen voerde, stond gisteren bol van de incidenten. Een aantal renners, onder wie de Amerikaan Travis McCabe (voor de auto liggend) kwam ten val en kleunde tegen een reglementair aan de kant staande auto aan. Ook Phil Bauhaus (r) was een van de slacht offers, net als Lawrence Naesen (in het rood), Alan Banaszek (in het oranje) en Aviv Yechez- kel (nummer 147). Een groep renners met favorieten Dylan Groe- newegen en Arnaud Démare werd uit de koers gezet, omdat ze onder een dichtgaande spoorboom doorglipte. De jonge Nederlander Fabio Jakobsen (21) won in Schoten de sprint van een uitge dund peloton. Rusland woedend om gif zaak Rusland reageert furieus op het afwijzen van een onafhankelijk onderzoek naar de gifaanval op oud-spion Sergej Skripal. Peter Groenendijk Den Haag —Alexander Sjoelkin, ambassadeur Bewolkt, Jn later zon donderdag 5 april 2018 14°C »P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1